Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Solidna łódź do 460 cm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 17:44

Witam kolegów,
w nadchodzącym miesiącu chcę wymienić moją łódkę SOLAR 360 na większą łódz  420 do 460m. Prosiłbym kolegów o informacje o ciekawych i solidnych konstrukcjach stabilnych i lekko wchodzących w slizg. Łódz bedzie pływała przede wszystkim na dużych zbiornikach zaporowych i w morskiej strefie przybrzeżnej . Mam kilka łódeczek na celowniku ,ale może coś przeoczyłem  i ktoś zna jakieś inne konstrukcje będę wdzięczny za cenne informację .
Oto łodzie które zwróciły moją uwagę.
Oglądałem omawianego na tym forum HORN 440 oraz RIVERFOX-a 420
Mile widziane także opinie użytkowników wymienionych łódek.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie i sugestie. 


#2 OFFLINE   wlkp11

wlkp11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaKomorniki
  • Imię:Sławek

Napisano 13 grudzień 2013 - 18:28

Z tej wielkości rozważałbym jeszcze niezłego producenta -model. http://www.cremo.se/bat.php?prod=48. Taką ofertę przygotowali dla mnie w tamtym roku ale plany się pozmieniały:

Crescent 465 Flexi.

 

Wyposażenie standardowe:

 

- automatyczna elektryczna pompa wody,

- dwa oczka cumownicze na rufie,

- uchwyt – hak ratunkowy na rufie,

- uchwyty wewnątrz łodzi,

- oczko cumownicze na dziobie,

- gniazda dulek,

- dulki,

- wiosła 2,70m długości,

- blacha oporowa silnika,

- płyta pawęży,

- oczko na pokładzie, w części dziobowej,

 

Cena wersji podstawowej: 5.950,-/ 7.318,- [netto/brutto] PLN



#3 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:12

Kolego zerknij na ta łódke bardzo sympatyczna :)

 

Semper 440

 

http://www.semper-il...er_440.php?l=pl


  • pawekus lubi to

#4 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:58

ostatnio kilka dni byłem w Skwierzynie i przez przypadek trafiłam tu

 

www.sorba.pl

 

a to mi sie bardzo spodobało:

 

http://www.sorba.pl/...cki-420-cm.html


Użytkownik @Wojti edytował ten post 13 grudzień 2013 - 20:58


#5 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:16

Witam Was koledzy,dziękuję za te nowe propozycje ,nie znałem SORBY 420 i tego CRESCENTA 465 , natomiast długo wcześniej zastanawiałem nad tym SEMPEREM 440 i myślę że jest to fantastyczna konstrukcja na spokojną wodę, cudownie się porusza na gładkiej tafli , ale myśle że na dużej fali nie będzie tak słodko,co widać na jednym fragmencie drugiego filmiku na stronie producenta .Kolejnym poważnym problemem jest jej waga , otóż 160 kg przy długości 440 to zdecydowanie za mało włożonych materiałów. Po większych deszczach na naszych dolnośląskich zbiornikach zaporowych ,pływające duże korzenie lub konary to żadna rzadkość i z tego powodu obawiałbym się takiego spotkania na tej łodzi, nie mówiąc o jakiejś rafie kamiennej na Odrze .

Koledzy jeśli macie podobnej wielkości łodzie lub na nich pływaliście podzielcie swoją wiedzą .

Pozdrawiam.



#6 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:40

A oglądałeś kolego łódeczkę RIVERFOX 420 od producenta FOX BOATS - moim zdaniem bardzo fajna wędkarska łajba.

 

Ma bardzo mocny kadłub obejrzyj technologie powstawania.


Użytkownik joza67 edytował ten post 13 grudzień 2013 - 22:42


#7 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 13:18

Witam
Tak oglądałem Riverfox-a 420 jeden z faworytów , wspaniała łódka ,można się jedynie przyczepić do tych niskich burt .Może producent przewiduje wersję Lakefox 420?

#8 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 14 grudzień 2013 - 13:35

Liczy się wysokość tzw. wolnej burty(mierzona po środku burty łodzi pionowa odległość od wodnicy ładunkowej/lustra wody do najwyżej położonego pokładu wodoszczelnego). Co z tego, że jakaś łódź ma wizualnie na przyczepie bardzo wysoką burtę skoro stojąc na wodzie 1/3 jej jest pod wodą?

 

Dodatkowo da wędkarza niska burta chyba jest wygodniejsza?

Kolejna sprawa, że wysokość burty nie idzie w parze z komfortem pływania na dużej fali.

Jednak hasło "wysoka burta" doskonale brzmi marketingowo w ogłoszeniach.

Poniżej masz przykład łodzi o wizualnie bardzo wysokiej burcie  - a jak jest to widzisz( zanurzenie).... :unsure:

niao.jpg


Użytkownik Horn edytował ten post 14 grudzień 2013 - 13:51


#9 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2013 - 14:15

Chyba była pełna wody i silnik 150 kg.
Moja łódka nie jest tak mocno zanurzona pomimo silnika 80 kg, zbiornika paliwa 30l, aku 100 ah i jeszcze innych pierdół.
Wracając do tematu to zerknij na łódź romana (obojętnie, którego producenta) i poliglas boats. Mój kolega ma conger 430 (poliglas) i jest mega stabilna. Przy silniku mercury efi 50 (115kg) pływa w okolicach 60 km/h. Ma dość nietypowo rozwiązany kadłub, coś na kształt katamaranu (nie znam się więc nie wiem jak nazwać) przez co jest bardzo stabilna.



#10 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 14 grudzień 2013 - 14:45

to musiała cały sezon stać taka pełna wody  :)

 

ten conger 430/texas 430 to tak trochę przeskoczyłeś klasę łodzi  w górę  :)

łódź popularna w straży, wopr ( powodzie) itp.. dobra na akweny bez fali, na fali odlatuje w kosmos

nawet 75KM silniki do nich wstawiają  :D


Użytkownik Horn edytował ten post 14 grudzień 2013 - 14:48


#11 OFFLINE   august.zibi

august.zibi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjanowinka
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Augustynowicz

Napisano 14 grudzień 2013 - 16:53

witam

zerknij na wigry 434



#12 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 17:26

Witam
a więc doszły nam kolejne łódeczki . Klasa wyżej myślę że nie stanowi problemu .
W naszym kraju jest napewno dużo dobrych rzemiślników większych czy mniejszych o których warto na takim forum wspomnieć.Być może pomoże mi i innym w wyborze tej łódeczki której szukaliśmy a przy okazji poznamy wielu innych producentów.
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:35

Nie rozumiem dlaczego klasa wyżej. Możesz rozwinąć?



#14 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:47

Nie rozumiem dlaczego klasa wyżej. Możesz rozwinąć?

Większa szerokość, większa waga, bardziej złożona budowa.



#15 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2013 - 20:39

Witam kolegę , mam od ponad roku rybi 470 z firmy Bartex, przymierzałem się do innych łodzi, ta zdecydowanie (muszę to powiedzieć) jest genialna !!! A rodzinka w celach rekreacyjnych też będzie zadowolona , mam na myśli pokład słoneczny :-) Dałbym tu zdjęcie ale, nie wiem jak :-( . W Niemczech na targach były testy, ta łódeczka w pewnych konkurencjach powymiatała inne europejskie marki - to tak na marginesie.Jest bardzo cicha, szybka, stabilna, szybko wchodzi w ślizg, nie wymaga wielkich silników. Mam yamahę 30 km, pływam z prędkością sam 42 km/h przy 5300/5400 obr, z przyjacielem przy tych obrotach 38/39 km/h. Normalnie przy obrotach 4300/4400 prędkość w 2 osoby i sprzęt około 30 km/h, wtedy spalanie bardzo niskie.Myślę , że około 5-6 litrów /h. Bardzo ją polecam :-) Pozdawiam

 

 

http://www.boatshop2...-motorowa/27960



#16 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 14 grudzień 2013 - 22:46

 

Witam kolegów,
w nadchodzącym miesiącu chcę wymienić moją łódkę SOLAR 360 na większą łódz  420 do 460m. Prosiłbym kolegów o informacje o ciekawych i solidnych konstrukcjach stabilnych i lekko wchodzących w slizg. Łódz bedzie pływała przede wszystkim na dużych zbiornikach zaporowych i w morskiej strefie przybrzeżnej . Mam kilka łódeczek na celowniku ,ale może coś przeoczyłem  i ktoś zna jakieś inne konstrukcje będę wdzięczny za cenne informację .
Oto łodzie które zwróciły moją uwagę.
Oglądałem omawianego na tym forum HORN 440 oraz RIVERFOX-a 420
Mile widziane także opinie użytkowników wymienionych łódek.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie i sugestie. 

 

Hej!

Ja również miałem Solar 360. W tym roku przesiadłem się na Solar 430 

 

s6se.JPG

txe6.jpg

 

Powiem Ci,że łódka w 100% spełnia moje oczekiwania. Świetnie się sprawdza jako łajba rodzinna (przede wszystkim pod tym kątem została kupiona).

Wiadomo, że każdy chwali to co aktualnie posiada, więc napisze o jej minusach: otóż,pływając na elektryku (Motorguide 55lbs) jest cholernie wolna, wręcz ślimaczy się (max 3,9km/h) (!).Na jej obronę dodam,że na spalinie jest znacznie lepiej,choć poniżej 20KM nie warto do niej zaprzęgać.

Co więcej? Plus za konkretne bakisty (bez problemu pomieszczą wszystkie twoje klamoty oraz jaki widać na załączonym obrazku żonę i małego smyka ).

Poza tym jest bardzo stabilna, na wysokich falach przecina wodę, nic nie chlapie do środka.

Największy minus to kontakt i realizacja zamówienia.Osobiście bardzo niemile wspominam samo zamówienie ,czas realizacji oraz kontakt z właścicielem.Pan Waldemar,krótko pisząc, ma wyj%3$ne na swoich klientów.



#17 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 grudzień 2013 - 23:24

Arti-zander, wygląda nieźle, proszę więcej szczegółów. Ile wyciągasz z 20 KM i jakie masz spalanie? Ile płaciłeś?



#18 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 00:35

Witaj Arti-zander ,

kiedy pływałem na SOLARZE 360 o którym mam jak najlepsze zdanie ,obiecywałem sobie że kolejna łajba to będzie SOLAR 430 .Jakiś czas temu podczas oglądania filmików zwróciłem uwagę jak ociężale porusza się ta łódź ,a Ty jesteś kolejną osobą która to potwierdza. Rozmawiałem z kilkoma Panami z Augustowa dlaczego tak sie dzieje ? Taka jest konstrukcja tego "podwozia" brzmiała zawsze odpowiedź i nic z tym Pan nie zrobi.Co do pokładu to po prostu imponuje i miejscem do wędkowania i miejscem w postaci bakist na chowanie wszystkich maneli. Jest uniwersalna pod każdym względem i takiej właśnie szukam łodzi ,wędkarskiej i rodzinnej ,jedynie Panie Waldku czas zmienić podwozie!!!. Co do samego Pana Waldka ,TO BARDZO SYMPATYCZNY GOŚCIU na którego ciężko jest się gniewać nawet kiedy łajba przychodzi z kilku tygodniowym opóźnieniem kiedy ma na wszystko odpowiedź " budziet wsio haraszo" . Nie podjąłem jeszcze decyzji, nie wiem czy będę posiadaczem tej łodzi czy innej ale myślę że jest to jedna z najbardziej wszechstronnych w swojej kategorii . GRATULACJE ARTI-ZANDER.

Pozdrawiam 


Użytkownik mirkus edytował ten post 15 grudzień 2013 - 01:10


#19 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 15 grudzień 2013 - 20:36

Arti-zander, wygląda nieźle, proszę więcej szczegółów. Ile wyciągasz z 20 KM i jakie masz spalanie? Ile płaciłeś?

W dwie osoby i pełnym ekwipunku płynie 25km/h. W pojedynkę 39km/h. Nigdy nie udało mi się sprawdzić ile wychlipie w 1h pływania, ale bak 12l starcza mi na 4 dni wędkowania (wiadomo,trochę zasuwania między miejscówkami,trochę kręcenia się, itd).Nie potrafię oszacować dokładnego spalania.



#20 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:13

Arti,ile masz tego ekwipunku ze Vmax tak spada?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych