Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki akumulator do silnika elektrycznego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
823 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 10 sierpień 2017 - 16:07

dodam tylko że te akumulatory to piękna sprawa na nasze łodzie,są bardzo lekkie :)   ale drogie niestety jeszcze się waham czy w tym roku je kupić bo niestety kasa :rolleyes:

Marmilo dawaj ta ofertę zobaczymy co tam wypisali ,mi wystarczą dwie 90ah bo i tak pływam na głównym ,a ten bardziej dla picu na Mietków  ;)



#382 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 07:31

Używa ktoś tego http://www.ebay.co.uk/itm/172199865395

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#383 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 07:34

Używa ktoś tego http://www.ebay.co.uk/itm/172199865395

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Albo tego https://www.akumulat...110ah-p-85.html

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#384 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 12 sierpień 2017 - 16:54

https://www.olx.pl/o...99-IDndyc0.html
Miał ktoś do czynienia z czymś takim ?

#385 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:25

Już niedługo pojawi się na wyposażeniu silnik dziobowy MOTORGUIDE XI5 55lb GPS, 12 V który ma  służyć do napływania na miejscówkach i kotwiczenia w wyznaczonych miejscach. Chcę MotorGuida ponieważ mam już echo Lowrenca i chcę to wszystko połączyć w jedną całość.

Jak rozwiązać kwestię aku. Teraz do rozruchu Hondy BF30, sonaru i drobnej elektryki łodzi (oświetlenie, pompa, ładowarka 12V) używam aku VARTA E11 12V 74Ah, 680A. Na wyposażeniu już jakiś czas i nigdy nie zawiódł. Zastanawiam się czy wymienić go na większy i mieć wszystko pod jednym czy dokupić osobny aku pod MotorGuida. Jeżeli tak to jaki? Czy ten co mam aktualnie ogranie temat?


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 11:26


#386 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 17 wrzesień 2017 - 14:00

Myślę ze musisz mieć 2 jeden do rozruchu drugi pod elektryk ,bo jak rozładujesz aku to jak odpalisz silnik spalinowy, chyba ze masz silnik odpalany na linkę

druga kwestia że twój akumulator nie nadaje się do silników elektrycznych :(  tylko do rozruchu 


  • MarCinFin lubi to

#387 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 14:40

Myślę ze musisz mieć 2 jeden do rozruchu drugi pod elektryk ,bo jak rozładujesz aku to jak odpalisz silnik spalinowy, chyba ze masz silnik odpalany na linkę
druga kwestia że twój akumulator nie nadaje się do silników elektrycznych :( tylko do rozruchu

Na dzień dzisiejszy nie ogarniam tematu akumulatorów. Honda ma zapłon elektryczny ale gdyby aku wysiadł to można linkę podpiąć, taki backup. A jaki aku polecasz pod 55lb motorguida xi5? I od razu w jakie ładowarki uderzać?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#388 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2017 - 16:00

Kodzak dobrze prawi, kup drugą baterię.
Jeśli będziesz korzystał też z funkcji kotwicy to lepiej dla rezerwy weź jakiś 100 ah.
Nie ma też według mnie sensu zakup drogiej baterii jeśli nie jest to główne źródło napędu. Ja bym kupił jakiegoś kwasiaka do 500 zł np. banner energy bull.
W ładowarkę lepiej zainwestować, CTEK 10 będzie ok.
  • MarCinFin lubi to

#389 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:25

Jako silnik manewrowy to 100ah w zupelnosci starczy , Nie będziesz na nim dziennie robił 15km.ani pływał godzinę z v max. Zapy to przeciętne aku. Moje po niespełna 2 sezonach słabana I jest porządną ładowarka i po każdym plywaniu ładowane. Nie psiocze na nie, bo jakie pieniądze taka jakość.jednak u mnie one stanowią główne zasilanie do silnika... kupując je miałem świadomość że 2-3 sezony i pójdą na złom.
  • MarCinFin lubi to

#390 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:17

W ładowarkę lepiej zainwestować, CTEK 10 będzie ok.

CTEK 7 wystarczy do doładowywania 100Ah - 5-6 godzin i będzie full..


  • MarCinFin lubi to

#391 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:32

CTEK 7 wystarczy do doładowywania 100Ah - 5-6 godzin i będzie full..

Jestem laikiem w sprawie aku a tym bardziej ładowarek, a mam kilka pytań. Czy po zakończonym ładowaniu trzeba rozłączyć zestaw, wyłączyć ładowarkę czy można zostawić na kilak dni? Mam na myśli, że po zakończonym ładowaniu ładowarka odłącza się automatycznie i przechodzi w stan czuwania bez szkody dla aku i samej ładowarki. Na dzień dzisiejszy łódź trzymam w marinie z opcja na wodzie lub na przyczepie na placu (ostatnio ta wersja dominuje ze względu na dalsze wyprawy na archipelag) z wolnym dostępem do prądu. Chciałbym tak cały zestaw zamontować, żeby kończąc ryby podpiąć kabel zasilający do ładowarki (zainstalowanej na łodzi) i naładować aku bez taszczenia aku do domu. 



#392 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:44

Ctek to w pełni automatyczne ładowarki, możesz zostawić i nic nie ma prawa się stać. Cteka7 miałem, teraz mam 10, przydaje się kiedy trzeba trochę szybciej naładować akumulatory.

#393 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:57

CTEK 7 wystarczy do doładowywania 100Ah - 5-6 godzin i będzie full..

Cetek 7 - zdaje się to max 7A. Po 7 h da 7x7 czyli 49Ah. To dopiero 1/2 . Cyba że coś źle liczę???



#394 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2017 - 21:06

Cetek 7 - zdaje się to max 7A. Po 7 h da 7x7 czyli 49Ah. To dopiero 1/2 . Cyba że coś źle liczę???

Teoretycznie się zgadza W praktyce jest gorzej bo pod koniec ładowania prąd mocno spada.

 

Z drugiej strony nie rozładowujesz aku do 100% bo to śmierć dla niego.



#395 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2017 - 17:46

Panowie a co sądzicie o aku Sznajder (ZAP) 100Ah Zap Marine 86000 DC? Co do ładowarki jestem już przekonany do CTKA 10A. Wszystko miałbym (razem z MotorGuideXI5) wtedy w jednym sklepie i poszłoby pod jedną zniżką (co nie ukrywam mam dla mnie duże znaczenie bo temat na tani nie wgląda). Inna opcja dla aku to  aku  EXIDE DUAL ER450 95AH/650A  lub EXIDE DUAL ER550 115AH/760A.



#396 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:26

W poście 389 tego wątku masz częściową odpowiedź. Kolega @siarq używa zapy.

Exide są mało popularne, firma niemiecka, a czy jakość też? ...ciężko powiedzieć.

Ja mam banery, znajomi też je używają i za te pieniądze według mnie są bardzo dobre. 



#397 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:49

@Godski  miał miał odrębny temat dla Exida. 

http://jerkbait.pl/t...ecałe-5-stówek/

Z tego co wyczytałem to chyba nie kupił Exida i zakupił ZAP-ę.



#398 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 wrzesień 2017 - 19:52

Marcin...., wiekszosc tych akumaltorów "tanich" jest siebie warta ,w skrocie piszac . Czy to Baner , bull czy exide czy inne wynalazki. Konkretne akumulatory do konretnego przeznaczenia sa drogie. I tu swiata nie zmienisz. Jak szukasz aku , to zwroc uwaga ,ktory z producentow podaje pelna charakterystek akumulatora - karte katalogowa odnosnie zastosowania z wykresami itp. Nie musisz sie znac na tym . Chodzi o to ze powazni gracze rynkowi, nie maja za wiele do ukrycia . Niepozorni i mali sieja belkot maretingowy. Cudowna pracu aku kwasa za 500zl co przezyje 700 pelnych cykli..,. Badz super zel za 700zl co ma 1200 cykli .. badz niebywaly agm z 1000 cykli.I to wszytsko miesci sie zazwyczaj w opisie, bez zadnej karty katalogowej :) Podejdz do tematu tak , ze naprawde dobry kwas 100AH kosztuje +- 1200zl w zwyz. Wiec odpowiedz sobie sam , co mozna miec za 600zl ? NIe mowie tego po zlosci , tylko taka jest rzeczywistosc


  • MarCinFin lubi to

#399 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:09

Zakładając, żanner energy bull za ”pincet” wytrzyma 3lata, to ten kwasiak za 1200 musi wytrzymać 6-7lat tak samo intensywnej eksploatacji, żeby jego zakup był uzasadniony innym względem niż ekologiczny.


  • MarCinFin lubi to

#400 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:18

Banner energy bull chodzi u kolegi 6 rok. Oczywiście jego pojemność nieco spadła ale też za bardzo o niego nie dba. 

Specyfikacja pełna.

https://www.bannerba...Bull/226-957-51


  • Apioo i MarCinFin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych