Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okuma black rock 4-21 Pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   IRON_2010

IRON_2010

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin

Napisano 27 luty 2014 - 22:59

Witam mam pytanie panowie a mianowicie mam ochotę na kijek okuma black rock , myślałem o 3-18 gram ale wziąłem go w ręke w sklepie i straszna pała , ostatnie 2 lata bardzo delikatnie łowię kijkiem daiwa exeler 1-10 gram może dlatego mi się wydaje taki . gdzieś wyczytałem że ten 4 -21 gram jest o przyjemniejszej akcji i bardziej się nadaje na pstrąga , skusił bym się na ten kijek tylko czy obleci jigi od 2 gram i małe wobki około 4 cm. Szukam czegoś z większą mocą od tej daiwy ale żeby obleciało przynęty od 1,5 grama. z góry dzięki za pomoc . Pozdrawiam



#2 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2014 - 23:33

Mam taki kijek już 2 lata i mogę powiedzieć że: jigi i gumki na 2g główce da się rzucić, pełnego komfortu przy prowadzeniu nie ma ale ja sobie daje z tym radę, 3-4g już jest oki, pracę woblera 2cm pięknie czuć w ręku, przedział 2-6cm obsługuje bez zarzutu. Błystki obrotowe 1-3 również ogarnie. Bardzo ciekawa propozycja na kijek przeznaczony do molestowania kropków. Wędka jest szybka i ma głębokie ugięcie, kosztuje niewiele ok 250zł a jest w stanie zawstydzić droższe kije. Rybki również nie spadają i nie odbijają się od przynęty.



#3 OFFLINE   Gregson90

Gregson90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 28 luty 2014 - 17:02

Zgadzam się, kijek naprawdę udany. Za tę kase nie ma nic lepszego pod pstrągi. Szybki, tani i z fajną akcją kijek:) Polecam!

#4 OFFLINE   IRON_2010

IRON_2010

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin

Napisano 28 luty 2014 - 18:21

Chyba sie na niego skusze , jak nie podejdzie mi przy lekkich przynętach , to będzie szukał nowego właściciela . Daiwa też jest super ale ostatnio zeszły mi z niej dwie bardzo ładne rybki , łowię na nią 3 sezon . Pora rozejrzeć się za czymś nowym , wpadł mi w oko jeszcze taki kijek  KONGER TROKER SPIN L (3-12) mial ktoś z nim może styczność?


Użytkownik IRON_2010 edytował ten post 28 luty 2014 - 18:33


#5 Guest_tfurczy ekspiert_*

Guest_tfurczy ekspiert_*
  • Guests

Napisano 28 luty 2014 - 18:48

Chyba 2-10 ten exceler, a nie 1-10. Po tym kijku większość wyda się pałą, nawet średnio szybka okuma 3-18. Co do spadania - z excelera mało co spadnie, najwyżej odpłynie z kawałkiem wędki ;), okuma 4-21 zgubi więcej ryb, szczególnie w okoniach to zauważysz.



#6 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2014 - 22:45

Nie ma wędki z której ryby nie spadają, jeżeli zeszły Ci 2 ryby w ciągu sezonu wcale nie znaczy to że Exceler gubi ryby. Jest jeszcze przecież tyle innych czynników przez które tracimy rybę, najczęściej choć mało kto się do tego przyznaje są to nasze błędy i niedociągnięcia(nie trafione zacięcie, słabe jakościowo haki i kotwice, tępe ostrza haków i kotwic itp.), czasem zwyczajnie ryba źle lub słabo się zapnie i nie ma się co dopatrywać tu tylko przyczyny w wędce. Tak samo nie zgodzę się że z Okumy 4-21g spadnie więcej okoni(jeżeli mówimy o okoniach mam na myśli wszystko powyżej 20cm), jeżeli ktoś nie umie łowić to mu wszystko spadnie. Z moich Okum (mam 4-21g miałem również 5-25g 3.05m, niestety sprzedałem) okonie 20+, kleniki nawet takie po 20cm nie spadały, nie wiem jakim cudem ale nie spadały. Fakt, nie są to wędki do typowego polskiego okoniowania bo mogą spadać okonie poniżej 15cm :lol:  Z tym się zgodzę bo i mi się takie kajtki odbijały się od twisterka. Jest jeszcze w kołowrotku coś takiego jak hamulec, odpowiednio wyregulowany potrafi zdziałać cuda. 
 
 

  • Durzy lubi to

#7 OFFLINE   IRON_2010

IRON_2010

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin

Napisano 01 marzec 2014 - 09:24

Nie napisałem że Exceler gubi ryby , przez 3 sezony zeszło z niej może 4 rybki , pstrągi super się trzymają , największy w tym roku wyjęty na nią miał 45 cm , Założyłem w tym roku grubszą żyłkę i komfort rzucania trochę spadł , przelotka szczytowa jest malutka.



#8 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 01 marzec 2014 - 20:56

Tej okumy nie mam ale ma w jednoskładzie do 18 g i na pewno na pstrągi jej nie zabiorę. Dla mnie to kji na sandacze pod nasze płytkie łowiska. Miałem tego excelera i o dziwo pstrągi mi z niego spadały jak cholera a jazie nie. Sprzedałem i nie żałuję a na pstrągi mam batsona IP840.



#9 OFFLINE   Marcins Fishing Adventures

Marcins Fishing Adventures

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin

Napisano 04 marzec 2015 - 22:12

Okumę polecam z czystym sumieniem,ryb raczej nie "gubi" wędka tak jak poprzednik pisał,ale niedoświadczony wędkarz ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych