Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W obronie okazów ryb drapieżnych!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 03 grudzień 2008 - 23:44

ZA, ZA i jeszcze raz ZA!!!
Jak przedmówcy uważam, że naprawdę brakuje suma i powinien on zostać dopisany!:D
Oby przeszło!

#42 OFFLINE   MichalB

MichalB

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 04 grudzień 2008 - 00:26

Jestem za.

Chętnie podpisze się pod taką inicjatywą imieniem, nazwiskiem, adresem i wszelkimi wymaganymi personaliami.

#43 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 07:30

PZW tego apelu nie poprze bo mechanizm kręcenia się tego biznesy jest taki, że ryby duże czy małe ściągają wędkarzy chcących je złowić i zjeść. Jak się każe facetowi wypuścić rybę małą, to jakoś to przełknie, a jak okaz, to facet będzie wściekły. W PZW to wiedzą doskonale, a ostatnia rzecz której chcą to zrażać członków. Mając do wyboru stracenie garstki stosującej C&R lub armii mięsiarzy, zadbają o tych drugich. Dlatego nic z tego nie bedzie. Tyle w sprawie petycji.
Jest takie przysłowie, że „porządki należy zaczynać od siebie”. Niedawno była dyskusja nad wyższością mierzenia nad ważeniem. Jak wiadomo lansuje to WŚ prowadzony przez pana Kolendowicza. Zastanawiam się dlaczego znani w środowisku wyczyny pan Kolendowicz i Taszarek nie starają się wpłynąć na zmianę regulaminu rozgrywania zawodów na rzecz mierzenia ryb zamiast ważenia? Przy takiej opcji można by zastosować sposób wypróbowany na innych zawodach gdzie to sami startujący fotografują złowione ryby na miarce aparatami zabezpieczonymi przed kombinowaniem. Każdy prostą fotkę umie zrobić, a idiotka cyfrowa majątku nie kosztuje. Przy kosztach sędziów, organizacji, nagrodach, wyrżniętych rybach, to minimalny koszt. Propozycja została złożona, ciekaw jestem reakcji która będzie testem intencji i woli.
Robert Hamer


#44 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 07:43

@Robert napisał:
Każdy prostą fotkę umie zrobić, a idiotka cyfrowa majątku nie kosztuje.

Myślę, że nie może to być cyfrowe zdjęcie, musi być zwykła klisza. I myślę, że chodzi o to, aby nie było żadnej możliwości , ani podejrzeń, o manipulację zdjęciem.

Jeśli się nie mylę, to właśnie takie reguły obowiązywały na Mistrzostwach w Połowie Szczupaków, w Szwecji.


#45 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 08:22

Nie ma znaczenia jaki to aparat. W Szwecji był analog ze względów finansowych, ale wywoływanie zdjęć jest upierdliwe i trwa. Jaki by nie był musi być zabezpieczony a w regulaminie należy usunąć luki jakie pozostawili w Szwecji a wykorzystali rodacy. Chodzi min. o to, że ryba musi być fotografowana w jednej ustalonej pozycji, np. horyzontalnie głowa po prawej.

#46 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2008 - 08:41

W Szwecji nie chodziło o koszty. Przede wszystkim wprowadzony był aparat jednorazowy, taki zwykły z marketu. Każdy, z tego co wiem, otrzymywał taki oznakowany aparacik na czas zawodów (liczba klatek określona, brak możliwości podmiany, oszustw).

Pozdrawiam
Remek

#47 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:11

Jak to brak oszustw jak rodacy sfotografowali ta samą rybę raz z lewej a potem z prawej i dzięki temu patentowi stanęli na pudle :D Są jeszcze inne luki które należy zatkać.

#48 OFFLINE   CEBUL

CEBUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaŁomianki

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:21

Jak to brak oszustw jak rodacy sfotografowali ta samą rybę raz z lewej a potem z prawej i dzięki temu patentowi stanęli na pudle :D Są jeszcze inne luki które należy zatkać.

Polak potrafi :lol:

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:27

Nie tylko Polacy - zapewniam Was. W US badają ryby wykrywaczami metali :D

Pozdrawiam
Remek

#50 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:38

Polak potrafi, ale już niedługo się to zmieni bo teraz nie stawia się na samodzielne myślenie. A wykrywacz metali da tyle co psu piąta noga. Rybę można nafaszerować kamieniami :D I tu jest wyższość mierzenia nad ważeniem :D

#51 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:56

Robercie,
O tym też już pomyśleli!

Pozdrawiam
Remek

#52 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:00

Rentgen, USG czy sekcja ala Rembrandt? :D

#53 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:00

Ja również jestem za, ale myślę, że wypowiedź na forum niewiele da - czy przed wprowadzeniem zmian w RAPR, decydenci w tej sprawie będą przeszukiwać fora wędkarskie? Nie wydaje mi się.

To juz wnioskodawcy w tym glowa.

