Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3641 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 24 sierpień 2022 - 09:37

8412 xsv lub 1223 xsv

 

 

8412xsv ma chyba lepszą rozdzielczość (1920x1080) od 1223xsv (1280 x 800)

używam czasem 1223 xsv i wkurzają mnie ramki które jak nie masz wbudowanego ekranu w ściankę/kokpit to przy zdejmowaniu osłony ekranu wypadają ramki. Osłona ekranu wchodzi strasznie na wcisk, dla mnie najwygodniesza osłona to HB w Solixie gumowa

 

 

W trybie live różnica praktycznie niezauważalna jest pomiędzy powyższymi, a ramki z tego co kojarzę są takie same dla wszystkich gpsmapów, w moim 923 takie też są i nic nie odpada, dobry wcisk załatwia, Fakt, że guma na hb jest spoko. 

 

 

odpuść lvs62, tam jest o połowę mniejsza detalizacja obiektu, zasięg większy oczywiście w związku z niższym khz ale to nie jest sprzęt na sródlądzie nasze, został zaprojektowany do łowienia w morzu, w bardzo głębokim trollingu łososiowym czy łowieniu innych ryb na 30m i więcej głębi. Na płytkiej wodzie są zakłócenia i obrazz rozmyty. LVS34 jest na nasze warunki najlepszym rozwiązaniem, głównie przez to że prosto z pudła ładnie pokazuje i nie trzeba ustawieniami manipulować no i nie ma tylu martwych stref pomiędzy wiązkami live, które niestety są w lvs 32

Dzięki Panowie . Bardzo mi pomogliście.


  • Biesan i siarq lubią to

#3642 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2022 - 10:45

Czy użytkownicy systemów live mogliby podzielić się osiągami w trybie forward - co widać i z jakiej faktycznie odległości - pytanie o 

Mega Live vs Active Target.



#3643 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 sierpień 2022 - 10:49

Czy użytkownicy systemów live mogliby podzielić się osiągami w trybie forward - co widać i z jakiej faktycznie odległości - pytanie o 

Mega Live vs Active Target.

Megalive nie miałęm w rękach ale zapewne niedługo mieć będę w ten, czy inny sposóbb. Target natomiast zapewnia detekcję 25m spokojnie, oczywiście im większy ekran tym lepiej to widać i trzeba mieć wprawę w utrzymaniu przynęty w wiązce. 



#3644 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 sierpień 2022 - 11:43

Czy użytkownicy systemów live mogliby podzielić się osiągami w trybie forward - co widać i z jakiej faktycznie odległości - pytanie o 

Mega Live vs Active Target.

Mam Mega live i ostatnio widziałem gumkę na 5 gramowej główce z odległości około 20-22 metrów

 

Woda była pusta jak bęben Rolling Stenesów więc było łatwiej. W rybnej, przy zamieszaniu na ekranie byłoby cięzko

Bardzo dobrze widać miejsce gdzie przynęta wpada do wody ale później jej śledzenie nie jest takie łatwe - dla mnie przynajmniej.

 

Dużą jaskółką rzucałem, taką której używam do verta, więc miała ciężką wkrętkę i to widać bez problemu z większej nawet odległości


  • Maciej_K lubi to

#3645 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 sierpień 2022 - 13:48

W palnie mam ML ale będę czekał na testy Macieja plus może jakiś kolejny upgrade tego ustrojstwa.

#3646 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 sierpień 2022 - 16:41

Żeby utrzymać przynętę w wiązce trzeba mieć łódż zakotwiczoną na stałe, czyli np. dwie kotwice tył i przód i trafić w wiązkę gdzie patrzy.

Przy dziobówce i słabym wietrze, łódź obraca się jak ją fantazja poniesie, widzisz przynęte i już nie widzisz. 

 

Ale jak się ma np. taki uchwyt obrotowy elektryczny, którym można sterować noga to świat się zmienia. Przynęta jest cały czas w wiązce, niezależnie od pogody i ruchów łodzi. 

Tym sposobem stajemy sie precyzyjni jak wojsko ukrańskie z HIMARS'ami. Ale można też na oślep jak raszyści. 

 

Live 10 tys, ekran 10 tys - sprzętu kupa a ze mnie d.... - przykre ale prawdziwe, ludzie kupują i nie umieją wykorzystac możliwości, bo im żal niewielkiej kwoty na usprawnienie. 

HB z MK poszło po rozum do głowy i zrobiło taki uchwyt obrotowy, z tym że cena powala na kolana i ponoć tylko z silnikiem Ultrex co trochę go dyskwalifikuje w PL



#3647 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 sierpień 2022 - 16:52

Żeby utrzymać przynętę w wiązce trzeba mieć łódż zakotwiczoną na stałe, czyli np. dwie kotwice tył i przód i trafić w wiązkę gdzie patrzy.

Przy dziobówce i słabym wietrze, łódź obraca się jak ją fantazja poniesie, widzisz przynęte i już nie widzisz. 

 

Ale jak się ma np. taki uchwyt obrotowy elektryczny, którym można sterować noga to świat się zmienia. Przynęta jest cały czas w wiązce, niezależnie od pogody i ruchów łodzi. 

Tym sposobem stajemy sie precyzyjni jak wojsko ukrańskie z HIMARS'ami. Ale można też na oślep jak raszyści. 

 

Live 10 tys, ekran 10 tys - sprzętu kupa a ze mnie d.... - przykre ale prawdziwe, ludzie kupują i nie umieją wykorzystac możliwości, bo im żal niewielkiej kwoty na usprawnienie. 

HB z MK poszło po rozum do głowy i zrobiło taki uchwyt obrotowy, z tym że cena powala na kolana i ponoć tylko z silnikiem Ultrex co trochę go dyskwalifikuje w PL

No ja też mam akurat elektryczny, sterowany nogą co nie zmienia faktu, że w wodzie pełnej ryb możesz sobie nim kręcić i próbować przetwornik ustawić w kierunku przynęty, szczególnie małej .... A jak jeszcze wiatr wieje - powodzenia


Użytkownik kruz edytował ten post 24 sierpień 2022 - 16:53


#3648 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 sierpień 2022 - 18:12

Żeby utrzymać przynętę w wiązce trzeba mieć łódż zakotwiczoną na stałe, czyli np. dwie kotwice tył i przód i trafić w wiązkę gdzie patrzy.

Przy dziobówce i słabym wietrze, łódź obraca się jak ją fantazja poniesie, widzisz przynęte i już nie widzisz. 

 

Ale jak się ma np. taki uchwyt obrotowy elektryczny, którym można sterować noga to świat się zmienia. Przynęta jest cały czas w wiązce, niezależnie od pogody i ruchów łodzi. 

Tym sposobem stajemy sie precyzyjni jak wojsko ukrańskie z HIMARS'ami. Ale można też na oślep jak raszyści. 

 

Live 10 tys, ekran 10 tys - sprzętu kupa a ze mnie d.... - przykre ale prawdziwe, ludzie kupują i nie umieją wykorzystac możliwości, bo im żal niewielkiej kwoty na usprawnienie. 

HB z MK poszło po rozum do głowy i zrobiło taki uchwyt obrotowy, z tym że cena powala na kolana i ponoć tylko z silnikiem Ultrex co trochę go dyskwalifikuje w PL

Rosjanie są akurat w tej materii daleko przed zachodem, już 3 lata temu mieli obrotnicę z korekcją położenia pobieraną z kompasu nmea2000, poza tym jeśli chodzi o ścisłość, to w dużych ciężkich łodziach siedzących dobrze na wodzie problem przemieszczenia jest mniejszy, więc i korekcji tyle nie trzeba zrobić z ręki. Target Lock jest już na Litwie, kilka sztuk mają dosłownie. Co do ceny rzecz do dyskusji. Wiadomo, że można zrobić to taniej - kupując drugą dziobówkę gps i odcinając pędnik, ale idea integracji obrotnicy ze wskazaniem na punkt np od 360 jest bardzo zacna i tego rosyjskie ani inne wynalazki nie potrafią. Dziobówki z montażem zawiasowym/gass ramowym są u nas bo Force czy Ghost mają zbliżoną mechanikę- więc kwestią czasu jest upowszechnienie Ultrexów , zwłaszcza że są do nich adaptery i do TL i do M360 a czyni to cały system bardzo wygodny w użyciu. 



#3649 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 24 sierpień 2022 - 18:54

Panowie zastanawiam się między carbonem 9 cali a fs tez 9 co byś cię brali jakie są różnice i na korzyść ktorej ?



#3650 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 sierpień 2022 - 19:05

Panowie zastanawiam się między carbonem 9 cali a fs tez 9 co byś cię brali jakie są różnice i na korzyść ktorej ?

Na papierze Carbon mocniejszy rozdzielczością lepszym ekranem, natomiast jeśli wyjdzie nowy hds live a pewnie w koncu wyjdzie- carbon traci wsparcie softowe , mozliwość podpięcia nowego (?) przetwornika. FS będzie wspierane softowo i jeśli coś nowego z przetworników wyjdzie- ona je obrobi. Także takie to panie kolego są dylematy. 



#3651 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 sierpień 2022 - 19:16

jakie drugie echo do połaczenie w sieć brałbym carbona



#3652 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 sierpień 2022 - 19:31

Ciekawe jaka cenę dadzą w Pl za target Lock. Pewnie majac całe combo chodziło by to zacnie

#3653 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 sierpień 2022 - 19:49

W stanach kosztuje tyle samo co ML wiec pewnie u nas bedzie kosztowal kolo 9 tys


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3654 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 24 sierpień 2022 - 20:33

Ciekawe czy u nas w ogóle będzie, bo na dobrą sprawę ULTREX jest nieosiągalny :)



#3655 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 24 sierpień 2022 - 20:36

Jeżeli na Litwie pojawiły się to raczej będzie i tutaj.

#3656 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 sierpień 2022 - 05:39

Ciekawe czy u nas w ogóle będzie, bo na dobrą sprawę ULTREX jest nieosiągalny :)

Może zaraz ktoś wymyśli albo oni sami zrobią, jakiś system mocowania do pawęży



#3657 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 sierpień 2022 - 06:32

Mocowanie to pikuś. Zastanawia mnie czy w sofcie czegoś nie dodali że może to chulać tylko z Ultrex'em.

 

@karkoszek

 

https://www.rob-tar....LINK_BT-60/9252

 

Wysyłka w 48h, to może jednak jest w PL.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 25 sierpień 2022 - 06:35


#3658 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 25 sierpień 2022 - 07:05

Mocowanie to pikuś. Zastanawia mnie czy w sofcie czegoś nie dodali że może to chulać tylko z Ultrex'em.

 

@karkoszek

 

https://www.rob-tar....LINK_BT-60/9252

 

Wysyłka w 48h, to może jednak jest w PL.

Piotr, ten sklep to akurat większość sprzętu ma "dostępne" w 24h. Tak jak i na przykład 360, która też jest dostępna ale nie jest dostępna  ......



#3659 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 sierpień 2022 - 08:53

Piotr, ten sklep to akurat większość sprzętu ma "dostępne" w 24h. Tak jak i na przykład 360, która też jest dostępna ale nie jest dostępna  ......

Rozumiem. NIe znam sklepu, tylko Google mi wyszukało.



#3660 OFFLINE   Equalizer

Equalizer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 wrzesień 2022 - 12:00

Witam.

Rozważam zakup echosondy z nieco wyższej półki. Obecnie mam Hook Reveal 7, ale chciałbym przesiąsć się na coś nieco lepszego. Myślałem o Elite FS, ale chciałbym zobaczyć Wasze opinie o tym modelu i może rozważyć inne Wasze propozycje w podobnej klasie, ale innego producenta.
Od urządzenia wymagam przede wszystkim ogólnej bezawaryjności. Poza tym dobrego obrazowania side scan, downscan itp. W Lowrance bardzo przypadło mi do gustu połączenie downscan z tradycyjnym sonarem. Czy ta funkcja jest warta pozostania przy tej marce czy może inni producenci mają do zaoferowania coś lepszego w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych