Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GPS i PocketPC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2008 - 21:13

Czy istnieje jakiś program na Windows Mobile ... który by pozwolił na zapis jakiegoś punktu według współrzędnych a następnie gdybym chciał do niego wrócić prowadziłby mnie.

Chodzi o pływanie łodzią oczywiście Jadę do Szwecji i np. chciałbym zaznaczyć sobie jakieś miejsce na jeziorze które mi się spodoba i później do niego wrócić.
Orientuje się ktoś z Was może w temacie ?



#2 OFFLINE   maroni

maroni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2008 - 21:55

W AutoMapie można punkty zaznaczać, ale oczywiście mapy europy są potrzebne

#3 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2008 - 22:00

ehhh to niestety tego nie przeskoczę

jakaś alternatywa ?


#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2008 - 07:48

Ja kupiłem sobie iGo. Tam są mapy całej Europy ale jeziora i morza to jest jedna wielka plama. Spoty zaznaczaliśmy za pomocą iGo w Niemczech na morzu i to działało ale ... specjalistyczny GPS z mapą morską to jest najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 kwiecień 2008 - 09:19

ja ostatnio korzystam z oryginalnego modułu w nokii E61. mapy w oryginalnym oprogoramowaniu tam nie ma (choć i nad tym będziemy w czwratek razem ze spigotem pracować) ale jest mozliwosc zapisywania lokalizacji na podstawie szerokosci i dlugosci Geograficznej. w zaleznosci od ilosci aktualnie lapanych satelitow, dokladnosci waha sie od 3-4 m do 15m...

oczywiscie konieczny jest jeszcze sam modul GPS - jak korzystam z nokii LD3W, która łączy się z telefonem poprzez bluetooth'a...

#6 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 23 kwiecień 2008 - 10:37

AUTO MAPA czy AUTO PILOT generalnie nie są mapami nad wodę

nie polecam wpisywanie waitpont-ów jest mozolne i nie zawsze można zapisać na środku jeziora. Nawet jeżeli w ustawieniach zrobimy opcję nie przyciągaj do dróg.


POLECAM :

GARMIN 60 CSX

wodoszczelny dość duży wyświetlacz kolor
kompas , wysokościomierz , ciśnieniomierz super sprawa

jako mapa POLECAM:
GP mapa Polski

jest opcja w niektórych modelach NOKIA serii: E , N
zainstalować XT GARMIN program który super chodzi w telefonach
wraz z mapą GP mapa Polski najnowsza 2007,4

polecam stronę:

www.symbianos.pl



#7 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 kwiecień 2008 - 10:44

GARMIN 60 CSX


Sam ostatnio myślę nad zakupem GPS'a, tylko długo już zastanawiam się nad wyborem konkretnego modelu (celowałem w garminę)

@spigot - jak 60 CSX sprawuje się jako przewodnik podczas podróży samochodem ?

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2008 - 11:59

Temat GPSów do lodki goscil wielokrotnie.
Ale niech bedzie...powtorze jak ja to widze (i co juz w duzej mierze zrobilem).

Co jest potrzebne: urzadzenie z duzym wyswietlaczem, gdzie ekran mozna podzielic - pół zajma informacje plynace z echosondy, pół z GPS. Takie urzadzenie jest zasilane typowym żelowym akumulatorem 7Ah wiec nie ma problemow z zasilaniem (1 dzien spokojnie).
Osobiscie preferuje wyswietlacz mono, ktory jest duzo mniej akumulatorożerny (tym bardziej jest to wazne w przypadku recznego).
Z reguly tego typu urzadzenie jest zaprojektowane z przyjazna obsluga na lodzi, np. waypointa w ciekawym m-cu mozna wpisac 1nym wcisnieciem klawisza (Garmin).
Postawilem na urzadzenia Garmin, ktore zapewniaja to wszystko co napisalem powyzej.
Teraz bede uzywal Garmin GPS Map 178, wczesniej byl na tapecie 168. W swoim czasie chcialem sprzedac, ale nikt sie nie zglosil. Zalujcie teraz, bo juz znalazlem dla niego zastosowanie i pomysl sprzednia wyparowal mi z glowy... <_<

Urzadzenie nowsze ma oprocz wiekszej predkosci procesora i wiekszej rozdzieczosci oraz mozliwosci podl. induktora dual ta zalete ze mozna tam wsadzic karte w formacie Garmin do 128MB. Nie musze mowic, ze mozna sobie stworzyc wiele narzedzi, poczawszy od map drogowych (troche upierdliwe bo wypada to demontowac po wyjsciu z samochodu a gabaryty ma spore) a na mapach morskich blue chart skonczywszy.

Z czyms takim mozna juz poplynac w zasadzie wszedzie.

Uwazalbym na Szwedzkie jeziora, sa bardzo zdradliwe, pelne dziwnie uksztaltowanych kamiennych raf. Mialem taki numer, ze poplynelismy w mgle jak mleko, ubezpieczeni tym, ze mamy namiary.
Okazalo sie, ze to na nic bo trolujac kluczylismy i odtworzenie trasy na pdst. aktiv routa okazalo sie niemozliwe a plyniecie na wprost domu konczylo sie na wyplywaniu ze skal.

Gumo

#9 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 24 kwiecień 2008 - 20:23

ja ostatnio korzystam z oryginalnego modułu w nokii E61. mapy w oryginalnym oprogoramowaniu tam nie ma (choć i nad tym będziemy w czwratek razem ze spigotem pracować) ale jest mozliwosc zapisywania lokalizacji na podstawie szerokosci i dlugosci Geograficznej. w zaleznosci od ilosci aktualnie lapanych satelitow, dokladnosci waha sie od 3-4 m do 15m...

oczywiscie konieczny jest jeszcze sam modul GPS - jak korzystam z nokii LD3W, która łączy się z telefonem poprzez bluetooth'a...


Mifek,a jednak E61 :D

#10 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 24 kwiecień 2008 - 20:36

Oryginalne mapy do nokii można ściągnąć ze strony nokii.Korzystanie z tych map ,kosztuje ok 250zł rocznie :D Jeszcze jedna uwaga do posiadaczy nokii z wbudowanym modułem GPS:Moduł nie bardzo chce działać z innymi mapami niż te nokiowe.Nie dzieje się tak zawsze,ale przeważnie właśnie tak jest.Wtedy mimo wbudowanego modułu w telefonie i tak konieczny jest zakup LD 3w albo LD4w(albo jeszcze czegoś innego np.firmy pentagram)

#11 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 26 kwiecień 2008 - 23:17

panowie ja osobiscie uzywam lawrence h2oc jest to chyba najbardziej dokladny handheld mna rynky wedlug producenta jest dokladny do 10 stop, ponadto 3/4 zawodowcow z ice team go uzywa... to jest chyba najlepsza rekomendaja pozd jacek

#12 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 27 kwiecień 2008 - 11:06

Oryginalne mapy do nokii można ściągnąć ze strony nokii.Korzystanie z tych map ,kosztuje ok 250zł rocznie :D Jeszcze jedna uwaga do posiadaczy nokii z wbudowanym modułem GPS:Moduł nie bardzo chce działać z innymi mapami niż te nokiowe.Nie dzieje się tak zawsze,ale przeważnie właśnie tak jest.Wtedy mimo wbudowanego modułu w telefonie i tak konieczny jest zakup LD 3w albo LD4w(albo jeszcze czegoś innego np.firmy pentagram)


Ja posiadam Nokię N95 8GB i nie zauważyłem problemu o którym pisałeś wyżej...aby nie działał z mapami innymi jak te Nokii Korzystam z wbudowanego modułu GPS i mapy Garmina... wszystko jest OK Działa jak należy - na lądzie dokładność mam +/- do jakichś 5 m Nie sprawdzałem na wodzie... Co do map ze strony Nokii - są płatne, fakt Jest jednak wiele innych, bezpłatnych które działają całkiem dobrze. Jak to działa na lądzie to sprawdziłem, natomiast na wodzie nie i mam zamiar kiedyś to sprawdzić np. na Zalewie Zegrszyńskim

#13 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 27 kwiecień 2008 - 19:51

[quote]
Oryginalne mapy do nokii można ściągnąć ze strony nokii.Korzystanie z tych map ,kosztuje ok 250zł rocznie :D Jeszcze jedna uwaga do posiadaczy nokii z wbudowanym modułem GPS:Moduł nie bardzo chce działać z innymi mapami niż te nokiowe.Nie dzieje się tak zawsze,ale przeważnie właśnie tak jest.Wtedy mimo wbudowanego modułu w telefonie i tak konieczny jest zakup LD 3w albo LD4w(albo jeszcze czegoś innego np.firmy pentagram)
[/quote]

Ja posiadam Nokię N95 8GB i nie zauważyłem problemu o którym pisałeś wyżej...aby nie działał z mapami innymi jak te Nokii Korzystam z wbudowanego modułu GPS i mapy Garmina... wszystko jest OK Działa jak należy - na lądzie dokładność mam +/- do jakichś 5 m Nie sprawdzałem na wodzie... Co do map ze strony Nokii - są płatne, fakt Jest jednak wiele innych, bezpłatnych które działają całkiem dobrze. Jak to działa na lądzie to sprawdziłem, natomiast na wodzie nie i mam zamiar kiedyś to sprawdzić np. na Zalewie Zegrszyńskim
[/quote]

Dlatego napisałem,że nie zawsze tak jest.Masz n95 8Gb więc telefon jest dość nowy,ale na niektórych modelach nokii jest tak jak napisałem,jak dobrze pamiętam np;na 6110 Navigator.Nie pamiętam teraz dokładnie jakie modele nokii z wbudowanym nadajnikiem mają problem z innymi mapami,wynika to z tego,że mam po prostu za dużo komórek w pracy i nie jestem w stanie pamiętać każdego szczegółu,każdego telefonu

#14 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 27 kwiecień 2008 - 21:41

[quote]
Oryginalne mapy do nokii można ściągnąć ze strony nokii.Korzystanie z tych map ,kosztuje ok 250zł rocznie :D Jeszcze jedna uwaga do posiadaczy nokii z wbudowanym modułem GPS:Moduł nie bardzo chce działać z innymi mapami niż te nokiowe.Nie dzieje się tak zawsze,ale przeważnie właśnie tak jest.Wtedy mimo wbudowanego modułu w telefonie i tak konieczny jest zakup LD 3w albo LD4w(albo jeszcze czegoś innego np.firmy pentagram)
[/quote]

Ja posiadam Nokię N95 8GB i nie zauważyłem problemu o którym pisałeś wyżej...aby nie działał z mapami innymi jak te Nokii Korzystam z wbudowanego modułu GPS i mapy Garmina... wszystko jest OK Działa jak należy - na lądzie dokładność mam +/- do jakichś 5 m Nie sprawdzałem na wodzie... Co do map ze strony Nokii - są płatne, fakt Jest jednak wiele innych, bezpłatnych które działają całkiem dobrze. Jak to działa na lądzie to sprawdziłem, natomiast na wodzie nie i mam zamiar kiedyś to sprawdzić np. na Zalewie Zegrszyńskim
[/quote]

Dlatego napisałem,że nie zawsze tak jest.Masz n95 8Gb więc telefon jest dość nowy,ale na niektórych modelach nokii jest tak jak napisałem,jak dobrze pamiętam np;na 6110 Navigator.Nie pamiętam teraz dokładnie jakie modele nokii z wbudowanym nadajnikiem mają problem z innymi mapami,wynika to z tego,że mam po prostu za dużo komórek w pracy i nie jestem w stanie pamiętać każdego szczegółu,każdego telefonu
[/quote]

Sorki, coś w tym pewnie jest Na starszych modelach nie sprawdzałem...

#15 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 27 kwiecień 2008 - 22:30

[quote]
GARMIN 60 CSX

[/quote]

Sam ostatnio myślę nad zakupem GPS'a, tylko długo już zastanawiam się nad wyborem konkretnego modelu (celowałem w garminę)

@spigot - jak 60 CSX sprawuje się jako przewodnik podczas podróży samochodem ?
[/quote]


jedyne czego nie posiada ten model to komunikatów głosowych , natomiast nie jestem pewien czy się to nie zmieniło.
A tak rewelacyjnie się jeździło i pływało po miejscówkach

#16 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 28 kwiecień 2008 - 10:40

pirania74

Nie ma problemu.A co do map nokii,to z tego co zrozumiałem w rozmowie z panem z Nokii,to samo ściągnięcie i przeglądanie jest bezpłatne,płatne jest nawigowanie.Cena zależy od kursu euro od 49 euro za rok i chyba 69 za 3 lata.Pozdrawiam

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 kwiecień 2008 - 17:22

Mifek,a jednak E61 :D



wygral panoramiczny wyświetlacz oraz pelna klawiaturka... :D

a ze ma sporo dodatkowych funkcji o ktorych nawet nie wiedzialem ze mozna wstawic w ten telefon to nawet jeszcze fajniej... :D

#18 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 kwiecień 2008 - 19:57

Nie wiem czy to najtańszy sposób, ale podobno jak się wrzuci do wody pieniążek, to się wróci w to miejsce :mellow:

#19 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 28 kwiecień 2008 - 21:43

[quote]

Mifek,a jednak E61 :D
[/quote]


wygral panoramiczny wyświetlacz oraz pelna klawiaturka... :D

a ze ma sporo dodatkowych funkcji o ktorych nawet nie wiedzialem ze mozna wstawic w ten telefon to nawet jeszcze fajniej... :D
[/quote]


Dobry wybór :D Jeden z najmniej awaryjnych telefonów Nokii na symbianie :D A w zasadzie to w ogóle nie awaryjna,nie miałem ani sztuki na serwisie :D

#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 kwiecień 2008 - 09:34

a to ciekawe co piszesz... nie ukrywam, że cieszy mnie to niezmiernie....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych