Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki kij do ok. 50g na łowienie gumami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 06 luty 2018 - 19:49

Mikado, wypuścił nową serię wędek pod grube ryby "Excellence Goliat" tylko, że cw max 160g może by pociskał większym cieżarem.

http://e-rybka.pl/we...60g-p-6296.html

Osobiście spróbuje model 2,40m 50-140g.

Praca kija

https://youtu.be/hRuArOA8MJw?t=10m45s


Użytkownik zandermafija edytował ten post 06 luty 2018 - 19:56


#42 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2018 - 01:01

odkopię temat, bo szukam czegoś co ogarnie do 200g przynęty, gumy, i nie będzie morską pałą na dwustopowych przelotkac ważącą 400 gramów

wymagania:

2 składy, moga być asymetryczne, długośc do 2,5 metra, oczywiście pod spining, bo cast nie wchodzi w rachubę, seryjny kij pod szczupaka - istnieje taki kij czy takie rzeczy tylko w Erze?

 

obecnie ogarniam do 150g choć komfortowo do 120g Shimano Beastmasterem DX 210XHP kupionym za 300 zł i Pennem Slammer'em 360 za kolejne 300zł

Marcin wyjaśnij proszę bo ciekawość mnie zżera. Czemu właściwie nie cast przy  wabikach 150-200 gramów? Gdzie jest sens?



#43 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 luty 2018 - 10:58

Marcin wyjaśnij proszę bo ciekawość mnie zżera. Czemu właściwie nie cast przy  wabikach 150-200 gramów? Gdzie jest sens?

Andrzej, dobry kołowrotek do casta do ciężkiej orki to minimum 1000 a najpewniej coś pod 1500 zł jeśli niski profil, kij spiningowy czy castingowy to cena porównywalna, Kołowrotek do spiningu mam a do casta nie, wiec taniej kupić wędkę niż wędkę i kołowrotek. Co do trzymania linki palcem przy spiningu zabezpieczam się tak jak muszkarze, koszt rękawicy czy osłonki palca jest nadal niższy niż niskoprofilowca, nawet Orvis za 8 USD będzie tańszy od kołowrotka


  • Robert Crocker lubi to

#44 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2018 - 11:01

Andrzej, dobry kołowrotek do casta do ciężkiej orki to minimum 1000 a najpewniej coś pod 1500 zł jeśli niski profil, kij spiningowy czy castingowy to cena porównywalna, Kołowrotek do spiningu mam a do casta nie, wiec taniej kupić wędkę niż wędkę i kołowrotek. Co do trzymania linki palcem przy spiningu zabezpieczam się tak jak muszkarze, koszt rękawicy czy osłonki palca jest nadal niższy niż niskoprofilowca, nawet Orvis za 8 USD będzie tańszy od kołowrotka

Oj tam. Lexa za 600 wystarczy. Za to zestaw lżejszy i wygodniejszy do rzutu.



#45 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 07 luty 2018 - 12:31

Andrzej, dobry kołowrotek do casta do ciężkiej orki to minimum 1000 a najpewniej coś pod 1500 zł jeśli niski profil, kij spiningowy czy castingowy to cena porównywalna, Kołowrotek do spiningu mam a do casta nie, wiec taniej kupić wędkę niż wędkę i kołowrotek. Co do trzymania linki palcem przy spiningu zabezpieczam się tak jak muszkarze, koszt rękawicy czy osłonki palca jest nadal niższy niż niskoprofilowca, nawet Orvis za 8 USD będzie tańszy od kołowrotka

 

Mam parę luźnych zestawów, nowe się robią i dam Ci castowy zestaw w Szwecji jaki będziesz chciał na cały tydzień i będzie przymusowa nauka castingu, nie złapiesz bakcyla to nie kupisz ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 07 luty 2018 - 12:32

  • Negra i wuran lubią to

#46 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 07 luty 2018 - 16:12

Jako stałoszpulowy dżihadysta walczyłem, z tym żeby się nie przerzucić na casta. Walczyłem walczyłem... i w końcu casta pod duże gumy zakupiłem i nie żałuje(W4 Powercast-T 255 cm  40-130 g + Lexa 300). Przez lata używałem do tego typu przynęt spina, starego Dragona (Pilk 2,70cm cw80-180gr) i dawał radę. Jednak zdecydowałem się na casta, a tak naprawde na mulitk ze względu na  obrotówki XXL z podwójnym skrzydełkiem, które stawiają bardzo duży opór w wodzie. Po prostu żaden kołowrotek by tego nie wytrzymał na dłuższą mete. I teraz wiem, że castem napewno wygodniej, lżej i dużo lepsze czucie tego co się dzieje na drugim końcu... ale czy spinem sie nie da? Pewnie, że sie da, jak ktoś sie uprze to nic go nie powstrzyma i myśle, że wcale nie będzie łowił mniej z tego powdu  :)

Ja na przykład nigdy się nie przekonam do jerkowania castem i już... kto mi zabroni spinem jerkować  :P


Użytkownik robbertzam edytował ten post 07 luty 2018 - 16:13

  • drag lubi to

#47 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 luty 2018 - 22:22

Jako stałoszpulowy dżihadysta walczyłem, z tym żeby się nie przerzucić na casta. Walczyłem walczyłem... i w końcu casta pod duże gumy zakupiłem i nie żałuje(W4 Powercast-T 255 cm  40-130 g + Lexa 300). Przez lata używałem do tego typu przynęt spina, starego Dragona (Pilk 2,70cm cw80-180gr) i dawał radę. Jednak zdecydowałem się na casta, a tak naprawde na mulitk ze względu na  obrotówki XXL z podwójnym skrzydełkiem, które stawiają bardzo duży opór w wodzie. Po prostu żaden kołowrotek by tego nie wytrzymał na dłuższą mete. I teraz wiem, że castem napewno wygodniej, lżej i dużo lepsze czucie tego co się dzieje na drugim końcu... ale czy spinem sie nie da? Pewnie, że sie da, jak ktoś sie uprze to nic go nie powstrzyma i myśle, że wcale nie będzie łowił mniej z tego powdu  :)

Ja na przykład nigdy się nie przekonam do jerkowania castem i już... kto mi zabroni spinem jerkować  :P

Pewnie że nikt nie zabroni,najważniejszy komfort i dobra zabawa.Chociaż ja po próbach przez lata ze spinem na ciężko i przejściu na casta cały czas się zastanawiam po co tak długo się męczyłem.I wcale nie musza to byc jakieś kosmiczne cyfry,tak jak pisze Andrzej-Lexa czy od bidy Tatula 200HD,kij sie da ogarnąć budżetowy.Ja mam DAM Impulse-do 150g 2,5m,kosztowało toto 300PLN z małym hakiem.Jak ktoś woli takie cięzkie tematy ogarniać spinem to ja tam nic nie mam,każdy łowi jak mu fajnie.Tyle że jest jeszcze problem wagi potrzebnego stałoszpulowca-pewnie z dwa razy tyle co multik do takich zastosowań.Przy całym dniu walki lub kilku dniach pod rząd na jakimś wyjeżdzie zrobi to naprawdę konkretną różnicę.


  • godski lubi to

#48 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 grudzień 2018 - 00:20

Witam szukam kija 240-260 10 do 40,45 gr do połowu gumami szczupaka sandacza  z łodzi na jeziorach, w cenie ok. 250-500zł

Kijek ma być szybki nie gubiący ryb.Szukałem przez gogle ale mam tylko mętlik w głowie.

Pozdrawiam  dziękuję za każda merytoryczną odpowiedź


Użytkownik Jano edytował ten post 04 grudzień 2018 - 16:00

  • Jarek M lubi to

#49 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 06:09

Cormoran Ray Cor-X ☺
  • Jarek M lubi to

#50 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:20

A forumowej wyszukiwarki używałeś? Podobnych tematów było sporo.


  • woblerek48 i S.N. lubią to

#51 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:27

Skoro ma być merytorycznie to ja się zapytam się :

 

spinning czy casting?

 

Poza tym, pogodzenie szczupaka i sandacza jednym kijem to niestety pójście na kompromisy.


Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 04 grudzień 2018 - 09:28

  • woblerek48 lubi to

#52 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:33

KAMISORI i masz sprawe z głowy


  • WojtekCIN lubi to

#53 OFFLINE   sandacz999

sandacz999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Albert
  • Nazwisko:Woźniak

Napisano 04 grudzień 2018 - 13:23

Technium Shimano, mam 3 kije z tej serii 190 7-21, 244 14-42 i w cast tego najmcniejszego z katalogu. Tym 244 łowie na większe gumy 12-15cm z lekkim obciązeniem i jest to mega sprawa, malymi gumami do 7,5cm z 30g ołowiu też czasem go używam i też daje dobrze radę



#54 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 grudzień 2018 - 23:30

Spinning

Im więcej szukam tym mniej wiem .



#55 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 05:11

Kolega wyżej polecił Kamisori od Mikado, to są porządne kije za niewielki pieniądz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#56 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 grudzień 2018 - 20:37

Spinning
Im więcej szukam tym mniej wiem .

Teraz chyba każdy dystrybutor /producent ma coś w swojej ofercie. Patrzysz ile maksymalnie możesz wydać i sprawdzasz ofertę, wybierasz i lowisz. To nie związek małżeński. Ja jak jadę na ryby, schodze do piwnicy i sam nie wiem który kij wziąć i gdzie na ryby jechać. Jakbym miał 2-3 kije byłoby prościej. Ja nieraz nie lubię jakiegoś kijka a później mi się coś odwidzi i przez dłuższy czas tylko tej jednej wędki używam. Nie ma co się za długo zastanawiać wybierz coś co koledzy polecili i koniec tematu.
Pzdr

#57 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 08 grudzień 2018 - 16:53

Czy ktoś z was posiada może ten kij Gamakatsu 90H Deep drive& Heavy Jig 2,70 10-45g i może coś onim powiedzieć?



#58 OFFLINE   jarekś

jarekś

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Swiatkowski

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:57

mikado kamisori to przyzwoite kije do 240 cm max

zobacz oferte dragona nano power 2.28 -2,45 do 35-lub 42g.godne polecenia 

mają jedna wadę, proponuję wybierac w sklepie stacjonarnym ,często blanki są krzywe 



#59 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 12 grudzień 2018 - 00:50

Ja bym bral sg xlnt2 do 50g

#60 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 03 styczeń 2019 - 18:13

Ja bym bral sg xlnt2 do 50g

Możesz coś więcej powiedzieć o tym kiju ?

Też szukam spina o długości max 240-250cm do 6 calowych gum typu LS shaker, kopyta itp. na główkach 10-15g - łowienie na wodzie stojącej. Mam  2 metrowego Fenwicka HMG 10-28g linka 8-20lb w jednoskładzie (bardzo fajny i mocny patyk jak na opisany cw), i rzucałem takimi gumami + 10g ołowiu - da radę, ale komfortu super nie ma i  nieco dłuższy patyk niż 2m, chociaż z odrobinę dłuższym dolnikiem byłby chyba wygodniejszy.

Do takiego łowienia odpowiedni byłby starszy model Beast mastera do 50g? Poluje na takiego ;)


Użytkownik wilczybilet edytował ten post 03 styczeń 2019 - 18:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych