Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo na Wyspach Kanaryjskich, czy ktoś próbował,widział słyszał?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
437 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   maćko

maćko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:06

Moglbys podac dolny i gorny CW tego kija? Jak bys jeszcze zmierzyl odleglosc do stopki multika to bylbym super wdzieczny  :good:

W moim modelu dolnego zakresu nie podają  a odległość o którą pytasz to 32cm . 

http://savage-gear.c...adrunner-xlnt2/


Użytkownik maćko edytował ten post 07 styczeń 2018 - 14:11


#162 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 styczeń 2018 - 15:48

Miło widzieć Kuba, że już "skaczesz" po skałach wybrzeża... Szacun!!!  :)

Ja tak już skaczę od... lipca jakoś +- :D

 

Z doświadczenia - casting tak sobie się sprawdza. Jednak łowi się w warunkach wiatru sięgającego 80km/h, na zwykle droższe przynęty... Bonusowo - większość multików ma zdecydowanie za słabe hamulce. 


Użytkownik Kuba Standera edytował ten post 07 styczeń 2018 - 15:52

  • CLAUDIO i Tu nie ma ryb. lubią to

#163 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:35

W moim modelu dolnego zakresu nie podają  a odległość o którą pytasz to 32cm . 

http://savage-gear.c...adrunner-xlnt2/

Mialem spin wersje 10-40g (katalogowo) i okazalo sie, ze ogarniala przynety do ok 35g. Stad moje pytanie. 



#164 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2018 - 22:38

@Stivi - przyponowo najlepszy moim zdaniem jest shock leader 50 ew 70lb. Na większość ryb styknie, duża barracuda moze wymagać więcej. Rzucasz bardzo czesto w warunkach ostrego wiatru, ze skałami za plecami, dlatego ja nie przekraczam 60cm przyponu. To jest dla mnie naprawde max. 40cm jest wystarczajace. Slim beauty jest pewny i sprawdzony, prostszy niż FG, o większej wytrzymałosci niż albright. Szczerze polecam

@Tpe - może Tobie wave się sprawdzi, ja się jakoś odbiłem zupełnie. Plus jak łowisz ze skał, zmasakrujesz go z cyklu 3...2...1...

@All, z travelami róznie bywa, ja jednak zostaję z tyranem. Kilka innych opcji widzieliśmy padających nad wodą.

I na pocieszenie zmarzniętych stycznoiwych oczek:

 

 

Kuba Ja szybko opanowałem FG, po jednym urwanym i zakolczykowanym Queenfishu :D dziwne jest to ze stosunkowo małe ryby maja siłę lokomotywy.  Teraz łowiłem na rapale x rap sw 12 a kija musialem uzywać jak do swimbajtów szczupakowych (w moim przypadku to był shimano biomaster select shad do 130g) i z nim mialem jako taką kontrole nad rybami 8-12kg, tak jak mówisz hamulec to podstawa tzn silny, samo zacięcie musi być  strasznie mocne. Miałem naprawdę duże problemy by wyjąć grot kotwicy wbity w pysk.

Wieczorem pozaginałem zadziory i zacięcia i odhaczania zrobily sie ciut łatwiejsze :D

 

ps: jak by ktoś szukał mam travelka do 70g fajny do tego typu łowienia, z GÓRY przepraszam za bazar :)


Użytkownik Tu nie ma ryb. edytował ten post 09 styczeń 2018 - 22:38


#165 OFFLINE   skagit

skagit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 luty 2018 - 01:54

Witam , odnośnie dobrego kija polecam : 

RoadRunner XLNT2 Trigger

 

W związku z tym że dużo jeżdżę i latam w delegację po europie moja żonka zrobiła mi prezent parę lat temu :)

Jest też wersji bez pazura .Mój kołowrotek to DAM quick Brani BC.

Kijek sprawuje się rewelacyjnie w zestawie sztywny pokrowiec mieszczący się do większości standardowych walizek ;)

Jutro lecimy na fuerte do Costa Calma , będę testował moje jerki od35g do 70g   ( gumy i blachy też zabieram :)) może coś połowię :)

Cieszę się że wspomnieli koledzy niebezpieczeństwach czyhających na wędkarzy, czasem w ferworze łowienia zapomina się o całym świecie ;)

Witam,posiadam wersje spiningowa 8'' do 80gr straszny kruciak,ciezko o dystans generalnie nie polecam,Lokalni na Lanzarocie uzywaja powaznych dlugosci 3.20-3.60 dystans to podstawa ale dla mnie to mordega czyms takim machac,



#166 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 08 kwiecień 2018 - 14:08

We wtorek lecę na Lanzarote, na 11 dni. Drugie podejście, po dwóch latach. Mój cel: wyciągnąć na spinning przynajmniej jedną z tych trzech: bonito, bluefish, barracuda. Może nie brzmi bardzo ambitnie ale jeśli ktoś myśli, że na Kanarach jest wędkarski raj, to warto poczytać tematy (np. ten o Lanzarote) na worldseafishing. Szybko sprowadzają na ziemię- lokalni spece "zerują" czasami przez kika tygodni z rzędu :o Mozolne rzeźbienie ale każde branie to wyrzut adrenaliny. Myslę, że warto próbować, dla mnie już samo polowanie w  obcych warunkach jest emocjonujące.

Będę łowił travelem penn squadron 2,7m 20-80g ze slammerem 360 i PP 30lb. Z przynęt biorę gumy- większość 4-5 cali, głównie w jasnych kolorach. Ciężkie główki 25-50g, na hakach heavy duty. Parę smukłych woblerów, bardzo płytko schodzących, smukłych typu minnow. Po kilka: ciężkich wahadłówek, pilkerów i ze dwa ciężkie jerki. Zrobię co w mojej mocy :) Jedyne czego się obawiam to wiatr, który może uniemożliwić wędkowanie ze skałek ale prognozy na razie są optymistyczne.



#167 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:21

3 tygodnie w Andaluzji, bez brania...

Łowiłem w najrózniejszych miejscach, na najdziwniejsze przynety - ryby odsuneły się od brzegu i d..., z resztą z łodzi podobnie.



#168 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:51

Weź sobie dodatkowo jakiś lekki spining albo coś pod spławik bo to może sprawić więcej frajdy niż katowanie wody na ciężko cały dzień.Tez nastawialem się na Lanzarote na grubego zwierza a przyszło mi łowić małe kolorowe rybki, plus taki że sa dużo silniejsze od swoich słodkowodnych odpowiedników.Mimo to trzymam kciuki i daj znać jak złowisz coś ciekawego

#169 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 08 kwiecień 2018 - 22:15

Osłabiasz mojego ducha walki :P  Trzy tygodnie- to już musiało być frustrujące. Też mam plan awaryjny żeby- jeśli będzie bardzo słabo- któregoś dnia wybrać się na kanaryjski big game z łodzi. Marliny mi się nie marzą ale może jakieś kolorowe dorado... :)

Edit: to było odnośnie wpisu Kuby.

 

Lekkiego spina nie biorę ale spakowałem drugiego travela- pod ewentualne łowienie z gruntu na kalmary itp, w taki sposób ostatnim razem odbiłem sobie brak wyników na spinning. Jak coś się uda połowić to złożę raport. Dzięki!


Użytkownik kubazmech edytował ten post 08 kwiecień 2018 - 22:21

  • Kuba Standera lubi to

#170 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 08 kwiecień 2018 - 23:18


 

Lekkiego spina nie biorę ale spakowałem drugiego travela- pod ewentualne łowienie z gruntu na kalmary itp, w taki sposób ostatnim razem odbiłem sobie brak wyników na spinning. Jak coś się uda połowić to złożę raport. Dzięki!

Mysle, ze plan awaryjny to dobry pomysl. Ja tego roku pojechalem do Gambii liczac na barakudy i zupelny klpos. Trolling czy rzucanie z brzegu nie przyniosly zadnych efektow ale za to z gruntowki jak jeb... :)


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#171 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 23 kwiecień 2018 - 09:02

Osłabiasz mojego ducha walki :P  Trzy tygodnie- to już musiało być frustrujące. Też mam plan awaryjny żeby- jeśli będzie bardzo słabo- któregoś dnia wybrać się na kanaryjski big game z łodzi. Marliny mi się nie marzą ale może jakieś kolorowe dorado... :)

Edit: to było odnośnie wpisu Kuby.

 

Lekkiego spina nie biorę ale spakowałem drugiego travela- pod ewentualne łowienie z gruntu na kalmary itp, w taki sposób ostatnim razem odbiłem sobie brak wyników na spinning. Jak coś się uda połowić to złożę raport. Dzięki!

Połowy udane? Zdaj relację jak możesz 



#172 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 24 kwiecień 2018 - 21:46

Połowy udane? Zdaj relację jak możesz 

Cześć. Wróciłem w niedzielę. Niestety z rybami wypadło bardzo słabo. Głównym problemem był wiatr i fala o wysokości dochodzącej do 2,2m. Jedynie na południowym (osłoniętym wulkanami) wybrzeżu można było bezpiecznie wchodzić na skałki a tam z kolei jest wyjątkowo mało ciekawych miejscówek. Na dobre 35-40godzin machania ciężkim spinem złowiłem jedną "lizard fish" :-) Mimo wszystko wędkowanie bardzo przyjemne. Jeśli chodzi o faunę lądową to natknąłem się chyba na wszystko co na Kanarach można spotkać. Ostatniego dnia zabrałem się, razem z żoną, na wyprawę łodzią wędkarską z lokalną firmą. Ciekawe przeżycie- wędkowanie zaledwie 200-300m od brzegu, na 25m głębokości, połowione rekiny- tope sharks (żarłacze szare), płaszczki (występuje tam chyba 8 gatunków) i bonito. Ciekawostka: na pokładzie łodzi wywieszone zdęcie w formacie A4, zalaminowane, na nim niewielka rybka w powiększeniu. I stały punkt instruktażu dla wędkarzy: jesli ktokolwiek dotknie takiej rybki- wyprawa natychmiast się kończy i płyniemy prosto do szpitala :-) Ekstremalnie jadowita podobno.

Rada: chcesz powędkować z brzegu, skałek na Lanzarote- nie wybieraj noclegów na północy wyspy. Tam wieje prawie zawsze i najmocniej więc stracisz czas na dojazdy na inne wybrzeża. Za to paliwo jest tanie, 1€ za litr benzyny.

Załączony plik  DSC08405.JPG   49,6 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC09559.JPG   52,18 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC09616.JPG   88,12 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC09630.JPG   105,43 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC09965nowe.jpg   49,94 KB   16 Ilość pobrań


Użytkownik kubazmech edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 22:04


#173 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 24 czerwiec 2018 - 13:01

Panowie wybieram się na Gran Canarię pod koniec sierpnia.Podzieli się ktoś jakimiś ciekawymi miejscówkami, co do sprzętu na spinning to już wiem mniej więcej co i jak bo to będzie moja 3 wyprawa na wyspy kanaryjskie.Zastanawia mnie jedynie czy ktoś łowił metodą gruntową i jakie miał wyniki i czy jesli chodzi o grunt to tylko surfcasting (czy jakoś tak od święta łowię na grunt) cięzkie kije dalekie wyrzuty czy da radę coś połapać bliżej brzegu z obciąrzeniem w granicach 50g.Mam ograniczony bagaż na miejscu też nie chcę zostawiać majątku bo nie zabiorę poźniej sprzętu do Polski.



#174 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 24 lipiec 2018 - 14:55

Na Lanzarote koledzy łowią specyficznym sprzętem i w specyficznym miejscu. :)

 

Załączony plik  IMG_2160.JPG   78,55 KB   14 Ilość pobrań



#175 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:01

Wygląda jakby byli nastawieni na połowy pań.A tak na poważnie to co i w jaki sposób łowili?

#176 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 24 lipiec 2018 - 15:37

Nie wiem... tyle poważnie. 

 

Myślę, że to mogły być wódaki lub ginasy ewentualnie redwiny, a w ostateczności migelsany lub topikale. :) 



#177 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 lipiec 2018 - 16:54

Z tego co widziałem to dość popularne jest łowienie "na bułę" :) zarzucają dość obfity kawał chleba nadziany kotwicami i czekają... Wyglądało na skuteczne ;) widziałem też muszkarzy nad brzegiem oceanu, nie wiem jak wyniki ale podejrzewam że nie mieli łatwo z uwagi na ciągły silny wiatr. Niektóre panie które łowiły również przykuwały uwagę szczególnie swoim ubiorem a właściwie jego brakiem :D

#178 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2018 - 19:15

Odgrzeję lekko wątek. Przeczytałem już wszystko co tu napisaliście i coś już wiem.
Ciekaw jestem czy któraś z wysp jest lepsza od innych pod kątem wędkowania z brzegu? Ewentualnie z której strony poszczególnych wysp najlepiej szukać.
Będę na Kanarach styczeń-luty, będę miał sporo czasu na wędkowanie, tylko nie chciałbym się władować w miejsce które ryby z reguły omijają.

#179 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 17 październik 2018 - 20:35

Na którymś forum zagranicznym o 'saltwater' przeczytałem niedawno, że wędkarze z Gran Canari'i jak mają urlop i chcą połowić to lecą na Lanzarote :lol:. Jeśli chodzi o Lanzę to omijaj północne wybrzeże- tam wieje prawie zawsze, tak mocno, że spinningowanie z brzegu jest praktycznie niewykonalne. Dwumetrowe fale itd. 


  • Włóczykij i Blue lubią to

#180 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2018 - 15:22

Miałem nadzieję, że te południowe wyspy będą lepsze :P
Na Fuercie i Lanzarote już byłem.
Jak rozwiazywaliscie temat podbierania ryb z wyższych skał? Bo na filmikach króluje osęka...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych