Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie przynęty szczupakowe...na szkiery Szwecja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2014 - 21:04

Cześć wszystkim!

Może ktoś był na szkierach św. Anny w Szwecji...i chciałby podzielić się doświadczeniami, a mianowicie jakie przynęty, metody, czy lekko czy ciężko itp. na wiosennego szczupaka...Wybieram się w połowie maja i jest to mój pierwszy wyjazd także nie mam doświadczenia...jeszcze jedno jakiej można się spodziewać tam mniej więcej pogody o tej porze roku, jakie zabrać ciuchy...Z góry dzięki, Pozdro :) 



#2 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 09 marzec 2014 - 21:52

wybieram się z Eventurem 24.05-31.05 na szkiery Senoren (podobno łowi się na widzie 0,5 m - 2m głębokości).

 

dołączam się do pytania o wiosenne szkiery w szerszym kontekście - przynęty, sprzęt, inne dobre rady.

 

dżerkowy sprzęt gromadzę od zera - od wędziska pod przynęty.

 

odnośnie przynęt - skupiam się na sliderach, fatso, sweeperach, glidin rapach, zamierzam wziąć po kilka (naście) w rozmiarach 10 (slidery), 12 (fatso, glidin rapy), 14 (sweeper) w różnych wariantach kolorystycznych i opcjach S/F. do tego kilka dodatków (np. SG belly up, dorado drunk, kilka jerk& swim SG).

 

Do tego oczywiście zestaw gum + nieśmiertelny pakiet kilku obrotówek (Mikołajki, mepps lusox + kilka spinnerbaitów). Z gum królują różnej maści kopyta, canibale savage gear i (!!!) Sandry delalande. do tego trochę real eel, dragonów i relaxów (lunatic, king shad etc.).

 

Czy - bazując na Waszych doświadczeniach - to jest dobre podejście do kompletowania zestawu startowego na łowiska szkierowe?

 

Pio, trochę rozszerzyłem trochę wątek - mam nadzieję, że nie masz mi za złe. w razie czego wszystko oprócz przynęt przeniosę do nowego tematu :-)

 

Pozdrawiam

 

Edit: "wykroiłem" wątek sprzętu do osobnego tematu


Użytkownik croock edytował ten post 10 marzec 2014 - 09:26


#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2014 - 22:07

wez sobie kilka duzych much typu "hairy killer" abu garci irlandzkie szczupaki sa w amoku jak je widza ;)



#4 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2014 - 22:19

wez sobie kilka duzych much typu "hairy killer" abu garci irlandzkie szczupaki sa w amoku jak je widza ;)

Mówisz o tych 21g...w jakim kolorze? Jak się tym łowi ;)



#5 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 09 marzec 2014 - 22:24

Cześć wszystkim!

Może ktoś był na szkierach św. Anny w Szwecji...i chciałby podzielić się doświadczeniami, a mianowicie jakie przynęty, metody, czy lekko czy ciężko itp. na wiosennego szczupaka...Wybieram się w połowie maja i jest to mój pierwszy wyjazd także nie mam doświadczenia...jeszcze jedno jakiej można się spodziewać tam mniej więcej pogody o tej porze roku, jakie zabrać ciuchy...Z góry dzięki, Pozdro :)

byłem końcem czerwca, najważniejsze namierzyć rybę bo wody kawał, w maju powinien być jeszcze w płytkich zatokach, ciepłe ciuchy koniecznie, maj w teorii to wczesna wiosna (choć np. dziś kilkanaście stopni na plusie)



#6 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1634 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 00:04

Cześć jesli chodzi o kijek do jerka to nieźle sie sprawdza k-don ja mam do 80 gr i to faktycznie jego max

#7 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 10 marzec 2014 - 07:57

Cześć wszystkim!

Może ktoś był na szkierach św. Anny w Szwecji...i chciałby podzielić się doświadczeniami, a mianowicie jakie przynęty, metody, czy lekko czy ciężko itp. na wiosennego szczupaka...Wybieram się w połowie maja i jest to mój pierwszy wyjazd także nie mam doświadczenia...jeszcze jedno jakiej można się spodziewać tam mniej więcej pogody o tej porze roku, jakie zabrać ciuchy...Z góry dzięki, Pozdro :)

Zabierz jerki tonące.Koniecznie szybko tonące na 3-4 m trzcinki.Na lewo masz dlugą trzcinową zatokę.Taką 3-5 km.Nałowisz tam szczupaków do bólu.Na jeziorku,czyli z prawej strony sporo okonia pod wyspami. Poszukaj też toniowych szczupaków.



#8 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 marzec 2014 - 21:48

Duże gumy, duże wahadła i jerki od 10 cm w górę.



#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 marzec 2014 - 23:40

Mówisz o tych 21g...w jakim kolorze? Jak się tym łowi ;)

 

dokloadnie. lowi sie wg producenta sciagajac i zatrzymujac co jakis czas ja tam lowie delikatnie (badz mocniej) podszarpujac. pierwsze kilka rzutow nie bedzie tonac (bywaja na takie plywajace piekne brania, ale nie udalo mi sie nigdy zaciac takiego brania). po kilku pacnieciach w wode lub zwyklych rzutach ladnie lata i powoli tonie (trzeba chwile poczekac jak chcesz lowic glebiej). po skonczonym lowieniu warto pomachac w kolo w powietrzu byc osuszyc jak najbardziej (jeszcze mi nie zgnila, ale cos czuje ze to mozliwe jak wsadzisz mokra do pudelka).

 

Ps ich nie ma w zlym kolorze.. ;) lubie przynety bialo czerwone i zolto czarne na szczupaka, ale to prawdopodobnie moje widzimisie)


Użytkownik gooral edytował ten post 10 marzec 2014 - 23:41


#10 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 11 marzec 2014 - 12:03

Czy brac w tym terminie np. kombinezon plywajacy...nie bedzie za goraco w polowie maja

#11 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 23:59

Witam! kombinezon może przydać się zawsze....o tej porze roku pogoda może zmienić się w 15 min, i tak co godzinę możesz miec deszcz lub burzę....



#12 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 12 marzec 2014 - 10:40

Ja do Szwecji zabrałem komplet kurtka i spodnie z membraną oddychającą i przydąły się bo pogoda co pół godziny była inna, także czy weźmiesz coś podobnego czy kombinezon - coś zabierz bo pogoda w szkierach lubi kaprysić.

Jeśłi chodzi o jerki a nie masz z tym doświadczenia to zabierz kilka Slidrów 10 S - zawsze skuteczne i łatwo się nauczyć jerkowania.



#13 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 08:17

wybieram się z Eventurem 24.05-31.05 na szkiery Senoren (podobno łowi się na widzie 0,5 m - 2m głębokości).

 

dołączam się do pytania o wiosenne szkiery w szerszym kontekście - przynęty, sprzęt, inne dobre rady.

 

 

No to równy miesiąc przed Tobą (26.04 - 03.05) przetrzemy Ci szlaki w Senoren, również z Eventurem :)

Tak BTW - to dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy post na tym forum, na które dotarłem wyszukując sobie informacji o Senoren i okolicach. Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnie sprzętu i przynęt mam doświadczenie ze szkierów Alandzkich, gdzie byłem dwukrotnie. Szczupak brał mi za każdym razem na dosłownie wszystko. Mors 1 i 2 wydawały się chyba najsmaczniejsze. Gumy i kopyta najlepsze z niebieskim i czerwonawym , albo żółtym grzbietem. Ponieważ w Senoren, jak czytam jest dużo śledzia, to sądzę, że zwykłe wahadłówki typu Mors będą strzałem w 10.

Najczęstszym osobnikiem, jakiego łowiłem był szczupak między 50 - 80 cm. Jeden jedyny raz miałem metrówkę. Dlatego stosuję średnie zestawy. Kije biorę dwa: 270 mm 40g i 285mm 35g wyrzutu. Kołowrotki - łowię na Shimano z przełożeniem 6:00 i na Stelli 5:2 i niższego przełożenia bym nie polecał.

Ze względu na wielkość ryby i raczej brak zaczepów (nie wiem jak będzie w Senoren) łowiłem na szkierach Alandzkich na dobre plecionki od 1,1 - do 1,5 maksymalnie.

Resztę opiszę po powrocie, będziesz miał wiedzę "na świeżo" :)

Pozdr,

TZ

 



#14 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 18 marzec 2014 - 08:39

Siema Tomek hehe

opiszemy razem te wyprawe :P


Użytkownik seiken edytował ten post 18 marzec 2014 - 08:40


#15 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 08:56

Siema Tomek hehe

opiszemy razem te wyprawe :P

Cholera .... czy istnieje forum, na którym Ciebie nie ma .... :)



#16 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 18 marzec 2014 - 14:32

Panowie, odezwę się na priv :-)



#17 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 15:08

Panowie, odezwę się na priv :-)

OK.

Nie bój nic, bo wszystko co łapiemy ląduje w wodzie - "no kill". Akwen być może uszczuplimy o jednego zębatego i kilka pasiaków na patelnię  :)

Pozdr,

TZ

 

Jak się ma "no kill" do patelni  :wacko:


Użytkownik milupa edytował ten post 19 marzec 2014 - 10:46


#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 15:23

OK.
Nie bój nic, bo wszystkzo co łapiemy ląduje w wodzie - "no kill". Akwen być może uszczuplimy o jednego zębatego i kilku pasiaków na patelnię :)
Pozdr,
TZ

takze ciebie witamy ... oprocz powiedzenia dzien dobry w odpowiednim watku polecam zapoznanie sie z regulaminem, moze wtedy tematy kulinarne zostana przeniesione na inne fora lub srodki komunikacji :)

#19 OFFLINE   TZ_TeZet

TZ_TeZet

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2014 - 15:43

Dziękuję za dobrą radę. Ponowiłem powitanie w odpowiednim do tego miejscu. Przeczytałem również ogólny regulamin prywatnego Forum, w którym nie znalazłem niczego odnośnie "nietaktu", jak popełniłem. Zdanie z patelnią w tle było podkreśleniem z przymrużeniem oka zasady "no kill" a nie podaniem przepisu na rybę w wątku mówiącym o przynętach na szkiery. I dziękuję za ustawienie do kąta. To miła zasada dla nowych userów.  

Pozdrawiam,

TZ



#20 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 18 marzec 2014 - 22:17

Ja byłem kilka lat temu na szkierach ale w październiku.Szczupaki miały stać głębiej a okazało się że znaleźliśmy je pod trzcinami w zatoczkach bo na otwartej wodzie wiało jak cholera,osobiście polecam spore gumy na lekkich główkach bo na nie najwięcej brań