Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Phenix MX-72ML-B kontra St.Croix Tournament Legend BASS TBC68MXF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 16 wrzesień 2013 - 12:58

To moje pierwsze porównanie wędek , więc proszę o pobłażliwe potraktowanie

Będąc wczoraj na rybach z forumowym kolegą mogłem porównać 2 wędki o podobnych CW i mocy linki i przeznaczeniu : sandacze na lekko . Oba kije w castingu , na moim St.Croix było Curado 51E a na kolegi Phenixie Chronarch 51E .

Generalnie St.Croix przy Phenixie to sztywny kij od szczotki. Próbując możliwości rzutowych tymi samymi przynętami ( gumy na główce 10g i obrotówka chyba 4) stwierdzam że Phenix o wiele lepiej się ładuje, jest taki bardziej mięsisty i rzuty są i dalsze i precyzyjniejsze ( ja się uczę dopiero castingu więc to spore ułatwienie) . Widać że kij Phenixa ma o wiele większe spektrum możliwości zastosowań niż St.Croix . Z tym Phenixem nie bałbym się iść na większe okonie - z Legendy  na Dadaju kilka większych sztuk mi się spieło co zrzucam na konto sztywności tegoż kija. Blank Phenixa przy podobnej akcji ma całkowicie wyczuwalną  inną pracę przynęty . Przy moim St.Croix praca przynęty z główką o ciężarze 10 gram jest wyczuwalna ale to nie ma się nijak do czucia tejże samej przynęty na Phenixie . Na Phenixie czułem pracę gumy podczas opadu  a nie tylko uderzenie główką o dno .

 

Kupując swoje pierwsze jednoskłady , czyli St.Croix i porównując je ze swoimi dotychczasowymi sklepowymi wędkami , patrząc na różnicę w pracy i czuciu przynęty byłem zachwycony możliwościami St.Croix. Niestety . Dla siebie niestety. Porównałem swoją najlepszą wędkę , klasową jakby nie było, z wędką robioną w Rodmasie . Wynik jest druzgocący.

Kolego Dąbek111 - po okoniowej "Anusi"  robisz następną wędkę na tym  blanku Phenixa - uniwersał sandaczowy  o uroczej nazwie "Pawlisko" .

A St.Croix idzie ......... do ludzi

 

 

 

 

 

 

 

I po co ja porównywałem fabryczną wędkę z wędką z pracowni :lol:



#2 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 wrzesień 2013 - 16:20

Porównałeś świetny kij sandaczowy do kija na większe okonie lub sandacza na lekko. Ich się nie porównuje, one w parze doskonale się uzupełniają. A w sumie jak ten LTBC taki paskudny to sprzedaj go za adekwatną do oceny cenę - stoję w kolejce :D  .



#3 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 16 wrzesień 2013 - 16:30

Porównujesz zupełnie inne blanki. To czy z pracowni czy nie, nie ma tu znaczenia.

Ltb to są bassowki, zobacz na youtube do czego uzywają ich Amerykanie.

No i co do opisywania kijow... z całą sympatią, ale sprzedaj taką anusię jak Ci się znudzi. Graniczy z cudem.

#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:56

Rozumiem 1 test jest ok :) Opisałeś co Cie boli i co Ci nie pasuje :) A powiedz mi na ilu kończy sie cw phenixa a na ilu st.Croix ? Bo wiem ze tym legendem można prowadzić na spokojnie i 30 gramowego kuraka i kij nie peknie - pogrubiłem prowadzić bo rzucać a prowadzić to wielka różnica. Z natury kije s croix według polskich przyzwyczaję i odczuć są mocno niedoszacowane :)

Gratki za 1 test czekamy na wiecej :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 18:56


#5 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:41

Kij na pewno nie jest na kuraki.

Cw -6-21  14 gram + kopyto 3,4 to jego max komfortu -subiektywne odczucie.

Obrotówki 3 i  4 super 5 już trochę się gnie.

Patyk robiony jako uniwersał łódkowy na polskie ryby - kierunkowo pod szczupaka.

Czuły ,szybki  i dobrze trzyma rybę.

Fajnie się ładuje od 5 gr

Super wykon Łukasza.



#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 wrzesień 2013 - 03:44

olek o ktorym kiju mowisz o Turnamencie ?



#7 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 06:10

PHENIX

#8 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 06:52

St.Croix ma ciężar wyrzutu 7-17,5grama  więc katalogowo porównywalnie z Phenixem. Na bank jest niedoszacowany , spokojnie można rzucać główką do 25gram ( nie próbuję bo od tego mam Avida :) ) . Dobrze się ładuje dopiero tak od 10 gram , komfort to główka 15gram czyli tak w górnej granicy parametrów katalogowych .

Macie Koledzy rację : to 2 różne kije o podobnych katalogowych parametrach .St.Croix ma w sumie tylko jedno przeznaczenie: sandacz , natomiast Phenix jest bardziej uniwersalny .

Wszystko to co piszę to moje subiektywne odczucia . Zbyt mało miałem w rękach dobrych wędzisk by prawidłowo oceniać . Ale spoko- przyjdzie teraz z czasem i to .



#9 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:37

a ja mowilem o turnamencie chyba ze Twoja wypowiedz nie byla do mnie :D No juz tak jest ze w amerykanskich kijach cw jest zanizone a tym bardziej w krotkich kijach castingowych :)

#10 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:23

Niech dąbek się wypowie pewno przerzuca dużo chrustu ;-)

#11 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:08

Jak już niektórzy zauważyli,tych blanków nie ma co porównywać.STC to typowa szpada sandaczowa obsługująca gumy 4"nawet na 30g łbach.

Z Turnamentem będzie się już uzupełniać "Anusia" na MX-S72L-B (przedwczoraj podbijałem na 4m 14g+3".) Więc ten castingowy do 18g ,to jednak tylko kroczek do przodu.

Jeśli Legend nie odpowiada akcją, a nowa wędka miałaby dorównać mu pod względem obsługiwanych wabi, to zdecydowanie MX-72MH-B 17lb.

Lecz jeśli nie łowisz tak ciężko to świetny cast wychodzi na MX-S72M-B, w/g mnie maks komfortu 22g+4", choć niektórzy twierdzą ,że komfortowo jeszcze 28g+4" :rolleyes:

Dedykowany "Anusi" M1 jest super uniwersalem, zaskakuje mnie za każdym razem i warto mieć kij na tym blanku,gdyż w pewnych okresach i określonych łowiskach może być z powodzeniem jedynym badylem w łódce( przynajmniej u mnie tak jest).

Ale z drugiej strony ,warto mieć też pod reką rasowy badyl do kogutów i ciężkich gum.

U mnie rolę takiej armatki uzupełniającej stanowi TX684 do 21g  18lb  i usiłuje sobie wmówić ,że nie jest mi potrzebny kolejny ,a bardzo mi się podoba MX-S72M_B XF do 21g(biję się z myślami i rozsądek chyba wygra).

Za to pod ciężkie wiślane łowienie z łodzi będzie na bank MX-72H-B 25lb.Pokładałem nadzieję w Xzoga  G66  5kg ,ale moich oczekiwań nie spełniła na tym łowisku.



#12 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2013 - 13:12

potwierdzam, porównywanie tych blanków, a przede wszystkim przesądzanie, o tym który lepszy nie ma sensu, to dwa zupełnie inne kije, do trochę innych przynęt, a głównie innego prowadzenia

 

i zupełnie ma ma tu znaczenia czy gotowiec czy robiony na zamówienie, poza niuansami


Użytkownik bazyloss edytował ten post 18 wrzesień 2013 - 13:13


#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 wrzesień 2013 - 16:15

Rafał o MX-72H-B 25lb krążą już legendy....ostatnio słyszałem je od Zbyszka Kawalca....

Zalakieruj rozsądek i ciesz się fantazją pasjonata  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych