Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryobi Ecusima Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 20:29

Do mnie kilka dni temu dotarła Ecusima 1000vi i na sucho sprawia dobre wrażenie :) będzie podpięta do kijka Jaxon Grey Stream 228cm 1-7g, zobaczymy jak się sprawdzi w nadchodzącym sezonie. Celem oczywiście okonie na lekko i jakiś białoryb :)

 

Załączony plik  29249231_1580019798772594_7090047478690480128_n.jpg   40,55 KB   14 Ilość pobrań



#22 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 21:51

Jego cena to 120-150zł, od takiego kołowrotka wymaga się by choć 6m-cy jego kultura pracy była bez zmian. Jak pisałem wcześniej miał być awaryjny, w razie co. A tymczasem on nawet tego nie spełniał. Szkoda nerwów, na sucho nie było luzów, pracował cicho i płynnie. Za te pieniądze spotkałem się z lepszymi kołowrotkami np. Mikado, których używała żona. Więc jeżeli ktoś chce przeznaczyć 120-150zł na kołowrotek to ma prawo wymagać by przynajmniej rok działał poprawnie przy znacznie większych obciążeniach. Jak nie daje rady obsłużyć 4/5g czy blachy Nr2 to raczej nie nadaje się do niczego. A co do kijka kupiłem żonie 2.10 1-7 świetny kijek za tą kasę, sam go jednak będę używać :D

Użytkownik Otto edytował ten post 17 marzec 2018 - 21:56


#23 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 22:31

Dużo zależy on konkretnego egzemplarza jaki się trafi :) sporo się naczytałem narzekań na Shimano Catanę 2500, a ja mam już chyba 4 sezon i śmiga jak szalona. I nie są to wypady raz na dwa miesiące tylko w sezonie jestem nad wodą co 2-3 dni. A co najlepsze kupiłem ją jako używkę w świetnym stanie za całe 50 zł  B)

ps. i oczywiście jakby mi padła na drugim wypadzie na ryby to też bym nie pisał o niej w superlatywach na internecie. Tak więc rozumiem rozczarowanie kolegi Ecusimą. Mam nadzieję, że moja będzie należała do tych szczęśliwych egzemplarzy, co kręcą kilka lat :D


  • G_rzegorz lubi to

#24 OFFLINE   martom

martom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 22:36

Jego cena to 120-150zł, od takiego kołowrotka wymaga się by choć 6m-cy jego kultura pracy była bez zmian. Jak pisałem wcześniej miał być awaryjny, w razie co. A tymczasem on nawet tego nie spełniał. Szkoda nerwów, na sucho nie było luzów, pracował cicho i płynnie. Za te pieniądze spotkałem się z lepszymi kołowrotkami np. Mikado, których używała żona. Więc jeżeli ktoś chce przeznaczyć 120-150zł na kołowrotek to ma prawo wymagać by przynajmniej rok działał poprawnie przy znacznie większych obciążeniach. Jak nie daje rady obsłużyć 4/5g czy blachy Nr2 to raczej nie nadaje się do niczego. A co do kijka kupiłem żonie 2.10 1-7 świetny kijek za tą kasę, sam go jednak będę używać :D

Na ten kołowrotek jest 5 lat gwarancji, to nie wiem o co chodzi. A co do kijka dla żony to o czym Ty piszesz?

Bardzo trudny w odbiorze jesteś, masz jakiś problem z kulturą czy z prawem?

Posiadam trzy Ryobi Ecusima w rozmiarach 1000, 2000 oraz 4000 i dobrze pracują od ok. roku.



#25 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 17 marzec 2018 - 22:38

Chłopy bo kołowrotki się smaruje a brak smaru nawet w nowym  ecusima to norma :D :D :D

 

Ten model smarujemy po wyciągnięciu z pudełka ;)


Użytkownik sero1975 edytował ten post 17 marzec 2018 - 22:42


#26 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 marzec 2018 - 22:53

Prawda taka, że buble wszędzie się zdarzają. I nic dziwnego, że łatwiej trafić bubla w sprzęcie tanim tzw. masówce. Ale po coś jest gwarancja i nawet przy tanim sprzęcie warto z niej skorzystać. No chyba, że komuś na kasie nie zależy...

#27 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 17 marzec 2018 - 23:16

Tak buble się zdarzają ale tak jak napisałem ecusimy są suche jak pieprz . Miałem 2 tysiączki i jedną 2000 i wszystkie ,,zawsze sucho zawsze pewnie " jak w reklamie podpasek. I było tak raz że wziąłem nową nad wodę kręciła świetnie nagle zaczęłą się ulewa i kołowrotek praktycznie stanął w miejscu. Ponieważ nie miałem zapasu odkęciłem śrubki i przez szczelinę wlałem trochę oleju spożywczego (nic innego nie miałem ) i śmigałem dalej :D 

 

I cały czas uważam ,że są to bardzo fajne budżetowe młynki ....



#28 OFFLINE   martom

martom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 23:44

Tak buble się zdarzają ale tak jak napisałem ecusimy są suche jak pieprz . Miałem 2 tysiączki i jedną 2000 i wszystkie ,,zawsze sucho zawsze pewnie " jak w reklamie podpasek. I było tak raz że wziąłem nową nad wodę kręciła świetnie nagle zaczęłą się ulewa i kołowrotek praktycznie stanął w miejscu. Ponieważ nie miałem zapasu odkęciłem śrubki i przez szczelinę wlałem trochę oleju spożywczego (nic innego nie miałem ) i śmigałem dalej :D

 

I cały czas uważam ,że są to bardzo fajne budżetowe młynki ....

Wybacz, ale Twoja niewiedza kwalifikuje Cię tylko do noszenia podbieraka. Wędkarz doskonały wie czym łowi, na co łowi i po co łowi  :)



#29 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 17 marzec 2018 - 23:54

Wybacz, ale Twoja niewiedza kwalifikuje Cię tylko do noszenia podbieraka. Wędkarz doskonały wie czym łowi, na co łowi i po co łowi  :)

 

Niestety wędkarzem doskonałym nie jestem i pewnie nie będę ....

Dlatego też chętnie przywdzieję jutowy worek i będę za tobą nosił podbierak próbując się czegoś nauczyć.

 

Prowadź ,,mistrzu".......


  • nalewator i coma lubią to

#30 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 marzec 2018 - 00:02

Wybacz, ale Twoja niewiedza kwalifikuje Cię tylko do noszenia podbieraka. Wędkarz doskonały wie czym łowi, na co łowi i po co łowi  :)


Zawsze wiem czym, na co i po co łowię, czyżby ideał??

#31 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 marzec 2018 - 00:11

Ja też wiem ,ale tu chyba mamy przypadek Yody wędkarstwa .....

 

Duże fustracje czuje ......



#32 OFFLINE   martom

martom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 00:12

Niestety wędkarzem doskonałym nie jestem i pewnie nie będę ....

Dlatego też chętnie przywdzieję jutowy worek i będę za tobą nosił podbierak próbując się czegoś nauczyć.

 

Prowadź ,,mistrzu".......

Na dzisiaj poprzestaniemy na szacunku dla rozmówcy.

Twój wpis o konieczności smarowania po zakupie kołowrotków Ryobi Ecusima i nie tylko bardzo przydatny, ale to nic nowego w produkcji masowej :)



#33 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 marzec 2018 - 00:32

Na dzisiaj poprzestaniemy na szacunku dla rozmówcy.

Twój wpis o konieczności smarowania po zakupie kołowrotków Ryobi Ecusima i nie tylko bardzo przydatny, ale to nic nowego w produkcji masowej :)

 

Myślę ,że nie każdy o tym wie a ponieważ miałem takie trzy to podzieliłem się tą informacją .Są też masówki ,które mają załadowane sporo smaru i nie wymagają takich operacji .

 

I pomimo tego ,że wiem na co łowie czym łowię etc.oraz tego że 2018 będzie moim 36 rokiem z wędką w dłoni to cały czas uważam,że jeszcze dużo się muszę nauczyć bo woda uczy pokory.... ot drobny niuans w samoocenie ...



#34 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 01:54

[quote name="martom" post="2352737" timestamp="1521322584"]Na ten kołowrotek jest 5 lat gwarancji, to nie wiem o co chodzi. A co do kijka dla żony to o czym Ty piszesz?
Bardzo trudny w odbiorze jesteś, masz jakiś problem z kulturą czy z prawem?

Ty z czytaniem postów po kolei. Tak byś wiedział o co z kijem chodzi.
Stać mnie na to, żeby zrobić taki prezent osobie, której bardziej się przyda. Oddałem coś co miałobyć zapasem, nie kupuję sprzętu żeby go po trzech wypadach reklamować czy serwisować. Produkcja masowa a brak smaru... Co ma jedno z 2 wspólnego od tego jest kontrola jakości. A złom będzie złomem przykro mi, że musisz czymś takim kręcić.

Pozdrawiam.

#35 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 18 marzec 2018 - 12:25

Panie @Otto czy wnosisz coś merytorycznego do  tego wątku czy też dajesz upust swojej fustracji ?

 

Jak wnosisz to napisz np: fajny nawój ,dobry hamulec ,słaba powłoka etc.

Jeżeli zaś wylewasz z siebie tylko swoje żale lub piszesz tylko żeby coś napisać to proponuję idź na ryby albo spacer na świeżym powietrzu lub napisz list do pisma pokroju ,,Bravo" .

 

Jeśli odpiszęsz w sposób ,,jadowity" i niemerytoryczny  to odpowiedzi oczywiście nie będzie bo jak mawiał Boguś Linda : ,,nie chce mi się z tobą gadać "

To po porostu poniżej mojej godności i poczucia dobrego smaku a pisanie w stylu : ,,A złom będzie złomem przykro mi, że musisz czymś takim kręcić" powoduje u mnie odruch wymiotny na ludzi twojego pokroju.

 

No chyba ,ze napiszesz : w ecusime nie podoba mi się rolka kabłąka to wtedy możemy pogadać ....



#36 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 marzec 2018 - 13:06

Miałem Ecusima 2000Vi i byłem bardzo zadowolony, kołowrotek kręcił cicho i przyjemnie. Wybrałem go spośród kilku w sklepie, po zakupie wysłałem do kolegi, żeby go przesmarował, wyregulował i zrobił wszystkie czary-mary, które robią magicy od kołowrotków. Przez rok kołowrotek kręcił bez zarzutów, a na rybach byłem prawie codziennie ok. 1-2 godziny. Z czystym sumieniem mogę polecić, w tej cenie jest ok.



#37 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 13:29

Fakt, tu masz rację. Nic nie wspomniałem o wykonaniu oraz użytkowaniu.
Nawój b.dobry, żyłka plecionka. Hamulec jak to w kołowrotkch Ryobi precyzyjny oddaje świetnie.
Minusy konieczność smarowania przed użytkowaniem, luzy na korbie oraz nieprzyjemny dźwięk podczas użytkowania, blokowanie mechanizmu. Jeżeli nic nie wnoszę do rozmowy, po co odpisujesz? Fakt nie masz argumentów, żeby bronić ten kołowrotek bo takich nie ma. Atakujesz mnie ze względu, że wyrażam swoją opinię jak inni forumowicze. Forum jest po to, żeby inni nie popełnili błędu z zakupem tego produktu i zaoszczędzili swój czas na odsyłanie na serwis nowego kołowrotka.

Jeżeli ktoś planuje zakup tego kreciołka, lepiej dołożyć 50zł i kupić daiwe ninja.
Co do wymiotów, oraz bravo. Widać twój poziom intelektualny, więc nie porozmawiamy.

#38 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 18 marzec 2018 - 14:53

Kolego a pokaż mi ta ninje droższa o 50zl względem ecusimy. Bo gdzieś nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na alledrogo. Skoro jesteś tak precyzyjny i merytoryczny w swoich wypowiedziach to z tymi 5 dyszkami przesadziłeś. Odnośnie samej ecusimy mam dwie sztuki w rozmiarze 4000 przy picerku i dla mnie jest ok. Wiadomo nie jest to młynek za 300zl+

#39 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 18 marzec 2018 - 15:07

Mam rozmiar 2000 i 3000 oby dwa po 3 latach kręcą dalej bardzo dobrze. Może nie napracowały się bardzo ale każdy te 20-30 wyjazdów w roku zaliczył ;)



#40 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 16:55

https://www.decathlo...id_8357473.html zawsze można zamówić do najbliższego sklepu. Wystarczy poszukać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych