Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 12 listopad 2018 - 17:17

 
Wygląda obiecująco  ;)

 

Sam sie zastanawialem kilka razy nad Cape Verde bo loty z Uk sa tam bardzo tanie. Poszperalem na internecie ale jakos to miejsce nie zaprezentowalo sie jako wedkarskie Eldorado. Chociaz jak patrze na ten filmik to goscie niezle polowili. A jak jeszcze wezmiemy pod uwage ze wysiedli tak o z samochodu i zaczeli rzucac przynetami w morze to polowili zajebiscie... :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 12 listopad 2018 - 17:18


#202 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 listopad 2018 - 18:12

Może się nie jawic jako eldorado bo nie ma za wiele informacji w sieci co nie oznacza że jest tam słabo z rybami.
  • Guzu lubi to

#203 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 24 listopad 2018 - 13:48

Takie pytanie, można na Fuercie na miejscu kupić pozwolenie? Czy tylko internet? A może ktoś się wybiera po 10 grudnia na wyspę?



#204 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2018 - 21:05

Można kupić w urzędzie miejskim w Puerto del Rosario



#205 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2018 - 21:55

Z tego co czytałem coś ok 16 EUR i ok 2h zajmują formalności ze staniem w kolejce w urzędzie i w banku. Pozwolenie na 3 lata na wszystkie wyspy z brzegu. Z łodzi chyba 60 EUR

#206 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2018 - 19:12

Dzięki ;) Czyli trzeba będzie się przejechać do miasta

#207 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2018 - 21:10

No chyba że nie chce Ci się tracić czasu na miejscu, to można to ogarnąć za 40 EUR zdalnie.
https://www.gran-can...ng-license.html
Ja będę korzystał z tej opcji. Goście załatwiają wszystko za Ciebie i wysyłają skan pozwolenia. No i jakby zamawiać na 2 lub więcej osób to piszą że jest taniej.

#208 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2018 - 23:06

Jakoś nie mam przekonania do wysyłania tak w ciemno przelewów. Luba i tak wymyśliła pierwszy dzień objazdówke po wyspie, wyśle ją na jakieś zakupy a ja wpadnę do urzędu. Jest poza sezonem to powinno szybciej pójść ;)

#209 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 listopad 2018 - 20:16

Czytałem opinie na zagranicznych forach i wszyscy zadowoleni. Ja będę lądował w sobotę i obawiam się że dopiero w poniedziałek mógłbym ogarniać na miejscu, a tak mogę ruszyć nad wodę jeszcze tego samego dnia.

Użytkownik Włóczykij edytował ten post 28 listopad 2018 - 20:19


#210 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 grudzień 2018 - 19:27

Pozdrowienia z Cabo Verde, 27 na plusie :). Niestety wysoka fala na Oceanie uniemożliwia łowienie. Jak się uspokoi mam nadzieję że coś porzucam. Miejscowi mówią że jest szansa na baracude, spotykany przyjezdny wędkarz pokazywał zdjęcia ryb, raczej nieduzych ale wielu gatunków i trafił się tez bluefish więc ryby sa.

#211 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 grudzień 2018 - 12:02

Pozdrowienia dla Zielonoprzylądkowiczan  B)


  • wujek lubi to

#212 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2018 - 20:01

Po 3 dniach plazowego łowienia w okolicy hotelu stwierdzam że dużych ryb w okolicy brzegu nie ma. Na krawędzi rafy widziałem dzisiaj ponad metrowe barrakudy walace w drobnice. Skakały na 1.5m w górę i z 5m do przodu, niesamowity widok. Branie takiej ryby to musi być dynamit. Dzisiaj miałem wyjścia bluefisha, ale ryba miała z 45cm a popper z 13, nie skusil się. Może jeszcze wypozycze samochód i poszukam skał z głębsza woda blisko brzegu.

Użytkownik wujek edytował ten post 07 grudzień 2018 - 20:02


#213 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 07 grudzień 2018 - 21:46

Jak widziałeś takie ryby to nie możesz odpuścić :) Samochód+ szukanie miejscówek to zawsze dobry pomysł. Moja jedyna "cuda" niestety wyglądała tak: 

Załączony plik  IMG_20181011_194048_HDR.jpg   82,21 KB   20 Ilość pobrań



#214 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2018 - 22:31

Jak pisałem łowienie jest przy okazji, jak wypozycze samochód to bardziej po to żeby pozwiedzać wyspę, ale jak znajdę głębsza wodę na pewno porzucam. Bardziej celowe byłoby zabranie lekkiego spinna, jakieś blaszki, poppki, twistery, imitacje krewetek i zabawa z mniejszymi rybami, tyle że nie chciałem iść na łatwiznę. Na targu widziałem sporo średnich tuńczykow, bluefisha z 60cm, koryfene i dużo rafowej drobnicy. Miejscowi woza wędkarzy, ale w grę wchodzi chamski trolling a w to nie chce się bawić. Pewnie znając ich cwaniactwo powoziliby mnie 4h blisko brzegu i na koniec rozbrajajaco by powiedzieli no fish mister :). Bez sprawdzonego przewodnika śliski temat. Gdyby ktoś jednak się skusil to koszt 100eurasow za 4h. Jest tego sporo. Na tablicach reklamowych fotki ryb smialbym twierdzić zlowionych zupełnie gdzie indziej.

Użytkownik wujek edytował ten post 07 grudzień 2018 - 22:37

  • Friko i Kuba (50cm+Perch Tracker) lubią to

#215 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 grudzień 2018 - 17:06

Dzisiaj posnurkowałem w miejscach gdzie łowiłem i ryby sporo ale rafowej takiej na haczyk z kalmarem, widziałem jednego karanksa z 60cm tyle że dalej od brzegu. Utwierdzilem się że to raczej bezsens łowienie w tych miejscach.
  • Friko lubi to

#216 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 01:45

No chyba że nie chce Ci się tracić czasu na miejscu, to można to ogarnąć za 40 EUR zdalnie.
https://www.gran-can...ng-license.html
Ja będę korzystał z tej opcji. Goście załatwiają wszystko za Ciebie i wysyłają skan pozwolenia. No i jakby zamawiać na 2 lub więcej osób to piszą że jest taniej.

I co, załatwiłeś licencję online? Wszystko w porządku?

 

Rozumiem, że ta licencja obowiązuje na wszystkie wyspy i nie ma znaczenia gdzie będę łowił? W ciągu 3 lat będę mógł odwiedzić wszystkie i będzie ok?



#217 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:30

Z tego co piszą to tak właśnie jest. Załatwiał będę w przyszłym tygodniu.

#218 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 12 grudzień 2018 - 09:53

To jak wyrobisz daj znać jak sprawa wygląda. Ja też do końca roku będę chciał to wyrobić. 5 stycznia lecę na Lanzę :)

2 lata temu byłem na Fuercie i próbowałem wyrobić licencję, jednak tamtejsze procedury i brak znajomości języka angielskiego wśród urzędników były nie do przeskoczenia. Wolę więc zapłacić więcej i mieć to załatwione zdalnie tym bardziej, że ja przylatuję w sobotę rano, a licencję można wyrabiać dopiero od wtorku.

Tak więc czekam na info :)



#219 OFFLINE   l0co

l0co

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2018 - 17:01

Doświadczenia inne niż wszystkie :

Generalnie w 99% spinninguje ale po 3  dniach nieudanych prób na Teneryfie ( poppery, slidery ) przesiadłem sie na technike lokalesów.

Łowienie z wysokiego falochronu na mocny zestaw ( prawie karpiowy ) na duży ( bardzo duzy )  sztywny spławik.

na końcu zestawu pęk przyponnów ( koło 5ciu ) zakończonych małymi hakami. Wszystkie one wgniecione w kulę ciasta wielkości sporego orzecha włoskiego ( chleb, lub kasza manna).

Wielkość fal nie ma znaczenia kiedy stoi się 6 m nad nimi ( bywa ze potrafią dotrzeć i do tej wysokości). Brania agrasywne..nie do przeoczenia , potem winda w góre. Nawet niezła zabawa choć bez..pstryka.

Z braku laku.....

 

 :)



#220 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 12 grudzień 2018 - 22:41

To moje podsumowanie po pierwszej próbie ;)

 

Ogólnie licencję załatwiałem na miejscu, wszystko powinno zająć około pół godziny, przy czym dopiero po staniu w kolejce w pierwszym banku dowiedziałem się, że przelewy jeżeli nie ma się konta przyjmują do 10:30... Drugi bank już od ręki praktycznie bez kolejek.

 

Co do urzędu to angielski w wersji "kali jeść kali pić" ale dałem paszport i Pani sama za mnie pouzupełniała rubryczki, na licencji jest tylko imię i nazwisko oraz numer paszportu, więc problemu większego nie ma. Wskazana jest też data ważności - 3 lata.

 

Pierwsze próby ze skałek na wahadełka zakończyły się kilkoma potworkami (lizard fish), i czterema braniami lepszymi plus kilka takich stuknięć niezaciętych. Jedna ryba na brzegu, taka nasza wyrośnięta belona, jeden złamany grot (stwierdziłem, że w madmanie od dragona nie zmieniam kotwiczek, bo wyglądają na spoko...), jedno nie wcięte na krótkim dyszlu (chyba karanks, bo spory na szerokości błysk był) i chyba rekinie na morsa 3 (widziałem taką płetwę przez chwilę na płytkiej i fluorocarbon 0,60 ciachnięty jak żyletką).

 

Jak na 3 godziny łowienia bardzo pozytywnie, frycowe zapłacone, czekam na barakude!

 

Pozdrowienia z Fuerty!

 

818ceef9d0c7508bgen.jpg

f89e9c21d7327a33gen.jpg

398d203d0f8f5e5bgen.jpg

c9ceab0ecc370d07gen.jpg

12f7b826b0625175gen.jpg

d71d7a0ebb4c1aa8gen.jpg

c644f9ade6e7accbgen.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych