Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do jerków i wiekszych gum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 01 maj 2014 - 17:09

Witam.Tematów tego typu już było parę, ale pomyslalem ze co jakis czas wychodzą nowe modele wedek,a i koledzy dłużej użytkują swoje,także z perspektywy czasu nasunęły sie może jakies nowe spostrzezenia. Mianowicie potrzebuje kija do jerków który najlepiej sprawdza sie w gramaturze od +-25 do +-55 gr (mocniejszy już mam).Jezeli chodzi o długosc najlepiej cos w granicach1.90 w dwóch kawalkach z szybszą akcją i progresywnym ugięciem. Co by koledzy proponowali w cenie bez szaleństw powiedzmy około 300zł.? Zastanawiam sie tez nad Robinsonem Diaflexem do 58g,teraz dosc promocyjnie,ale po przeczytaniu tematu tu na forum na razie sie wstrzymam. Ewentualnie moze ma ktos cos na zbyciu?



#2 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 maj 2014 - 17:29

Tylko, że to nie jest nowy model... MAX Empire Casting 190 20-60



#3 OFFLINE   tik_tak275

tik_tak275

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 82 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:marek
  • Nazwisko:mikitiuk

Napisano 03 maj 2014 - 14:19

Ja polecam Ci Savage gear butch light 205 cm 15-60 gr w 2 kawałkach,używam wędki na rzece Bug i jest rewelacyjna odpowiednio szybka aby skutecznie zaciąć sandacza(1 maja jako przyłów trafił mi się sandał 4 kg więc wiem co piszę,a o zacięciu szczupaka nie wspomnę ;) )kijek ogarnia fajnie od 13 gr + gumka 7cm narazie największą przynętą jaką na niej łowiłem to salmo slider 10S i dawała naprawdę radę,po za tym reel eel 20 cm + 15 gr. głowka leciał jak pocisk z tego kijaszka.Za kijek zapłaciłem 275zł od forumowego kolegi pickok,zwróć się od niego na pewno ma jeszcze te kijki.Pozdrawiam jak będziesz miał pytania odnośnie kija to zapraszam na priv.Pozdrawiam



#4 ONLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 03 maj 2014 - 20:19

Z teorii wiem ze są to fajne wedki i pewnie bym ją wziął,tylko jak dla mnie bylaby mysle ciut za długa. Najczęsciej chce jej używac do jerków.Najlepiej łowi mi sie 1.90. Załozylem sobie taki max 1.98. Moze ma ktos jeszcze jakies sugestie. Co do tego ile moge wydac na kij,mysle ze jezeli byloby cos naprawde mi odpowiadajacego jestem w stanie nieco dołozyc do wspomnianych 300,-.



#5 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 03 maj 2014 - 20:29

Dragon Express Cast 1,83m      20-60gr  jak dla mnie to realnie 15-50.....    nowe są po niecałe 200pln



#6 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 maj 2014 - 17:10

Z teorii wiem ze są to fajne wedki i pewnie bym ją wziął,tylko jak dla mnie bylaby mysle ciut za długa. Najczęsciej chce jej używac do jerków.Najlepiej łowi mi sie 1.90. Załozylem sobie taki max 1.98. Moze ma ktos jeszcze jakies sugestie. Co do tego ile moge wydac na kij,mysle ze jezeli byloby cos naprawde mi odpowiadajacego jestem w stanie nieco dołozyc do wspomnianych 300,-.

 

Witam, sprzedam prawie nowego Dragon Express Cast 1,83m   20-60, raz użyty w Szwecji za 150zł z przesyłką w tubie, pozdrawiam miklas_64



#7 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 maj 2014 - 18:32

Z teorii wiem ze są to fajne wedki i pewnie bym ją wziął,tylko jak dla mnie bylaby mysle ciut za długa. Najczęsciej chce jej używac do jerków.Najlepiej łowi mi sie 1.90. Załozylem sobie taki max 1.98. Moze ma ktos jeszcze jakies sugestie. Co do tego ile moge wydac na kij,mysle ze jezeli byloby cos naprawde mi odpowiadajacego jestem w stanie nieco dołozyc do wspomnianych 300,-.

Szkoda, że 2 kawałki, bo bym polecił St. Croix Premiera uncjowego, który realnie ogarnia właśnie ~55. Nawet znam kogoś kto taki ma w ideolo stanie :whistling:



#8 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2014 - 23:34

Z dragonów można jeszcze dorzucić Millenium Fatso, a do ciężyszych zabawek Guide Select Skinnera (mimo że bywa pałowaty..)



#9 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 maj 2014 - 19:19

Z dragonów można jeszcze dorzucić Millenium Fatso, a do ciężyszych zabawek Guide Select Skinnera (mimo że bywa pałowaty..)


To juz lepiej tytana do 120 gram niz skinera :)

#10 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 14 maj 2014 - 15:08

Mówisz o przedziale cenowym, czy o akcji? :) Co do akcji , moim zdaniem Skinner jednak miększy..



#11 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 14 maj 2014 - 15:47

o cenie :)

ale ja z swojego doswiadczenia nie laczyl bym gum i jerkow jednym kijem. Nawet bym popelnil herezje i jezeli chodzi o lowienie duzyni gumami typu relax 6 i inne przynety do 15 cm w gore za pomoca opadu, bujania w toni to wybralbym kij jak najdluzszy - ba nawet bym mogl kupic spina o dlugosci 2,40 - 2,70 z prostego powodu - takij kijem naprawde latwiej bujac guma w toni czego przekonalem sie ostatnio lowiac z zaprzysieglym korbiarzem. Obaj doszlismy do wnioskow ze samo jerkowanie lepiej i przyjemjien wychodzj zestawem castingowym z dosyc krotkim ( choc nie zawsze ) kijem ale do gum i powolnego bujania - dlugi i mocny spin o_O
  • dekosz lubi to

#12 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 15 maj 2014 - 18:19

Jestem takiego samego zdania, do powolnego łowienia na duże gumy dłuższy kij(najlepiej z delikatną szczytówką i mocnym dolnikiem ) jest wygodniejszy. Co innego do agresywnego szarpania na płytkiej wodzie, czy pomiędzy grążelami, wtedy wybieram krótki kij, z mocną szczytówką.


Użytkownik dekosz edytował ten post 15 maj 2014 - 18:19


#13 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 16 maj 2014 - 20:07

@meme - nie jest tak źle kijem 2,15 można spokojnie poprowadzić gumę 6-8" w dowolny sposób ;)



#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 16 maj 2014 - 20:12

Imieniku ! :D Mozna i 1.60 ja nie mowie że nie ale jest wygodniej :) 

poza tym wiekszośc propozycji to kije do 2m ? :D NI ma  co robic wody z mózgu - jak chłop łowi 80 % na jerki to niech się nie meczy kij 190 - 220 i heja:) 



#15 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 19 maj 2014 - 06:16

Chyba mnie źle zrozumiałeś - post wcześniej pisałem o machaniu castem dużymi gumami, bo to 2,4-2,7 mimo wszystko długie jak wąż strażacki :P Co do kija do jerków, nawet bym polecał kręcić się poniżej 2m...



#16 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 19 maj 2014 - 08:16

zrozumialem dobrze - wygodniej wezem strazackim ;) Sam rozmyslam teraz nad SG MPP predator triger 240 do 160 gram na wieksze gumy real eel itp :)

#17 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2014 - 17:13

To ja nie zrozumiałem, że mowa o normalnym gabarycie L,  nie M (do 50-60g)! Tu nawet nie dyskutuję, bo już dawniej odkryli to łowcy musky, że 2,4-2,7 (nawet bliżej 2,7) to optimum :)

 

Po SG spróbuj kiedyś pomachać pierwowzorem, czyli BullDawgami i innymi gumami ze stajni Musky Innovations, niby podobne a jest spora różnica!


Użytkownik EMMS edytował ten post 20 maj 2014 - 17:20


#18 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 maj 2014 - 20:42

To ja nie zrozumiałem, że mowa o normalnym gabarycie L,  nie M (do 50-60g)! Tu nawet nie dyskutuję, bo już dawniej odkryli to łowcy musky, że 2,4-2,7 (nawet bliżej 2,7) to optimum :)

 

Po SG spróbuj kiedyś pomachać pierwowzorem, czyli BullDawgami i innymi gumami ze stajni Musky Innovations, niby podobne a jest spora różnica!

Dzieki za rade  postaram sie zdobyc i porownac z SG :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych