Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Top Water 100%


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 11 marzec 2008 - 11:47

To co dostałem od jednego z klientów budzi mój niesłychany podziw i zazdrość.Dla maniaków top water wklejam niektóre kawałki :huh:

Na heddony łowię głównie szczupaki, bolenie i klenie(najlepiej biorą nocą-choć jest dużo pustych ataków) na ...(nie wpisuje nazw rzek bo mógłbym zginąć),oraz oczywiście rzucam za głowacicą( na razie złowiłem tylko 1 szt 76cm i 5 szt krótkich)Acha miałem na heddona suma(nocą),ale niestety był za duży i wysnuł 200 m plecinki 0,28 do zera.

no i jeszcze jedno


Staram się nie chwalić swoimi wynikami.Zazwyczaj łowię samotnie,co przy połowie np sumów ma pewne minusy.Kiedyś łowiłem lepiej i więcej ,teraz jestem nad wodą najwyżej 80 razy w roku.Heddony odkrył mój kolega podczas połowów właśnie głowacic(nikt tak prawie nie łowi).Są niezłe na szarówce i o zmroku.W dzień głowatka się ich nie tyka,najwyżej boleń,czy kleń.Najlepsze są duże powierzchniowce.Kolor to drugorzędna rzecz.Ważna jest praca.Natomiast kompletnie nie mam wyników na poppery-po prostu na dużych rzekach nie bardzo się nadają.Chociaż łowiłem kiedyś pstrągi na małych rzeczkach na własnoręcznie wykonane poppery(lata temu).Wieczorami od kwietnia do sierpnia na małych rzeczkach były bardzo skuteczne.Obecnie od kilku lat przeżywam powrót do starych przynęt-pstrągi łowię prawie tylko na wahadłówki(niektóre sam robię i przerabiam kupne)i obrotówki (też sam robię).



nic dodać nic ująć
pozdrawiam aby do maja

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2008 - 12:03

Heddon to jest bardzo stara f-ma z tradycjami, o ile nie najstarsza przynajmniej w US (1894r).
Jest nawet starsza od Szekspira...

Jest bardzo wiele ciekawych produktow roznych firm, ktore nie sa u nas zupelnie znane. Do sprawdzania malo kto sie kwapi, a jak juz to zazwyczaj siedzi cicho.
I trudno sie w sumie dziwic...

Gumo

#3 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 11 marzec 2008 - 12:07

A gdzie u nas można nabyć coś takiego??

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2008 - 12:25

Przypuszzcam, ze nigdzie.
Ja kupilem na wyprzedazy w sklepie wedk. takiego lososiowego cudaka o nazwie Tadpolly.
Po przynecie widac, ze ma z kilkadziesiat lat a uderza perfekcja i material, z jakiego jest wykonana (rodzaj plastiku).
Dodatkowo przyneta jest fosforyzujaca, ajak ja naladowac np. swiatlem latarki...
U nas, w czasie jak za Woda juz sie produkowalo takie rzeczy, krecilo sie plecionki z włosia...

Gumo

#5 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • Lokalizacjawidły Wisły i Pilicy

Napisano 11 marzec 2008 - 12:38

Gumo,

Jak to nigdzie?? :lol: http://www.taimentackle.com/mt/index.php?manufacturers_id=54

#6 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 marzec 2008 - 12:56

czesc warciak ,ja Ciebie naprawde podziwiam ze te twoje powierzchniowce .Moze kiedys dasz mi kilka wskazowk ktore jeszcze modele sa super skuteczne :mellow:
#Taimentacle#Podobno bardzo solidna firma ,kolega zamawial ostatnio raki .Trzy dni i byly na miejscu ;) ceny tez sobie bardzo chwalil.

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2008 - 13:16

Dzieki brati :D
Nieswiadomie naprowadziles mnie na pomysl pewnego zakupu

Gumo

#8 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 11 marzec 2008 - 13:24

czesc warciak ,ja Ciebie naprawde podziwiam ze te twoje powierzchniowce .Moze kiedys dasz mi kilka wskazowk ktore jeszcze modele sa super skuteczne :mellow:
#Taimentacle#Podobno bardzo solidna firma ,kolega zamawial ostatnio raki .Trzy dni i byly na miejscu ;) ceny tez sobie bardzo chwalil.


powiedz tylko jaka woda jak zarośnięta i przyśle Ci wszystko co jak o ile będe potrafił


#9 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 11 marzec 2008 - 13:26

no i jakie ryby są bo ze sandaczem jest cienko

#10 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 11 marzec 2008 - 19:10

Co do używania popperów w rzekach - racja, mam takie same spostrzeżenia.

Kleń, raz miałem atak, w kompletny deszcz. Boleń, owszem, dużo miałem odprowadzeń i jednego nawet wyszarpałem ale to nie ryba na którą się nastawiam raczej.

Jeszcze muszę spróbować topwateringu nocą :unsure: Ale nie na Bugu...

Pozdr.

Salmo

#11 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 marzec 2008 - 20:14

Dzieki serdeczne warciak :D
Z tego co zauwazylem masz najwieksze doswiadczenie na forum w polowie powierzchniowcami .Mysle ze chetne i koledzy cos by sie dowiedzieli . :mellow: Tak sobie tez myslalem ze w poblizu mam takie male zarosniente bajorko (na majowego lina :unsure: )czesto widze jak smigaja tam stadka okonkow za drobnica .Moze by tak sprobowac w tym roku ,dobra przyznaje zarazasz i robisz to dobrze . :mellow: ;) :D Trocie juz probowalem lowic na jedynego popka ktorego mam .Narazie kurcze pieczone to moze bys wkleil jakas fotke tych swoich :mellow: slicznosci .
Salmo_Salar -Jeszcze muszę spróbować topwateringu nocą Ale nie na Bugu...
A ja zchecia na Bugu -to taka moja rzeczka marzenie . :D


#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 marzec 2008 - 10:04

A gdzie u nas można nabyć coś takiego??


Widziałem heddony w Decathlonie

#13 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 12 marzec 2008 - 17:36

warciak -taki filmik znalazlem a przy okazji ciekawa strone
http://www.expertvillage.com/video/1813_advanced-fishing-pop pers.htm
i jeszcze te (a to nie jerzy przypadkiem :mellow: ;) :D )
http://pl.youtube.com/watch?v=J-FqN9xWBAw&feature=relate d
--------
http://pl.youtube.co...TAOo84VJp0&NR=1
pozdrawiam

#14 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 12 marzec 2008 - 18:04

http://www.expertvillage.com/video/1813_advanced-fishing-pop pers.htm[/url]
i jeszcze te (a to nie jerzy przypadkiem :mellow: ;) :D )

@Jerzy z korbą :huh: To nie może być on
:mellow:

#15 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 marzec 2008 - 20:47

Dzieki serdeczne warciak :D
Z tego co zauwazylem masz najwieksze doswiadczenie na forum w polowie powierzchniowcami .Mysle ze chetne i koledzy cos by sie dowiedzieli . :mellow: Tak sobie tez myslalem ze w poblizu mam takie male zarosniente bajorko (na majowego lina :unsure: )czesto widze jak smigaja tam stadka okonkow za drobnica .Moze by tak sprobowac w tym roku ,dobra przyznaje zarazasz i robisz to dobrze . :mellow: ;) :D Trocie juz probowalem lowic na jedynego popka ktorego mam .Narazie kurcze pieczone to moze bys wkleil jakas fotke tych swoich :mellow: slicznosci .
Salmo_Salar -Jeszcze muszę spróbować topwateringu nocą Ale nie na Bugu...
A ja zchecia na Bugu -to taka moja rzeczka marzenie . :D


ale posłodziłeś :D

Staram się nie rozpisywać za bardzo o top water choć jest tyle ciekawych rzeczy ,że się w głowie nie mieści ale zaobserwowałem znaczny wzrost zainteresowania tą metodą szczególnie jeżeli chodzi o przynęty.Wędkarze pytają się mnie jak gdzie co i dlaczego.Nie chce przeginać i napisze wam jak ojca wciągnąłem w Top Water nawiasem zagorzałego spławikowca.

Zabrałem go na 2 godzinny rekonesans ze spiningim założyłem plecionke i dałem popera ,patrzył na mnie jak na durnia ale powiedziałem mu co i jak no i zaczął podszarpywać w 2-3 rzucie za poperkiem zrobił się gejzer wody.Tata nieświadomy jak się trzeba zachować zaczął coraz szybciej skręcać a szczubel za przynętą na 25 cm wodzie gonił wabik jeszcze przez 3-4 metry dopóki poper nie został całkowicie wyszarpnięty z wody.Oboje patrzeliśmy jak 70 cm szczupak przedziera się przez rośliny burząc powierzchnie wody.Po akcjii przez moment ni mogłem się dogadać z ojcem ,emocje wzięły góre.Od tamtej popry nie wyśmiał mojego żadnego cudaka.

a to moje najnowsza przynęta 12 cm 15 gr




Załączone pliki



#16 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 marzec 2008 - 21:18

warciak a może podaj jakiś konkretny model Heddona na Szczupaki ?! nie za duzy, jest ich dużo w ofercie a nie wiem który jest taki...taki... podpowierzchniowy kusiciel :unsure:

#17 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 12 marzec 2008 - 22:20

Heddon ma weług mnie najlepsze powierzchniowce są najlepiej pomalowane i najlepiej się ruszają standard,który skusi każdego szczupaka 9 cm i 9 gr umówmy się ,że kolory są dla wedkarza choć osobiście dobieram tak aby od dołu zawsze było coś czerwonego. :D
Jest jeszcze Heddon sway back który ma na ostatniej kotwiczce piórka może to być wyzwanie dla boeniowców choć rozmiar 11 cm chyba nie jest najlepszy.Osobiście moje próby skuszenia bolenia skończyły sie na efektownych braniach :mellow: alewtym roku mam 8 cm albinosy i zobaczymy jak to będzie.
Ostatnio testuje Bass Pro Shops XPS świetne modele ,które mają dodatkowo kanaliki powietrzne dzięki czemu pod wodę dostają się pęcherzyki powietrza występują w długości 11 cm, według mnie ok.
Cabela's ma swoje Top Watery w długości 11 cm i 8 cm te mniejsze napewno zainteresują niejednego garbusa szczególnie przed świtem i przed zmierzchem okoniska nie mogą znieść widoku nad głową. :D
Rewelacyjny i chyba najbardziej dostępny jest Rover Salmo naprawde dobra przyneta. :D
Lew's też jest ok ma bogaą szate graficzną i ładnie odbija na boki
Aha no i bym zapomniał nakupiłem ostatnio rapali Skittr Walk 8 cm i 11 cm w kolorze glass blue wyglądają porażająco no i mam Skitter Prop ześmigiełkiem 2 dwóch kolorach ale to dopiero tensezon pokaże czy się zakup opłacił.
Jaxon ma niezastąpionego popera 5 cm w kolorze okonia ,naprawde pierwsza liga tylko z multika słabiutko leci (mojego) i poszedł na bok a szkoda od niego zavczynałem przygode TW
Jedyną wadą tych wobków jest to,że są w miarę drogie i trudno je kupić dlatego trzeba zainwestować w Tytan Dragona i agrafki spinwala plecionke PP albo Stren nie polecam Fluorocarbonu na przepony.
Jeżeli ktoś chciałby skompletować kilka wobków to zapraszam na priv chetnie pomoge i odsprzedam po kosztach w rubryce SPRZEDAM już nie wystawiam bo jeden z kolegów ,który chyba niezna moich fascyncjii nagadał mi o kryptoreklamie. ;)

Tylko nie myślcie ,że szczupak z powierzchni jest taki sam jak na 2-3 m widzi dokonale i naprawde trudno podejść przyzwoitą sztukę często jest tak ,że widać jak wali po przypłynięciu do miejsca z którego można oddać rzur okazuję się ,że jest znowu poza zasięgiem itd sytuacje mozna mnożyć.




miałem się nie rozgadywać :mellow:

Załączone pliki



#18 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 12 marzec 2008 - 23:25

warciak -moim skromnym zdaniem to Mi tu niezly arsenal kolega magazynuje .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych