
Opracowanie zostało opublikowane niedawno, więc pewnie będzie trzeba poczekać na wersję ang. (jeżeli takowa w ogóle będzie)
Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.
Napisano 20 wrzesień 2023 - 16:29
Napisano 20 wrzesień 2023 - 20:16
Śledziłem cały proces badań i uczestniczyłem w darmowych sympozjach. Na tyle ile zrozumiałem , przyczyny pogorszenia się zasobów szczupaka to
-Melioracja ,odcięcie od naturalnych tarlisk(wylewów,kanałów) ,pompy, śluzy ,przepompownie itp
-Presja wędkarska
-Zmiana temperatury wody ,ocieplenie klimatu ,zmniejszenie ilości pokarmu
-Kormorany
-Foki
-Presja rybacka
I coś tam jeszcze było, kolejność nieprzypadkowa . Sporo ciekawostek było związanych ze znakowaniem szczupaków , okazuje się że szczupaki podobnie jak łososie i trocie wracały do 'swoich' kanałków na tarło , wypuszczone nawet 30 kilometrów dalej. Długo by pisać , ogólnie sporo się dowiedziałem , a myślałem że już dużo wiem.
Napisano 21 wrzesień 2023 - 20:52
Napisano 24 wrzesień 2023 - 12:49
Popsypały mi się plany urlopowe i chciałbym pojechać na Rugię. Najlepiej w jakiej miejscowości wykupić nocleg - wędkowanie brodząc ponieważ nie mam łodzi? Może ktoś podzieli się namiarem gdzie na miejscu można wykupić przewodnika. Gdyby ktoś chciał się zabrać ze mną to mam wolne do 2 października i wyjeżdżam z Poznania.
Napisano 24 wrzesień 2023 - 13:38
po niemiecku ale bardzo dużo infomracji o wędkowaniu na Rugii, np. miejsca oficjalnych slipów, kwatery itp. https://www.ruegenma...EQ0qx2NOA#intro
Napisano 29 wrzesień 2023 - 09:45
Jako że już wielokrotnie miło się zaskakiwałem na naszym forum, może i tym razem się uda.
Od lat regularnie jeżdżę na Rugię na wiosnę i/lub na jesień, posiadam też dużą bezpieczną łódź na której w komfortowych warunkach mogą łowić 3-4 osoby. Wiem kiedy i gdzie i na co łowić, sukcesów nie gwarantuję ale szanse na złowienie dużej ryby są spore. Niestety na ten moment nie posiadam auta odpowiedniego do holowania łodzi z przyczepą, jeśli ktoś chciałby wejść w taki barter że zaciąga moją łódź na rugię a w zamian pływamy razem itp. to proszę pisać na priv. Oczywiście za wszystko policzymy się tak żeby nikt nie był stratny.
Waga łodzi+przyczepy +/-1300kg. Łódź stoi w okolicach Augustowa. Konkretne szczegóły na priv.
Użytkownik Tommek edytował ten post 29 wrzesień 2023 - 09:51
Napisano 21 listopad 2023 - 10:08
Podesłałby ktoś link gdzie aktualnie zrobić najlepiej opłaty 1 dniowe na Rugie? I gdzie slipowaliście łodzie w tym roku? z góry dzięki za pomoc pozdrawiam serdecznie
Napisano 21 listopad 2023 - 10:19
Przez internet można od b. dawna:
www.fiskado.de
www.erlaubnis.angeln-mv.de
Na stacji Aral
Greifswalder Chaussee 62, 18439 Stralsund, Niemcy
Info dot. możliwości opłat jest na stronie 31 tego wątku
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych