Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 kwiecień 2019 - 22:49

Tak, Galaxy S ;)



#1482 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 kwiecień 2019 - 07:13

Huawei P30Pro , ale jest również w dużo tańszym P9 (również robi całkiem przyzwoite zdjęcia)



#1483 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:08

Dzięki za propozycje, będę się jednak upierał przy aparacie bez funkcji dzwonienia ;)
  • Andrzej Stanek lubi to

#1484 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:49

Pomyśl nad bezlusterkowcami. Np. Fuji XT 20. Sam o nim myślę ...



#1485 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:53

Fajne to  B)  

https://www.sony.co....details_default



#1486 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 20 kwiecień 2019 - 12:13

Pomyśl nad bezlusterkowcami. Np. Fuji XT 20. Sam o nim myślę ...

 Ale ten Fuji nie spełnia głównego założenia @Włóczykij-a , nie ma komend głosowych. A to naprawdę się przydaje. Trzeba tylko wydać komendę w odpowiednim czasie  :)  ja się dopiero uczę s10e

 

Załączony plik  WhatsApp Image 2019-04-19 at 19.58.51.jpeg   75,84 KB   14 Ilość pobrań



#1487 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 20 kwiecień 2019 - 12:18

Samowyzwalacz wystarcza ... Panowie :D może jeszcze niech kolację zrobi :D



#1488 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2019 - 11:40

To jest po prostu duża wygoda i skrócenie czasu sesji z rybą. Szczególnie jak się łowi z kajaka lub SUPa
  • jbk i Robert Crocker lubią to

#1489 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 grudzień 2019 - 09:28

Wydaje mi się, że jest to jedna z niewielu okazji, by w sensownej cenie, kupić bardzo dobrej jakości aparat kompaktowy.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że to raczej już koniec tego modelu.

Mój służy dzielnie, mimo wielu "spadów" na twardsze podłoże, nie poddaje się jeszcze ale...  Mocno zastanawiam się, czy nie kupić na zapas kolejnego:

https://www.mediaexp...-rx100,id-64425


  • malinabar lubi to

#1490 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2019 - 10:13

Dobra cena . Ja ciągle się waham pomiędzy wypasionym fotograficznie smartfonem a aparatem kompaktowym . Mark 3 , którego sobie ciągle obserwuję , a o którym myślę , spadł już cenowo poniżej dwójki na alle , więc już jest całkiem całkiem . Ale ta cena za bazowe RX100 jest super w stosunku do tego , co nadal oferuje ten model .


  • popper, Jozi i Włóczykij lubią to

#1491 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 17 kwiecień 2020 - 18:09

A ja własnie mam dylemat Sony RX100,4 czy Canon G7x , 2  :( . Może ktoś podpowie kto ma doświadczenia z takowymi . Chodzi mi przede wszystkim o obrazek , bo filmiki to dla mnie sprawa drugoplanowa . Żeby była jasność , nie chodzi mi o testy na portalach typu optyczne itd .



#1492 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 kwiecień 2020 - 18:15

A ja własnie mam dylemat Sony RX100,4 czy Canon G7x , 2  :( . Może ktoś podpowie kto ma doświadczenia z takowymi . Chodzi mi przede wszystkim o obrazek , bo filmiki to dla mnie sprawa drugoplanowa . Żeby była jasność , nie chodzi mi o testy na portalach typu optyczne itd .

Mam pierwszą edycję RX100. Kilka lat służy. Jest super, chociaż obsługa mogłaby być bardziej intuicyjna. Teraz celuję w edycję III (szerszy kąt).

G7 nie znam. Nie mam porównania



#1493 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 17 kwiecień 2020 - 18:57

A ja własnie mam dylemat Sony RX100,4 czy Canon G7x , 2  :( . Może ktoś podpowie kto ma doświadczenia z takowymi . Chodzi mi przede wszystkim o obrazek , bo filmiki to dla mnie sprawa drugoplanowa . Żeby była jasność , nie chodzi mi o testy na portalach typu optyczne itd .

..a po co Ci takie matryce, reklamy wielkoformatowe będziesz drukował?... bo jesli nie to szkoda kasy na matryce - może warto ja spożytkować na inne cechy jak wodoszczelność, "pancernosc" i takie tam - na rybach się przydaje..

..Kupujesz dajmy na to Olympusa TG5 i możesz z tym ponurkować, śledzia do namiotu wbić a i szkło niegłupie w tym jest  :)



#1494 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 kwiecień 2020 - 10:04

..a po co Ci takie matryce, reklamy wielkoformatowe będziesz drukował?... bo jesli nie to szkoda kasy na matryce - może warto ja spożytkować na inne cechy jak wodoszczelność, "pancernosc" i takie tam - na rybach się przydaje..

..Kupujesz dajmy na to Olympusa TG5 i możesz z tym ponurkować, śledzia do namiotu wbić a i szkło niegłupie w tym jest  :)

Jak będę ciągle rozkminiał inne wersje to w życiu się nie zdecyduje . Założenie jest takie : małe , dobre , szeroki kąt , KOMPAKT . Stanęło na RX 100 lub G7X . Ale chyba będzie RX100/4 . 



#1495 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 kwiecień 2020 - 19:43

Mam pierwszą edycję RX100. Kilka lat służy. Jest super, chociaż obsługa mogłaby być bardziej intuicyjna. Teraz celuję w edycję III (szerszy kąt).

G7 nie znam. Nie mam porównania

Chodzi mi przede wszystkim o jakość obrazka , jesteś zadowolony z ostrości i kolorystyki ?



#1496 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 19:47

Tak.....Chociaż zdarzało się, że w warunkach domowych, autofocus nie nadążał, za moim wnukiem ;)


Użytkownik popper edytował ten post 19 kwiecień 2020 - 20:03

  • alex62 lubi to

#1497 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 kwiecień 2020 - 20:10

No problem , moja wnuczka jeszcze nie raczkuje  ;) , tak więc chyba decyzja zapadła  :rolleyes: .



#1498 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 kwiecień 2020 - 20:13

No problem , moja wnuczka jeszcze nie raczkuje  ;) , tak więc chyba decyzja zapadła  :rolleyes: .

W takim razie "nadąży" ;) Poza tym, to IV, to już zupełnie inna zabawka.



#1499 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 kwiecień 2020 - 20:24

Dlatego chyba na nią padnie , dobry kąt zooma jak na kompakt + nowy procesor i cena ostatnio spada ...


  • popper lubi to

#1500 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 kwiecień 2020 - 13:37

No dobra, przyznaję się bez bicia - się złamałem  :) . Miał być sprytny kompakt w postaci RX100 M3, a stanęło na szpiegowskim Łałeju P30 pro  :D . Odkąd moja nieśmiertelna Nokia 6310i odeszła wraz z równie wiekowym Mondeo M3 do lamusa , a nowy Ford okazał się mocno multimedialny , naturalną koleją rzeczy stał się zakup smartfona . Stąd próba pogodzenia dodatkowej funkcji fotograficznej z zakupem telefonu i kupna tego konkretnie urządzenia . Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami tych malutkich obiektywów i tym , co potrafi z nich wycisnąć soft . Ale mam kilka pytań do użytkowników . Przede wszystkim z jakiej rozdzielczości korzystacie na aparatach głównych ? 4:3 10 Mpix tak , jak zalecana czy może pełny ekran w rozdzielczości 6 Mpix? To samo pytanie dotyczy aparatu przedniego do selfie - 4:3 32 Mpix czy jednak pełny ekran 20 Mpix ? W ogóle brak formatu 16:9 nieco mnie drażni,  zwłaszcza przy oglądaniu na monitorze . Dziwne , że z niego zrezygnowano . 

Jak na razie zdjęcia z rybami robię oczywiście aparatem przednim . Do tego selfie stick Hama ,  samowyzwalacz komendą głosową. Wszystko działa tak , jak należy . Nareszcie jest podgląd kadru , co i tak nie chroni przed przycinaniem głowy czas od czasu  ;) . Do górnego gwintu mam wkręcony uchwyt Manfrotto ( za rekomendacją Guza - dzięki ). Do dolnego wkręciłem najtańszy trójnożny mini statyw elastyczny , który zawsze miałem w kamizelce , a który teraz służy za kolec stabilizujący cały układ w plątaninie traw i zielska na brzegu . Czy macie jakiś patent na kolec do monopodu wykombinowany własnym sumptem i nie rujnujący portfela ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych