Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test kolowrotkow - Yellowstone Angler


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 23 luty 2014 - 10:44

W temacie kołowrotków - Yellowstone anglers opublikowali "reel shootout"  - http://www.yellowsto...age-lamsonreels.

 

Wyniki ciekawe. LOOP bardzo nisko,gdyby wybrali Evoteca byłby dużo wyżej patrząc na kryteria..

Szkoda Kraken nie był wzięty pod uwagę, mój ulubiony kołowrotek obecnie :)


Użytkownik mkuczara edytował ten post 23 luty 2014 - 10:46


#2 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 23 luty 2014 - 11:56

Cóż, specyfika zestawień, testów itd... jeśli w grę wchodzą jeszcze subiektywne kryteria :"Fun to fish" "Handle desing" "Drag soud"

:-)

Ale polecam cały tekst testu, komentarze tak samo zaskakujące jak wyniki. Pozycje 1-5 mogą nie zadziwiać, Nautilius G-8 czy Tibor Everglades to zawsze jest TOP. Zadziwia jednak  to, że klasyki jak Ross momentum czy Abel Super robiony tak długo że z 10 razy trafiał na wyprzedaże w US gdzieś na dole.

Gdzieś na szybko miedzy wierszami przeczytałem - wyślijmy oceniających na ryby i zróbmy jeszcze raz poprawną listę.

Dzięki za linka co jakiś czas na te testy zaglądam ale jakoś ostatnio mi uciekło.....



#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 luty 2014 - 12:31

Ja tam ich testy lubię, głównie ze względu na nieortodoksyjne podejście do "świętości"

Będąc w "biznesie" trzeba miec trochę cohones, by "klasyki" wdupic gdzieś na dół listy.

A że niektóre z "wypasów i legend' sa lekko napompowane (i nie, nie czepiam się tu Loopa, który tez chyba jako country of origin powinien być Korea nie Sweden? ? ? )

A ze wielu listy nie grają? też mogłbym gardłować ze "topowy" ross momentum jest chyba nasty, smignięty przez TFO i tym podobne wynalazki :D


  • pitt lubi to

#4 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 luty 2014 - 13:58

Przeczytałem cały test przez translator, jak dla mnie wiele cennych informacji. Trzeba uszanować zdanie testujących, nie do końca się zgadzając... Jest też kilka nieścisłości co do umiejscowienia produkcji i to nie tylko Loop ale dwie inne znane firmy również. Oprawa graficzna, fotki pierwsza klasa, bez wysilania wzroku wszystko dostępne + dodatkowe foty w zakładce. Czytając całość łatwo wyrobić sobie zdanie co do obecnej światowej produkcji, kilka firm pominięto chociażby J. Charlton, Kingpin. Co do Loop Speedrunner, byłem jego użytkownikiem przez dwa sezony, z serii Opti zostawiłem tylko Runner. Gdyby to on był uczestnikiem testu zamiast "Sprintera" uplasowałby się z pewnością w pierwszej piątce... ;) A tak na marginesie - następny Evotec G4 6-8 melduje się u mnie w poniedziałek.



#5 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 23 luty 2014 - 14:00

Oglądając dołączone zdjęcia i film nie mam wątpliwosci co do warunków przeprowadzenia testu.Co za knagi :unsure: :unsure: :blink: .

 

Kilka jednocześnie holowanych ryb i to jakich. Nawiasem mówiąc" indykator rządzi" jak zauważylem.Faceci sprawiają wrażenie

 

wiedzących co z czym się je,a tak obszerny materiał porównawczy dla każdego z nas jest po prostu nieosiągalny(no chyba,ze się mylę :ph34r: ).

Kilka subiektywnych parametrów ???-dziwnie czuję,że mógłbym im w tej kwestii zaufać :D

No.... i  nie piszę tego z powodu werdyktu ;)

Paweł

 

 


  • pitt lubi to

#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4436 postów

Napisano 23 luty 2014 - 14:40

Ja tam ich testy lubię, głównie ze względu na nieortodoksyjne podejście do "świętości"
Będąc w "biznesie" trzeba miec trochę cohones, by "klasyki" wdupic gdzieś na dół listy.
A że niektóre z "wypasów i legend' sa lekko napompowane (i nie, nie czepiam się tu Loopa, który tez chyba jako country of origin powinien być Korea nie Sweden? ? ? )
A ze wielu listy nie grają? też mogłbym gardłować ze "topowy" ross momentum jest chyba nasty, smignięty przez TFO i tym podobne wynalazki :D


Hej,

I zgadzasz sie, ze tak na prawdę ten Ross Momentum jest sporo do d..y? Czy cheeky mojo jest od niego lepsze i od Abla nie patrząc na cenę ?

Wielokrotnie w ich testach bardzo dziwne pozycje zajmują rożne wedki a teraz kołowrotki. Coś tu nie gra. Zenitha ocenili o niebo lepiej niż sami Angole. Nie mam czasu pisać litani ale 12 na 20 punktów za zakres hamulca w Rossie i 14 na 20 za latwosc zmiany ustawien to jakaś wielka pomyłka a takich na szybko jest bardzo dużo.

Bujo

#7 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2014 - 15:23

Do wszelkich testów i rankingów podchodzę z dystansem, ale nie ukrywam, że cieszy mnie bardzo wysoka pozycja Orvisów, a zwłaszcza Hydrosa, który chyba słusznie reklamowany jest jako najlepszy kołowrotek w swojej kategorii cenowej. Tak to, niezupełnie przypadkiem, okazałem się posiadaczem dwóch modeli kołowrotka (Hydrosa II i V) mieszczącego się wprawdzie nie "na pudle", ale w pierwszej dziesiątce. Choć w teście oceniano model IV nie sądzę by wyniki modeli mniejszego czy większego miały być istotnie odmienne.

Różnice punktowe w zakresie pierwszej dziesiątki rankingu są minimalne, więc decydują detale, a niekiedy może subiektywna ocena. 

A nie mówiłem, że Hydros jest bardzo ładny ? ;)

 

Robert.  



#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4436 postów

Napisano 23 luty 2014 - 15:38

Do wszelkich testów i rankingów podchodzę z dystansem, ale nie ukrywam, że cieszy mnie bardzo wysoka pozycja Orvisów, a zwłaszcza Hydrosa, który chyba słusznie reklamowany jest jako najlepszy kołowrotek w swojej kategorii cenowej. Tak to, niezupełnie przypadkiem, okazałem się posiadaczem dwóch modeli kołowrotka (Hydrosa II i V) mieszczącego się wprawdzie nie "na pudle", ale w pierwszej dziesiątce. Choć w teście oceniano model IV nie sądzę by wyniki modeli mniejszego czy większego miały być istotnie odmienne.
Różnice punktowe w zakresie pierwszej dziesiątki rankingu są minimalne, więc decydują detale, a niekiedy może subiektywna ocena.
A nie mówiłem, że Hydros jest bardzo ładny ? ;)
Robert.

Tak więc ciesz sie, ze masz super kolowrotek, lepszy od fankliszow, luuuupow i rosssssow, jedyne co ci teraz zostało to spowodować by hamulec zagrał. W owym teście jest za dużo subiektywnosci za mało zaś konkretów bo przecież odlew jest lepszy od obróbki, hamulec hamulcowi równy i tak sobie dalej.

Moim zdaniem złym pomysłem było robienie tego testu przez żółte kamienie, niech zostaną przy wedkach, tak będzie lepiej.

Bujo

P.S. I nie mówię, ze Orvisy są kiepskie. Życzę ci abyś przez najbliższe lata wyholowal tyle ryb co ja na kolowrotki tej marki.

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 luty 2014 - 15:59

Hej,

I zgadzasz sie, ze tak na prawdę ten Ross Momentum jest sporo do d..y? Czy cheeky mojo jest od niego lepsze i od Abla nie patrząc na cenę ?

Wielokrotnie w ich testach bardzo dziwne pozycje zajmują rożne wedki a teraz kołowrotki. Coś tu nie gra. Zenitha ocenili o niebo lepiej niż sami Angole. Nie mam czasu pisać litani ale 12 na 20 punktów za zakres hamulca w Rossie i 14 na 20 za latwosc zmiany ustawien to jakaś wielka pomyłka a takich na szybko jest bardzo dużo.

Bujo

Ja ich testy lubię, co nie znaczy, ze sa dla mnie wyrocznią.

Owszem,czytając punkty i oceny rossa momentum, mocno się zastanowiłem, jeśli on dostał 12 za hamulec, to co oferuje konkurencja? Kręcioł którym można dzika zatłuc jak się drogi skrzyżują kiedyś, ma jednocześnie hamulec umożliwiający chyba łowienie na suchara. Ale - że kontaktu z wieloma co go śmignęli nie miałem, wiec cieżko się mi odnieść.

Plus, gdy czytasz po kolei opisy, dużo jest tam subiektywnych uwag. Ja ich testy traktuję bardziej jako opis sprzętu, punkty są czasem przydzielane w jakiś kosmicznych kategoriach, więc...



#10 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2014 - 16:15

Tak więc ciesz sie, ze masz super kolowrotek, lepszy od fankliszow, luuuupow i rosssssow, jedyne co ci teraz zostało to spowodować by hamulec zagrał. W owym teście jest za dużo subiektywnosci za mało zaś konkretów bo przecież odlew jest lepszy od obróbki, hamulec hamulcowi równy i tak sobie dalej.

Moim zdaniem złym pomysłem było robienie tego testu przez żółte kamienie, niech zostaną przy wedkach, tak będzie lepiej.

Bujo

P.S. I nie mówię, ze Orvisy są kiepskie. Życzę ci abyś przez najbliższe lata wyholowal tyle ryb co ja na kolowrotki tej marki.

 

 

Hamulec gra - szczerze powiem, że poziom mojego angielskiego nie pozwala mi dokładnie zrozumieć z czego wynika niska ocena zakresu jego regulacji....., ja raczej mam odczucia odmienne, ale może wynika to z braku porównania z innymi  kołowrotkami z najwyższej półki.   

Wynik testu to dla mnie ogólna informacja na zasadzie "jest ok." i nie fetyszyzuję go.

 

Ciężko będzie Cię dogonić z tymi rybami, choć postaram się :) .

 

Robert.



#11 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 luty 2014 - 21:33

Ja ich testy lubię, co nie znaczy, ze sa dla mnie wyrocznią.

Owszem,czytając punkty i oceny rossa momentum, mocno się zastanowiłem, jeśli on dostał 12 za hamulec, to co oferuje konkurencja? Kręcioł którym można dzika zatłuc jak się drogi skrzyżują kiedyś, ma jednocześnie hamulec umożliwiający chyba łowienie na suchara. Ale - że kontaktu z wieloma co go śmignęli nie miałem, wiec cieżko się mi odnieść.

Plus, gdy czytasz po kolei opisy, dużo jest tam subiektywnych uwag. Ja ich testy traktuję bardziej jako opis sprzętu, punkty są czasem przydzielane w jakiś kosmicznych kategoriach, więc...

 


 

Ja ich testy lubię, co nie znaczy, ze sa dla mnie wyrocznią.

Owszem,czytając punkty i oceny rossa momentum, mocno się zastanowiłem, jeśli on dostał 12 za hamulec, to co oferuje konkurencja? Kręcioł którym można dzika zatłuc jak się drogi skrzyżują kiedyś, ma jednocześnie hamulec umożliwiający chyba łowienie na suchara. Ale - że kontaktu z wieloma co go śmignęli nie miałem, wiec cieżko się mi odnieść.

Plus, gdy czytasz po kolei opisy, dużo jest tam subiektywnych uwag. Ja ich testy traktuję bardziej jako opis sprzętu, punkty są czasem przydzielane w jakiś kosmicznych kategoriach, więc...

Witam , mam rossa momentum 5,  przed ostatnia wersje !! potwierdzam ze mlynek ma perfekcyjny hamulec .Od 0-70   mozliwosci ustawien . .Jest Ultra czuly .Nadaje sie na suchara!! Kuba sadze ze z niedzwiedziem poradzi sobie rowniez . Pozdrawiam 

 

Załączony plik  rosss momentum 5.jpg   61,24 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  ross momentum 2.jpg   120,36 KB   6 Ilość pobrań



#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2014 - 08:06

ja tez bardzo lubie ich testy porownawcze a to z banalnego powodu, po prostu otrzymujemy ogrom informacji, o najczesciej bardzo szerokim spektrum technicznym jak i tych subjektywnych, jednakze jakby nie patrzec na ten, czy inny, shootout z ich strony, kazdy z nich jest pod wzgledem informacyjnym trudny do pobicia i chyba kazdy z nas moze tam znalesc informacje wazne lub mniej wazne ... dla siebie, ma sie rozumiec :)  nawet taki muchowy analfabeta jak ja :blush:



#13 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 luty 2014 - 09:20

Cały test a raczej relacja zamyka się w tych słowach z cytatu, chyba, że translator coś mi źle przetłumaczył: I’ve been a Nautilus fan since their introduction about ten years ago, but until this year I’d never really fished them a lot since I’ve relied on Tibor reels for nearly all my saltwater fishing, as well as for big rainbows in Alaska.  On a visit to the Nautilus factory in December I couldn’t resist having them put together one of the cool looking new orange G-8’s - their NV ten-eleven frame with a very wide Giga 8 spool.  The first time I’d use it would be at Jurassic Lake on huge rainbows.  I just fell in love with this reel.  I'll sure miss the sweet sounds of the Tibor's drag when a big fish is hooked up and running hard, but otherwise everything else about the G-8 is magical.  ;)

 

Ciekaw jestem relacji podobnej jak ta robionej przez Szwedów gdzieś na dalekiej północy naszego kontynentu...  :D



#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 luty 2014 - 09:30

Wygralby Danielsson, z nutką nostalgi do kręciołków made in Korea ;) ;) :D :D

A tak na serio - miałem okazję kilka dni temu chwile krecić nówka sztuką Danielsonem

Załączony plik  IMGP7164as.jpg   70,22 KB   10 Ilość pobrań

No butów to to nie zrywa. Rossa bym nie zamienił (gdyby ktoś nówkę danielsona mi na rossa co mam chciał machnąć :P) i mimo że ma latek juz sporo daje radę



#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 luty 2014 - 10:01

I jeszcze jedna sprawa

Co mnie bardzo ciekawi, to fakt, ze w testach zwykle na dość nieodległych miejscach plasuje się skromna firemka - TFO. Zwykle miejsca w okolicy drugiej piątki z "ujemnymi punktami" za brak tuby czy pokrowca, co sugeruje, ze gdyby takowe były, to i w pierwszej piątce by się produkt mógł znaleźć.

I teraz - albo te opisy są od czapy, mega stronnicze i maja na celu wypromowanie koleżeńskiego biznesu.

Albo, ku czemu ja bym się skłaniał, mamy firmę robiąca naprawdę dobry użytkowo sprzęt, za niedużą kasę, z rewelacyjnymi warunkami gwarancji i bardzo dobrym wsparciem technicznym i merytorycznym. Kontakt z nimi jest naprawdę top klasa, zapytanie o wędkę - odpisuje jeden człowiek, chwile później, że moje pytanie na szybko zadał konstruktorowi wędki, o którą pytam i jego uwagi są ciut inne. Mało gdzie jest tak szybkie, wyczerpujące temat wsparcie.



#16 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 24 luty 2014 - 10:07

BTW TFO BVK bylo na drugim miejscu w ich teście #8 z tego co pamietam.

Ok na trzecim : http://www.yellowsto...-rod-comparison


Użytkownik mkuczara edytował ten post 24 luty 2014 - 10:09


#17 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 luty 2014 - 10:13

 

Podobnego zdania są Panowie w relacji... :)

 

Kilka kołowrotków z testu miałem okazję mieć w ręce, bawić się na sucho a są też takie co łowiłem nimi i kilka co miałem w posiadaniu. Nie rozumiem jak model Nautilus FWX był w stanie przeskoczyć tak potężne maszyny j/n w tabeli. Egzemplarz który kiedyś kupiłem (FW) jako nowy ze sklepu samoczynnie otwierał się i szpula odskakiwała, że nie wspomnę iż musiałem kilka szpul podmienić przy zakupie by trafić na idealny zestaw body + szpula + szpula zapas. Jak dla mnie w dużej części zaważyły subiektywne odczucia redaktorów relacji. Zakładając, że pozycja od 1 do 5 jest dla mnie do przyjęcia (przymykam oko) to od 6 w dół "chłopaki" ciągnęli losy...  ;)



#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 luty 2014 - 10:19

BTW TFO BVK bylo na drugim miejscu w ich teście #8 z tego co pamietam.

Ok na trzecim : http://www.yellowsto...-rod-comparison

 

Maciek fajne linki zapodajesz ale znowu "chłopaki" pokpili sprawę. W pierwszej PIĄTCE powinien być mój VENTUS F 9'6" #8... ;)  :rockon:  A tak dupa, widać się nie znają...  ;)  :D


  • Kuba Standera i mkuczara lubią to

#19 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 24 luty 2014 - 10:26

Maciek fajne linki zapodajesz ale znowu "chłopaki" pokpili sprawę. W pierwszej PIĄTCE powinien być mój VENTUS F 9'6" #8... ;)  :rockon:  A tak dupa, widać się nie znają...  ;)  :D

Otwierasz puszke Pandory :)



#20 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 luty 2014 - 10:31

Eeeee co Ty, kto by się tym przejmował.... :D