Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki RYOBI SLAM - opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 31 maj 2014 - 09:25

Miałem ostatnio w rozmiarze 4000 . Moje zdanie zmieniło się na temat Slama. Miałem też kiedyś Zaubera 4000. Zauber jest dobrą konstrukcją lecz Slam jeszcze lepszą :) 



#42 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 31 maj 2014 - 09:37

Ja miałem Zaubera 3000, 4000, świetnie nawijają plecionkę, jedyna wada to po pewnym czasie szumią dość głośno (nie tylko łożysko w rolce) i dostają luzu na posuwie szpuli. Teraz chyba spróbuję Slama, czekam tylko na dobrą ofertę cenową w sklepach.



#43 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 31 maj 2014 - 09:55

Podobny bardzo ten Slam do Applause w środku, pewnie różnią się tylko wagą i wyglądem. 



#44 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 maj 2014 - 21:14

Miałem ostatnio w rozmiarze 4000 . Moje zdanie zmieniło się na temat Slama. Miałem też kiedyś Zaubera 4000. Zauber jest dobrą konstrukcją lecz Slam jeszcze lepszą :)

To jak to w końcu jest? Zauber ma lepsze bebechy, ale droższy Slam? 

 

Choć w sumie nowość i lekkość muszą kosztować ;)


  • Dagon lubi to

#45 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2014 - 21:26

Zwłaszcza nowość. :)  ;)



#46 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 31 maj 2014 - 21:26

Kurde! Jestem fanem Zauberów, ale waga Slamów mnie zachęca. Mógłby ktoś napisać konkret - brać czy nie? ;)  Chodzi mi szczególnie o najmniejsze rozmiary. :P



#47 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 31 maj 2014 - 21:39

Tak, tylko że pozycjonowanie sugeruje Slama, jako wyższy model, niż Zauber, a o ile dobrze rozumuję, przekładnię konkretniejszą ma Zauber. No i widzę, że korbka klasyczna, kuta, jak w Spro. Z reguły spotykało się Zaubery z tą korbką do szybkiego składania. Szczerze mówiąc, ten obecny kusi.. ;)



#48 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 maj 2014 - 21:49

FM wprowadziło Ryobi do oferty od Design Fishing min Slam chyba w dosyć korzystnej cenie, inne Ryobi też mi się wydają przystępne cenowo  ;)

 

Wydaje mi się że zaoszczędzono w środku i te Zaubery od Dragona nie mają nic wspólnego z tymi Zauberami kupowanymi wcześniej na allegro lub po innych sklepach. Znając Dragona i jego astronomiczne marże gdzieś napewno ucięto koszty. 



#49 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 31 maj 2014 - 21:53

Ano kusi.... :D  Zwłaszcza, że Slam wychodzi taniej niż Zauber Cf



#50 OFFLINE   bzooora

bzooora

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2014 - 22:00

Mechanizm jest jak w Spro Passion, podobne jest też mocowanie kosza, układ śrub itp. Mam obawy, że odjęli z kołowrotka kosztującego 120zł. 50 gram i podwyższyli cenę do prawie 400zł.


  • Wojtek B. lubi to

#51 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 31 maj 2014 - 22:50

Młynek wszystko pięknie ładnie z tego co widzę lecz bez ,,wormszafta,,  to trochę porażka.. No nic będzie trzeba poczekać jeszcze z roczek na opinie ;).

Nie mówię, że "wormszaft" jest zły, wręcz przeciwnie, ale nie ma co przesadzać. Są kołowrotki bez niego i też śmigają w ciężkich warunkach latami...

A gdybym miał teraz kupować kołowrotek, to wolałbym cięższego, ale pewnego zaubera.



#52 OFFLINE   bzooora

bzooora

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:46

Mnie Slam zainteresował właśnie ze względu na swoje bardziej archaiczne bebechy i wagę. Podobne jak w Slammerze (przypadek?) Passion mam i jest rewelacyjny. Ale od kołowrotka za 400zł. wymaga się już jednak czegoś więcej. Więc pytanie, czy Slam ma jakieś inne materiały w środku, czy takie same jak tani Passion? 


Użytkownik bzooora edytował ten post 01 czerwiec 2014 - 08:48


#53 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 13:48

Na to pytanie jeszcze nikt Ci raczej nie odpowie, ale czuję że pewnie to samo co w applause będzie. Cena za znaczek nowość to dla mnie przesada.



#54 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 czerwiec 2014 - 15:24

No bez jaj, ma byc tansze ? Ma byc dobre a to wyjdzie z czasem.Podajcie mi firme, ktora wyprowadza nowe modele bardziej zaawansowane tansze od poprzednikow.Kolowrotek to nie jest skomplikowane urzadzenie, czy ma taki naped czy inny to jedno, a material i spasowanie drugie.Czy jaxonowskie badz inne bazarowe kolowrotki maja inne rozwiazania, ze sa takie dziadowskie, czy sa zrobiobe ze zlych materialow i zle spasowane?Wszytsko wyjdzie w praniu.



#55 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 czerwiec 2014 - 20:51

Młynek wszystko pięknie ładnie z tego co widzę lecz bez ,,wormszafta,,  to trochę porażka.. No nic będzie trzeba poczekać jeszcze z roczek na opinie ;).

 

 

Ten cały "wormszaft" dotyczy tylko i wyłącznie posuwu szpuli...Według mojej opinii i doświadczenia jest mniej trwałym rozwiązaniem od mimośrodu.

 

A żeby było śmieszniej- na mnie Zauber nigdy szału nie robił i d*** nie urywał. Ryobi zaczynał i kończył na Applausie, a kilka różnych wariantów miałem  :)



#56 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 czerwiec 2014 - 07:47

Zastanawia mnie jeszcze duża rozbieżność cenowa między sprzedawcami (model 1000 zaczyna się od 267, a kończy na 399zł). Także waga i ilość łożysk różnią się między opisami aukcji i tak jedni podają 6+1 i waga 213g. inni 5+1 i 220 gram. I  komu tutaj wierzyć bo nie sądzę, że Ryobi wypuściło na rynek na rynek slama w dwóch "odsłonach".



#57 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 14:34

Cena jest rożna bo są różni dostawcy.

Sprawdź jak jest gwarancja 2 czy 5 lat i wszystko będzie jasne. Te tańsze zazwyczaj mają 2 lata i nie pochodzą z polskiej dystrybucji.

Sam się zastanawiam nad Slamem albo Zauberem do okoniówki. Kręciłem 2000 w sklepie i mam bardzo pozytywne wrażenia. Do przynęt do 10 g powinien hulać latami, oczywiście smarowany regularnie ;).



#58 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 19:40

Mnie też ciekawi ten model. Prosta konstrukcja, ale czy z wytrzymałych materiałów?. Sam jestem ciekaw czy Ryobi zrobił droższego Spro Passion czy futurystycznie wyglądającego Penna Slammera?. Czas pokarze czy cena podyktowana jest mocnymi częściami czy zabiegami marketingowymi (czego nikomu nie życze ;p). W sumie ciekawy ruch producenta, lekki model na prostej konstukcji i ładnie wygląda. Oby wart ceny.



#59 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 03 czerwiec 2014 - 19:21

Ja kupiłem, w weekend pierwsze testy, na sucho lekko się kręci.

Ktoś się orientuje gdzie nabyć szpulę zapasową identyczną jak oryginał w normalnej cenie?



#60 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 20:11

@bony20, lekko kręci bo smaru ni ma <_< ?

Zadzwoń do firmy Dragon i popytaj jak możesz załatwić dodatkową szpulę, ja kiedyś brałem do Spro RA i nie było problemu (trzeba było przez sklep bo indywidualnie nie sprzedawali - ale może coś się zmieniło).

 

EDIT:

Tfu, mea culpa mea maxima culpa - oczywiście wtedy dzwoniłem do Spro, a to inna firma - sorry za pomyłkę -_-.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 21:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych