Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Strona z testami plecionek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 11 maj 2014 - 19:49

W poniższym linku można znaleźć wiele interesujących opisów cech charakterystycznych oryginalnych i co ciekawe nieoryginalnych (np. słynna Power Pro) plecionek. Może komuś przydadzą się te informacje.

 

http://www.paulusjus...4linereview.htm

 

Pozdrawiam


  • gooral lubi to

#2 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2014 - 20:13

Coś w tym jest, co piszą nt. PP

 

"....

A lot of this line is sold on Ebay and is counterfeit so be careful.

The line in the EU is sold as the lines breaking strain and the lines sold in other parts of the world are sold as knot strength. So be careful as they vary a lot.

When you see the test results you can see the EU supplied lines as they are much lower in breaking strains, and they may also be Chinese supply.

I feel this brand has now been totally compromised, by the Chinese you would never know if it is true PP, size / diam verses breaking strain is the only way to tell them apart. Anyway PP should not be making 4 strand lines anymore they are cheap, so they get copied.

..."

 

Dzisiaj nabyłem nowiutką PP 0,28mm, w jednym z wiodących warszawskich sklepów wędkarskich. Wytrzymałość liniowa 20 kg, w węźle 13,5 kg i z ciekawości przeprowadziłem test praktyczny.

 

 

Kilkudziesięciocentymetrowy odcinek połączyłem agrafkami bezwęzłowymi z obciążeniem i wagą. Zerwanie PP nastąpiło przy niecałych 10 kg, do spodziewnych 20 kg trochę zabrakło :angry: .

 

Paragon jest. Jak myślicie, można reklamować ?



#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 maj 2014 - 02:06

super stronka. dzieki za linka.



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 maj 2014 - 02:08


Kilkudziesięciocentymetrowy odcinek połączyłem agrafkami bezwęzłowymi z obciążeniem i wagą. Zerwanie PP nastąpiło przy niecałych 10 kg, do spodziewnych 20 kg trochę zabrakło :angry: .

 

Paragon jest. Jak myślicie, można reklamować ?

 

mi sie wydawalo, ze dopiero o niej pisales w watku o zakleszczajacych sie linkach w multiku?



#5 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 12 maj 2014 - 07:36

Coś w tym jest, co piszą nt. PP

 

"....

A lot of this line is sold on Ebay and is counterfeit so be careful.

The line in the EU is sold as the lines breaking strain and the lines sold in other parts of the world are sold as knot strength. So be careful as they vary a lot.

When you see the test results you can see the EU supplied lines as they are much lower in breaking strains, and they may also be Chinese supply.

I feel this brand has now been totally compromised, by the Chinese you would never know if it is true PP, size / diam verses breaking strain is the only way to tell them apart. Anyway PP should not be making 4 strand lines anymore they are cheap, so they get copied.

..."

 

Dzisiaj nabyłem nowiutką PP 0,28mm, w jednym z wiodących warszawskich sklepów wędkarskich. Wytrzymałość liniowa 20 kg, w węźle 13,5 kg i z ciekawości przeprowadziłem test praktyczny.

 

 

Kilkudziesięciocentymetrowy odcinek połączyłem agrafkami bezwęzłowymi z obciążeniem i wagą. Zerwanie PP nastąpiło przy niecałych 10 kg, do spodziewnych 20 kg trochę zabrakło :angry: .

 

Paragon jest. Jak myślicie, można reklamować ?

a wiesz co to jest wytrzymałość liniowa ??? chyba nie!

 

rwać w rękach to można sznurki ale nie żyłki czy plecionki, do każdej linki trzeba dobrać najlepszy węzeł i poprawnie go zawiazać

 

cały czas widzę w sklepach dziadków  jak sprawdzają moc żyłek w sklepach - jak nie pęknie po silnym pociągnięciu w rękach to jest żyłka zaje..sta, tylko nie patrzą że niektóre żyłki są mocno przegrubione ;)

 

a na plecinke PP 0.28 to już można łódkę na rzece zawracać :D


Użytkownik Remek107 edytował ten post 12 maj 2014 - 07:37


#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 maj 2014 - 09:24

swietny link, podawany juz chyba z 10 razy ... ;) 

aha, w takim razie radze przeczytac w jakis posob testowac plecionki a w jaki nie i dlaczego, moze wtedy zorientujecie sie, dlaczego laczniki bezwezelkowe sie do tego nie nadaja, i dlaczego metodyka testu jest bardzo wazna a wszelakie wagi kuchenne mozna wsadzic sobie tam, gdzie sie zwyczajowo przechowuje stelle ;)



#7 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 12 maj 2014 - 13:03

Troche tych plecionek przewineło sie przez moje rece. Ale jest cos na rzeczy z P.P., nie jest to juz ten sam produkt sprzed kilku lat. Zreszta Berkley Whiplash 0,06 mm. to tak na oko ok. 0,25 mm., szybko sie mechaci, parametry tez leca na łeb. A te powlekane to jakas paranoja, przynajmniej dla mnie. W tym roku potestuje Strena albo Power Strike.



#8 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:28

Mógłby ktos znający lepiej  inglisza niz wujek googel przetłumaczyć wpis odnosnie jak poprawnie wykonać test  o którym wspomina @pitt


Użytkownik prime edytował ten post 24 wrzesień 2017 - 14:34

  • szczupak1 lubi to

#9 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:44

http://www.spinning....nes/testdia.php
  • homax lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych