Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:12

Czy wiecie, że 200 osób z okręgu katowickiego potrafi zjeść tyle ryb, co cały okręg krakowski? Przynajmiej tak wynika z nowego porozumienia między tymi okręgami.

 

Zatwierdza się Porozumienie z Okręgiem PZW Kraków na następujących zasadach:

 

Umożliwia się na podstawie uchwały nr 19/2013 Zarządu Okręgu PZW w Krakowie z dn. 19.11.2013 r. wędkowanie na wodach ogólnodostępnych  Okręgu PZW w Krakowie po wykupieniu 50% składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu PZW w Krakowie po wcześniejszym opłaceniu w macierzystym okręgu okręgowej składki członkowskiej. Ilość zezwoleń zostaje ograniczona do 200 sztuk.

 2. Umożliwia się członkom Okręgu PZW w Krakowie wędkowanie na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Katowicach bez ograniczeń po wykupieniu  50% składki członkowskiej okręgowej w Okręgu PZW w Katowicach, po wcześniejszym opłaceniu w macierzystym okręgu, okręgowej składki członkowskiej.

 

 

Trzymajcie się lajkoniki, nadciągamy :)

 

 

3003.jpg


Użytkownik spy edytował ten post 07 styczeń 2014 - 10:15

  • Guzu, Dagon i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#2 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:18

This is madness!!!

;)


  • spy i Bootleg lubią to

#3 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:42

A u mnie w końcu znormalniało :-). W obrebie województwa są podpisane porozumienia, i nik nic nie musi dopłacać.

#4 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:56

No super . To jest nareszcie jakiś postęp .
Krakowiacy niech sobie łowią u nas ile chcą ; i tak nic nie złowią bo przecież u nas ryb już nie ma ( wszystkie zostały wyłapane przez dzikie hordy zombiaków które wyłażą z gruby i człapią nad wodę żeby się czegoś nażreć ).
Teraz wystarczy tych 200 żeby wyżarli ryby w Małopolsce , i jak w przyszłym roku ryb w Krakowskich wodach już nie będzie , to nic nie będzie stało na przeszkodzie żeby podpisać pełne porozumienie.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 07 styczeń 2014 - 11:47


#5 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 11:08

Tych dwustu to będzie z doboru, kto pierwszy ten lepszy, czy też oddelegowana jednostka specjalna o przyśpieszonej przemianie materii? :P  ;)

Ciekawa forma dyskryminacji, oczywiście poparta badaniami, sondażami, przecież tak duża krajowa instytucja, budując przepis - tu restrykcję, na czymś się oparła, bo chyba nie tylko na ulotnym zjawisku jakim jest tak zwana i wielkie G warta "powszechna opinia". ;)



#6 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:07

Powinno się stworzyć specjalne komando rybobójcze , rekrutowane spośród hodowców psów i kotów a także producentów swojskiej kiełbasy i filetów opiekanych. ( zwykła przyspieszona przemiana materii , nawet uwzględniając wielodzietne i wielopokoleniowe rodziny koczujące w familokach , może nie wystarczyć )
Dobrze by było nabór przeprowadzić tak , żeby przynajmiej połowa łowiła spinningiem ( wtedy jedno pozwolenie wystarcza na dwóch wędkarzy )
Dobrym pomysłem byłoby też organizowanie łupierzczych ekspedycji z udziałem zorganizowanych grup niepełnoletnich , nie posiadających własnej karty wędkarskiej.
Wtedy na jedno pozwolenie można łowić na wiele wędek.
Gdyby to nie wystarczyło , można sprowadzić rodziny z faterlandu żeby pomogli. Obywatele obcych państw mogą ( zdaje się ) łowić bez zezwolenia .
A wogóle , to jak już możemy łowić na Krakowskich wodach , to powinniśmy się uczyć od innych nacji i zorganizować coś takiego.
http://www.rmf24.pl/...deo,vId,1260147

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 07 styczeń 2014 - 12:22

  • Dagon lubi to

#7 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:20

Przeczyta powyższe jeden z drugim działacz, ustawodawca.

Zrozumie po swojemu, czyli nie zrozumie wcale i za rok zamiast "200" będziecie mieć "Czterech Pancernych". :D  ;)



#8 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:26

200 z największymi rodzinami. 200x35 ryb limitowanych daje okrąglą liczbę 7000 wymiarowych ryb, takich jak karp, szczupak, sandacz które mogą skończyć w occie. Będzie się działo :)

 

PS.

Oczywiście nie mam nic do okręgu katowickiego ani do krakowskiego, mieszkam DOKŁADNIE na granicy obu i od zawsze łowię ti u i tu. Śmieszy mnie tylko takie podejście do sprawy.


Użytkownik spy edytował ten post 07 styczeń 2014 - 12:27


#9 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:31

Nie tylko Ciebie. :)

Sam przepis jako wyjątkowo zabawny i tak byłby, podejrzewam, niczym w obliczu kabaretu jakim byłoby jego pisemne uzasadnienie przez pomysłodawcę. ;)

Gdyby o takie, ktoś się uparł i poprosił.



#10 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:03

Ja tam sie nie dziwie wcale ze lajkoniki nas nie chca(zresztą inne okręgi też) , ostatnio chłopina z mojego podwórka chwalił sie ze tylko w samym grudniu po zsumowaniu zapisków wyłapał 95 kg ryb,a jemu podobnych u nas nie brakuje...



#11 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:11

...ostatnio chłopina z mojego podwórka chwalił sie ze tylko w samym grudniu po zsumowaniu zapisków wyłapał 95 kg ryb,a jemu podobnych u nas nie brakuje...

Miro, uwierz mi, takich nie brakuje w całym kraju, gdzie byś nie pojechał. :)  ;) 

Stereotyp "Śląskiego Kormorana" ma swoich przedstawicieli w każdym kole PZW od Bałtyku po Tatry, tak ja to widzę i smutny to widok.

Zresztą nie lubię stereotypów, marnie dzięki nim wypadam, patrząc na drzewo genealogiczne, jestem faszyzującym dusigroszem, złodziejem, kanalią, mam małego ptaszka, mam dużego ptaszka, śmierdzę, nie odbijam się w lustrze, a ostatnio pojawiły mi się zrudzenia w brodzie, stałem się więc fałszywy, a moja wrodzona złośliwość wzrosła gwałtownie. :D  ;)



#12 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:12

Miro. Powinieneś zatem donieść na niego.

#13 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:35

To ja w takim wypadku chcę te zezwolenie...............i będę takim kormoranem. Chcą to będą  mieli..............



#14 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:44

To ja w takim wypadku chcę te zezwolenie...............i będę takim kormoranem. Chcą to będą  mieli..............

Brawo brawo ten pan ,na innym wątku neofita C&R



#15 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:53

Brawo brawo ten pan ,na innym wątku neofita C&R

E tam, gdzie napisałem ze stosuję ortodoksyjnie C&R :D

 

A co do postu powyżej to fakt, zapomniałem dodać ..... ;)

 

Nie bój się , nie wyżrę Wam tych sandaczy ...........z Wisły :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



#16 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:55

To ja w takim wypadku chcę te zezwolenie...............i będę takim kormoranem. Chcą to będą  mieli..............

Staszku, proszę Ciebie. :) 

Gdyby Cię na Mazurach dendrofilem nazwali, to byś im z zemsty las przeleciał?

Nie tędy droga, odwrotnie, udowodnij, że się mylą.



#17 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:04

Staszku, proszę Ciebie. :)

Gdyby Cię na Mazurach dendrofilem nazwali, to byś im z zemsty las przeleciał?

Nie tędy droga, odwrotnie, udowodnij, że się mylą.

Przecież napisałem że nie wyżrę :lol:

Ale tak na serio to chciałbym zezwolenie. Mój syn mieszka 100 metrów od Wisły , niedaleko toru kajakowego . Na Wielkanocnej............od dawna mam ochotę u niego połowić ale zawsze jakoś tak się składa ze jak go odwiedzam to bez wędek . A Wisła w tamtym rejonie nęci .

 

Co do postu powyżej, źle napisałem ale miał być postem prześmiewczym. Mea Culpa



#18 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:25

Przecież wszyscy wiedzą, że Wisłę w sandacze dorybia głównie Zbiornik Goczałkowicki, a już po powodzi to nie wspomnę.

 

Ale dla informacji Goczałkowice to nie część PZWałkarskiego i niech tak pozostanie na wieki wieków.

 

;)



#19 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:27

Miro. Powinieneś zatem donieść na niego.

Oooooo kolego z miłą checią, i to nawet bez skrupułow,mimo iz znajomy,a ale to wszystko z godnie z RAPR złowione... 

Wszak 10 leszczy powyżej 40cm które zgodnie z regulaminem mozna zabrac potrafi warzyć i 30kg... i to wszystko na jedna dniówke.. strach pomyslec ile kg mogłby wyciągnąć jakby był naprawde skuteczny i limit dzienny wykorzystal by kazdego dnia...

 

Ja sie tak teraz zastanawiam czy przez cały rok udało mi sie zezreć 100kg miesą w ogóle( chodzi o swinki,krówki,dróB)