Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 październik 2018 - 21:40

Te 30m to bym tak optymistycznie podszedł. Jest duża różnica w zasięgu SV na 455 i 800, przynajmniej w Garminie. Fizyki się nie oszuka - częstoliwość x2 =  tłumienie x 4. Może w czystej wodzie te 30 będzie, na Wiśle SV na 800kHz ma w okolicach 20m przy 4-5m głębokości, moc 500W. 455kHz właściwie cieżko mi znaleźć coś, żeby wykorzystać maksa, tak szerokich rynien nie ma. 50m zasięgu jest na pewno. Z tego co widzę po sieci to i ponad 100.  Ciekawe jak się będzie sprawdzał Live Scope. Pierwszy tester zaraz na forum będzie, ciekawe czy się pochwali.



#1742 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2018 - 05:22

Pawle  - obecne trendy u Lowranców idą w stronę poprawy obrazu lepszym balansowaniem kontrastu, nowymi paletami kolorystycznymi i oczywiście nowymi kryształami w przetworniku AI 2in1 i 3in 1. Jasne, że fizyki się nie oszuka, ale oko ludzkie tak.

Obejrzyj materiał:

https://youtu.be/yc7jdvM7wHo

 

 I jeżeli to ma tak wyglądać w wariantach stockowych- bo to prototyp 800khz, to wygląda rewelacyjnie. Tam pływają nawet głębiej niż 10m i masz te 30m na stronę czytelnego obrazowania. Mega Imaging HB nie jest już najlepszy- bo ma mniejszy zasięg. Podejrzewam, że za chwile Humminbirdy zrobią to samo z grafiką w nowych urządzeniach- ktoś w USA napisał że późnym latem zarejestrowali handlowe oznaczenia MegaImaging +, DownImaging +........

1 listopada nowe hds live mają być już dostępne w USA, najprawdopodobniej wtedy Navico rzuci na serwery update 18.3 - które ma podkręcić czytelność obrazowania także i  w aktualnych czujnikach , na simrady pewnie tydzień późnej to wyjdzie i mam nadzieję popływać z tym trochę i zdać relację.

W sumie to cieszę się że zamieniłem totalscana na ss3d, bo ewentualny zakup 3+1 będzie miał sens nieco większy, choć u mnie w naturalnych jeziorach ciężko o atrakcje pokazywane na filmach ze strukturą w rolach głównych.


  • cabage lubi to

#1743 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2018 - 05:56

Ale ten zasięg to przydaje się tylko do mapowania lub szukania dużych obiektów na dnie. Do zwykłego namierzania miejscówek i szukania nowych interesujących nas miejsc, to duży zasięg się nie przyda. Przecież na ekranie 9 czy 10" nie zobaczymy nic jeśli będziemy skanować na 30 czy 50m na boki...



#1744 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 październik 2018 - 06:08

To ma.byc zasięg na 10m ustawiony... ? Po to jest zoom, aby móc dany są obszar przyblizyc

#1745 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2018 - 06:09

Tomek- wręcz przeciwnie. nawet w pomniejszeniu masz bardzo szybkie rozpoznanie struktury dna- oczywiście że mocno zgrubne. Ale dwa przepłynięcia i masz z grubsza rozkminioną miejscówkę- czy warto ją dalej rozpoznawać, czy nie.

Odpalasz boczny, dzielisz ekran wzdłużnie, każda strona SI w osobnym okienku i jest ogień.

Te narzędzie jest idealne do  rozpoznania.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 październik 2018 - 06:10


#1746 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2018 - 06:28

No kurcze nawet po zbiornikach które dobrze znam często pływam z zasięgiem po 10/15m na boki. Wiadomo jak u nas z rybami jest kiepsko, jeśli nie ma brań w potencjalnie najlepszych miejscówkach, to pływam właśnie z tak małym zasięgiem by rozpoznać sandacze, nawet pojedyncze sztuki. Przecież większy kamień, małe zagłębienie w dnie jest właśnie takim stanowiskiem tych ryb. Płynąc z zasięgiem +30m nie mam szans za rozpoznanie czegoś takiego na dnie. Nie wszystkie zbiorniki mają ciekawie ukształtowane dno, niektóre to po prostu patelnie.

Pozdrawiam.


Użytkownik xeniowy edytował ten post 24 październik 2018 - 06:43


#1747 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 październik 2018 - 07:12

No kurcze nawet po zbiornikach które dobrze znam często pływam z zasięgiem po 10/15m na boki. Wiadomo jak u nas z rybami jest kiepsko, jeśli nie ma brań w potencjalnie najlepszych miejscówkach, to pływam właśnie z tak małym zasięgiem by rozpoznać sandacze, nawet pojedyncze sztuki. Przecież większy kamień, małe zagłębienie w dnie jest właśnie takim stanowiskiem tych ryb. Płynąc z zasięgiem +30m nie mam szans za rozpoznanie czegoś takiego na dnie. Nie wszystkie zbiorniki mają ciekawie ukształtowane dno, niektóre to po prostu patelnie.
Pozdrawiam.

Na jakiej częstotliwości pływasz?

#1748 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 24 październik 2018 - 07:13

Pawle  - obecne trendy u Lowranców idą w stronę poprawy obrazu lepszym balansowaniem kontrastu, nowymi paletami kolorystycznymi i oczywiście nowymi kryształami w przetworniku AI 2in1 i 3in 1. Jasne, że fizyki się nie oszuka, ale oko ludzkie tak.

Obejrzyj materiał:

https://youtu.be/yc7jdvM7wHo

 

 I jeżeli to ma tak wyglądać w wariantach stockowych- bo to prototyp 800khz, to wygląda rewelacyjnie. Tam pływają nawet głębiej niż 10m i masz te 30m na stronę czytelnego obrazowania. Mega Imaging HB nie jest już najlepszy- bo ma mniejszy zasięg. Podejrzewam, że za chwile Humminbirdy zrobią to samo z grafiką w nowych urządzeniach- ktoś w USA napisał że późnym latem zarejestrowali handlowe oznaczenia MegaImaging +, DownImaging +........

1 listopada nowe hds live mają być już dostępne w USA, najprawdopodobniej wtedy Navico rzuci na serwery update 18.3 - które ma podkręcić czytelność obrazowania także i  w aktualnych czujnikach , na simrady pewnie tydzień późnej to wyjdzie i mam nadzieję popływać z tym trochę i zdać relację.

W sumie to cieszę się że zamieniłem totalscana na ss3d, bo ewentualny zakup 3+1 będzie miał sens nieco większy, choć u mnie w naturalnych jeziorach ciężko o atrakcje pokazywane na filmach ze strukturą w rolach głównych.

Wygląda to bardzo dobrze , widzę że przewidzieli zmiany nawet w serii GO XSE :) Jestem ciekaw jak to im wyjdzie . Czekam na update z niecierpliwością :)



#1749 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2018 - 07:17

Na jakiej częstotliwości pływasz?

Przeważnie używam Mega, 1150-1275 kHz



#1750 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2018 - 07:26

Tomku masz rację - tak samo jak ja. 

Poszukiwanie ryb to zupełnie inna sprawa= mały zasięg - i jazda. 

rozpoznanie miejscówki= jak największy czytelny zasięg  i również jazda. 

Brakuje mi ficzera HB czyli wycięcia toni wodnej w obrazowaniu SI, mogę to zrobić ale jako nakładka na mapę=gorsza jakość. 

 Na YT widziałem czary-mary ale z Solixem w rolach głównych- kotwica lub minimalna prędkość, podział ekranu na 2xSI i w jednym z okien duży zasięg na boki, a w drugim już pod rozpoznanie ryb mały zasięg- czyli taki wygodny zoom


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 październik 2018 - 07:33


#1751 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2018 - 07:36

Wygląda to bardzo dobrze , widzę że przewidzieli zmiany nawet w serii GO XSE :) Jestem ciekaw jak to im wyjdzie . Czekam na update z niecierpliwością :)

W styczniu/lutym będziemy mieli już ponoć Genesis Live dla simradów, doganiamy Lowrance......;) 


  • cabage lubi to

#1752 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 październik 2018 - 11:21

Tomku masz rację - tak samo jak ja. 

Poszukiwanie ryb to zupełnie inna sprawa= mały zasięg - i jazda. 

rozpoznanie miejscówki= jak największy czytelny zasięg  i również jazda. 

Masz na myśli SI?



#1753 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2018 - 11:58

 

Tomku masz rację - tak samo jak ja. 

Poszukiwanie ryb to zupełnie inna sprawa= mały zasięg - i jazda. 

rozpoznanie miejscówki= jak największy czytelny zasięg  i również jazda. 

Masz na myśli SI?

 

Tak, SI- ale ze structurescan3D bo ma największy zasięg z obecnych na rynku urządzeń. 

Bliskie rozpoznanie- tu wystarczy dowolny model, dopieszczenie obrazu i można szukać. 



#1754 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 24 październik 2018 - 20:20

Orientuje się może ktoś czy Garmin Striker 5 kupiony w stanach będzie miał jakieś blokady u nas?



#1755 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2018 - 07:04

Nie powinien 



#1756 OFFLINE   bulionn

bulionn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Jałbrzykowski

Napisano 25 październik 2018 - 07:43

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej echosondy i wybór padł na 

Echosonda Garmin STRIKER PLUS 4 CV

Widziałem na Amazon.com  w eleganckiej cenie. Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę 

jeśli nie kupuje sprzętu w Polsce ?? mapy, język czy to wszystko z jednej taśmy leci ??

 

Pozdro 



#1757 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 25 październik 2018 - 20:23

 

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszej echosondy i wybór padł na 

Echosonda Garmin STRIKER PLUS 4 CV

Widziałem na Amazon.com  w eleganckiej cenie. Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę 

jeśli nie kupuje sprzętu w Polsce ?? mapy, język czy to wszystko z jednej taśmy leci ??

 

Pozdro 

 

język będziesz miał angielski, mapy bez możliwości przenoszenia bo wersja 4 i 5 cali nie ma wifi. Reszta to VAT potencjalnie do zapłaty w Polsce



#1758 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 październik 2018 - 20:52

amazon dziala w europie , wiec vat po EU jest ujety w cenie



#1759 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 26 październik 2018 - 07:42

Pytanie czy Amazon w Europie ma te same ceny.



#1760 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 październik 2018 - 14:31

Przecież jak się wchodzi na amazon to widać skąd leci daną przesyłką. Czy jest to eu cxyvreszta świata. Wystarczy spraedzic




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych