Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bielizna termoaktywna do woderów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:33

Posiadam wodery Vision Keeper i mam pytanie odnośnie bielizny termoaktywnej pod nie do brodzenia w lutym-marcu w rzekach górskich takich jak Dunajec , San. 

Jakiej firmy bieliznę stosujecie pod wodery oddychające i ile warstw .

W wyszukiwarce nic nie znalazłem.


Użytkownik rd1_68 edytował ten post 12 styczeń 2014 - 18:33


#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:36

Jeżeli sądzisz, że bielizna sama w sobie będzie Cię grzać to jesteś w błędzie. Przejdziesz kawałek brzegiem to się rozgrzejesz, wejdziesz do wody i będziesz stać 20 min. to momentalnie zmarzniesz. Dodatkowo jak będziesz miał mocno dopasowaną bieliznę to zaburzy to krążenie w nogach co może spowodować ból.

 

Zastanowiłbym się nad dobrymi spodniami z polarowym podszyciem niż nad bielizną. Bielizna jest dla aktywnych.

 

Pozdrawiam

Salmo



#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:41

Do bielizny to jeszcze polar 400-kę jak nic trzeba wrzucić, bo skorupki w jajkach Ci popękają :D.

Osobiście do simmsów stosuję taki zestaw i nic nie zbywa.


Użytkownik Jozi edytował ten post 12 styczeń 2014 - 18:44

  • popper lubi to

#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:43

+1. Jak sie malo ruszam np siedzac na lodzi(ze o staniu w wodzie nie wspomne) to w relatywnie cieplej irlandii pod 5mm neopreny zakladam kalesony i spodnie grube dresowe 2 pary skarpet i i tak marzne czesto. A na rowerze w pl w zimie latalem w dresach na lycre i nie narzekalem....

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:47

przy takich temperaturach polecam neopren zamiast xjakichs-texow :)


  • Kamil Z. i Fatso lubią to

#6 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:49

Ja ostatnio przetestowałem ogrzewacze (saszetki jednorazowe) na stopy takie jak do zadań narciarskich. Dla mnie rewelacja. Pod woderami mam spodnie + rajtki ciepłe termoaktywne.



#7 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:55

Berkner thermo bardzo ciepla ale przy duzej aktywnosci mozna sie w niej spocic.

#8 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2014 - 18:55

Ja jestem wyznawcą teorii: ciepło - oddychacze, zimno - neopreny. Pod jedne i drugie zakladam legginsy z Polartecu Powerstretch i jest ok.



#9 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 12 styczeń 2014 - 19:04

Ja uzywam jakichś Coolmaxowych lub polipropylenowych kalisraków w których wygladam jak mistrz baletu (te są do odprowadzania potu w razie czego) a jak jest zimniej to mam cienkie polarowe ocieplacze Helikona http://www.helikon-tex.com/#!/Underwear/LVL2Set/KP-UN2-PO które zazwyczaj używam w połączeniu z tymi o których napisałem wcześniej.
Inaczej...
- gorąco = coolmax i wodery na to

- chłodno = coolmax lub polipropylen + ocieplacz Helikona i wodery na to

- zimno = polipropylen + ocieplacz polipropylenowy US Army (na Allegro do znalezienia pod Bielizna polipropylenowa usa army)

- bardzo zimno = to samo co powyżej ale mało co się w wodzie pluskam ;)

 

Co do problemów z krążeniem... hmm nie wiem jak obcisłe musiałyby być rajtuzki ;) Lepiej mieć bardziej obcisłe niż za luźne. Więcej zmarzniemy od potu który nie zostanie odprowadzony od skóry i zostanie schłodzony przez zimną wodę na zewnątrz woderów niż przez problemy z krążeniem.

 

Ważne jest to żeby nie oszczędzić kasy na woderach, no chyba że lubimy kiedy jest nam zimno, jesteśmy spoceni, bo wodery nie oddychają... wtedy bez różnicy co założymy, możemy i bawełniane kalesony założyć, jak wodery nie puszczą czegoś na zewnątrz, to i tak będzie sauna w środku.



#10 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:22

Dziękuję za podpowiedzi i będę się jeszcze rozglądał za neoprenami .



#11 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:08

Oczywiście jestem wyznawcą wszelkich gore - texów, sreksów i pierdeksów ale coraz częściej się przekonuję, że nie ma to jak barani kożuszek na duży mróz a na nogi prawdziwe wełniane skarpety. Do woderów tym bardziej będą pasować.


  • Fatso lubi to

#12 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 13 styczeń 2014 - 23:28

Berkner thermo bardzo ciepla ale przy duzej aktywnosci mozna sie w niej spocic.

Ja również używam beilizny Berkner i mogę szczerze polecić



#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 styczeń 2014 - 06:38

Oczywiście jestem wyznawcą wszelkich gore - texów, sreksów i pierdeksów ale coraz częściej się przekonuję, że nie ma to jak barani kożuszek na duży mróz a na nogi prawdziwe wełniane skarpety. Do woderów tym bardziej będą pasować.

SKS Panie, jak to mówią starość k..... starość :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 



#14 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 styczeń 2014 - 08:42

Polecam 2 firmy Brubecka i crafta ,doskonałe są na zimne dni z domieszka merinosa.to tak do postania,jak latasz sporo z miejsca w miejsce to na górę dobry jest thermo crafta doby do biegania i łowienia mobilnego parę machnięc i dalej przez krzaki :D .dobre skarpetki tez ważnie ,ja używam spaio 



#15 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 14 styczeń 2014 - 09:07

Z cywilnych gratów proponowałbym, jako pierwszą warstwę, komplet Brubeck Merino Extreme. Na to coś z Polartec Thermal Pro (najlepiej zapolować na kontraktowy "kombinezon" - spodnie na szelkach, kryją brzuch, plecy, w tym nerki i nie uciekną ;) albo Polartec High Loft (to raczej góra, ze spodniami się jeszcze nie spotkałem). Od biedy Classic 200. To minimum jeśli chodzi o warstwy. Warto zastanowić się nad zestawem z Polartec Power Stretch, jako warstwą pośrednią pom. ww., gdy ruch jest ograniczony a częściej się stoi. Fajne właściwości ma też kontraktowy polipropylen z zestawów ECWCS. Aha, tu nie ma miejsca na produkty polaropodobne. Albo ori, albo wcale ;) I nie wiąże się to ze znacznym wydatkiem, czasem wręcz przeciwnie. Jak pisali Koledzy, super ważne są grube, ciepłe skarpety.

 

Na koniec dodam, że aby współczesne dobrodziejstwa dawały pożądany rezultat, bielizna musi przylegać do ciała. Kropka. Problemów z krążeniem nie ma absolutnie żadnych. Z tego tytułu ma się rozumieć. Na rynku są specjalne komplety uciskowe, ale to zupełnie inna bajka i zastosowanie. Proponuję więc nie mylić tych 2 konstrukcji.



#16 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:39

Polecam spodnie polarowe - conajmniej 300. Co do przylegania - jak wejdziesz do wody to będzie tak przylegało że odechce ci się przylegania :P



#17 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:44

Jeśli pijesz do mnie, to wiem. I właśnie dlatego, abstrahując od roli jaką pełni warstwowe ubranie, ze względu na ciśnienie wody nie można sobie pozwolić na luźne gatki i inne fatałaszki, które pod wpływem rzeczonej wody zmienią się w harmonijkę i będą uciskać w trudny do przewidzenia sposób. Ze zwielokrotnioną siłą, o której tu mowa.



#18 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:48

Produkt Brubeck pod nazwa Extreme merino jako warstwa bazowa sprawdza sie.

Osobiscie musze dobrac cos na druga warstwe...chyba siegne wlasnie po jakies polarowe galoty pod texy ;)



#19 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:50

SKS Panie, jak to mówią starość k..... starość :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 

Zaraz starość. DKD panie... doświadczenie k... doświadczenie :)



#20 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:52

Jeśli pijesz do mnie, to wiem. I właśnie dlatego, abstrahując od roli jaką pełni warstwowe ubranie, ze względu na ciśnienie wody nie można sobie pozwolić na luźne gatki i inne fatałaszki, które pod wpływem rzeczonej wody zmienią się w harmonijkę i będą uciskać w trudny do przewidzenia sposób. Ze zwielokrotnioną siłą, o której tu mowa.

Dlatego trzeba babci powiedzieć żeby skarpety na drutach zrobiła ciut mniejsze. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych