Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Koniec sezonu pstrągowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 sierpień 2005 - 00:55

Pojechaliśmy dzisiaj po południu z kolegą nad małe jeziorko porzucać, bez wielkich nadziei. Po obejściu całego brzegu i złowieniu jednego esoxika na rovera stwierdziliśmy, że zmieniamy wode. Za parę dni koniec sezonu pstrągowego, w tygodniu może się nie udać wyskoczyć, więc decyzja jedna - jedziemy na pstrągi. Dojechaliśmy jakoś ok. 17:30. Sprzęt szczupakowy - ja Avid 3/4oz i Fuego z linka 10kg, a Łukasz na kołowrotku linka ok.13kg (jak na trocie ;) ). Najpierw poszliśmy kawałek w góre, ja łowiłem na Executora 7, Łukasz na Minnow 7T. Za chwile obserwujemy zbiórkę, Łukasz leci, ale pstrąg nie daje się skusić. Wracamy do mostu i schodzimy w dół, ja lewym brzegiem, kolega prawym. Odszedłem trochę, aby obłowić ciekawe miejsce, a tu nagle...Barteeeeek. Myślę sobie, że złapał jakąś rybkę, ale pewnie nic wielkiego. Nagle krzyki zamieniają się w spazmatyczne wrzaski. Oczami wyobraźni widziałem go po szyję w wodzie trzymającego się jakiejś gałęzi (już kiedyś tak było :lol: ). Przyspieszyłem kroku, patrze i faktycznie stoi po pas w wodzie...ale coś trzyma. Z drugiego brzegu pstrąg wydawał się mały. Sytuacja okazała się poważna więc zacząłem szybko biec w stronę mostu aby przejść na drugi brzeg. Dobiegam i...dębieje. Łukasz trzyma dziwnym chwytem, stojąc po pas w dziurze pięknego, grubego potokowca - 53cm! :huh: Pstrąg wziął na bardzo krótkiej lince, prawie pod nogami. Podczas próby lądowania Łukasz skończył w wymytej dziurze. To największy pstrąg Łukasza i największy jakiego widziałem na żywo. Piękny. Patrze na zegarek jest 18. Kolega mówi, że ma dość wrażeń i już nie łowi. Ja schodzę jeszcze kawałek, ale widząc jak się trzęsię (z powodu pstrąga i zimna) kapituluje :D . To chyba jeszcze nie koniec sezonu, rozbudził we mnie nowe nadzieje po całym nie najlepszym sezonie.
Oczywiście pstrąg został obfotografowany, ale niestety kiedy próbujemy ocucić rybe, aparat wiszący na szyji dotyka wody. Wydawało się, że nic mu się nie stało, ale coś się jednak rozwaliło. Po wytarciu działał, a teraz coś świruje. Więc na zdjęcia musicie poczekać. A jest na co!
Życzę wszystkim takich zakończeń sezonów!
Pozdrawiam

Załączone pliki



#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 sierpień 2005 - 04:25

Gratulacje , piekna przygoda i finisz sezonu pstragowego. Jasne ze czekamy na zdiecia ;)

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 sierpień 2005 - 07:08

nic tylko pogratulować :mellow:

#4 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 29 sierpień 2005 - 07:58

Tak, wiem to już koniec sezony moich kochanych pstrągów, ic tylko czekać na następny.

Gratulacje.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 sierpień 2005 - 08:02

Bartek, gratulacje! Fajna przygoda. Oczywiście również czekam na zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2005 - 10:26

Gratulacje dla kolegi Łukasza!
Piękna ryba i fajna przygoda. Czekamy na zdjęcia. :D

#7 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 29 sierpień 2005 - 12:35

Po taką rybke warto sie wykompać ;)
Gratulacje dla kolegi i jak wszyscy czekam na fotki :D

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 sierpień 2005 - 23:31

Oto fotki:

Załączone pliki



#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 sierpień 2005 - 07:40

Bartek, fajne zdjęcia i fajna ryba. Podoba się! Jeszcze raz gratulacje udanej wyprawy.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 sierpień 2005 - 07:58

gratuluję !

#11 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 30 sierpień 2005 - 09:59

Gratulacje i jestem pełen uznania dla Łukasza, że dane jemu było pojmać tak piękną rybę. Jest to dla mnie mistrzostwo świata, gdyż ryba naturalnego chowu to nie to, co spotykamy na Piasecznie i Wygoninie.
Komancz

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2005 - 10:13

Rzeczywiscie piekny!!! Dopytam sie tylko z ciekawosci jakim kijem i multikiem Kolega rzucal minnowem 7 z plecionki 30 lb, czy moze na wypuszczanego lowiliscie?

pozdrawiam


#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 30 sierpień 2005 - 10:26

Kolega jest normalny :D Łowił spinningiem Ron`a Thompsona z kołowrotkiem Spro Red Arc z plecionką TD Electra 0,18mm.
Pzdr

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2005 - 10:29

czyli sa jeszcze tacy :o

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2005 - 14:32

Piękna ryba! Jeszcze raz gratuluję. :D

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 wrzesień 2005 - 19:57

Bartek gratulację dla kolegi!!!
Swój sezon pstrągowy zakończyłem na Sanie na robala Rebela i 4 cm Krakuska złowiłem 7 wymiarowych potoków, krótkich nie liczyłem...
Byle do lutego

#17 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 02 wrzesień 2005 - 08:57

Piękna ryba..

Można z czystym sumieniem powiedzieć, że Łukasz wychodził sobie tego pstrąga. Miałem okazję być z nim 2 razy nad wodą w tym sezonie i widziałem z jakim zacięciem podchodził do łowienia.. No i proszę - rekord życiowy pobity w ostatnim dniu sezonu..

Ja sezon zakończyłem również 31 sierpnia, ale na Pasłęce. Od 16.00 do 20.00 około 15 brań, ryby w przedziale 20-40 cm.. Jeden okoń około 20cm i koło 19tej wyjście pstrąga, który miał na pewno ponad 60 cm.. Szkoda - mogło się ładnie skończyć. :( Wszystko na Executora 7 SR w kolorze RR..

Generalnie niska woda oraz ostrożne, skłute ryby..

Teraz może kilka wypadów na lipienie, ale przede wszystkim nastaje czas szczupaka.

Pozdrawiam,

Efex B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych