Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi Ecusima Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 20:27

Witam mialktos z was moze ten kolowrotek jak nawija linkee i sprawdzi sie do klenia/bolka prosze o opinie z góry dzieki Głownie mi chodzi o trwałosc , nawój żyłek i cienkich plecionek i plynny hamulec



#2 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 01 marzec 2014 - 20:29

Kolego, miły jesteś ale usuń szybko ten temat proszę :wub:  bo ecusima i passion to chyba na każdym forum po kilka tematów ma założone.



#3 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 20:46

Szukalem w wyszukiwarce o ecusima i nic nie znalazlem , Chyba ze to samo jest to co Passion ?


  • boobinio lubi to

#4 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 01 marzec 2014 - 21:19

Ecusima i Passion to bliźniacze kołowrotki, generalnie różnią się kolorem, Passion ma więcej łożysk bo 6 plus oporówka i ma nieskładaną rączkę. Ja raczej bym się skłaniał ku Spro, ale co nie wybierzesz to będziesz zadowolony, bo w tym przedziale cenowym to bardzo dobre młynki.


Użytkownik Czerwc edytował ten post 01 marzec 2014 - 21:20


#5 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 01 marzec 2014 - 23:15

Mój ojciec katuje podpiętą do średnio-ciężkiego spiningu Ecusimę 4000 od około pięciu lat i wszystko w niej działa tak, jak w dniu zakupu. Za tak niewielkie pieniądze naprawdę warto.


Użytkownik Zenon275 edytował ten post 01 marzec 2014 - 23:16


#6 OFFLINE   Arbuzowski

Arbuzowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 12:13

A powiedz mi jak ona nawija zyleczke :) ?



#7 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 02 marzec 2014 - 12:22

Tutaj masz test: http://www.fishing-t...-ecusima-3000vi

 

Jeżeli chodzi o Spro Passion to nawija całkiem dobrze, ale do ideału trochę brakuję.



#8 OFFLINE   piotr1982

piotr1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 20:28

Właśnie kupiłem Ecusimę 2000. Nawinąłem 150 m żyłki 0,20 i na szpuli jest jeszcze trochę miejsca. Podejrzewam, że 150m 0,22 idealnie wypełni szpulę. Nawój idealny. Mam dragon ultima (podobno robiony przez Ryobi - ciekawe, czy właściciel marki o tym wie) i Ecusima nawija lepiej. Nad wodę nie wyszedłem, bo wieje i leje, ale na sucho młynek mi odpowiada.



#9 OFFLINE   kwachu

kwachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawarzymice
  • Imię:patryk
  • Nazwisko:kwasniewski

Napisano 17 marzec 2014 - 20:31

mam ecusimke 2000 ..przeleciała półtora sezonu..zyłka pod klenia 14 i 16  do wedki 2,9m do 18g.( jaka przyłów wytrwała przy bolkach do 72cm - chociaz przy tej zyłce hol troche meczacy dla ryby ;( ) ładnie zbiera zyłke i ma fajnie precyzyjny hamulec..na jesieni przesmarowałem  i  zalozyłem plecionke pod okonia 0,8 do kijka 25g 2,4 m i tez ładnie zbierała pletke , uzywałem jej nawet do sandała z opadu i dropa do 25g ( zapomniałem zaubera zabrać ) ...szybka przewijanka linki na 16 zapasową i kilka ładnych sandaczków pociągneła bez problemu a nawet cztery leszcze zapiete pod 60cm. Ogólnie krecioł polecam do lekkiego , sredniego  ( klen -okon) spina przy tej wielkosci oczywiscie. Co do raczki skadanej...nie odczułem dyskomfortu...moze troche czułem luz przy ciezszym holu...ale ogólnie bezproblemów. ten sezon bedzie dla niej tylko okoniowy pod pletke 0,8 ..na klenia mam juz inny kolowrotek o innym przelozeniu.



#10 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 20:38

pod pletke 0,8 

Ile takiej pletki wejdzie Ci na kołowrotek??? Mój by się zapełnił po kilku obrotach korbką :)



#11 OFFLINE   piotr1982

piotr1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 20:53

Arbuzowski

 

Wrzucam fotkę nawoju. 150 m 0,20 mm. PozdrawiamZałączony plik  DSC_2272.jpg   37,81 KB   31 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_2272.jpg   37,81 KB   31 Ilość pobrań



#12 OFFLINE   kwachu

kwachu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjawarzymice
  • Imię:patryk
  • Nazwisko:kwasniewski

Napisano 19 marzec 2014 - 16:13

Ile takiej pletki wejdzie Ci na kołowrotek??? Mój by się zapełnił po kilku obrotach korbką :)

Wiesz ze nie pamitam....kupilem szpulke 130m ..jakos tak i chyba dodalem podkład..


  • perch1985 lubi to

#13 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 styczeń 2018 - 11:58

Panowie, muszę się upewnić: czy szpula od Zaubera 3000 będzie pasowała do Ecisumy 4000 ?



#14 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2018 - 20:17

Mam jedno i drugie ale nie w domu, jutro sprawdzę i napiszę

#15 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:07

Założyłem do mojego passiona 740 szpule od red arca i team dragona wielkości 3000 i w zasadzie pasują ale w dolnym położeniu szpuli jest taki szum jakby bardzo lekko ocierało.



#16 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 15:33

Moje doświadczenie z ecusima 2000... Nie polecam kołowrotek po trzech wyjściach nad wodę obsługujący główki 3g z keitechem 2" zaczął wyć jak zarzynana swinia, zero przyjemność z wędkowania prawdopodobnie brak smaru w nowym kołowrotku... Ze względu że został zakupiony na awaryjne sytuacje jak serwis stradica. Porównując do odrobinę droższego zaubera bez porównania. Totalne chińskie badziewie za 150zł odpowiednik kołowrotków targowych. Został oddany dzieciakowi nad wodą.

#17 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 marzec 2018 - 15:59

Cóż...trafiłeś bubla i tyle. Znam takich co kręcą Ecusimą kilka lat i nie narzekają. Sam swego czasu jedną miałem i kręciła przyjemnie w parze z Parabellum.

#18 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 16:17

Dystrybucja Dragona niby bezpośrednio mają od producenta. Fakt mam starego zaubera 4000 który kręci kilka lat. Biorąc pod uwagę fakt że kreciołek był nowy na gwarancji. Użyty 3x chyba nie powinien pracować jak by ciągnął przez sezon czy dwa kogutów sandaczowych o masie 10x cięższej. Jedyny pozytywny akcent spotkania z tym złomem, uśmiech dzieciaka nad wodą bezcenny.

#19 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2018 - 19:35

Ja miałem to samo z ecusima 2000 kołowrotek badziew, po 1 wypadzie oddany na gwarancję bo z wielkim bulem pracował przy blystce obrotowej nr 2 więcej nigdy tego syfu nie kupię

#20 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 20:03

Ja mam 3 Ecusimy. Jedna jest przeznaczona do spiningu, a pozostałe dwie sztuki podpięte są do feederów. Kołowrotki kręcą bez zarzutów, choć każdy z nich ma inna kulturę pracy :) Stosunek jakości do ceny jest tutaj na dobrym poziomie. Musieliście trafić na jakieś niedopracowane egzemplarze bądź za dużo wymagacie od kołowrotka za około 100zł :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych