Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Offset za i przeciw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 25 sierpień 2015 - 23:25

Może inaczej, jest w stanie lynac taka gumę. Czy to przypadek,raczej nie przynajmniej ją mialem tak kilka razy. I w dodatku nocą gdy okoń rzekomo nie żeruje. Ten maluszek połknął w całości gumę 12,5cm np Załączony plik  _20150826_002712.JPG   35,27 KB   27 Ilość pobrań

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 25 sierpień 2015 - 23:30


#42 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 01:21

Jest w stanie, jest w stanie i wieksza pewnie. Niemniej idac lowic okonie w pudelko nie spakuje 12-15cm gum (tzn zeszlej jesieni lowilem celowo okonie na 4'' kopyta, ale to raczej z nadziei ze duza przyneta bardziej zbliza do wymarzonego giganta... zalozenie nie okazalo sie prawdziwe, najwieksze ryby zlowilem na 8.5cm kopyta), a jesli juz to tylko kilka na tzn 'wszelki wypadek' - bo moze akurat garbom zachce sie zrec wymiarowe plotki i bedzie potrzebny substytut takowej? ;)

 

Btw okoni i offsetu - czy na wieksze soft4play okonie siadaja czesciej niz na analogicznej wielkosci mocniej pracujace gumy? 



#43 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 26 sierpień 2015 - 16:19

Celowe nastawienie się z takimi gumami uważam za bezcelowe tak duże okonie czyli 40+ raczej stoją pojedynczo. I łowi się je przy okazji sandaczowania. Co do gum 8,5cm to mi nagminnie rwaly ogonki okonie,dopiero dozbrojka pokazała że to okonie a nie sandacze

#44 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2017 - 10:12

Odgrzeję temat offsetu w łowieniu dużych szczupaków na dużą gumy w zielsku na płytkiej wodzie. Ostatnio sporo czasu poświeciłem hakom offsetowym 8/0 10/0 i 12/0 owera używanych do zbrojenia snacbaitów M, prosiaków juniorów i duckfinów 20 cm od daiway. Te 3 rodzaje gum uważam za najlepsze na płytką zarośniętą wodę, smukły korpus, dobra miękka, ale wytrzymała guma (mój ulubiony snackbait obrobił 12 ataków dużych szczupaków na jednym wypadzie) łatwy stabilny montaż haka. W większe gumy z offsetem się nie bawię, bo nie ma większych offsetów ;) chodzi szczególnie o korpus gumy, jest po prostu za gruby do zbrojenia. Używam do tego łowienia wędki BFT roots2 2,56m do 150 g oraz SG custom predator 2,56m do 100g.
Teraz spadów mam mniej (około 30-40 %), ale na początku było bardzo dużo (około 80%). Jak wszyscy wiedza chodzi o zacięcie ryby i skuteczny hol. Z pomocą przyszły filmiki YT z videoblogu CWC gdzie zaprezentowane jest zbrojenie prosiaka juniora w offset, na koniec filmiku podana jest wskazówka jak zacinać.

Posłuchałem i zastosowałem, skuteczność zacięcia wzrosła. Ja robie to tak. Hamulec na multiku mam ustawiony na minimum pozwalające na bezproblemowe prowadzenie gumy w zielsku. Wędka zawsze podniesiona do wysokości klatki piersiowej. Po ataku opóźniam zacięcie o 1-2/3 sekundy, ryba ma czas, żeby zmienić ustawienie względem nas, może lekko wybrać plecionkę. Potem, kciuk na szpulę i silne pionowe zacięcie. Po zacięciu szybko dokręcam hamulec. 

Szczupaki przed atakiem ustawiają się za ściągana gumą lub walą z boku. Jak mamy atak z tyłu to przy szybkim zacięciu wyszarpujemy gumę z pyska, szczególnie gdy zacinamy w bok. Silne pionowe zacięcie zwiększa szansę penetracji pyska (tak wiem w USA wedkarze łwiący basy zacinają w bok). 

Kolejną kwestią jest hol, dobrze jak mamy kogoś na łódce co podbierze rybę, tylko i wyłącznie duży podbierak, żeby nie bawić się na naprowadzanie ryby do małej dziury. Holuję szybko, ale nie przeginam z hamulcem. Na płytkiej zarośniętej wodzie odjazdy są krótkie, dochodzi zielsko co dodatkowo obciąża zestaw.
 Trzeba wielu godzin żeby cieszyć się pięknymi rybami z zielska, które moim zdaniem chętniej atakują bo czują się bezpieczniejsze w zaroślach.  Połamania. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 04 wrzesień 2017 - 10:15


#45 OFFLINE   Raduński

Raduński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:23

Na mormyszkę bez ofsetów są wyniki. Jak są ryby to się złowi. Każdy ogłąda filmy? To My jesteśmy fachowcami. Na super hruper 2 000 szklak super grafit itp, ryby mają to gdzieś. I co ztego 1 była ale spadła nawet inazuma nie dała rady to normalny szok! Weźcie leszczynę łówcie ryby.Hawk. Amen.

#46 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:28

:huh: ...ale że co?


  • Najeżony i MarCinFin lubią to

#47 OFFLINE   Raduński

Raduński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 21:55

Zdażyło się i mnie.Jak każdy zapewne z nas chwali się swoim naszym hobby , ta się zerwała ty zawsze coś złowisz taka ryba i tp.W końcu zabrałem na łódkę sąsiada l kolegę z pracy (niema lepszych w naszym kraju) Oni łowią zawzięcie ja obserwuje 5xpro,bez opuszczania kotwicy zdejmuję zanderka drugi żut ryba przy łodzi na pagaju gdziemiarka zaczyna się od 60 wskazuje ok 75-78 cm wypinam bez dotykowo.słyszę chociaż zdjęcia byśmy se porobili albo byś sprzedał na p9ł. Echhh takie nasze hobby . Kumple to nie wszystko .Żona trochę większy problem.

#48 OFFLINE   Raduński

Raduński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 22:12

Zwykły biały relax 15 gram opad
,7 m głebokość,pytam z kąd łódka przypłynęła?gdzie zażucić? Każdy tak jak wygodniej.A ja takie orbity wykręcałem wiatr prąd ze spadem, szkoda gadać powodzenia z ofsetem.

#49 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 wrzesień 2017 - 05:44

Zdażyło się i mnie.Jak każdy zapewne z nas chwali się swoim naszym hobby , ta się zerwała ty zawsze coś złowisz taka ryba i tp.W końcu zabrałem na łódkę sąsiada l kolegę z pracy (niema lepszych w naszym kraju) Oni łowią zawzięcie ja obserwuje 5xpro,bez opuszczania kotwicy zdejmuję zanderka drugi żut ryba przy łodzi na pagaju gdziemiarka zaczyna się od 60 wskazuje ok 75-78 cm wypinam bez dotykowo.słyszę chociaż zdjęcia byśmy se porobili albo byś sprzedał na p9ł. Echhh takie nasze hobby . Kumple to nie wszystko .Żona trochę większy problem.


Zwykły biały relax 15 gram opad
,7 m głebokość,pytam z kąd łódka przypłynęła?gdzie zażucić? Każdy tak jak wygodniej.A ja takie orbity wykręcałem wiatr prąd ze spadem, szkoda gadać powodzenia z ofsetem.


Ok, Panie Raduński. W drugim "żucie" poprosimy relację po polsku. "Z kąd" się bierze narzecze z taką interpunkcją i ortografią? Napisz proszę, z którego plemienia ta mowa pochodzi. Może Wojtek Cejrowski się zainteresuje i nakręci o Was odcinek ;)

#50 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Napisano 08 wrzesień 2017 - 06:28

Może gość ma dysortografie..ale to nie tłumaczy znikomego logicznego ciagu pana postu, panie Raduński.Tak się nie da komunikowac z ludźmi.


  • kostom63 lubi to

#51 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 wrzesień 2017 - 06:48

Ziołolecznictwo przynosi pierwsze ofiary  B)


  • kostom63 lubi to

#52 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 wrzesień 2017 - 06:51

Może gość ma dysortografie..ale to nie tłumaczy znikomego logicznego ciagu pana postu, panie Raduński.Tak się nie da komunikowac z ludźmi.

Może nie chodzi o komunikację z ludźmi :D



#53 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 08 wrzesień 2017 - 07:49

Ziołolecznictwo przynosi pierwsze ofiary  B)

ja od liceum "leczę" się ziołem i tak nie mam...


  • popper, Krzysiek Rogalski i MarCinFin lubią to

#54 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 13 sierpień 2019 - 10:36

Haki dobrałem zgodnie z informacjami o rozmiarach na stronie, jednak wydają mi się wizualnie za duże :huh: Nie zbierają zielska, jednak miałem dwa brania bez wpinki haka, czyli na pusto. Zmniejszyć rozmiar haka, czy jest ok?

 

Załączony plik  20190813_074445.jpg   138,93 KB   32 Ilość pobrań

Załączony plik  20190813_074453.jpg   81,07 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  20190813_074500.jpg   103,64 KB   23 Ilość pobrań

 

Dodam, że miałem również brania na pusto z normalną główką, więc pytanie, czy gumy są źle uzbrojone czy wszystko jest ok ale brania były słabe?

 

Haki Mikado Offset Big Eye



#55 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 13 sierpień 2019 - 11:27

Dla mnie OK choć wolę haki z własnym obciążeniem na łuku kolankowym



#56 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 13 sierpień 2019 - 13:01

Haki dobrałem zgodnie z informacjami o rozmiarach na stronie, jednak wydają mi się wizualnie za duże :huh: Nie zbierają zielska, jednak miałem dwa brania bez wpinki haka, czyli na pusto. Zmniejszyć rozmiar haka, czy jest ok?

 

attachicon.gif 20190813_074445.jpg

attachicon.gif 20190813_074453.jpg

attachicon.gif 20190813_074500.jpg

 

Dodam, że miałem również brania na pusto z normalną główką, więc pytanie, czy gumy są źle uzbrojone czy wszystko jest ok ale brania były słabe?

 

Haki Mikado Offset Big Eye

  Mam tak samo uzbrojone na offie, mialem pare spadow, myslalem, ze to przez ten wlasnie " niewidoczny " hak, jakby wchodzil w gume.

Wygialem troszke hak do gory, zeby wystawal z gumy - spady zmalaly. 

Nie jestem profesjonalista w offach, ale chyba zle nie wyszlo ;p


  • Bułka lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych