Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2484 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 17 kwiecień 2018 - 15:52

Też tak kiedyś myślałem, jak kupiłem sobie do nauki castingu   1-uncjowego Triumpha i chciałem rzucać S7. Dzisiaj robię to bez problemu, ale 9 lat temu...

Musky to pała, dołączasz sklejkę o wymiarach 50-30 cm i bez problemu ogarniasz odśnieżanie. To oczywiście lekka przesada, ale nie próbuj machać wędką na sucho, licząc na zobaczenie jakiegokolwiek ugięcia. Ono w tej opcji nie występuje.


  • BOB, drag i biker1 lubią to

#1322 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2018 - 19:08

Dzięki za odpowiedź.Nie mam tego kija i raczej nie planuję ale wiedzy na wszelki wypadek nigdy za dużo☺.

#1323 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 21 kwiecień 2018 - 19:31

posiada ktoś może wędkę dragon black rock 4-21g, najlepiej cast ;) i może cos o niej napisać :) miedzy innymi jaka gramaturę obsługuje?

#1324 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 kwiecień 2018 - 06:31

Przemku, 9 stron tematu http://jerkbait.pl/t...ma black rock może coś wyłowisz dla siebie.

 

Jeśli Ci to coś pomoże, to użytkuję BR casta 10-35g i z doświadczenia - dolna granica nieco przeszacowana, wędzisko dobrze pracuje dopiero od około 15g, natomiast górna niedoszacowana, spokojnie można przeciążyć do 40g.

Moja Partnerka użytkuje BR 3-18g (spin jednoskładowy) dolna granica ciut niedoszacowana, oceniłbym na 5g, w górę można bezstresowo dojechać do 21g.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 22 kwiecień 2018 - 06:32

  • S.N. lubi to

#1325 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 22 kwiecień 2018 - 12:54

czytałem, dlatego pytam ;) Mam wędkę do 25g ale ta do 21 to med-fast, zupełnie inna akcja. Do tego dragonowskie br są inaczej uzbrojone.
  • Alexspin lubi to

#1326 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 28 kwiecień 2018 - 19:15

sam sobie odpowiem, może komuś się przyda ;)
Blank smukły, wykonanie staranne, za niecałe 200zł nie ma się do czego przyczepić. Przelotki mniejsze niż w okumie. Wędka fajnie ładuje się już przy 6g woblerach (mniej nie próbowałem). Na "sucho" i podczas prowadzenia wabika szybka, pod rybą pracuje nie tylko szczyt. Akcja dużo bardziej przyjemna niż w pozostałych black rockach. Wędka tak przypadła mi do gustu że zastąpi dragonowskiego nano cora.
  • biker1 lubi to

#1327 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 07:29

Witam,

Powoli myślę o zabawie z większymi niż dotychczas przynętami za szczupakiem, a co za tym idzie będzie trzeba uzbroić się w casta.

Czego szukam - kija który ogarnie gumy od 15 cm do 30 czyli w skrócie od około 30 do 80 gram masy łącznej, czasem może jakaś obrotowke w rozmiarze 5 lub wobler, ale to rzadko . Długość kija - szczerze nie lubię za długich więc optimum 2-2,4 m Max.

Do tego multik który nie zajdzie się po sezonie i ogarnie właśnie ten zakres Przynęt.

Ile mam do wydania - budżet ruchomy, ale myślę że tak około 1000 łącznie mogę przeznaczyć aby trochę wystarczało na przynęty :) sprzęt nie będzie używany zbyt często bo większość moich wypraw to zabawa z okoniem ;)

Będę zobowiązany za propozycje - chciałbym z czymś gotowym pójść do sklepu, aby też mnie w przysłowiowego "konia" nie zrobili bo na sprzęcie do dużych Przynęt, a już w szczególności na cascie się nie znam.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam

#1328 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 maj 2018 - 07:46

....gumy (...) do 30 czyli w skrócie od około 30 do 80 gram masy łącznej...

Jeśli na głębszą wodę założysz główkę ponad 25g to często będzie to i ze 100g już przy gumach 25cm (wiem bo mam takowe).


...szczerze nie lubię za długich więc optimum 2-2,4 m Max....

Krótki kij znienawidzisz szybko za kilka minusów w stosunku do dłuższego (w zastosowaniach "gumowych"): więc uważam że 240cm to minimum.
Jest wątek o kijach do dużych gum: poczytaj :)

#1329 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 11:32

Jeśli na głębszą wodę założysz główkę ponad 25g to często będzie to i ze 100g już przy gumach 25cm (wiem bo mam takowe).


Krótki kij znienawidzisz szybko za kilka minusów w stosunku do dłuższego (w zastosowaniach "gumowych"): więc uważam że 240cm to minimum.
Jest wątek o kijach do dużych gum: poczytaj :)

Poczytałem :) chociaż łatwo nie było. Prawdę mówiąc zastanawiają mnie dwa kije, ale pytanie czy wystartują od mniej więcej 35 gram

A mianowicie mpp2 do 90 gram i Abu VOLATILE PIKE 792 H 50-90G CAST

W obu przypadkach wg kolegów Max pociagna około 100g więc dla mnie w zapasie.

#1330 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 maj 2018 - 13:13

Pytanie, co oznacza dla Ciebie 35g ?


Użytkownik Novis edytował ten post 04 maj 2018 - 13:13


#1331 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 13:32

Pewnie gumę około 15 cm z niewielkim obciążeniem (pewnie wyjdzie bliżej 40,ale zachowawczo wolę napisać 35)

#1332 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 maj 2018 - 13:42

Andrzej przepadłeś :-)kup kij firmy która Ci lepiej pasuje,SG albo Abu wsio ryba .:-)
  • algeroth82 lubi to

#1333 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 15:28

Andrzej przepadłeś :-)kup kij firmy która Ci lepiej pasuje,SG albo Abu wsio ryba .:-)

Ano widzisz Tomek - człowiek musi się rozwijać i uczyć ;) kilka metrowek pływa w moich wodach i warto byłoby je złowić choć raz ;)
  • hm62 i HaDe lubią to

#1334 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 15:42

Poczytałem :) chociaż łatwo nie było. Prawdę mówiąc zastanawiają mnie dwa kije, ale pytanie czy wystartują od mniej więcej 35 gram

A mianowicie mpp2 do 90 gram i Abu VOLATILE PIKE 792 H 50-90G CAST

W obu przypadkach wg kolegów Max pociagna około 100g więc dla mnie w zapasie.

Mnie się wydaje że problem może być w górnym zakresie.Piszesz o gumach 30cm.-Pig Shad 23cm to 90g. bez obciążenia,Shad Teez 27cm to już ponad 100g. analogicznie.Każda guma ok 25-30cm to już będzie słuszna waga.Nie wydaje mi się aby kijem o realnym cw.górnym 100g. dało się komfortowo rzucic gumę 30cm,nie mówiąc już o dociążeniu takiej gumy.A obydwa kije o których piszesz to max 100g.więc ja tego zapasu za bardzo nie widzę?



#1335 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 04 maj 2018 - 15:49

Może pisze o gumach w typie real eel, gdzie połowa długości gumy to ogonek :P

#1336 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 16:02

Może pisze o gumach w typie real eel, gdzie połowa długości gumy to ogonek :P

Dokładnie dlatego też o górnym cw pisałem w granicach 80g. "standardowe gumy to zakres 15-22 no może Max 25

#1337 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 16:19

Dokładnie dlatego też o górnym cw pisałem w granicach 80g. "standardowe gumy to zakres 15-22 no może Max 25

Ok. :).



#1338 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 04 maj 2018 - 16:23

Gumy 22, 25 cm, które nie są odchudzone z korpusu jak np shady z Fox rage'a, to już konkretna waga oscylującą w granicach 100g, kijek już musi być z tych poważniejszych

#1339 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 16:35

Gumy 22, 25 cm, które nie są odchudzone z korpusu jak np shady z Fox rage'a, to już konkretna waga oscylującą w granicach 100g, kijek już musi być z tych poważniejszych

Ok, szczerze nie mam doświadczenia w łowieniu tak dużymi przynętami - jakieś sugestie?

#1340 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 maj 2018 - 16:50

Gumy 22, 25 cm, które nie są odchudzone z korpusu jak np shady z Fox rage'a, to już konkretna waga oscylującą w granicach 100g, kijek już musi być z tych poważniejszych

No własnie to próbowałem wskazać i zasugerować :) ;) w swojej wypowiedzi podając przykłady konkretnych,popularnych i często używanych gum.Rzadko która z zakresu który podajesz nie będzie miała 90,100g.Po temu i kij do 90g.moim zdaniem za słaby i o tym pisałem.Na przykład Pig Shad 23,nawet na samej wkrętce i z systemikiem to juz prawie 100g.

 

Ok, szczerze nie mam doświadczenia w łowieniu tak dużymi przynętami - jakieś sugestie?

Chociażby przed chwilą Piotrek @Novis napisał parę słów o MPP2 do 150g w wątku o kijach pod gumy.Ja też łowię w tym zakresie na razie przynajmniej budżetowo-Dam Impulse 255cm 30-150g.Tego typu kija bym szukał-o realnym górnym cw.130-150g i najlepiej ok, 250cm.,z odpowiednio długim dolnikiem.Jak na jesieni będziesz chciał połowić głębiej gumą ok.100g+20g. obciążenia to czegoś takiego będziesz potrzebował.


  • algeroth82 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych