Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 10 listopad 2020 - 07:38

Przepraszam, czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Lokalni Fachowcy Tu Obecni mylą parametry grubościowo/wytrzymałościowe linek o których dyskutują lub też równoważnie tychże w dyskusji używają? A tak chciałem sie czegoś nowego dowiedzieć :rolleyes:



Czego kolego chciałeś się dowiedzieć ? Ostatnie posty traktują o linkach z Chinatown gdzie rozmiarówka z etykiety nie gra z Realem.moze zabierz głos w dyskusji i wnies coś z sensem w nasze zboczone wędkarskie życie.
  • Alexspin lubi to

#1442 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 10 listopad 2020 - 15:21

Na wnoszenie z sensem to jeszcze za cienki jestem, chciałem się pierwej trochę dyskusją wzbogacić ;)


  • piotrrd lubi to

#1443 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 17:42

No to czytaj chłopie, czytaj i wyciągaj wnioski. W każdej dyskusji sporo merytorycznych wypowiedzi i duża dawka konkretnych informacji a czepianie się ad personam jest co najmniej nieeleganckie.

Pewnych rzeczy nie da się porównać bo to forum hobbystyczne a nie profesjonalne i w większości nie mamy możliwości dokonać pomiarów na poziomie profi.


Użytkownik strary edytował ten post 10 listopad 2020 - 17:46

  • saitt i Alexspin lubią to

#1444 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 11 listopad 2020 - 00:33

Personalnie się nie czepiam absolutnie. Sam bym się do kąta postawił, gdyby coś takiego przez myśl mi przeszło.

Ale czy wśród tej "merytoryki wszechobecnej" nie zamieniacie forum hobbystycznego w profesjonalną paplaninę o wydumanych problemach? Zapewniam wszystkich, że nie nadążycie z pobieżnym nawet "omówieniem" poszczególnych linkowych wynalazków bo w czasie dyskusji o jednej, to na rynku pojawią się cztery "nowe" (najczęściej te same, tylko na innych szpulkach, z innym opisem, etc)

A teraz na marginesie, w latach 80/90 takie same wariacje były z żyłkami, coraz cieńsze i mocniejsze, a jedynymi efektami tej wariacji były tony przynęt pozostawianych w wodzie i setki ryb pływających z hakami w mordkach.

Teraz będzie to samo z plecionkami???


  • Jacosław i eRKa lubią to

#1445 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4916 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 listopad 2020 - 19:31

Forum nie jest obligatoryjne
  • strary i Alexspin lubią to

#1446 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 19:25

Dzisiaj pomęczyłem #0,4 i powiem tak, nie jest to na pewno x8, mocy też specjalnej nie ma raczej jest z tych słabych choć jak jej mocniejsza siostra jest przewidywalna. nie kaprysi przy wiązaniu ale nie ma co wymyślać super węzłów bo nic to nie daje, pęka powyżej węzła.

 

Pomacałem tą #02 i jest, palpacyjnie, ciut grubsza niż Daiwa JBraid x8-00,6 (tak jest oznaczona na szpuli z której mi przewijają). Nie wiążę z nią zbytnich nadziei ;)

Niecałe dwa tygodnie łowienia i linka chyba do kosza pójdzie. Węzły można w rękach zrywać, nic nie pomaga, pęka i już. Przewinę i zobaczę, czy cała sie zestarzała ;) czy tylko z tej strony którą łowiłem.

Ta cieńsza to samo, jak nitka się rwie na węzłach a dziś mi strzeliła pod ręką przy próbie odstrzelenia przynęty.

Oczywiście Micro Fly dotyczy post.



#1447 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2020 - 21:07

Niecałe dwa tygodnie łowienia i linka chyba do kosza pójdzie. Węzły można w rękach zrywać, nic nie pomaga, pęka i już. Przewinę i zobaczę, czy cała sie zestarzała ;) czy tylko z tej strony którą łowiłem.

Ta cieńsza to samo, jak nitka się rwie na węzłach a dziś mi strzeliła pod ręką przy próbie odstrzelenia przynęty.

Oczywiście Micro Fly dotyczy post.

 To, że zrywasz w ręku - o niczym nie świadczy. Co najwyżej, że masz sporo pary i grubą skórę której plecionka nie przecina. Co za problem, zmierzyć przy jakiej sile to się dzieje? Też mam taką co w ręku pęka bez problemu, ale z wędziskiem wytrzymuje hol niezłej ryby. Kilogram(10 N) to i dzieciak zerwie, ale na kiju to wyjmiesz niezłą rybkę... Jeśli nie ma uszkodzeń mechanicznych(jakieś zmechacenie powierzchni) to moim zdanie nadal nadaje się do użytku do lekkiego łowienia. A o takim tutaj mówimy chyba. 


  • mathew.stepnicki i Alexspin lubią to

#1448 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 21:15

I tu się mylisz bo to, że zrywam w ręku po zaciśnięci węzła świadczy właśnie o tym, że jest słabiutka jak nitka do przyszywania guzików i żadne Twoje dywagacje tego nie zmienią.



#1449 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 listopad 2020 - 08:53

I tu się mylisz bo to, że zrywam w ręku po zaciśnięci węzła świadczy właśnie o tym, że jest słabiutka jak nitka do przyszywania guzików i żadne Twoje dywagacje tego nie zmienią.

Chciałbym tylko zauważyć, że określenie "słaby" jest bardzo subiektywne. Natomiast pomiar - najprościej - przy pomocy wagi  - wskazał by faktyczną wytrzymałość.

A z własnego doświadczenia... Mam taki już dość mocno "zabytkowy" Nanofil - chyba 0,04 - i to jest dopiero słabizna... Wytrzymuje na łączniku bezwęzłowym 0,8 kg. Ale okonia 39 wyjąłem bez problemu.

 I to nie są żadne dywagacje...jeśli coś można zmierzyć.


  • Alexspin lubi to

#1450 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 23 listopad 2020 - 19:59

Skoro rwiesz jak nitkę plecionkę która jest nieco grubsza niż daiwa jbraid 0,06mm to ta plecionką to śmietnik.
Przerobiłem kilka plecionek w okolicach j braida 0,06mm i żadnej nie udawało mi się zerwać jak nitki.
Trochę siły trzeba było użyć żeby zerwać na węźle, tak naiwniętą na rękę nie dało się urwać a skórę nam grubą.

Używam do okoni plecionkę momoi oshikage 0,054mm 2kg wytrzymałości liniowej, da się ją zerwać w ręku ale wytrzymuje hole okoni około 40cm, szczupaków, nawet wytargała na wiosnę karpia około 6kg.
Jedyne co to trzeba dobrze zawiązać węzeł bo niedbale zrobiony rwie się jak nitka.
  • nurek28 i Alexspin lubią to

#1451 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 23 listopad 2020 - 22:10

Skoro rwiesz jak nitkę plecionkę która jest nieco grubsza niż daiwa jbraid 0,06mm to ta plecionką to śmietnik.
Przerobiłem kilka plecionek w okolicach j braida 0,06mm i żadnej nie udawało mi się zerwać jak nitki.
Trochę siły trzeba było użyć żeby zerwać na węźle, tak naiwniętą na rękę nie dało się urwać a skórę nam grubą.

Używam do okoni plecionkę momoi oshikage 0,054mm 2kg wytrzymałości liniowej, da się ją zerwać w ręku ale wytrzymuje hole okoni około 40cm, szczupaków, nawet wytargała na wiosnę karpia około 6kg.
Jedyne co to trzeba dobrze zawiązać węzeł bo niedbale zrobiony rwie się jak nitka.

przy cienkich linkach węzeł czyni cuda , to fakt. choć trafiają się plecionki , które i najlepsze węzy znoszą beznadziejnie .



#1452 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 24 listopad 2020 - 00:09

Może i forum nie jest obligatoryjne ale te rozważania o "najcieńszych plecionkach" zaczynają przypominać skoki narciarskie na łyżwach. Na dodatek - na figurówkach :rolleyes:



#1453 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4916 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 listopad 2020 - 09:39

Staraj się tym zupełnie nie przejmować.

Porównanie zaś jest nietrafne gdyż im cieńsza linka tym dłuższy lot czyli odwrotnie proporcjonalnie do odległości zwiększającej się wraz ze wzrostem szerokości nart.
  • strary i Alexspin lubią to

#1454 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 24 listopad 2020 - 11:08

Nie przejmuję. Ale ryb żal.

A co do latania, to żeby nie wiem jak długi był, najistotniejszym jest lądowanie :lol: :lol: :lol:



#1455 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 23 grudzień 2020 - 19:58

Cześć. Polecccie jakąś pletke 10lb. Do tej pory wyłącznie egi metal a chcialbym spróbować coś innego o podobnych parametrach i cenie Najchętniej zielone fluo :)

#1456 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 886 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:06

polecam nogales dead or alive



#1457 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:25

@intoxication

 

Na giełdzie masz post:

 

http://jerkbait.pl/t...ine-pstrągtroć/

 

4x majątku nie kosztuje, a jest bardzo dobra.



#1458 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 23 grudzień 2020 - 21:18

Polecam Sunline Siglon x4 od kolegi @psulek.
Znacznie cichsza od Egi Metal bardzo dobre parametry.Od początku sezonu męczę 0.4 Pe i nie mam jej nic do zarzucenie.

#1459 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 25 grudzień 2020 - 22:20

Niecałe dwa tygodnie łowienia i linka chyba do kosza pójdzie. Węzły można w rękach zrywać, nic nie pomaga, pęka i już. Przewinę i zobaczę, czy cała sie zestarzała ;) czy tylko z tej strony którą łowiłem.

Ta cieńsza to samo, jak nitka się rwie na węzłach a dziś mi strzeliła pod ręką przy próbie odstrzelenia przynęty.

Oczywiście Micro Fly dotyczy post.

Połowiłem jeszcze odrobinę i poszły do kubła. Strata czasu i tych paru groszy a zwłaszcza przynęt. Serdecznie nie polecam :)


  • DanekM lubi to

#1460 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 grudzień 2020 - 07:32

Polecam Sunline Siglon x4 od kolegi @psulek.
Znacznie cichsza od Egi Metal bardzo dobre parametry.Od początku sezonu męczę 0.4 Pe i nie mam jej nic do zarzucenie.

Potwierdzam w 100%%. :clappinghands: :good: