Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smutna konstatacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 marzec 2014 - 13:20

Szanowni Koledzy !

 

Chciałby na naszym forum dyskutować o sprawach istotnych ,aktualnych ,związanych nie tylko z wędkarstwem.

 

Chciałbym,przekazując własne sugestie zapoznać się z poglądami innych,skonfrontować swoje argumenty z Waszymi.

 

Otóż nie jest to łatwe,a czasem wręcz niemożliwe - to moja tytułowa smutna konstatacja. Watek o specyficznej japońskiej metodzie połowu ryb został w krótkim czasie zdemolowany przez zbyt aktywnych dyskutantów i zamkniety.

Wątek rozpoczęty w sposob otwarty,daleki od jednoznacznej oceny,wątek mogący z czasem przynieść kolejne ciekawe obserwacje także o kulturze,mentalnosci i zwyczajach "samurajów"

 

Ale cóż-Japonia jest daleko....jednak jak  się okazuje...

 

... (tak,tak niestety) sprawy bliskie można także sprowadzić do absurdu,zarechotać,zagadać  i znając realia prowadzenia portalu mniej lub bardziej świadomie wyeliminować z dyskusji.

 

http://jerkbait.pl/t...arosja-ukraina/

 

Gdy wiekszość przytomnych obywateli zerka z niepokojem na rozwój wypadków,dyskutuje,ocenia sytuację być może związaną z ich losem  w najpoważniejszy z możliwych sposób , nasza dyskusja na ten temat  zakończyła się dość przyznam gwałtownie.

Dyskutanci przedłożyli  zagadnienia preferencji seksualnych  polityków,nawyki żywieniowe społeczeństwa  oraz chore ambicje terytorialne ekstremistow nad spokojną rozważną ,uzupełnianą  codziennymi obserwacjami ,rozmowę.

 

Cóż...moderator (po ostatnim-żartobliwie zauważę -własnym zresztą) wpisie zamknął wątek.

 

Tak ,wiem-na portalu nie zajmujemy się polityką.

 

To co się teraz dzieje to jednak coś  więcej.Coś co z poznawczego punktu widzenia jest wyjątkowe i znaczące.Szkoda,że z powodów o których napisałem,nie mogę z Wami o tym rozmawiać. Szkoda,że podobnie jak przedmiotowy,także inne wątki są pacyfikowane i rujnowane przez uczestników,którzy muszą "głośniej,więcej",którzy jak dzieci lecą z wyciągniętym paluszkiem i piskiem "ja,ja ,teraz ja powiem".

 

Ot - smutna konstatacja :(

 

kardi

 

 

 

 

 

 

 

 



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2014 - 13:55

Szanowni Koledzy !

 

Chciałby na naszym forum dyskutować o sprawach istotnych ,aktualnych ,związanych nie tylko z wędkarstwem.

 

 

Pawle,

 

niestety może to być trudne. Jerkbait.pl ma swój profil, jest portalem wędkarskim, czyli z dosyć wąsko zakreśloną tematyką. Jak sam zauważyłeś, w regulaminie jest jasno określone co jest wyłączone z zakresu dyskusji w Cafe. Prosiłbym wszystkich, również Ciebie, o uszanowanie takiej decyzji właściciela. Oczywiście nie trzeba się z nią zgadzać, ale chciałbym aby była ona przestrzegana. Na takich zasadach portal funkcjonuje od 9 lat - z pewnością są lepsze miejsca w sieci do dyskusji na aktualne tematy polityczne.

 

Kto inicjuje na jerkbaicie dyskusje w mniej lub bardziej jawny sposób próbujące obchodzić ograniczenia zawarte w regulaminie - musi się liczyć z tym że tematy takie będą zamykane lub usuwane, niestety.  Czasami będą również zamykane prewencyjnie, bo praktyka bardzo dobrze pokazuje czym , czy też w jaki sposób, kończą się dyskusje w takich sprawach na portalu. Co zresztą wydaje mi się sam zauważyłeś w swojej wypowiedzi.

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych