Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Info o rzece Dziwnej w Dziwnowie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:33

Panowie  miał ktoś przyjemność z ta rzeczka? bo się wybieram na tydzień i będę mieszkał nie opodal w pensjonacie. Łowie na spinning i z muszka raczkuje.. dam rade coś tam połowic oprócz okoni i śledzi? może ktoś ma jakieś info jak się uzbroić po zęby B) ,a może ktoś będzie w Dziwnowie w tym terminie z JB  od 22.07 do 28.07 to można by było się spotkać i razem coś połowic. 

z góry dzięki Joah.



#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:35

Na rewelacje jakieś nie licz, poszperaj - był już wątek :)



#3 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:52

no właśnie szukałem i nic nie ma. ktoś mi mówił ze bolki czasem tam pływają 



#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:55

Jedyne wspomnienie- leszcz 68 cm z gruntu, z 1998r.


  • Popej lubi to

#5 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:08

Tu:

http://jerkbait.pl/t...alew-kamieński/



#6 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:13

Dzieki @Doktorek, przeczytałem   momentalnie  i nie zanosi się szałowo.... no nic trza być wytrwałym :) może belone dopadnę a jak nie to uklejeke na sucharka połapie albo śledzi na nimfe:)



#7 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:16

Ja nie zdążyłem, ale po lewej stronie portu jest jeziorko, ponoć rybne, trzeba mieć niestety spodniobuty.

Tyle jeszcze mogę pomóc.

aha, jak lubisz, na plocie się możesz nastawić - piękne łowili w porcie na grunt :)


Użytkownik doktorek edytował ten post 09 lipiec 2013 - 20:17


#8 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:19

no właśnie nie przepadam za spławikiem czy gruntówką.



#9 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 10 lipiec 2013 - 12:47

Nikt nie był nie łowił?



#10 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 12 lipiec 2013 - 06:19

siema,

ja byłem dwa razy jesienią. nigdy nie połowiłem. tak jak koledzy piszą jest tam piękna płoć i fajny okoń. wszystko zależy od ruchu wody. ja łowiłem na przeciwko portu w Dziwnowie. masa zerwanych koszyków ze względu na zaczepy. wyśle Ci wiadomośc na priv .



#11 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 12 lipiec 2013 - 08:33

Dzięki za odp, ale koszyk nie wchodzi w gre, tylko spin  i muszka:)



#12 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 lipiec 2013 - 19:28

Dzieki @Doktorek, przeczytałem   momentalnie  i nie zanosi się szałowo.... no nic trza być wytrwałym :) może belone dopadnę a jak nie to uklejeke na sucharka połapie albo śledzi na nimfe:)

Weź raczej regularny zestaw śledziowy ;)



#13 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 21:27

Jeśli lubisz łowić okonie, to można je w Dziwnej spokojnie połowić, a jeśli masz sprzęt pływający z silnikiem to twierdze że okoni można się obłowić po uszy.



#14 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 08:55

Odświeżę kotleta :D wybieram się niedługo na urlop w okolice. Chciał bym się zorientować czy jest sens opłacać jak i zabierać kija. Łowię tylko i wyłącznie spinning. Kleń jaź okoń szczupak etc. Czy ktoś w ostatnim czasie łowił może na Dziwnej? jak jest tam z zakazami i czy gonią wędkarzy jak tak to z których miejsc.?



#15 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:29

Odświeżę kotleta :D wybieram się niedługo na urlop w okolice. Chciał bym się zorientować czy jest sens opłacać jak i zabierać kija. Łowię tylko i wyłącznie spinning. Kleń jaź okoń szczupak etc. Czy ktoś w ostatnim czasie łowił może na Dziwnej? jak jest tam z zakazami i czy gonią wędkarzy jak tak to z których miejsc.?

 

Ależ oczywiście, że warto zabierać wędkę. Leciutki spinning UL albo L, główki lub czeburaszki od 5 do 10 g, kilka garści jakichś gumowych robali albo 5 cm twisterków z dwoma ogonkami, w kolorze przezroczysto seledynowym, miodowym, motoroil, kawa z mlekiem, herbata, fiolet itp. Takie twisterki będą przypominać okoniom garnele - podstawowy pokarm ryb żerujących w morzu, w strefie przybrzeżnej. Dodatkowo ciężarki do bocznego troka albo carolina rig. Główki i ciężarki dobierz do wędki tak, żeby możliwie daleko latały. Ponadto kilka obrotówek daleko latających, z ciężkim korpusem. Spodziewane wyniki latem to najprawdopodobniej kilka do kilkunastu okonków w granicach 15-25 cm na jedno łowienie, choć przy sprzyjających warunkach i odrobinie szczęścia nałowisz się takiego drobiazgu do bólu. Konkretnej lokalizacji nie wskażę, ale w grę wchodzi brzeg rzeki Dziwna w centrum Dziwnowa wzdłuż drogi, okolice bazy rybackiej i dalej w stronę ujścia do morza, wszelkie w miarę spokojne, niezagrodzone miejsca bez jednostek pływających czy tablic z zakazem łowienia. Jak masz miejsce w aucie, możesz dorzucić drugą cięższą wędkę i garść przynęt na bolenie (okolice mostu). Dodatkowo garść gum sandaczowych do oddania kilku kontrolnych rzutów w okolicy bliżej ujścia do morza (może będziesz miał szczęście i coś większego się uwiesi).

Opłatę za sportowy połów ryb uiszczasz przelewem na rachunek OIRM Szczecin, do znalezienia w necie.

Nie wiem, czy w Dziwnowie ktoś kontroluje albo przegania wędkarzy, ale moje doświadczenia wskazują, że OIRM zajmuje się głównie udawaniem, że ich nie ma i dbaniem o swój święty spokój.

Gdy w Dziwnowie nic nie będzie brać, możesz pojechać na rzekę Świniec do Kamienia Pomorskiego. Rzeka wpada do Zalewu Kamieńskiego przed wjazdem do Kamienia od strony Dziwnowa, Znajdziesz na mapie bez problemu. Odcinek rzeki od mostu do ujścia należy do wód morskich, więc można łowić w ramach opłaty OIRM. Dostępne jest kilkadziesiąt metrów brzegu, więc starczy miejsca żeby przystanąć i porzucać za okoniem. Tuż za mostem jest w miarę wygodny parking.


  • M a r a s lubi to

#16 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 17:53

Odświeżę kotleta :D wybieram się niedługo na urlop w okolice. Chciał bym się zorientować czy jest sens opłacać jak i zabierać kija. Łowię tylko i wyłącznie spinning. Kleń jaź okoń szczupak etc. Czy ktoś w ostatnim czasie łowił może na Dziwnej? jak jest tam z zakazami i czy gonią wędkarzy jak tak to z których miejsc.?

Kiedy będziesz w Dziwnowie? Ja będę od niedzieli na tydzień i też planuje połowić chwilę. 



#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:10

Tutaj wnuk próbował swych sił http://jerkbait.pl/t...-4#entry2166744

Wynik zerowy.

Ja również próbowałem. Obrotówki, wahadełka, gumy. ZERO

Dwóch wędkarzy, z gruntu łowiło nieopodal.

Głównie, żarłoczne babki. Po zmianie robala na kukurydzę, czy inne "danie", brania ustawały.

Można oczywiście pochodzić ze spinem ale bez napinki. Postawiłbym za cel główny okonie.

No, może jeszcze jakieś łowy, na zestaw śledziowy z główek, na wejściu do portu. Tylko nie wiem, czy tam można łowić.

No i muszą się pojawić śledziki ;)


Użytkownik popper edytował ten post 13 czerwiec 2017 - 18:15

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#18 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 27 sierpień 2022 - 09:15

Witam, jak co roku zamierzam wpaść na początku września do Dziwnowa powędkować ale doszły mnie słuchy że jest jakiś zakaz. Ponoć na kanale stoją tabliczki zakazujace wędkowania. Może ktoś ma bardziej konkretne informacje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych