Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4155 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 czerwiec 2019 - 21:34

Mam 12 Evo3 i już fajnie na tym widać, ale tego noszenia, montowania i pilnowania mam już trochę dość. Kupiłem głównie z powodu pogorszenia się wzroku z bliska (bliży) i mogę teraz patrzeć z większej odległości, bez okularów do czytania. Nie zauważyłem natomiast zwiększenia ilości brań, ryby się nie zachwyciły nowym nabytkiem...

Ryby się nie zachwyciły. Bo to nas złowili na ten sprzęt echolokacyjny ;-)
  • esox lucius lubi to

#2242 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 16:55

Witajcie,

Proszę o pomoc w wyborze echosondy w dwóch przedziałach cenowych - 4-5 tys oraz 6-7. Główne miejsce użytkowania to zbiornik Siemianówka (okazyjnie inne jeziora pojezierza augustowskiego) - wg informacji które zebrałem dostawcy map nie posiadają ich planów stad korzystając z echa bede musiał tworzyć swoje mapki. Do tej pory myślałem o Elemencie, jednakże studiując ten wątek naszły mnie jednak wątpliwości (m.in zasięg obrazu w SI). Swoją drogą na taki zbiornik jak
Siemianówka (płytki) które z funkcji echa będą najbardziej wartościowe w jego poznawaniu? Ostatnia kwestia to wielkość ekranu - wiadomo, iż więcej znaczy lepiej - pytanie czy w przypadku np. Lowrance lepiej wybierać 9 cali i serie Elite czy tez iść jeszcze wyżej i np. serie HDS, jednakże zmniejszając ekran do 7 cali (w celu zachowania widełek cenowych). Z Lowrance to był przykład (tego producenta najbardziej znam stad został wzięty na przykład) - do zobrazowania sytuacji.

#2243 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2019 - 17:53

W serii hds zyskasz lepsza jakości obrazu dzięki rozdzielczości i lepszemu ekranowi - tj. Fakt. Przetwornik w tym budżecie zarówno w elite i hds będzie - 3w1. Napewno 9" . Może warto poszukać carbona 9" i dokupić 3w1

#2244 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 30 czerwiec 2019 - 17:54

Najlepsze wyjście carbona 9 i 3in1...z racji wysokiej rozdzielczości...kolega siarq ma rację

#2245 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 30 czerwiec 2019 - 17:55

tomi81- moim zdaniem, szkoda już kasy, docelowo na ten zbiornik....



#2246 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 18:15

Dzięki za odpowiedzi. W przypadku stajni Lowrance jest to rozwiązanie (te 7 cali w HDS Live nieco mnie jednak odstrasza). Może macie jeszcze jakies propozycje z innych Marek (w tych przedziałach cenowych)?
@Werem - cóż... póki co najbliżej, choć to nie rozwiązanie na stałe ;-) Jeżeli jakieś echo dobrze się sprawdzi na takiej wodzie to o inne nie bede musiał się martwić :-)

#2247 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 czerwiec 2019 - 18:40

Dzięki za odpowiedzi. W przypadku stajni Lowrance jest to rozwiązanie (te 7 cali w HDS Live nieco mnie jednak odstrasza). Może macie jeszcze jakies propozycje z innych Marek (w tych przedziałach cenowych)?
@Werem - cóż... póki co najbliżej, choć to nie rozwiązanie na stałe ;-) Jeżeli jakieś echo dobrze się sprawdzi na takiej wodzie to o inne nie bede musiał się martwić :-)

Dobra rozdzielczość sporo kosztuje, nowe Live 7 i 9 nie wnoszą nic ciekawego poza możliwością wpięcia przetwornika LiveSight, który ponoć nie ma zbyt dobrych opinii na zachodzie.

Pozostałe funkcje są dokładnie takie same jak w Carbon, mozliwości obrazowania też- przy użyciu przetwornika 3in1.

Garmin striker plus SV/Echomap plus też mapy porysuje, nie ma ekranu dotykowego, ale to sprawdzony sprzęt i wielu użytkowników tego forum go posiada.

Simrad Evo3/GO wciąż trzyma cenę, nie ma funkcji mapowania Genesis Live i w tym wypadku jesteś skazany na zbieranie danych na kartę sd i tworzenie map we własnym zakresie. Jest to możliwe za darmo przez 14 dni, natomiast nie ma żadnych niespodzianek w postaci przerysowywania mapy od nowa po zmianie poziomu wody - a o to teraz nietrudno że tak napiszę.

Simrady również robią z przetwornikami 3in1. Wczoraj jeden z użytkowników tego forum- Cabage, znaczy Marcin pływał po raz pierwszy z ducerem 3in1 zamienionym z Totalscana- wpięte w echo Simrad Go9. Może coś skrobnie w tej kwestii.



#2248 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 lipiec 2019 - 10:47

Ja zakupiłem Echomap Ultra 102sv i jak na razie jest super, a pływam z GT30. Rozdziałka 1280x800 robi robotę. Urządzenie bardzo responsywne, mocne bebechy, na razie jestem bardzo zadowolony.  Jakość skanu bocznego na duży plus w stosunku do poprzednich generacji.


  • Czechofil lubi to

#2249 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 lipiec 2019 - 14:47

Są tu jacyć użytkownicy Elite TI 2 12" ?



#2250 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 02 lipiec 2019 - 02:40

Paweł masz jakieś fotki z obrazowania bocznego? Wrzuć coś bo nie mogę doczekać się swojej :)
  • cabage lubi to

#2251 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 02 lipiec 2019 - 07:51

 

Simrad Evo3/GO wciąż trzyma cenę, nie ma funkcji mapowania Genesis Live i w tym wypadku jesteś skazany na zbieranie danych na kartę sd i tworzenie map we własnym zakresie. Jest to możliwe za darmo przez 14 dni, natomiast nie ma żadnych niespodzianek w postaci przerysowywania mapy od nowa po zmianie poziomu wody - a o to teraz nietrudno że tak napiszę.

Simrady również robią z przetwornikami 3in1. Wczoraj jeden z użytkowników tego forum- Cabage, znaczy Marcin pływał po raz pierwszy z ducerem 3in1 zamienionym z Totalscana- wpięte w echo Simrad Go9. Może coś skrobnie w tej kwestii.

Wywołany do tablicy - odpowiadam.

Posiadam Go 9 XSE i od kliku dni jestem po przesiadce z przetwornika Totalscan na 3 in 1. 

Jako echo to bardzo przyzwoite urządzenie - wykonanie i design pierwsza klasa ( niby odpowiednik ELITE TI 2 ale materiały lepsze), duży kontrast widzenia, super wyświetlacz ( jeśli chodzi o kolory i kąt patrzenia ), dotyk działa niezawodnie zarówno w upał jak i przy zerowych temperaturach, posiada sloty na 2 karty micro SD, możliwość podłączenia radaru, spięcie Sieci NMEA i pewnie kilka innych bzdetów mniej potrzebnych w łowieniu.

 

Jak wspominał Maciek - brak mapowania na żywo - ale śmiało można kupić gotowca i wrzucić go na karcie.

 

Jeśli chodzi o pływanie i widoczki to na pewno z przetwornikiem 3 in 1 zobaczymy więcej na boki jak i - przy obrazowaniu 2D mam odczucie że lepiej separuje syf przy powierzchni jak i w toni wody. Na bocznym sonarze przy 800kHz z Totalscanem zasięg na wodzie 5-6 m to 10-12 m, z przetwornikiem 3 in 1 na wodzie 2 m śmiało mogę powiedzieć że zasięg na boki to 20 m, na głębszej jest tylko lepiej aż dojdziemy do około 30-35 m :) . Trochę za krótko pływałem żeby się mocno rozpisywać o plusach dodatnich i ujemnych, ale dla tych co się wahają nad zmianą / zakupem echa lub samego przetwornika na 3 in 1 podpowiadam że warto i to bardzo, bynajmniej ja jestem bardzo zadowolony.

Przy Zoomowaniu brakuje ciutkę rozdzielczości , ale tak czy siak źle nie jest - no i jak często się tego używa na wodzie ? 

Żeby nie było wciąż do HDS LIVE mu daleko - głównie ze względu na rozdzielczość ekranu 800x480 , ale cena dla GO w PL z 3 in 1 to 7 tyś zł a dla HDS Live 9 z 3 in 1 to 11,5 tyś zł. Dla mnie różnica w cenie spora którą akceptuje ze względu na kilka pixeli mniej :D.

 

Mając do wyboru Elite Ti 2 i serię GO od Simrad- to brałbym Simrada. 

 

Pozdrawiam

@Cabage



#2252 OFFLINE   ipolo

ipolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:50

Ponieważ zakup przyczepy pod ponton ograniczyłem do minimum zostało mi trochę pieniędzy na planowaną od lat echosondę.

Budżet 1500-1700. Musi być łatwa w obsłudze, tak bym pochodziła cały dzień bez ładowania, nie potrzebuję map, zaznaczanie punktów może mieć. Głębokości 80% 0-5m, 20 % 5-12m. Czyli bardzo płytko jak na echo.
Co polecacie i dlaczego? Garmin striker??

#2253 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 lipiec 2019 - 13:58

Na 0.5m głębokości to niewiem co Ci sonda pokaze...
  • psulek lubi to

#2254 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 07 lipiec 2019 - 14:20

Koledze chyba chodzi o 0 do 5m


  • Maciek K lubi to

#2255 OFFLINE   ipolo

ipolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2019 - 15:53

chodziło mi ogólnie na jakich głębokościach będzie echo wykorzystywane. Są osoby co poszukują sondy na morze lub jeziora polodowcowe. Potrzebuje porady co wybrać. Firm i modeli jest cała masa. Czytam ale to wszystko czarna magia ;-) Wstępnie wytypowałem Garmin Striker ale może Ramarine. Pływałem jakiś czas temu na bardzo bardzo starym modelu eagle ;-) ale moja wiedza i doświadczenie jest mierne. Z czasem je zdobędę nie mniej dobrze byłoby kupić coś odpowiedniego. Będę wdzięczny za Wasze propozycje, porady.



#2256 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 lipiec 2019 - 15:59

Na 0.5m głębokości to niewiem co Ci sonda pokaze...

Do tej glębokości zazwyczaj starczają polaroidy :)

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • Paweł J i Sailfish lubią to

#2257 OFFLINE   ipolo

ipolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 lipiec 2019 - 16:15

Dobrze 0,5 i 0,7 czasem widać ale czasem spływając na rzece po takiej płyciźnie dobrze wiedzieć gdzie już zaczyna 1,5. 

Podałem ogólnie zarys wiadomo, że nie skupiam się na takiej malej głębokości



#2258 OFFLINE   ipolo

ipolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2019 - 11:32

A może Dragonlfly 4 (dołożyć do 5ki) ? Nie potrafię odnaleźć praktycznych różnic raymarine do garmin striker. Podobne?, czy któryś lepszy?

#2259 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4798 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 lipiec 2019 - 13:32

Striker ma szeroki stożek 77kHz którego w Raymarine brak. W niektórych zastosowaniach przydaje się - np. vert.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#2260 OFFLINE   ipolo

ipolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2019 - 14:46

Garmin Striker Plus 5cv - w każdym sklepie - ma ten przetwornik GT20-TM. To dobry sprzęt? czytam Wasze tu rozmowy o 40stce inni omijają 52tkę. Jaki trzeba brać ten przetwornik by było oki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych