Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij szczupakowy Moderate, HM ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 13 listopad 2013 - 22:09

Witajcie,

 

w przyszłym sezonie chciałbym uzbroić się w nowy kij szczupakowy. Do wydania mam 400-600zł. Kijek do łowienia z łódki na w miarę lekkie przynęty typu guma 10cm + główka 8g. Jest kilka fajnych patyków które mi wpadły w oko, ale najbardziej spodobał mi się kijek Dragon Moderate 2,35m 7-25g. Chcę do niego podpiąć Ultimę 835. Nie spotkałem w internecie zbyt wielu opini na temat tego kijaszka-może ktoś z Was ma taki? Warto go kupić?



#2 OFFLINE   zander58

zander58

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjatychy

Napisano 14 listopad 2013 - 13:32

Mam Moderate 255 cw 5-20. Kijek dość szybki, leciutki , czuły, dobrze trzyma rybę. Jak dla mnie słabo ładuje. Sporo lowiłem gumami na główce 15gr. - radzi sobie dobrze.



#3 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 14 listopad 2013 - 15:15

Wiem, że cena nie taka ale kijek sprawdziłby się idealnie. Mam na myśli St croix avid inshore AIS70MM. Macałem, powinien Ci się spodobać. Używam AIS70MLF, czyli troszkę delikatniejszy ale szybszy no i baaaardzo mocny jak na 12 lb. 



#4 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 15 listopad 2013 - 16:57

A jak jest z czuciem brań na tym Moderate? Póki co używam kija z niskiej półki którego wartość to koło 150zł, ale brania czuć mega dobrze, chyba nawet łowiąc kijem z tubą rezonansową nie miałem tak dobrego odbioru :D Czuć idealnie każde skubniecie, nie ważne czy to szczupak 70cm czy okoń 20cm-wszystko czuć :D Bym go nie zmieniał gdyby nie to, że się trochę już sypie...

 

Ten AIS70MM ma jak dla mnie za krótki dolnik :)



#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 17:12

to ja bym w takim razie, w trosce o stan moich nerwow i zdrowia, nie ryzykowal zakupu kija z wyzszej polki ... to moze byc zabojcze :)



#6 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 15 listopad 2013 - 18:35

to ja bym w takim razie, w trosce o stan moich nerwow i zdrowia, nie ryzykowal zakupu kija z wyzszej polki ... to moze byc zabojcze :)

 

Dlaczego?



#7 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 listopad 2013 - 18:46

Ponieważ kije z przedziału cenowego 300-500zł nie będą Ci już pasowały??? Jeżeli to argument to snobistyczny i słaby.



#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 18:49

bo branie byle jakiego ciernika na wypierdasnym highmodulusie urwie lokiec lub ewtl. zawal wywola ... ja bym nie ryzykowal :)


  • krystiano1981r i Grzesiek88 lubią to

#9 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 15 listopad 2013 - 19:06

Ponieważ kije z przedziału cenowego 300-500zł nie będą Ci już pasowały??? Jeżeli to argument to snobistyczny i słaby.

 

 

A czemu mają mi nie pasować? Mam okoniówkę z tego przedziału i jakoś nie narzekam. Podałem kwotę jaką mogę przeznaczyć na kij, jak coś się Koledze nie podoba to nie mój problem i nie wiem po co zabierasz głos jeśli nic nie wnosisz do tematu... nie znalazłem innego kija o pasujących mi parametrach.

 

@pitt, bez przesady :) W przeszłości miałem kijek który nie był tani, ale był taki zamulony że wyczuwałem tylko na prawdę mocniejsze walnięcia.


Użytkownik okonilowca edytował ten post 15 listopad 2013 - 19:08


#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 19:18

cale szczescie, teraz bede mogl spac spkojnie :)



#11 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 listopad 2013 - 19:50

Ja z tego przedziału mam Robinsona Diaflexa, który zastąpił Sto. Croix Legend Elite, bo jednak wyższy moduł i lepsza transmisja

#12 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2013 - 21:02

Ja z tego przedziału mam Robinsona Diaflexa, który zastąpił Sto. Croix Legend Elite, bo jednak wyższy moduł i lepsza transmisja

Żartujesz, czy tak całkiem poważnie?



#13 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 listopad 2013 - 21:28

Całkiem poważnie, kijek na blanku SCV68MXF zastąpiłem Robinsonem Diaflex Zander, czułość i moc co najmniej taka sama. Walory użytkowe - waga, wyważenie, długoś dolnika, itp. oraz estetyczne oczywiście na korzyć customa, ale różnica w cenie rekompensuje mankamenty.
Swoją drogą w ostatnim roku przerzuciłem kilkanaście wędek tańszych i droższych, seria Diaflex wśród nich to bardzo dobre patyki. Na przyszły rok pewnie dokupię okoniówkę z tej serii, chociaż Mikado Lexus Saphire ma się świetnie.
Wiem, że to mało popularne podejście - niezadowolenie z kija z wyższej półki, ale cóż, takie moje zdanie.

  • Leadrock lubi to

#14 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2013 - 21:31

A któż Ci mój drogi okonilowca może udzielić odpowiedzi choćby szczątkowo wiarygodnej , jeśli nikt nie wie nic blizszego  prócz katalogowych treści , z których to niezbicie wynika fakt , iż są to rzeczy oryginalnie niepowtarzalne , czułe , lepsze , najbardziej zaawansowane , przodujące oraz do tego dobre i tanie . A jak kto coś konkretnego wie , to i tak nie powie .. 

Klasyczny i zazwyczaj bardzo w świecie stosowany i ceniony sposób wartościowania oraz klasyfikowania sprzętu u nas zupełnie zawodzi albo nie istnieje , bo my te kryteria mamy całkowicie unikalne . Trafić w przedział  :huh:  A poradnictwo którego oczekujesz , będzie bezkrytycznie zajebiste i wyzwolone z przesądów .. jak to wyżej wiszące .. 

Twój jest wybór :)  



#15 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2013 - 21:40

W tej chwili łowię tylko na st croix-y ale mam też robinsony i to dużo tańsze niż ten wymieniony przez Ciebie, też dawały radę, nawet zostawiłem sobie dwa bo sporo rybek mi dały. Na tą chwilę nie zamieniłbym st croix na robinsona, mocno im zaufałem, dlatego zdziwiłem się odrobinę jak napisałeś, że topowy kijek zamieniłeś na.... robinsona.
P.s Ważne, że Tobie "leży" i pomaga Ci łowić ryby.



#16 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:27

A może na taki ktoś łowi i opinią się podzieli?

Mianowicie Dragon Modarate 2,52 10-42, piszą że taki słaby fast i pod szczupaka.

Szukam czegoś pod szczupaka i ten model chodzi mi po głowie.

 

pzdr.



#17 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 07 maj 2015 - 08:02

Odgrzeję kotleta:) i dołączę się do pytania kolegi @graf74. Czy model 2,52 10-42g jest dobrze opisany i będzie ładował się już pod woblerem 10g? Ma to być kij pod przynęty twarde nie gumy, z przeznaczeniem pod szczupaki. Chodzi mi po głowie jeszcze model 2,45 10-35g do takiego przeznaczenia, tylko czy ten nie klęknie pod powiedzmy Algą3?

Jak ktoś ma i łowi tymi wędkami, to proszę o podzielnie się spostrzeżeniami:)



#18 ONLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 07 maj 2015 - 08:33

Odgrzeję kotleta:) i dołączę się do pytania kolegi @graf74. Czy model 2,52 10-42g jest dobrze opisany i będzie ładował się już pod woblerem 10g? Ma to być kij pod przynęty twarde nie gumy, z przeznaczeniem pod szczupaki. Chodzi mi po głowie jeszcze model 2,45 10-35g do takiego przeznaczenia, tylko czy ten nie klęknie pod powiedzmy Algą3?
Jak ktoś ma i łowi tymi wędkami, to proszę o podzielnie się spostrzeżeniami:)


fryc203 jeśli mogę coś doradzić to zobacz sobie kijek HM69 Cannibal 2,55 do 28 gram. Ogarnia Algę 3 - to już raczej będzie max te 30 gram do komfortowego łowienia. Kijek nie gubi szczupaków, pięknie pracuje i jest naprawdę czuły. Nie wiem czy jest jeszcze do kupienia ten model ale myślę, że można go kupić. Przepraszam, że tak nie w temacie Moderate ale jak napisałeś o Aldze to pomyślałem o tym kijku :) Pozdrawiam.
  • fryc203 lubi to

#19 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 07 maj 2015 - 08:41

To się dołączę do odgrzewania ;) Jeśli chodzi o tego cannibala, to od kilku osób słyszałem o nim wiele ciepłych słów.

Ponoć pod sandacza też się nada.



#20 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 07 maj 2015 - 09:09

Wszystko fajnie z tym HM, tylko to jest X-Fast. Mam już kilka wędek o tej akcji i teraz chciałbym coś bardziej pracującego środkiem, poza tym ma uchwyt DPS, którego nie lubię i to jest jedna z przyczyn dlaczego chcę zmienić dotychczasową wędkę. Wydaje mi się, że Moderate będzie ok stąd to pytanie o te modele:)