Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poszukuję mechanika - fachowca od silników Mercury.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 styczeń 2014 - 00:18

Witam

No to po kolei.

Mam silniczek Mercury 4 KM, czterosuw, jednocylindrowy, rok produkcji 2009.

Kilkakrotnie już przeszukiwałem różne fora w necie, w tym oczywiście i to żeby znaleźć sposób na odblokowanie wspomnianego silnika.

Generalnie większość osób uważa, że można to zrobić. Ale jedni piszą, że to rola jakiegoś dławika w gaźniku, inni, że dysza, jeszcze inni że cewka.

Po radach osób mojego pokroju czyli mało technicznych żeby sprzedać 4 konny i kupić 6 KM już nawet chciałem tak zrobić. Zaproponowałem sprzedawcy ze znanego portalu aukcyjnego wymianę. Facet był uczciwy i powiedział mi, że koszt takiej przeróbki ( odblokowania ) czyli części i robocizna to 500zł natomiast zamiana będzie mnie kosztować o wiele więcej. Kolejny fakt który mnie uświadczył w przekonaniu, że można ten silnik odblokować była kolejna aukcja gdzie kolejny sprzedawca oferował sprzedaż odblokowanego Tohatsu ( jak wiadomo to te same silniki co Mercury ). Podał mi nawet numer do mechanika, który mu to przerabiał. Niestety w Elblągu, a ja nie chciałbym wysyłać silnika kurierem, więc nie podejmowałem dalej tematu.

Reasumując poszukuję mechanika, który się podejmie przeróbki - odblokowania silnika Mercury 4 KM na 6KM z województwa lubelskiego lub okolic typu Radom, Garwolin.

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzysiek



#2 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 21 styczeń 2014 - 07:23

No patrz a tu kobitka dała sobie radę sama.



#3 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 styczeń 2014 - 10:31

To co potrzebujesz to gaźnik od modelu 6HP (Mercury albo Tohatsu). Zadzwoń do serwisu i spytaj ile kosztuje. Przełożyć możesz sam. Cewka nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli już, to kąt wyprzedzenia zapłonu mógłby być inny, ale z tego co wiem, to nie jest.


Użytkownik psulek edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:33


#4 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 11:24

Sory podłączę się .

A czy 3.5 hp mariner można zwiększyć moc?



#5 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 styczeń 2014 - 13:35

Sory podłączę się .

A czy 3.5 hp mariner można zwiększyć moc?

 

Nie.



#6 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:10

To co potrzebujesz to gaźnik od modelu 6HP (Mercury albo Tohatsu). Zadzwoń do serwisu i spytaj ile kosztuje. Przełożyć możesz sam. Cewka nie ma tu nic do rzeczy. Jeżeli już, to kąt wyprzedzenia zapłonu mógłby być inny, ale z tego co wiem, to nie jest.

Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj zadzwonię do jakiegoś serwisu i spytam o cenę. Na Allegro jest lub był gaźnik do Mercurego 4/5/6 hp. To mnie również zastanawia, że jeśli to ten sam gaźnik to różnice są chyba w dyszach?

Poszukiwań ciąg dalszy :)

pzdr



#7 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 styczeń 2014 - 15:01

Tak, różnica jest tylko w bebechach, obudowy są te same. Jak masz trochę samozaparcia, to możesz porównać schematy, kupić części. Natępnie rozłożyć wszystko na składniki pierwsze i potem złożyć do kupy . Najprostsza operacja, to kupić nowy gaźnik a stary sprzedać. Na Allegro jest tylko obudowa gaźnika :) . P.S. Daj znać ile kosztuje gaźnik w serwsie - tak z ciekawości pytam.


Użytkownik psulek edytował ten post 22 styczeń 2014 - 15:01


#8 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:43

Podepne sie do tematu.

poszukuje kompletnej spodziny od maercury/mariner/tohatsu 4-6 km, 4 stroke.

moze ktoś podpowie coś?

 

A co do silnika to powiem tak ze sprzedaj ta 4rke i kup 8ke.Bedziesz zadowolony.

ja tak zrobiłem kiedyś i powiem ze te 1 cylindrowe wibratory to przyspieszaja jedynie do 50% otwarcią przepustnicy, a dalej to wibracje



#9 OFFLINE   gregox

gregox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:07

Cześć.

Do zmiany z 4 na 6 km potrzebujesz części o nr.

3R4-03251-0

3R4-03252-0

3R4-03254-0

Bynajmniej takich zmian się dopatrzyłem,koszt około 20$

 

pozdrawiam
 



#10 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:51

Podepne sie do tematu.

poszukuje kompletnej spodziny od maercury/mariner/tohatsu 4-6 km, 4 stroke.

moze ktoś podpowie coś?

 

A co do silnika to powiem tak ze sprzedaj ta 4rke i kup 8ke.Bedziesz zadowolony.

ja tak zrobiłem kiedyś i powiem ze te 1 cylindrowe wibratory to przyspieszaja jedynie do 50% otwarcią przepustnicy, a dalej to wibracje

Co do zakupu dwucylindrowego to już się nad tym zastanawiałem. Jeśli bym brał to 9.9KM. Ale dojdzie linia paliwowa i dodatkowe kilogramy silnika ( w przypadku Mercurego +13 kg ) Nie jestem wątły ;) ale ze względu na to, że nad naszą kochaną Królową Rzek nie ma slipów do wodowania łodzi to wystarczy mi łódź 3,85m (ok. 100 kg) i silnik o wadze 25kg.

Jeśli ma się w perspektywie znoszenie we dwóch łodzi po kamieniach i silnika to chyba na tych wymienionych wyżej zabawkach poprzestanę :D

 

Cześć.

Do zmiany z 4 na 6 km potrzebujesz części o nr.

3R4-03251-0

3R4-03252-0

3R4-03254-0

Bynajmniej takich zmian się dopatrzyłem,koszt około 20$

 

pozdrawiam
 

Bardzo dziękuję za POMOC. Pomoc przez duuuuuże P :D

pozdrawiam


Użytkownik krzysiek7008 edytował ten post 22 styczeń 2014 - 18:52


#11 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:42

Witam.

Dzwoniłem do gościa z Elbląga. Twierdzi że przy małych mocach to  wystarczy wymiana dyszy,przy większych troszkę więcej roboty ale nie chciał się rozwinąć co konkretnie.Dla mnie ważna informacja ,Yamaszkę 9.9 mażna podciągnąć do 15  .Nie Każdy rocznik ale można.

Pozdrawiam

Sylwek



#12 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:12

Witam, ma ktoś godne polecenia miejsce w którym mógłbym zwiększyć moc w swoim silniku 50 km Mercury rocznik 2018? Najchętniej Warszawa lub okolice.