Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lekko-średni zestaw do szczupakowego castingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tik_tak275

tik_tak275

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 82 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:marek
  • Nazwisko:mikitiuk

Napisano 12 styczeń 2014 - 16:39

Jak byś dołożył do 320 zł to teraz są przeceny na wędki Dragon Guide Select i Team Dragon.

Z serii Guide Select są:

- Carina cast 230/28

-Mutant cast 198/25

-Bandit cast 230/25

-Buster cast 213/28

 

Z Team Dragon:

-TD 245/21

-TD 230/18

-TD 230/25

-TD 230/35

 

Guidy to dobre kije w tej cenie,wersje do 28gr. można przeciążyć do 40 gr spokojnie a nawet do 45,więc mają spory zapas mocy i dobrze się ładują już od 10gr.Mam wersję 213/28gr i wiem co piszę. :D

Miałem jeszcze TD 240/42 i to był też bardzo dobry kij ale miał trochę mało mocy w dolniku i był bardziej delikatny od tego GS do 28.

 

Jest jeszcze inna ewentualność są jeszcze kije Robinsona Diaflex'a Pro Cast 10-28 gr. za 199zł jest to bardzo dobra propozycja,co prawda nie mam tej serii w cast'cie ale mam w spinnie i jest to zaje..... kij na szczupaki i sandacze,co do wykonania tej serii to nie można się do niczego przyczepić,jest bardzo starannie wykonana i na markowych komponentach uchwyt jaki i przelotki są Made by Fuji.

W tej cenie niczego lepszego nie znajdziesz.(Sam przymierzam się do kupna diaflex'a w cast'ie do 58 gr. :D).W diaflex'ach masz jeszcze możliwość przedłużenia gwarancji do 10 lat.(za darmo). Pozdrawiam jak będziesz miał jakieś pytania to pisz.Życzę powodzenia w kupnie kijaszka. :P


Użytkownik tik_tak275 edytował ten post 12 styczeń 2014 - 17:08


#22 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:20

Może dragon destiny cast 2 40m 10-42g



#23 OFFLINE   wojtasSdl

wojtasSdl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 styczeń 2014 - 20:35

Ten Robinson kosztuje prawie 500zł w sumie tak samo jak Dragony. Destiny Dragona nie mogę znaleźć w żadnym sklepie internetowym.

Może zna ktoś godny polecenia sklep w Warszawie? W sumie to nie ma to jak pomacać coś przed zakupem



#24 OFFLINE   tik_tak275

tik_tak275

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 82 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:marek
  • Nazwisko:mikitiuk

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:16

Musicie szukać wszystkich wedek które wymieniłem na allegro.pl
Tam są GS' Y i TD jak i Diaflex'y. Pozdrawiam.


Użytkownik tik_tak275 edytował ten post 15 styczeń 2014 - 17:57


#25 OFFLINE   bNd

bNd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 08 marzec 2018 - 21:52

Cześć wszystkim, szukam jakiś castingowych zestawów na sandacza i szczupaka, jestem pewny co do multika, wybrałem VIENTO HD który będzie przy każdym ze zestawów.

Chcę się przerzucić z klasycznych kołowrotków na multiplikatory z tego względu że łowie jedną ręką i system twitchin bar ułatwi mi znacznie prowadzenie przynęty.

Potrzebuje jakiejś szczupakówki 10-30/35g znalazłem taki sprzęt: BAITCAST DAIWA PROREX XR VERTICAL 180/14-35g i wydaje mi się optymalny na lekkie przynęty i jigowanie nie za bardzo wiem jednak jaki kij wybrać na sandacza, obecnie posiadam Mikado zander do 22g jednak ten model w wersji baitcast nie występuje, i nie wiem na co zwrócić uwagę, żeby to było równie sztywne i czułe z szybką akcją. Po zatym mam też chęć sobie pojerkować, lub porzucać większymi gumami czy sweeperami a na tym kompletnie nie mam doświadczenia czy jest różnica pomiędzy kijem 40-90g a 50-120g i na czym się skupić.

Mam dość spory budżet z tego względu że, mam zamiar sprzedać to co udało mi się do tej pory zgromadzić i chciałbym jak najlepiej zainwestować te pieniążki :) Proszę was o pomoc



#26 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 marzec 2018 - 22:52

Patryk,
proszę poszukaj na forum, sporo tematów jest na ten temat
  • Pavko i ezehiel lubią to

#27 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 19:40

Jestem tuż przed zakupem multika dedykowanego do lżejszego casta - przynęty od 5-6 g do 25 g max. Zastanawiam się czy wybierać konstrukcje typowo lightowe - Aldebaran, SS air itp. czy bardziej uniwersalnego Steeza SV TW. Czy tym zakresie gramatur różnice między multiplikatorami są na tyle duże aby wskazać przewagę którejś konstrukcji?

#28 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 marzec 2018 - 20:22

Jak grubą linkę chcesz nawinąć, bo musisz uwzględnić pojemność szpuli. Z tych trzech konstrukcji wybrałbym steeza.


  • rothen i S.N. lubią to

#29 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 marzec 2018 - 21:03

Polecam steza bez problemu obsłuży gramature o której piszesz.
  • rothen lubi to

#30 ONLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 16 marzec 2018 - 21:05

Aldek max 3-15 gramów komfortu .Ss AIR to samo .Celuj w Steeza .Niekoniecznie TW .Tu masz komfort 4-30 gramów przy dobrym zestawie .
  • HaDe lubi to

#31 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 16 marzec 2018 - 21:15

Jeśli budżet nie jest problemem i konieczjie chcesz wybrać z trzech, które wymieniłeś - to Steez. Jeśli użytkowo tak samo dobrze ale taniej to Alphas sv. Nudny jestem z tym Alphasem ale do wymienionego przez Ciebie zakresu rzutowego jest idealny.
Hubert poruszył istotną kwestię!
  • ManieQ, rothen i HaDe lubią to

#32 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 marzec 2018 - 21:22

Mam w głowie podobny zestaw, chociaż nie pod szczupaka, więc trochę poszperałem w temacie i bardzo ciekawy wydaje się też alphas sv.
  • HaDe i Przemek SzN lubią to

#33 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 16 marzec 2018 - 21:46

Także celowałbym w Daiwe Alphas lub Megabass Zonda(ładniejsza :) ) do takiego zestawu :)


  • HaDe lubi to

#34 ONLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 16 marzec 2018 - 23:53

Alphas SV na początku jak i na dłuższą metę kucnie przy 20 gramach tak samo jak i Aldebaran powyżej 15 g. Miałem próbowałem i odradzam .Steez Japoński jednak z praktyki robi robotę :)

Jeśli budżet nie jest problemem i konieczjie chcesz wybrać z trzech, które wymieniłeś - to Steez. Jeśli użytkowo tak samo dobrze ale taniej to Alphas sv. Nudny jestem z tym Alphasem ale do wymienionego przez Ciebie zakresu rzutowego jest idealny.
Hubert poruszył istotną kwestię!


  • nurek28 lubi to

#35 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 marzec 2018 - 00:21

Alphas SV na początku jak i na dłuższą metę kucnie przy 20 gramach tak samo jak i Aldebaran powyżej 15 g. Miałem próbowałem i odradzam .Steez Japoński jednak z praktyki robi robotę :)


Na samym początku zaznaczam, że w moim zapytaniu nie ma krzty złośliwości 🙂✌️.
Co znaczy, że „kucnie” ?
Miałem przez chwilę aldka 51hg z kijkiem do 20g i nie odczułem żadnego dyskomfortu.
  • rothen i X.rut lubią to

#36 ONLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 17 marzec 2018 - 00:43

Spoko luzik .Łowiąc Aldebaranem jak i Alphasem powyżej tych 15 gramów miałem problem z podbiciem przynęty .Krótką korbą ciężko się kręci mimo wysokiego przełożenia ,nie ma płynnego podbicia ,czuć że to już nie ta waga przynęty dla tych multiplikatorów , czuć przekładnię ,nie ma tej płynności , one się po prostu ze mną męczyły i to wg. Mnie jest tzw. kucanie :) Po założenie Steeza ,nie mówiąc o starym Zillionie Type-R czy Ryodze z tunningową szpulą baja w zakresie 4-30 gramów .Po prostu inne konstrukcje dedykowane nie pod Ul tylko L-MH

Użytkownik rothen edytował ten post 17 marzec 2018 - 00:50


#37 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Napisano 17 marzec 2018 - 06:49

Spoko luzik .Łowiąc Aldebaranem jak i Alphasem powyżej tych 15 gramów miałem problem z podbiciem przynęty .Krótką korbą ciężko się kręci mimo wysokiego przełożenia ,nie ma płynnego podbicia ,czuć że to już nie ta waga przynęty dla tych multiplikatorów , czuć przekładnię ,nie ma tej płynności , one się po prostu ze mną męczyły i to wg. Mnie jest tzw. kucanie :) Po założenie Steeza ,nie mówiąc o starym Zillionie Type-R czy Ryodze z tunningową szpulą baja w zakresie 4-30 gramów .Po prostu inne konstrukcje dedykowane nie pod Ul tylko L-MH


Tomku bo Ty kawał chłopa jesteś to wybierasz kręciołki o poważniejszej aparycji acz
Niekiedy z delikatną nadwagą ;-)

I to prowadzi do wniosku, że każdy posiada pewne preferencje, które w zakresie 5- 25 gramów ze względu na typy stosowanych wabików, sposoby prowadzenia mogą prowadzić do zupełnie innych oczekiwań.

Co do wytrzymałości wnętrzności Alphasa sv 105 to trochę kilometrów mimi nakręciłem i nadal kręcę. Posiadam zarówno 105L jak i 105SHL. Często zabieram na pływadło oba sparowane z kijami o zbliżonej mocy i zakresie wagowym przynęt bo mam dla nich inne zastosowanie. Zauważyłem dyskomfort, o którym piszesz w związku z krótką korbą. Przez chwilę kiedy zmieniam kij i następuje przeskok z przełożenia 5,8 na 7,2. Był taki moment, że pomyślałem o zmianie korby w tym szybszym. Nie zrobiłem tego bo po chwili od zmiany kija dyskomfort znikał.

Podsumuję w ten sposób: Młynkiem, który przez wiele lat daklasował wszystkie moje multiki w zakresie 7-25 gramów, w kategorii odległość rzutu jast C3 4601 ze szpuką Avail.
Niestety na ryby ze mną nie jeździ bo wygodniej obsługuje mi się inne konstrukcje... ale C3 nie sprzedam.
  • ManieQ i rothen lubią to

#38 OFFLINE   X.rut

X.rut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 07:34

Jeśli pieniądze to nie problem to chyba lepiej wziąć coś z najwyższej polki i mieć świadomość, ze nie było kompromisow przy wyborze. Stad popularność Stelli, Steezow itd.
Ja wybrałbym Steeza

#39 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 09:11

Steez SV TW właśnie zamówione w DIGITAKA. zobaczymy jak przejdzie przez urząd celny...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych