Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Bay Casting Special 103 L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2008 - 19:49

Właśnie doszła, kupiona dzięki pomocy i czujnemu oku Bujo, za co od razu dziękuję.
Fajny multik. Malutki,wyraźnie mniejszy od conquesta 101. Dzisiaj kilka rzutów na sucho - na trawniku przed domem - zaskakujaco dobrze robi, mimo kija zupełnie nie light (25lb kij pod gumę) dalekie rzuty zarówno woblerami Abu (terminator?), jak i Tapsowymi uklejkami czy abu toby. I to z dość gruba mono jaka była nawinięta. ciekaw jestem jak bedzie działać z 15 lb plecionką i dłuższym 15-20lb kijem.

Jedyny mankament to brak klików w docisku i hamulcu oraz nie zabezpieczony panel boczny - po odkręceniu (nie jest to łatwe) teoretycznie można go stracić gdzieś w wodzie.

Tzw test polowy wypadł dość dobrze. Mimo nowego typu hamulca i 20lb plecionki już po jakiś 30 minutach rzuty zaczeły być poprawne. przy ustawieniu hamulca na 3 pozycję bez większych problemów uzyskiwałem pod wiatr odległości +- porównywalne ze spinningiem (ciężko dokładnie powiedzieć, łowiliśmy z różnych miejsc) uklją tapsa. Wiadomo że przynęta jest bardzo lotna, nie mniej jednak rzuca się nim fajnie. Ciekawym pomysłem jest podobnie jak w Daiwie 203 SW wodzik, którym w miarę oddawania linki z hamulca porusza się razem ze szpulą, więc nie gorzi splątanie przy nagłych ostrych odjazdach. Jak już wczesniej pisałem multik jest mały - mniejszy wyraźnie od conquesta 101 ale sprawia wrażenie małego czołgu który dużo może wytrzymać. Nie wiem jak sprawa ma się z łożyskami ale przypuszczam ze jako model morski są dobrej jakości, podobnie jak w 203SW. Hamulec magnetyczny oferuje bardzo komfortową, stopniową regulację, troszkę inną niż w multikach które miałem do tej pory - wydaje się być duzo doskonalszą konstrukcją. Kliki w docisku/hamulcu walki ułatwiały by dokładną regulację, ale nie ma z tym problemu, hamulec walki jest bardzo płynny i precyzyjny.
Tyl ktoś o tak nikłym doświadczeniu moze powiedzieć.
Jak dla mnie jeden z najlepszych multików jakie miałem w rękach, używanie go sprawia duzą przyjemność, mimo nowej konstrukcji szybko mozna zapomnieć o rzucaniu i skupić na łowieniu. Myślę że ew kupujacy nie będzie zawiedziony, i stanowi rozsądną alternatywę dla CC 101. Ale to już jak kto lubi.

Tu jest opis, nie sądzę zebym był w stanie coś dodać od siebie czy zrobić lepsze fotki...

http://www.tackletou...baycasting.html

#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2008 - 20:20

He, he może w końcu mnie przekonasz do spinningowania w oceanie kołowrotkiem do góry nogami :D

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 20:22

Dzięki Kuba za informacje, koniecznie opisz wrazenia z rzutów tym multikiem i zrób zdjecia. To topowy model małego rounda wiec powienien rzucać bardzo dobrze. Do tej Daiwy jest kilka szpulek tunningowych wiec moze to być bardzo wszechstronny multiplikator.

czekamy na niusy

pozd JW :D

#4 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 listopad 2008 - 20:26

He, he może w końcu mnie przekonasz do spinningowania w oceanie kołowrotkiem do góry nogami :D

tu nie ma co przekonywać - przy Twoich przynętach, multiplikator bez problemu daje sobie rade, sam zobaczysz że odległości rzutu będą podobne, chociaż kijowi Kuby z ukleją trochę nie po drodze, w końcu to dość mocna konstrukcja.
pozdrawiam!

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2008 - 20:44

Ty się nie ciesz tylko tailwalka szykuj. Nie ma ze boli, postęp wymaga poświęceń :mellow:

#6 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 listopad 2008 - 20:46

żony tudzież kija nie pożyczam - sorry :D

#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2008 - 20:55

Dobra dobra, pogadamy w weekend :mellow:
moj multi, twoj kij, mozesz rzucac, pewnie wiecej zrozumiesz, bo ja jak dowale wszytko na maxa to taki test chyba za wiele sensu nie ma :mellow:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 listopad 2008 - 21:09

Kuba,
Gratulacje! Czekam z niecierpliwością na wieści.

Tym klikiem to się nie przejmuj :D

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 21:13

tak, remek ma racje, moja luna tez nie klika, za to wszystkim pieknie bzyka ;)

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 listopad 2008 - 21:17

A ja sobie lunę zaplanowałem na nastęny rok :D do nowej wędki na musky. Ale .. nie zaśmiecajmy wątku.

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 listopad 2008 - 21:18

cóż to za bezeceństwa - wszak klik to podstawa :mellow:
ja bez kliku się nigdzie nie ruszam...
pozdrówka

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 listopad 2008 - 21:24

śmiejesz się ... wyobrażasz sobie łowienie w nocy bez kliku ????






:lol: :lol: :lol:

#13 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 listopad 2008 - 21:26

ja się nie śmieje - wszystkie moje młynki klik mają, a tekota rzec można że posiada nadklik :mellow:
pozdrówka

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 listopad 2008 - 21:32

klik moze byc bardzo niezdrowy, wedkarz od kliku robi sie nerwowy

#15 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 17 listopad 2008 - 21:34

:lol: :lol: :lol: :lol:

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 24 listopad 2008 - 15:10

Właśnie doszła, kupiona dzięki pomocy i czujnemu oku Bujo, za co od razu dziękuję.
Fajny multik. Malutki,wyraźnie mniejszy od conquesta 101. Dzisiaj kilka rzutów na sucho - na trawniku przed domem - zaskakujaco dobrze robi, mimo kija zupełnie nie light (25lb kij pod gumę) dalekie rzuty zarówno woblerami Abu (terminator?), jak i Tapsowymi uklejkami czy abu toby. I to z dość gruba mono jaka była nawinięta. ciekaw jestem jak bedzie działać z 15 lb plecionką i dłuższym 15-20lb kijem.

Jedyny mankament to brak klików w docisku i hamulcu oraz nie zabezpieczony panel boczny - po odkręceniu (nie jest to łatwe) teoretycznie można go stracić gdzieś w wodzie.

Tzw test polowy wypadł dość dobrze. Mimo nowego typu hamulca i 20lb plecionki już po jakiś 30 minutach rzuty zaczeły być poprawne. przy ustawieniu hamulca na 3 pozycję bez większych problemów uzyskiwałem pod wiatr odległości +- porównywalne ze spinningiem (ciężko dokładnie powiedzieć, łowiliśmy z różnych miejsc) uklją tapsa. Wiadomo że przynęta jest bardzo lotna, nie mniej jednak rzuca się nim fajnie. Ciekawym pomysłem jest podobnie jak w Daiwie 203 SW wodzik, którym w miarę oddawania linki z hamulca porusza się razem ze szpulą, więc nie gorzi splątanie przy nagłych ostrych odjazdach. Jak już wczesniej pisałem multik jest mały - mniejszy wyraźnie od conquesta 101 ale sprawia wrażenie małego czołgu który dużo może wytrzymać. Nie wiem jak sprawa ma się z łożyskami ale przypuszczam ze jako model morski są dobrej jakości, podobnie jak w 203SW. Hamulec magnetyczny oferuje bardzo komfortową, stopniową regulację, troszkę inną niż w multikach które miałem do tej pory - wydaje się być duzo doskonalszą konstrukcją. Kliki w docisku/hamulcu walki ułatwiały by dokładną regulację, ale nie ma z tym problemu, hamulec walki jest bardzo płynny i precyzyjny.
Tyl ktoś o tak nikłym doświadczeniu moze powiedzieć.
Jak dla mnie jeden z najlepszych multików jakie miałem w rękach, używanie go sprawia duzą przyjemność, mimo nowej konstrukcji szybko mozna zapomnieć o rzucaniu i skupić na łowieniu. Myślę że ew kupujacy nie będzie zawiedziony, i stanowi rozsądną alternatywę dla CC 101. Ale to już jak kto lubi.

Tu jest opis, nie sądzę zebym był w stanie coś dodać od siebie czy zrobić lepsze fotki...

http://www.tackletou...baycasting.html



wracamy do tematu.

Poniżej kilka zdjęć topowego okrąglaka Daiwy jakie dostałem od Standerusa. Jesli macie jakieś pytania dotyczące samej konstrukcji multiplikatora pytajcie szcześliwego urzytkownika.

.


pozd JW :D

Załączone pliki



#17 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 24 listopad 2008 - 23:06

Przepieknie zestaw sie prezentuje :huh:
Zycze duzo powodzenia z nowym multikiem.

PS:Plecionka 100lb juz zakupiona? ;)

#18 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 listopad 2008 - 23:22

pozwolę sobie dodać fotki porównujące wielkość do cc 101.
pozdrówka!
.

Załączone pliki



#19 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2294 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 24 listopad 2008 - 23:24

.

Załączone pliki



#20 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2008 - 23:57

I co o nim sądzisz? Jak wypada w porównaniu z CC 101? Mnie całkiem przyjemnie i daleko się z niego rzucało, chociaż trener twierdził, że nie ładuję kija