Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Problem z lokalizacją sandaczy w zaporówce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 27 maj 2008 - 12:28

Jako, że za pasem początek sezonu na sandacza, myślę że warto byłoby trochę ożywić temat połowu tej rybki. Ja generalnie nie mam zbytnich sukcesów tym temacie, ale w tym roku biorę się ostro do roboty i na ten sezon jest to mój cel nr 1.
Mam do Was kilka pytań: łowie na zaporówkach które niestety mają jednolite dno (ok. 2,5 m głebokości)i linię brzegową na całej długości. W związku z czym nie ma tam takich typowych (książkowych :( ) stanowisk sandaczowych. Zbiorniki są przepływowe, tzn. zaczynają się i kończą tamą. Pływa w nich sporo sandacza i są one łowione na trupka w nocy, ale niestety spiningistom dają się przechytrzyć baaaardzo rzadko (również z opadu). Macie jakieś pomysły jak można by dobrać sie do tych ryb w takich zbiornikach (latem wzdłuż brzegu prawie na całym zbiorniku pojawia sie ok 2 m pas roslinności)? Ja planuje zdecydowanie zwiekszyć gramaturę główek (łowie na kopyta 8-12 cm, na główkach z reguły 7 g) do 12-15 g oraz spróbowac sił spiningu nocą na woblery.
Prosiłbym jeszcze o Wasze opinie na temat stosowanie przy połowie tej ryby na gumy przyponów (np. wolfram)-zdarzają się szczupaki. Czy gumy mocujecie bezpośrednio na plecionce czy zawsze na agrafkach?


#2 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 28 maj 2008 - 07:24

@kamilio1

blat i nic więcej ? nie możliwe
PISZESZ:
Pływa w nich sporo sandacza

czy można pływać łódką? jeśli tak

1. poszukaj na echo koryto lub pozostałości po nim

2. poszukaj miejsc inaczej ukształtowanych na echo niż jest na całym jeziorze.

nawet jakby miały być 3 kamienie na całym jeziorze to je musisz znaleźć :mellow:

co do przynęt zacznij ten sezon na średnie gumki 5 cm z główką do max 15g. te gumy 8-12cm zostaw na później

jeżeli jest to tak płytkie jezioro i mówisz że jest sandacz to i musi być okoń. Skoro tak wypatruj drobnicy przy brzegach które gania okoń i tam obławiaj na pewno trafisz na mętnookiego






#3 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 28 maj 2008 - 07:45

spigot niestety blat jest jednolity (zbiornik wybetonowany). Niestety w chwili obecnej nie dysponuję łódką, ale można tam pływać i wtedy możnaby napewno odnaleźć koryto. Póki co muszę próbować z brzegu.
Gumki 5 cm, nie będą trochę za małe? Jak się zapatrujesz w kwestii sensu stosowania przyponów wolframowych (mozliwy przyłów szczupaka)?

#4 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 28 maj 2008 - 16:49

Witaj

odradzam wolfram aczkolwiek jak sandacz żeruje nie ma to znaczenia.
Osobiście łowię samą plecionką i na końcu wiąże agrafkę.

co do gum 5 cm nie zastanawiaj się tylko sprawdź czy dają radę.
Życzę powodzenia w połowach.



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 maj 2008 - 05:05

Słuchaj spigota.Muszą być jakieś miejsca typu małe zagłębienie, coś leży na dnie, jak łowisz to szukaj cienia, mętnooki grupuje się raczej tam gdzie jest cień.Jak jest płytko nie da się go zlokalizować bo go spłoszysz.Poszukaj ciekawych miejsc a później ustawiaj się do nich na odległość rzutu na maxa.Jak jest masz pewny sukces.Zamiast stalki zastosuj dobry fluorokarbon jest jeszcze lepszy jak plecionka.Mam przetestowane.Spigot ma rację jak żre to mu lina nie będzie przeszkadzać.

#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 30 maj 2008 - 13:15

Muszą być jakieś uskoki, fałdy i inne takie. Kilka lat temu łowiłem zad zbiornikiem Zemborzyckim, jak wypłynąłem z przystani to po 400m na sondzie pokazał się gwałtowny spadek s 1,2 na 1,3 :lol: poważnie. Sandacze siedziały na tej płytkiej wodzie, a nie przy zaporze gdzie jest 4-5m. Próbuj, lekko, jak nie za skutkuje to typowy zestaw śląski, kopyto i nawet 35g - często skutkuje. Ja zawsze mam drut, czasami trafia się ładny szczupak. Kolega w zeszłym roku jako przyłów wyjął takiego 122cm, takich kilka jeszcze pływa, nie zauważyłem jakiejś różnicy.


#7 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 30 maj 2008 - 13:59

Gdy bys' nie znalazl nic odpowiedniego na dnie to jest jeden fajny sposob... Zamocowac pare cegiel na srednich rozmiarow pień i utopic w granicach zasiegu tak zeby nikt o tym nie wiedzial. Mozhe nie tak fascynujące ale efektownie. :mellow:

#8 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 30 maj 2008 - 14:07

hehhe :lol: wiesz że nawet o tym myslałem? :mellow:
narazie poprubuje jeszcze konwencjonalnymi metodami, jak nie poskutkuje to zamówie wywrotke kamieni.....

#9 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 30 maj 2008 - 21:12

Słuchaj spigota.Muszą być jakieś miejsca typu małe zagłębienie, coś leży na dnie, jak łowisz to szukaj cienia, mętnooki grupuje się raczej tam gdzie jest cień.Jak jest płytko nie da się go zlokalizować bo go spłoszysz.Poszukaj ciekawych miejsc a później ustawiaj się do nich na odległość rzutu na maxa.Jak jest masz pewny sukces.Zamiast stalki zastosuj dobry fluorokarbon jest jeszcze lepszy jak plecionka.Mam przetestowane.Spigot ma rację jak żre to mu lina nie będzie przeszkadzać.



przy FC są różne opinie.

Ja wiem jedno nigdy na średni opad nie założę FC a zwłaszcza na rzece. Dość gruby np. 0,50mm według grubości Polskich firm wywołuje i wzbudza drgania które mnie osobiście tak wpieniają że szok :huh:

#10 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 30 maj 2008 - 21:14

Gdy bys' nie znalazl nic odpowiedniego na dnie to jest jeden fajny sposob... Zamocowac pare cegiel na srednich rozmiarow pień i utopic w granicach zasiegu tak zeby nikt o tym nie wiedzial. Mozhe nie tak fascynujące ale efektownie. :mellow:



BITR super temat w zimę można świetnie podziałać z takimi tematami
masz 100% rację i sandacze domek będą miały bez kredytów hipotecznych :mellow:

#11 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 30 maj 2008 - 21:17

czy jest jakiś agent, który próbował juz tego patentu? :mellow:

#12 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 30 maj 2008 - 21:25

hehhe :lol: wiesz że nawet o tym myslałem? :mellow:
narazie poprubuje jeszcze konwencjonalnymi metodami, jak nie poskutkuje to zamówie wywrotke kamieni.....


@kamillo1

skoro nie pływasz to skąd możesz wiedzieć jakie jest dno

nie uwierzę że nie ma na jakimś odcinku opaski z kamieni pod wodą.
skoro jest beton to musi być też tama.

Zwróć uwagę z której strony przeważnie wieje wiatr i na jaką ścianę jeziora zawiewa . może jest tam bardziej umocniony brzeg czy nie wiem beton jako ściana.


Jeśli dobrze nie znasz dna !!!!

polecam mocniejszy kijem 25g oliwa i ciśnij w środek jeziora ile fabryka dała. Ściągając zestaw tak też można zbadać czy są jakieś kamole , korzenie , dołki




#13 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 30 maj 2008 - 21:40

wiem jak są te zborniki robione u nas- rzeczywiście w trakce zalewania było jednolite dno, ale po kilkunastu latach zapewne jakieś zmiany mogły zajść, tym bardziej, że wpada do nich rzeka, która mogła ze soba przynieść jakieś ciekawe rzeczy. Aczkolwiek ponad 10 lat łowienia na tym zbiorniku wskazuje, ze jedyne zaczepy na jakie mozna liczyć to zielsko i to tylko na niektórych fragmentach. Ale rzeczywiście bez pływania i dokładnego sprawdzania dna nie jestem w stanie dokładnie okreslić co i jak. W tym roku poprostu bardziej sie przyłożę do łowienia z opadu i do tarzania po dnie, oraz spiningu po zmierzchu. Łódki niestety w moim m nie zmieszcze, także narazie tylko połowy z brzegu, jak coś wyjmę w końcu to się pochwalę w odpowiednim temacie
pozdrawiam
Kamil

#14 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 31 maj 2008 - 12:27

Dzis pierwszy dzien sandaczowania wg rapr-u. Zlokalizowaliscie sandacze? :mellow:

#15 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 31 maj 2008 - 12:32

Pierwszy jutro

#16 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 31 maj 2008 - 13:55

01.06? Tak, ale jutro jest niedziela, zatem hajda dzisiaj!

#17 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 31 maj 2008 - 14:20

He?
Od kiedy okres ochronny ma cos wspolnego z dniem tygodniowym?
Okres jest do 31.05. kazdego roku, wiec nie rozumie o co chodzi.

No chyba ze w Polsce jest troszke inaczej.
Koniec dyskusji, bo nie na temat

#18 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 31 maj 2008 - 14:24

01.06? Tak, ale jutro jest niedziela, zatem hajda dzisiaj!



no to powodzenia kolego

gdyby 01.06.08 był w poniedziałek to tak
sandacza łowimy nawet w Polsce od jutra.

Jutro SPREE i LOSHA



#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 31 maj 2008 - 23:13

Dziekuje, skorzystam z pewnoscia.
Polecam paragraf 8 punkt 4 Regulaminu Amatorskiego Polowu Ryb, w skrócie RAPR. Np. tutaj:
http://siaja.w.interia.pl/rapr.htm

EOT

#20 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 maj 2008 - 23:21

Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień. :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych