Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy duży szczupak robi świece?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2023 - 22:28

Odgrzeje kotleta... przeglądając moje stare nagrania trafiłem na tego delikwenta ryba 97 cm, kij nisko nad wodą... czy skaczą? Jak chcą to nic ich nie powstrzyma.

Moja 120 z Wigier wykonała dwa takie numery. Piękny widok, prawie jak Merlin - ciśnienie skacze. Tyle że to była pełnia lata, ryba bez brzucha i ikry, pełna energii.


  • mario70 lubi to

#22 OFFLINE   S. Cios

S. Cios

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaPiscilandia
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Cios

Napisano 21 luty 2023 - 07:16

Ok. 1965 r. w Irlandii mój ojciec wyjął szczupaka ponad 13 kg, który w trakcie holu cały wyskoczył w powietrze.

Ja natomiast w 2021 r. w rzece Byske holowałem szczupaka ponad metr, który też cały wyskoczył z wody pionowo na 1,5 m i wtedy się wypiął. Cudowne przeżycie.


  • Night_Walker, mario70 i bob74 lubią to

#23 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2023 - 14:16

Wszytko zależy od pory roku i łowiska. W okresach ciepłych (maj-czerwiec) często zdążały mi się salta metrówek. W listopadzie i grudniu już sporadycznie i tylko w płytkich łowiskach. Ryby łowione z głębokiej wody późną jesienią nigdy mi nie skakały.
  • Enio lubi to

#24 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2023 - 13:29

Moja 120 z Wigier wykonała dwa takie numery. Piękny widok, prawie jak Merlin - ciśnienie skacze. Tyle że to była pełnia lata, ryba bez brzucha i ikry, pełna energii.

Piękna ryba z pięknego jeziora🙂 Bryzgiel ? Głęboki troll ?

#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2023 - 22:55

Piękna ryba z pięknego jeziora Bryzgiel ? Głęboki troll ?

Okolice Bryzgla . Dawno , dawno temu robiłem tam tysiące kilometrów na elektryku. teraz idioci zakazali trolla bo podobno ryby wędkarze trzebili. Gó... prawda - były dni i była ich zdecydowana większość gdzie tylko ja trolowałem w toni. Po mojemu to po zmianie ekipy siatek nastawiali aby lud nakarmić rybą.



#26 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2023 - 00:42

Jezioro mojego dzieciństwa. Kocham te wodę. Odwiedzam czasami na chwilę. Oczywiście że idioci. Szkoda słów... Marzy mi się tydzień wspomnień. Ale chyba w porównaniu do innych mazurskich jezior, dalej jest potencjał. Byłem rok temu na weekend. Trzech złowiłem. Maluchy. Wypuściłem jak zawsze.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 23 luty 2023 - 00:57

  • Pumba lubi to

#27 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 luty 2023 - 10:36

Ok. 1965 r. w Irlandii mój ojciec wyjął szczupaka ponad 13 kg, który w trakcie holu cały wyskoczył w powietrze.

Ja natomiast w 2021 r. w rzece Byske holowałem szczupaka ponad metr, który też cały wyskoczył z wody pionowo na 1,5 m i wtedy się wypiął. Cudowne przeżycie.

 

Irlandzkie szczupaki notorycznie wyskakuja z wody podczas holu. Trudno powiedziec dlaczego , tak samo jak trudno powiedziec dlaczego sa zdecydowanie silniejsze i zwinniejsze niz np. nasze. Byc moze wynika to z diety, w wielu przypadkach ,,wzbogaconej '' salmonidami i szybkiego tempa wzrostu- to sa mlode ryby przy duzych rozmiarach.



#28 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 24 luty 2023 - 11:15

W sezonie 2021 pod koniec września złowiłem bardzo grubą rybę 98cm. Była bardzo silna, świecy jaką mi zaprezentowała chwile po braniu nie zapomnę :D duże ryby robią świece jednak jak koledzy pisali raczej na płytkiej wodzie

#29 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2023 - 00:30

Jak widać robi świece ale z mojego doświadczenia - nie robią .Mało tego szczupaki +80 idą u mnie jak przysłowiowa szmata bez walki. Raz ryba trochę walczyła w pionie -schodziła jak ubot . Jednej ryby nie jestem pewny czy miała +80 ale była ładna i na bardzo długim ,,dyszlu" zrobiła mnie świecę i spadła w tamtym roku. Ale jak mam tak generalizować to najczęściej świece robią mnie takie 70-80cm -raz taki 72cm zachowywał się jakby dobrze miał ponad +100 , ledwo wędki mnie nie połamał po numerze, w którym dosłownie rozpędził się i przeskoczył mnie pod koniec holu łódkę i wpłyną pod nią i ruszył w druga stronę  -trudno było nad nim zapanować a murował wcześniej straszliwie .



#30 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 25 luty 2023 - 11:21

Jak widać robi świece ale z mojego doświadczenia - nie robią .Mało tego szczupaki +80 idą u mnie jak przysłowiowa szmata bez walki. Raz ryba trochę walczyła w pionie -schodziła jak ubot . Jednej ryby nie jestem pewny czy miała +80 ale była ładna i na bardzo długim ,,dyszlu" zrobiła mnie świecę i spadła w tamtym roku. Ale jak mam tak generalizować to najczęściej świece robią mnie takie 70-80cm -raz taki 72cm zachowywał się jakby dobrze miał ponad +100 , ledwo wędki mnie nie połamał po numerze, w którym dosłownie rozpędził się i przeskoczył mnie pod koniec holu łódkę i wpłyną pod nią i ruszył w druga stronę  -trudno było nad nim zapanować a murował wcześniej straszliwie .

pewnie łowiłeś okoniówką, taką z cw do 6 g.



#31 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 25 luty 2023 - 11:50

Na sztywnym kiju i plecionce skaczą częściej. Na muchówce rzadziej, linka działa trochę jak dawny nylon, a wędzisko muchowe jak dawne kije spinningowe. Bardzo sygnalizują ewentualny wyskok, ale przeciwdziałać niełatwo. Niesamowite, że przy pierwszym wyskoku często widać tylko przypon, przy drugim już przynętę, a po trzecim już po ptakach…c&r takie bezdecyzyjne z naszej strony.🤩😂
  • wojti80 i md30 lubią to

#32 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2023 - 15:12

pewnie łowiłeś okoniówką, taką z cw do 6 g.

Jakbyś mnie znał i czytał wcześniejsze moje posty to wiedziałbyś  ,że gardzę UL . Wędki jakie stosuje to CW min. 20gram i dla mnie to jest UL .Wtedy była wędka chyba do 30 albo 40 gram. I na tej samym zestawie miałem szczupaka +90 i tego 72cm .+90 wyszedł w jakieś 2 minuty max jak nie szybciej ( bardzo długi dyszel i 2-3 razy próbował zachowywać się jak ubot góra -dół  -szedł jakbym o coś zaczepił ). Walczyć to on dopiero zaczął na pokładzie łódki.  A ten 72cm dał mnie jak nigdy popalić żadna ryba .



#33 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2023 - 19:10

Najbardziejsze jest to "mnie".. i nadzieja, w polskich realiach że 70tki to jest power. Buduje to nadzieję i wiarę w emocje przed majem 2023.😉




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych