Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 03 kwiecień 2006 - 07:33

@Remek,

Poprzednie śmigło było OK, ale to jest o wiele ładniejsze i robi lepszą falkę.. B)

Pozdrawiam,

#42 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 15 kwiecień 2006 - 17:35

Chodzę teraz za przyponami do jerkówki. W ofercie Spinwala znalazłem przypon o nazwie Catfish (sumowy). Czy jest to dobry wybór?? Ktoś stosował?? Jeżeli nie ;) kupię zwykłe stalki ale powymieniam w nich krętliki i agrafki. W związku z tym mam pytanie: Czy krętliki z agrafkami wielkości MARINE nie będą za duże do dużych jerków??
Pozdr.
Salmo

#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 kwiecień 2006 - 19:19

Kiedyś stosowałem te wielkie agrafki, ale stwierdziłem, że są troszkę za duże. Teraz stosuję rozmiarowo mniejsze.

Pozdrawiam
Remek


#44 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2006 - 18:11

SALAR w swoich przyponach na ogół stosuje te o numer - dwa mniejsze od tych morskich. Myślę, że najprościej jest dobrać agrafke pod względem jej wytrzymałości. W przypadku wspomnianego spinwala jest o tyle dobrze ze zarowno na stronie producenta, jak i na nowych opakowaniach takie wytrzymałości są podawane...

#45 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 19 kwiecień 2006 - 13:55

Dzisiaj nawijałem podkład i linkę do mojego multika :mellow: No i oczywiście nie mogło się obyć bez testów rzutowych (na podwórku). Coś wspaniałego, po lekkim wymachu przynęta leci na znaczną odległość. Nie miotałem tym mocniej ponieważ nie mam tak dużej posesji a i drzewa bronią przed tym. Zero bród i innych problemów z plecionką. Ale nie ma to jak rzut w stronę wody, inny świat. Więc multik JAxon'a sprawdza się narazie dobrze.
Pozdr.
Salmo

PS. Rzucałem około 40 g ciężarkiem.

#46 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 14:00

Trening czyni mistrza! :mellow:


#47 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 kwiecień 2006 - 19:14

Muszę się pochwalić. Dzisiaj zakupiłem pierwszą wędke castingową - YAD Houston 2,4 m i c.w. 40-120g. Jeszcze do tego zamówiłem nowy multik Jaxon'a o nazwie Long Cast,


Ja za to nabyłem dzisiaj Yad Cleveland Excellent 180 cm cw 50-120.Ale mam problem w wyborze multika może ktoś mi coś poradzi?.
Dodam że wolę kręcić prawą ręką i to jest ważne przy wyborze.

#48 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 19 kwiecień 2006 - 20:02

Ale mam problem w wyborze multika może ktoś mi coś poradzi?.
Dodam że wolę kręcić prawą ręką i to jest ważne przy wyborze.

A mogę jedynie polecić Long Cast'a 300 Jaxon'a. Ja mam model LH, ale jak wolisz prawą kręcić to weź RH . Polecam szczerze zaglądać na allegro. Może kupić w niezłej cenie ambassadora na prawą.
Pozdr.
Salmo

#49 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 kwiecień 2006 - 20:06

Ach ja :lol: jeszcze nie płaciłem czekam na opinie czy warto go zakupić. :unsure: Wyceniony jest na 200 zł ale myslę że da się utargować bo to zbyt wygórowana cena.

#50 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 19 kwiecień 2006 - 20:23

A propo Twojej wędki. Nie widziałem tej dł. w ofercie Yad'a :wacko: ani też w pewnym sklepie. Czy to może jakiś wycofany model??
Mój Houston kosztował 140 zł, masz rację, targuj się
Pozdr.
Salmo

#51 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 kwiecień 2006 - 20:34

A propo Twojej wędki. Nie widziałem tej dł. w ofercie Yad'a :wacko: ani też w pewnym sklepie. Czy to może jakiś wycofany model?? Salmo


Albo źle patrzyłeś albo to jest nowy model. Powiem szczerze że nie wiem :huh: ?


#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 22:43

@Zamker
z tego co pamiętam to miałem tej kij w rękach, zresztą podobnie jak @Remek i @Rognis, podczas ostatnich Targów w Warszawie. To było na stoisku Cupido/Cormo Fishing które rozprowadza YAD-a w Polsce. I rzeczywiscie chyba chodzi o nowy model. Czy kij jest jednoczęsciowy?

Ogólnie, jeśli to ta wędka o której myślę, to wyglądała bardzo obiecująco. Przede wszystkim nie była pałowata i ładnie pracowała pod obciążeniem. Jedyne co zwróciło moją uwagę to to że mogłaby mieć o 1 przelotkę więcej, ale myślę że taka rzecz jest do załatwienia w jakimś warsztacie wędkarskim (jeśli uznasz że jest taka potrzeba). Kij podobał mi się bardziej niż Houston 2.4m, poniewaz był krótszy o pół metra i przez to lżejszy i bardziej dedykowany do jerków - moim zdaniem.

Pozdrawiam

#53 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 kwiecień 2006 - 23:12

@Zamker
z tego co pamiętam to miałem tej kij w rękach, zresztą podobnie jak @Remek i @Rognis, podczas ostatnich Targów w Warszawie. To było na stoisku Cupido/Cormo Fishing które rozprowadza YAD-a w Polsce. I rzeczywiscie chyba chodzi o nowy model. Czy kij jest jednoczęsciowy?

Ogólnie, jeśli to ta wędka o której myślę, to wyglądała bardzo obiecująco. Przede wszystkim nie była pałowata i ładnie pracowała pod obciążeniem. Jedyne co zwróciło moją uwagę to to że mogłaby mieć o 1 przelotkę więcej, ale myślę że taka rzecz jest do załatwienia w jakimś warsztacie wędkarskim (jeśli uznasz że jest taka potrzeba). Kij podobał mi się bardziej niż Houston 2.4m, poniewaz był krótszy o pół metra i przez to lżejszy i bardziej dedykowany do jerków - moim zdaniem.Pozdrawiam


Witam.Tak,kijek jest jednoczęściowy i ma długość 180 cm.
Hmm mnie też zaintrygowało zbrojenie ale po próbach z plecionką okazuje się że może zostać tak jak jest i będzie b.dobrze.Kij jest lekki i nawet po założeniu do niego do prób morskiego multika jaxona dalej można machać śmiało jedną ręką.Po pierwszych łowach w maju napiszę coś więcej o jego wadach i zaletach.pozdrawiam zamker.


#54 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 05:17

skoro krecisz prawa reka, to swiat stoi otworem, do ciezkiego kija polecam klasyczny, okragly multiplikator ABU C4 5600 bedzie jak znalazl, dobry, sprawdzony, wytrzymaly i tani

#55 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:55

Zdecydowałem, że przypony na które będe łowił są wykonane z splecionych stalowych linek (kolor stalki - zielony, może ktoś kojarzy). Zamiast agrafki i krętlika po obu stronach będą umieszczcone kółeczka łącznikowe. Czy to dobry pomysł. Proszę o opinię.
Pozdr.
Salmo

PS. Na końcu plecionki jest przywiązany krętlik dzięki czemu mogę przymocować przypon.

#56 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:57

Jak dla mnie przekombinowanie. W przypadku typuowego BIG GAME może bym sie posunął do takiego czynu. Ale na naszych wodach wolę stosować sprawdzone w boju SPINWALki

#57 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 20:31

@Zamker,

Yad o którym piszesz to bardzo fajny wybór.
W sprawie multika, który ma do niego pasować mam identyczne zdanie jak @Pitt:

do ciezkiego kija polecam klasyczny, okragly multiplikator ABU C4 5600 bedzie jak znalazl, dobry, sprawdzony, wytrzymaly i tani.

Może być także C3, który jest bardziej dostępny u nas w kraju.
Zajrzyj też tutaj:
http://jerkbait.pl/?p=89


@Salmo,

uważam, że ten pomysł z łączeniem przyponu poprzez kółko łącznikowe nie jest zbyt dobry. Po co komplikować? Przypon powinien być zakończony z jednej strony krętlikiem, a z drugiej agrafką lub agrafką z krętlikiem. :D



#58 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 20 kwiecień 2006 - 20:33

Zrobiłem tak: z jednej strony duża agrafka, z drugiej kółeczko. Reszta bez zmian.
Pozdr.
Salmo

#59 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 21:30

a poza tym, przypon ze zwyklej stalki, bez roznicy czy w otulinie, czy bez, bedzie sie zalamywal, przy uzyciu duzych jerkow
http://jerkbait.pl/?p=29
http://jerkbait.pl/?p=31

#60 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 21 kwiecień 2006 - 21:23

@Zamker,Yad o którym piszesz to bardzo fajny wybór.W sprawie multika, który ma do niego pasować mam identyczne zdanie jak @Pitt:

do ciezkiego kija polecam klasyczny, okragly multiplikator ABU C4 5600 bedzie jak znalazl, dobry, sprawdzony, wytrzymaly i tani


Widziałem dzisiaj C4 na fotkach w necie :mellow: i raczej decyzja o zakupie jego już zapadła. <_< Teraz tylko musze poszukać taniego źródełka na zakup sprzęciku.Tutaj http://jerkbait.pl/?p=89 nie znalazłem tego modelu C4 5600 który mi polecacie,może ktoś zna jego cenę i czy napewno jest na prawą rękę ? Martwi mnie tylko czy ten kijek nie jest zbyt twardy do slidera salmo 7 którym chciałem zacząć swoją przygodę z jerkowaniem ? Próby z ciężarkiem 25 gr na sucho pokazują że kij jest dość czuły ale to dopiero woda zweryfikuje jak jest naprawde.? Dzięki za cenne rady i pozdrawiam zamker.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych