Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HAMURY --- "Okonie" z Oceanu Indyjskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 07:13

czesć


Wczoraj razem ze Sloniem odwiedziliśmy rafę koralową w Sheikh Siffa. Akurat był odpływ i wiec można było wejsć do wody dość daleko od brzegu. Nastawialiśmy się na Hamury, czyli tutejsze Bassy/Okonie które żyją w skałach i na pełnym głazów dnie. Na płytkich kamienistych rafach żyją najcześciej sztuki do 40 cm i bardzo chetnie biorą na .... gumy z opadu. Na głebokich czesto ponad 50m spadach mozna trafić nawet 10 kg Hamura, ale to wyższa szkoła jazdy!!

Wczoraj złowiliśmy po kilka sztuk. Ponizej zdjecia tych najwiekszych liczących max 32 cm. Szlagierem dnia były ripperki Storma o masie 10g. Choć mnie udało się złowić jednego na Yo-Zuri Mag Dartera .. :D



CDN...




Załączone pliki


  • sloniu lubi to

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 07:17

bardzo ladne te hamury, nie sa to przypadkiem strzepiele? ... :D

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 07:20

Hamury mają bardzo mięsiste pyszczki! Dość trudno wyjąć kotwiczkę, zastanawiam się czy nie podoginac zadziorów w grotach.

Są też silne 32 cm Hamur dał radę uciec w kamienie mimo, że mam kij 25 funtów z żyłką 0,36mm. Holuję raczej szybko i siłowo. Napewno nie sa to ryby, które mozna łowić standardowym okoniowo/bassowym sprzetem..




CDN ...

Załączone pliki



#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 07:26




Pozd JW

p.s Pitt moze i są. Miejscowi nazywaja je poprostu Hamur, jest ich co prawda tu kilkanaście albo wiecej gatunków. Wczoraj trafiały nam się taklie jak na zdjeciach a takze zupełnie brązowo/czarne, o nieco innym kształcie i płetwie grzbietowej. Bardziej przypominały Lina B). Niestety były wielkosci nastu centymetrów, dlatego nie robiliśmy zdjęć ;)

Załączone pliki



#5 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 07:29

Jerzy, czyżbys na te rybcie stosował Curado 201 ?
Śliczne są.
Ciekawe, jakby wygladał hol, takiego z 5kg?

#6 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:25

Piekne rybki :D
Gdyby nie te paski to przypominaly by granika

zdr
wzrd

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:30

Popper 201 DPV czy DHSV sa idelne do takiego łowienia, pozwalają zarówno na łowienie 10g jigami, jak i fatso 10S czy cieżkimi pilkerami: i to wszystko na tym samym kiju i lince !! Wcześniej używałem Millionaire 203 SW i też byłą świetna choć 10g wabiki to juz raczej średnio dla tego krecioła, zwłaszcza pod wiatr :angry:

Hol 5 kg Hamura? Hmmmm... poczekaj do jesienii. Poważnie sie ze Sloniem przygotowywujemy do głebokiego jigingu tak od 40 do 100m głebokości :o

Narazie bawi nas łowienia takich malych Hamurków :D



Załączone pliki



#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:34

Qrcze, 40-100m :huh: . To już zaprawa, jak na fiordach.
Pewnie, że poczekam do jesieni. Może byście jakiś filmik, z takich łowów, skręcili... :o

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:51

Na łódce moznaby jakis filmik nakręcić, ale na skałach raczej nie mozliwe... Tam ciężko poruszać się z jedną wędką a co dopiero jeszcze film krecić. Stopy od łazenia po rafie bolą mnie do dziś! :(

Może za tydzień damy radę wyskoczyć razem do Siffa jeszcze raz...

pozd JW :D :D



#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 10:13

Na łódce moznaby jakis filmik nakręcić, ale na skałach raczej nie mozliwe... Tam ciężko poruszać się z jedną wędką a co dopiero jeszcze film krecić. Stopy od łazenia po rafie bolą mnie do dziś!

kup sobie kapcie do brodzenia w morzu, sa takie z neoprenu, ja mam na egipt takie za kostke i mnie stopy nie bola, co wazniejsze, jak wejdziesz na jezowca (nie wiem czy u ciebie te mile zwierzaczki tez zyja?) to sie nie pokaleczysz i unikniesz bolesnego zapalenia ran

http://ecx.images-amazon.com/images/I/21EPZH2G41L._SS500_.jpg


#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 10:26

nad jeżowcami wczoraj skakaliśmy regularnie, było ich sporo. Zwłaszcza w płytkich zagłebieniach rafy. Widzieliśmy też małą Murenę..Wiem, że powinienem kupić sobie specjalne buty do brodzenia. Narazie skacze po skałach na styl arabski czyli w sandałach :lol: Za tydzień poprostu załozę pełne buty marki Wojas Made in Poland

pozd JW :D

#12 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 10:53

Jurek ,Słoniu gratulacje. Piękne rybki super zdjęcia. Tylko pozazdościć takich klimatów i wypraw.

PS. wstawiajcie jak najwiecej zdjęć i piszcie relacje dla mnie super. Filmik o którym pisał Poper to by było to co lubią tygrysy najbardziej pozdrawiam.

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:25

Cześć,
Jurku jak zbaczyłem dzisiaj ten wątek i ikonkę, że dołączono zdjęcia wiedziałem już, że będzie dobre. Jest super! Świetne zdjęcia, zresztą jak zwykle - macie tam fajne słońce. Najbardziej podoba mi się zdjęcie Norberta trzymającego tego niewielkiego hamura - muszę sobie załatwić taki ubiór :D

Poza tym proszę o więcej, zresztą jak widać nie tylko ja. Filmik byłby na prawdę super - bardzo chętnie opublikuję. Przy okazji ile macie teraz tam temp? A woda ile ma?

W sumie to nie wyobrażam sobie odjazdu takiej niby małej rybki. Musi mieć niezłą parę, pomyśleć co by było z takim 5kg? :D

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:36

No właśnie, Jerzy. Co to za tajemnicze neopreny, ma na dłoniach Twój kolega?
Nakrycie głowy i karku też takie bardziej safari

#15 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 12 kwiecień 2008 - 11:49

Czuje sie wywolany to tablicy w kwestii ubioru... Rekawiczki, kaptur i czapka maja za zadanie chronic przed sloncem. Pare razy juz sie w tym kraju spieklem :( W moim przypadku najbardziej cierpia uszy, policzki i dlonie. Wbrew pozorom w calym tym rynsztunku na glowie wcale nie jest goraco, czapka i kaptur wykonane sa z przewiewnej tkaniny.
Pozdrawiam

Norbert

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:01

Sloniu, właśnie o takie coś mi chodzi. Ja raz niestety zaszalałem i ... było bardzo nieprzyjemnie. Dlatego wydaje mi się, że to świetnie sprawowało by się na mojej zakutej głowie :D

Jerzy coś mówił o kończącym się u Was sezonie. Jak to wogóle wygląda?

Pozdrawiam
Remek

#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:03

Norbert, bo Ciebie rzadko tu mozna poczytać. A macie o czym pisać. I co pokazać. O jakości obrazu nie wspomnę dla przyzwoitości.
Wasza codzienność= dla nas egzotyka :mellow:

#18 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:21

@Remek
Sezon sie konczy bo robi sie goraco tzn woda ma temp 24-26stC i wiecej no i rybki robia sie ospale. Ponadto na poludniu Omanu - lowisko bluefish'y - zaczyna juz powoli wiac przed monsunem, ktory zaczyna sie koncem maja. Deszcz oczywiscie nie pada ale 3-4 m fale skutecznie uniemozliwiaja lowienie. Plusem monsunu jest nieco chlodniejsza woda pchana z poludnia w kierunku zatoki Omanskiej, zwykle wtedy (przelom lipca i sierpnia) pojawiaja sie tunczyki Yellowfin (w tym roku jeszcze nie zaliczylem). Wbrew tym wszystkim przeciwnosciom zamierzam lowic przez cale lato... bo zona i dzieci wyjezdzaja do Polski koncem maja :unsure: Czapka, kaptur i rekawiczki beda jak znalazl.
Do kompletu ubioru polecam jeszcze przewiewna koszule i spodnie. Wszystko do kupienia na Cabelas oczywiscie....
W zwiazku opisanym wczesniej nadmiarem wolengo czasu obiecuje cos napisac.

Norbert

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:25

Super! Dzięki za namiary - chyba zainwestuję :unsure: i kupię coś takiego.

Mówisz tuńczyki? No to nieźle się tam bawicie. Jurku, jak przygotowania na tuńczyki? :D Sloniu a jak je łowisz - sprzęt, przynęty, no i taktyka - czy z brzegu, łodzi itd. Może masz jakieś archiwalne zdjęcie?

Pozdrawiam
Remek

P.S. Ta 85 f/1.8 pięknie rysuje!

#20 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 12 kwiecień 2008 - 12:34

@Remek

Tunczyki to glownie trolling. Mozna jeszcze na makrelke. Jedno czy dwa zdjecia tunczykow sa na omanfishing.net. Najwiekszy mial 37 kg - w sumie to sredniak jak na omanskie warunki. Przeciagalem sie z nim prawie godzine bo bylem sam na lodzi i nie zalozylem wczesniej fighting belt'a, na drugi dzien czulem sie jak po silowni :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych