Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Liwiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1136 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 27 listopad 2017 - 10:05

Wczoraj polatałem chwilę nad wodą - co prawda na Kostrzyniu ale myślę, że mogę to podpiąć pod Liwiec. Niestety bez ryby. Widziałem natomiast Panów, którzy łowili całkiem ładne płocie - wiadomo w jakim celu :(

Gdzie na Kostrzyniu?
Panowie często pakują się jak widzą, że ktoś idzie w ich kierunku :)

#462 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 27 listopad 2017 - 18:29

Byłem w kilku miejscach, wszędzie pusto - na Słuchocinie 6 samochodów



#463 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 13 marzec 2018 - 11:28

Był ktoś już może?



#464 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 13 marzec 2018 - 11:49

Ja byłem. Co prawda w Mokobodach, ale zawsze to liwiec. Woda utrzymuje sie w poziomie powiedzmy nisko-średni.
Było rzucane paprochami, malutkimi kopytami, blaszkami 1 Ostatecznie muchą, ale to bardziej nauka była przed okresem letnim. I co? I nic.
Chyba jeszcze nie czas.
Jak komus sie cos udalo to dajcie znać :)

#465 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 marzec 2018 - 19:36

A co ty kolego chciałeś tam złowić tymi paprochami ...?

#466 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 13 marzec 2018 - 20:00

Metrowego szczupaka chcialem zlowic, a akurat żywcówki i kuszy zapomnialem zapakowac do auta.
Ale przeciez w sumie nie o łowienie ryb chodzi, pracę mam stresującą to jak tak chodzę po polach i lasach to się odstresowuje :)

A tak serio to: (uwaga będzie cytat z regulaminu)
Str. 23 tej małej książeczki nazwanej sam nie wiem czemu "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką na wody okręgów PZW: Bialystok, Chełm, Lublin, Siedlce" i dział: "zasady wędkowania obowiązujące na wodach okregu siedleckiego"

6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia, wprowadza się całkowity zakaz stosowania następujących przynęt:
a. Sztucznych o długości całkowitej wiekszej niz 5cm,
b. Żywych ryb
c. Martwych ryb....
  • pawello, HaDe i korol lubią to

#467 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 marzec 2018 - 21:02

Metrowego szczupaka chcialem zlowic, a akurat żywcówki i kuszy zapomnialem zapakowac do auta.
Ale przeciez w sumie nie o łowienie ryb chodzi, pracę mam stresującą to jak tak chodzę po polach i lasach to się odstresowuje :)

A tak serio to: (uwaga będzie cytat z regulaminu)
Str. 23 tej małej książeczki nazwanej sam nie wiem czemu "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką na wody okręgów PZW: Bialystok, Chełm, Lublin, Siedlce" i dział: "zasady wędkowania obowiązujące na wodach okregu siedleckiego"

6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia, wprowadza się całkowity zakaz stosowania następujących przynęt:
a. Sztucznych o długości całkowitej wiekszej niz 5cm,
b. Żywych ryb
c. Martwych ryb....

Zapomniałeś jeszcze o jednym zakaz łowienia okoni w siedleckim i to chciałem ci zasygnalizować względem twoich paproszków.
Uwaga na temat szczupaka mało kulturalna.

Użytkownik mentnooki edytował ten post 13 marzec 2018 - 21:02


#468 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 13 marzec 2018 - 21:04

Zapomniałeś jeszcze o jednym zakaz łowienia okoni w siedleckim i to chciałem ci zasygnalizować względem twoich paproszków.
Uwaga na temat szczupaka mało kulturalna.

Książeczke czytamy od a do z.

#469 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 13 marzec 2018 - 21:46

Czytalem czytalem, to punkt wyżej tego co napisałem :)
To nie zrozumialem aluzji, wystarczy pisać bez podtekstów. Ja prosty człowiek. Paproszki zeby byla jasnosc (bo Tobie pewnie chodzi o twisterki) to też takie małe woblerki, pestki czy jak to jeszcze zwą, dobre na klenie, jazie itd. Na okonie oczywiscie też.

Chociaz osobiscie uwazam, ze te zakazy to i tak o kant zada, przynajmniej tam. I tak przychodzi w tygodniu gość z żywcem czy robakiem i wyciąga co chce.

#470 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 14 marzec 2018 - 07:24

Heh ...polska mentalność biere go bo i tak dziad przyjdzie i go złapie... bez urazy kolego ale nie wypowiadaj się w ten sposób chociaż na forum ...

#471 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 14 marzec 2018 - 08:55

Uwielbiam takie forumowe gównoburze. Bez urazy, szukam fragmentu w którym napisałem, że "biere go i tak dziad przyjdzie i go złapie". 

W zeszłym roku zabrałem z nad wody JEDNĄ rybę, i tylko dlatego że na xul złapałem wymiarowego szczupaka który złamał mi blank (a właściwie ja złamałem)  Był przepyszny, w śmietanie i ze szczypiorkiem.

Nie wiem natomiast czy wiesz jak działa forum, ja się to postaram wyjaśnić z mojego punktu widzenia. Forum (każde) działa tak, że ja mogę sobie napisać co chce, o czym chcę i w jakikolwiek sposób chce. Możesz się do tego odnieść i to skomentować, i ja to szanuje. Możesz też mnie raportować do Admina, że kłusownik i debil się wypowiada i pewnie nie pozostanie to bez echa, nie przeszkadza mi to zbytnio. Kłusownicy na tym forum są na pewno, natomiast raczej nie wypowiadają się za często.

Ale czepianie się każdego słowa, jakieś niedopowiedzenia zawsze wywołają niepotrzebna dyskusję. Dyskusję, która to na końcu sprowadza się do dwóch możliwych rozwiązań. Jedno z nich jest takie, że ziemia jest płaska... Drugie natomiast zwykle się puentą: Gówno wiesz gnoju, ja jestem najlepszy i wszystko wiem. I w ogóle szczupak jest król wód a lew król dżungli. 

 

Ja natomiast jeżdżę nad wodę dla relaksu, jak widzę drugiego wędkarza to nie muszę podchodzić i chwalić się co to nie złowiłem, co urwałem itd. Właściwie to nie muszę nikogo widzieć. 

Nie mam zamiaru dalej prowadzić dyskusji. Byłem nad Liwcem, nic nie złapałem, poczekam na maj, czerwiec. A w tym czasie kupię sobie dorsza w Lidlu, a muchówką porzucam na podwórku, żeby przypadkiem kogoś nie urazić moim pobytem nad wodą.


  • maciek17_mi, pomelo (maciekd) i Sawiola lubią to

#472 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 14 marzec 2018 - 10:14

Bez urazy kolego ! Ale wyraziłes swoje zdanie ze uważasz ze te zakazy nic nie dają ze i tak przyjdzie z żywcem i wyłowi-to jest podkreślam twoje zdanie które uważam ze nie powinno być wyrażane w taki sposób ... no sam powiedz czy zakaz jest bez sensu ? Ogólnie nie powiedziałem ze ty zabierzesz czy coś tylko w moim odczuciu wyraziles się w taki sposób ze można to zobrazować tak :jesteś na rybach gość złowil noewymiarowego szczupaczka i ładuje go do plecaka ...ty reagujesz panie przecież on wymiaru nie ma a dziadek na to ze jak ja go nie zabiorę to sąsiad go złowi . Myślę że dokładnie zobrazowalem moje odczucia i bez spiny kolego pozdrawiam .

#473 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 14 marzec 2018 - 11:03

Chwila chwila, bo nastąpił zmasowany atak :)  a ja się nie spinam tylko odpisuje, nie spodziewałem się tylko, że aż tyle osób się tutaj zjawia i czyta również moje wypociny.

 

Zakaz ma sens wtedy i tylko wtedy, jeżeli jest w jakiś sposób egzekwowane jego nie wykonywanie. Zakaz pozostawiania psich kup na trawniku ma sens, gdy ktoś wie, że może przyjechać SM i wlepić mandat. Inaczej każdy ma taki zakaz gdzieś. W obecnej sytuacji mógłby nawet być full C&R na Liwcu a i tak dalej będą kłusować w biały dzień.

Jak widzę typa co macha wahadłem w kwietniu to zareaguje, tak jak gdy już tylko idziesz brzegiem to gumofilce się nagle pakują. Podobnie jak zarzucane siatki i inne pułapki, które wyciągam z rzeki brodząc latem. Bo miejscowi się z tym wcale nie kryją, a przecież nie będę dzwonić do straży bo wyjąłem żyłkę budowlaną z rzeki z dwoma robakami na końcu. Nikomu nic nikt nie udowodni. 

Ja bym chciał dożyć dnia kiedy wszystkie dopływy większych rzek będą C&R. Jakie to by było piękne.  Natomiast jestem w 99% pewien, że to nie nastąpi nigdy bo wciąż mamy w kraju zryte berety.

Mam nadzieję, że się kiedyś wszyscy spotkamy nad tą piękną rzeką i porozmawiamy nie przez ekran komputera a przy piwku i gorącym kawałku mięsa :)



#474 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 14 marzec 2018 - 11:20

Ja bardzo chetnie :)
A co do kontroli to racja, nigdy na Liwcu nie widzialem straży...

Użytkownik nord91 edytował ten post 14 marzec 2018 - 11:24


#475 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 14 marzec 2018 - 11:39

Norbert ja bardzo chetnie, ale jak juz się nauczę muchy trochę. Bo teraz bym wyglądał jak pachołek wlekący się za mentorem :) no chyba że na spinning.

#476 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 14 marzec 2018 - 11:49

Racja jest taka ze kontroli bardzo mało to prawda ...dobra koniec dyskusji myślę że oboje mamy dobre zamiary !do zobaczenia nad wodą !

#477 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 14 marzec 2018 - 11:52

Tak ci sie tylko wydaje, mi tez jeszcze duzo brakuje ;)

#478 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2018 - 11:56

Kiedyś był taki fajny parking na zakręcie rzeki przy moście miedzy Liwem a Wegrowem. To a propos spotkania.



#479 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 14 marzec 2018 - 12:04

A skoro już przy kontrolach jesteśmy to słyszałem jak to ostatnio na Muchawce usiadł pewien Pan z wędką, przykładnie wypełnił rejestr, zarzucił wędkę i  za moment przywitała go kontrola. Facet był w porządku, kontrolujący też a ponieważ wszystko było jak być powinno skończyło się na "Miłego dnia i Do widzenia". Więc chyba nie jest tak źle z tą kontrolą. Ciężko być wszędzie o każdej porze, najważniejsze, że jest ją widać i o niej słychać.



#480 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 14 marzec 2018 - 12:42

A co ty kolego chciałeś tam złowić tymi paprochami ...?

Klenia,jazia i jelca dokładnie w takiej kolejności.
Nie każdy rozpoczyna sezon 1 maja.
Parking przy moście jest duży i zadbany.
Kontroli wbrew pozorom w OS jest całkiem sporo.
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych