Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sport elitarny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 maj 2014 - 15:02

Niektórzy wciąż błędnie myślą, że taki np. golf to sport elitarny, gdy tymczasem jeden sezon to mniej niż jeden wyjazd na narty. Cóż dopiero mają sobie ludziki pomyśleć o wędkarstwie gdy bone są takie oto wrzutki:

 

http://...


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 09:13


#2 OFFLINE   Dżemor

Dżemor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 30 maj 2014 - 16:23

Po całości poleciał . Ja bym dopłatę za wędkowanie w nocy jeszcze wziął :D :D



#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 30 maj 2014 - 17:29

a po 30 latach, jak woda wróci do PZW będzie to wyglądało tak



#4 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 30 maj 2014 - 17:37

A ja Wam powiem, że gdyby było mnie stać, zrobiłbym dokładnie tak samo. Tyle że założyłbym jakieś koło wędkarskie, właśnie z takimi zaporowymi stawkami. Kasę przeznaczałbym na konkretne zarybienia, ochronę i łebskiego ichtiologa.


  • Panek lubi to

#5 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 30 maj 2014 - 17:59

Co tych warszawiaków tak nie lubią ? :D Brakowało tylko tekstu o dożynaniu watah ! :)

Po za tym, wędkarstwo to nie sport tylko hobby !


Użytkownik Erin edytował ten post 30 maj 2014 - 18:00


#6 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 30 maj 2014 - 19:23

Dałbym te 2,5k za zezwolenie gdybym wiedział że jest co połowić.

#7 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 maj 2014 - 19:45

Dałbym te 2,5k za zezwolenie gdybym wiedział że jest co połowić.

Na razie kolorowo nie jest, przynajmniej nie było 2 lata temu. Ale jezioro potencjał ma i być może to jest droga do fajnego łowiska.

Tyle że raczej właściciele dacza i hotelu "Adler" pewnie nie będą mieli parcia na to żeby za kilka lat łowiły tam tłumy.



#8 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 maj 2014 - 09:03

Dałbym te 2,5k za zezwolenie gdybym wiedział że jest co połowić.

ja też,  i bliżej niż na Syrsan na przykład.



#9 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 maj 2014 - 13:24

Popieram, jakbym wiedział, że dzień zakończę z kilkoma metrówkami na koncie i mniejszych osobników też będzie starczyło dla wszystkich do bym wykupił.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 czerwiec 2014 - 15:45

A 25000 byście dali? Gdzie kończy się granica?

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2014 - 21:52

Generalnie wysokość zarobków i poziom ześwirowania jest granicą. Gdybyś zarabiał 100 000 miesięcznie i dojazd nie trwałby za długo to są szanse , ze bys się skusił.

Przy zarobkach  5000- 10 000 i więcej ta opłata nie wydaje się byc wcale wygórowana. Pod warunkiem, że nie trzeba gnać kilkaset kilometrów tylko wyskoczyć sobie raz lub dwa w tygodniu.


  • andrklim lubi to

#12 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 06 czerwiec 2014 - 07:16

A 25000 byście dali? Gdzie kończy się granica?


Granica kończy sie w moim portfelu.

#13 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 06 czerwiec 2014 - 07:35

Cześć, 

Ja bym zrobił podobnie jak ludzie, którzy wzięli ten obwód. Powiem więcej, nawet miałem zamiar wystartować w tym konkursie. Jednak ostatecznie zrezygnowałem. Głównym powodem były przecieki, że kilka "mocnych" osób się do tego zabiera oraz fakt, że jezioro jest rezerwatem i rocznie zezwoleń można sprzedać tylko 70 sztuk... To rodzi wiele problemów, dla osób chcących przynajmniej wyjść na zero... i spełniać własne marzenia... 

Nie wiem ilu z kolegów mocno krytykujących takie działania, jest dzierżawcą wód ale mniemam, że wszyscy łowią w Polsce na wodach ogólnodostępnych, i z tego powodu nie wiem skąd Wasza krytyka. 

pozdrawiam

Paweł


  • Guzu, Krzysiek_W i PAMPUCH71 lubią to

#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 czerwiec 2014 - 10:50

Cześć, 

Ja bym zrobił podobnie jak ludzie, którzy wzięli ten obwód. Powiem więcej, nawet miałem zamiar wystartować w tym konkursie. Jednak ostatecznie zrezygnowałem. Głównym powodem były przecieki, że kilka "mocnych" osób się do tego zabiera oraz fakt, że jezioro jest rezerwatem i rocznie zezwoleń można sprzedać tylko 70 sztuk... To rodzi wiele problemów, dla osób chcących przynajmniej wyjść na zero... i spełniać własne marzenia... 

Nie wiem ilu z kolegów mocno krytykujących takie działania, jest dzierżawcą wód ale mniemam, że wszyscy łowią w Polsce na wodach ogólnodostępnych, i z tego powodu nie wiem skąd Wasza krytyka. 

pozdrawiam

Paweł

Mnie chodziło po głowie 10 lat temu na Wiśle wykonać podobny ruch. Niestety wiązałoby się to z rzuceniem tego co robię bo żeby coś robić dobrze oprócz środków finansowych potrzebne jest zaangażowanie czasu i bycie stale na miejscu.

A dochodów raczej z tego przez pierwsze lata by nie było. przejście przez procedury, operaty i związane z tym koszty zniechęciły mnie ostatecznie a na dodatek w RZGW poinformowano mnie o tym że musze mieć uprawnienia do prowadzenia odłowów a tego oczywiście nie mam. Faktem jest że niespecjalnie to drążyłem - ot takie marzenie miałem. Daukszewicz marzenie spełnił a nam pozostaje zazdrościć.

Daniels, pomyliłeś się o jedno ZERO, nie 25000 tylko 2500. Co i tak np. przy 10 czy 12 wypadach w sezonie daje po 200plz więc tanio nie jest.



#15 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 06 czerwiec 2014 - 12:19

Ja się nie pomyliłem, równie dobrze mogłem napisać, że opłata za wędkowanie może być w wysokości dwóch milionów euro. Ktoś dobrze napisał ze ogranicza nas portfel.gdybym mieszkał nad tym jeziorem i nie miał alternatywy ani kasy to bym się nieźle na daukszewicza wkurwił .

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 06 czerwiec 2014 - 12:20

  • suhhar i n15 lubią to

#16 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 06 czerwiec 2014 - 15:24

A gdyby dzierżawca brał dychę za dzień lub stówę za rok, ale wyławiał wszystko do czysta sieciami, co ma miejsce na większości jezior dzierżawionych, to byś się nie wkurwiał?



#17 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 czerwiec 2014 - 17:22

Jeśli są tam ryby i można regularnie się pobawić to cena za sezon wcale nie jest tak wygórowana o ile jeziorko nie jest masakrycznie daleko.

Jeździmy nad morze na dorsze i jednodniowy wyjazd raczej nigdy nie kosztuje mniej kilkaset złotych . Cena wypłynięcia to 180-270zł a wyniki nie zawsze są przyjemne.

Tak jak kolega wyżej napisał...lepsze to niż wykupienie kilku "wkładek" na bezrybnych akwenach.


  • MIGOTKA lubi to

#18 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:17

A gdyby dzierżawca brał dychę za dzień lub stówę za rok, ale wyławiał wszystko do czysta sieciami, co ma miejsce na większości jezior dzierżawionych, to byś się nie wkurwiał?

A kto powiedział, że nie. Przecież mamy taką sytuację jaką mamy więc jestem permanentnie wkurwiony. Płacę za kartę i się wkurwiam, że największą rybą tego sezony jest okoń, który nie miał 20cm.

Chodzi mi o pewną rzecz. Jest sobie droga, którą codziennie chodzę do np. szkoły, pracy i gdzieś tam jeszcze i teraz ktoś wykupuje teren i jak chcę tamtędy przejść to mam mu płacić (np.) 2000zł rocznie, teraz muszę zapierdalać i nadrabiać 10 czy 50km bo ktoś se wziął i mi nie pozwala... to mnie wkurwia :).


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 07:19


#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14824 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:28

To jezioro lezy w takim regionie, ze okoliczni mieszkancy ( dotychczas wedkujacy) w obliczu projektu Daukszewicza stracili dostep do jakiejkolwiek wody do wedkowania.

Najbardziej zdeterminowani jezdza teraz nad Baltyk.



#20 ONLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:31

mój ojciec zawsze mówił, że można się najeść szynką i można też kaszanką.


  • Guzu, Paweł nizinny i PAMPUCH71 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych