Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Technium DF czy Dragon Moderate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rabbit91

rabbit91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 05:47

Witam Kolegów. Proszę o pomoc w wyborze sprzętu, mam na oku dwa kije do spiningu, a mianowicie:

  • Shimano Technium DF CX Spinning (STECDFCX27M) DŁ. 270 ; CW 10-30
  • Dragon MODERATE (CHD-K28-87-198) DŁ. 267 ; CW 5-25
Kij będzie używany do połowu szczupaków z brzegu, głównie na rzece Bug i kilku jeziorach, przy uzyciu woblerów i gum nr.3 na główkach do 20gr. Chciał bym żeby osoby posiadajace (lub ktore miały styczność) pomogły mi w wyborze.

ps. kij bedzie uzbrojony w kołowrotek Penn Battle 20 lub 30 + plecionka.



#2 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 czerwiec 2013 - 06:02

jak na Bug to proponuje coś mocniejszego 1 1/4 oz powinno być ok

Wędki shimano jakoś nie mam przekonania to tych wędek, no chyba że kolega zakupi Beastmastera 10-30 

co do dragona, to łowiłem Millenium Pike do 35 g i polecam, Moderate nie znam

 

W cenie którą osiąga ten dragon, ponad 600PLN, to lepiej poszukać czegoś na giełdzie i z pracowni, np MHX ST1024f ewentualnie coś mocniejszego SA1025, 

http://jerkbait.pl/t...ownia-atlantis/

 

http://jerkbait.pl/t...iny-mhx-okazja/



#3 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 26 czerwiec 2013 - 06:29

W tej cenie też skłaniałbym się ku pracowni.

Miałem tego Techniuma z tym, że 14-40, wędka fajnie wykonana, ryby z niej nie spadały, czuła.

Raczej ten cw (14-40) byłby odpowiedni do przynęt o których piszesz.

 

Ps. Gdyby nie dureń na szybkiej motorówce miałbym ją nadal.

Leżeła w łódce jako zapas, duża fala, upadek na wędke i złość:(


  • bony20 lubi to

#4 OFFLINE   rabbit91

rabbit91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:53

Ja szczerze to nie wiele wiem na temat że tak powiem "plusów" wędek wykonanych w pracowni, do tego dochodzi brak gwarancji.



#5 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:03

Ja szczerze to nie wiele wiem na temat że tak powiem "plusów" wędek wykonanych w pracowni, do tego dochodzi brak gwarancji.

Wędki z pracowni mają same plusy. A jak pracownia poważna to i daje gwarancję. Ja na swoje kije mam 5 lat. Zresztą kije są tak dobrze wykonane że zupełnie nie wiem co miałoby się w nich zepsuć. Żadnego porównania to sklepowej masówki. Tak że lepiej poszukać na giełdzie nawet używki ale z pracowni, na dobrym blanku i z prawdziwym korkiem w rękojeści.



#6 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:10

Zanim dostałem w prezencie dwa Dragony HM przez krótki czas łowiłem Dragonem Moderate i bardzo fajny kijek. Dobrze wykonany i dobrze czuć przynętę. Do tego nie miałem ani jednego spadu ryby. Poza tym użytkując zarówno Dragona Moderate, tak jak teraz HM nie miałem parcia na kije z pracowni. Jak masz możliwość to poszukaj Dragona HM. Piękne wykonanie, doskonały korek. Jednego z HM a dokładnie 72 mam już długi okres czasu i nie zamieniłbym go na żadnego badyla z pracowni.


Użytkownik zorak edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 15:12


#7 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:13

Wędki z pracowni mają same plusy. A jak pracownia poważna to i daje gwarancję. Ja na swoje kije mam 5 lat. Zresztą kije są tak dobrze wykonane że zupełnie nie wiem co miałoby się w nich zepsuć. Żadnego porównania to sklepowej masówki. Tak że lepiej poszukać na giełdzie nawet używki ale z pracowni, na dobrym blanku i z prawdziwym korkiem w rękojeści.

Tak, tak nie ma jak dobry marketing. Tylko same plusy, żadnych minusów tak? 



#8 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 czerwiec 2013 - 15:19

Tak, tak nie ma jak dobry marketing. Tylko same plusy, żadnych minusów tak? 

Owszem, minus jest. Zazwyczaj cena. Ale gentlemani nie dyskutują o pieniądzach....



#9 OFFLINE   rabbit91

rabbit91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 22:01

Zanim dostałem w prezencie dwa Dragony HM przez krótki czas łowiłem Dragonem Moderate i bardzo fajny kijek. Dobrze wykonany i dobrze czuć przynętę. Do tego nie miałem ani jednego spadu ryby. Poza tym użytkując zarówno Dragona Moderate, tak jak teraz HM nie miałem parcia na kije z pracowni. Jak masz możliwość to poszukaj Dragona HM. Piękne wykonanie, doskonały korek. Jednego z HM a dokładnie 72 mam już długi okres czasu i nie zamieniłbym go na żadnego badyla z pracowni.

Zastanawiałem się nad kupnem HM, a dokładnie hm69 Thril lub Cannibal ale zdziwił i przestraszył mnie fakt że nie znalazłem tych modeli na stronie dragona. Wie ktoś może dlaczego ich tam nie ma ?



#10 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 27 czerwiec 2013 - 21:55

Ja proponowałbym jednak coś mocniejszego tak do 35 nawet 40 gram, i jak dla mnie optymalna długość 275, Guide Select Tiger.  Wiem, że są o nich różne opinie ale jak dla mnie jeden z  lepszych seryjniaków. Polecam mam taki kij już jakiś czas i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć.

Natomiast jeżeli chodzi o shimano to parametry są ok, myślę,że by się nadał bardziej niż moderate.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 21:56