#54 OFFLINE   mabor

mabor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:59

Witam pierwszy raz na forum. Już kiedyś poszła petycja do ZG PZW w sprawie wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych innych gatunków ryb. Pan Grabowski zrobił tak ;)

#55 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 13:15

inicjatywa godna poparcia! :D
szkoda tylko, ze nie widac tutaj koordynacji i wspolpracy z np. akcja ratuj szczupaka, albo innymi podobnymi inicjatwami
szkoda tez, ze robert sie nie zalogowal i nie przedstawil swojego projektu odobiscie :D

#56 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:57

PZW tego apelu nie poprze bo mechanizm kręcenia się tego biznesy jest taki, że ryby duże czy małe ściągają wędkarzy chcących je złowić i zjeść. Jak się każe facetowi wypuścić rybę małą, to jakoś to przełknie, a jak okaz, to facet będzie wściekły. W PZW to wiedzą doskonale, a ostatnia rzecz której chcą to zrażać członków. Mając do wyboru stracenie garstki stosującej C&R lub armii mięsiarzy, zadbają o tych drugich. Dlatego nic z tego nie bedzie. Tyle w sprawie petycji.
Jest takie przysłowie, że „porządki należy zaczynać od siebie”. Niedawno była dyskusja nad wyższością mierzenia nad ważeniem. Jak wiadomo lansuje to WŚ prowadzony przez pana Kolendowicza. Zastanawiam się dlaczego znani w środowisku wyczyny pan Kolendowicz i Taszarek nie starają się wpłynąć na zmianę regulaminu rozgrywania zawodów na rzecz mierzenia ryb zamiast ważenia? Przy takiej opcji można by zastosować sposób wypróbowany na innych zawodach gdzie to sami startujący fotografują złowione ryby na miarce aparatami zabezpieczonymi przed kombinowaniem. Każdy prostą fotkę umie zrobić, a idiotka cyfrowa majątku nie kosztuje. Przy kosztach sędziów, organizacji, nagrodach, wyrżniętych rybach, to minimalny koszt. Propozycja została złożona, ciekaw jestem reakcji która będzie testem intencji i woli.
Robert Hamer


Panie Robercie, ja natomiast proponowałbym sie doinformować zanim zacznie Pan cytować znane powiedzenia i wysuwać błędne wnioski. Zacznijmy od tego ze ogólnopolskie zawody GRAND PRIX oraz mistrzostwa okregu są juz od 2 LAT organizowane na ŻYWEJ rybie gdzie ryby sie MIERZY a nie WAZY a druga sprawa to to ze wypraszam sobie zarzuty pod adresem mojego ojca ze nie stara sie wpływać na zmiane regulaminu poniewaz 4 LATA walczył w PZW o wprowadzenie do zawodów grand prix formuły na ZYWEJ RYBIE (wystarczy zobaczyć protokoły z posiedzeń kapitanatu głównego ZG PZW)i to miedzyinnymi dzieki niemu zawdzieczamy to ze obecnie na ogólnopolskich zawodach ryby nie sa zabijane!

Krytykować jest łatwo jak sie samemu nic nie robi, jezeli nie chce Pan popierać tego wniosku to prosze o nie wprowadzanie uzytkowników w błąd i niewypowiadanie sie skoro wypowiedzi mają na celu czysto pesymistyczne podejscie do sprawy i nic nie wprowadzają do dyskusji, jezeli jednak chce Pan poprzec akcje to prosze od słów przejsc do czynów

Mateusz Taszarek

#57 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 15:14

panowie, prosze przedyskutujcie osobiste problemy na priw, w ten sposob nie zaspamujemy tego intersujacego watku, dziekuje :D

#58 OFFLINE   Yukon

Yukon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:28

Witam wszystkich Użytkowników !

Ratowanie okazów ryb drapieżnych w naszych wodach nie jest tematem nowym. Wielokrotnie był ten problem podnoszony i na forach internetowych i w co bardziej światłych czasopismach wędkarskich.Jak dotąd bez skutku. Znając realia zdaję sobie sprawę, że aktualne szanse są ..... no właśnie. Ale ja mam już dość rzezi jakie corocznie odbywają się nad naszymi wodami.Niestety o tym czy takie zmiany wejdą w życie nie decydują tacy jak my lecz gremia ludzi którzy rzadko dostrzegają interesy wędkarzy .Dlatego uważam, że każda nadarzająca sie okazja aby to zmienić musi być wykorzystywana. Taką okazją jest fakt,że na przełomie marca i kwietnia 2009r.będą musiały być wprowadzone zmiany do Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb w związku z ustawą o rybactwie śródlądowym. Dlatego teraz trzeba zewrzeć szyki i uświadomić wszystkim ( nie tylko wędkarzom ),że nowoczesne wędkarstwo nie ma nic wspólnego z starymi zasadami rybactwa. Piszę rybactwa bo taki właśnie argument jest często decydujący o tym jakie ryby powinny pływać w naszych wodach a jakie być eliminowane z naszej ichtiofauny.W nowoczesnym wędkarstwie nie może być miejsca na argumenty , że duże ryby drapieżne są z punktu interesu łowiska szkodliwe bo maja wolniejsze przyrosty masy niż młodsze osobniki.Przecież to są ikony naszych łowisk i muszą być bezwzględnie chronione.
Trzeba to uświadomić jak najszerszej rzeszy wędkarzy bo wtedy jest szansa ,że ich głosy zostaną zauważone.Stąd mój zryw aby nadarzający się czas wykorzystać na taką inicjatywę. Myślę również aby na Targach Wędkarstwa w Warszawie zrobić akcję zbierania podpisów
aby dodatkowo uświadomić społeczeństwu ,że w nowoczesnym wędkarstwie i w mentalności wędkarzy zaszły daleko idące zmiany.

Cieszę się że moja inicjatywa znalazła szerokie poparcie w internecie, na dzień dzisiejszy wysłałem juz pisma przewodnie do czasopism: WW oraz WŚ z prośbą o rozpropagowanie tej akcji, chcę aby przybrała ona ogólnopolski charakter bo im więcej zyskamy zwolenników tym większą będziemy mieć szanse na sukces. Ponieważ konsultuje na bieżąco propozycje górnych wymiarów ochronnych z wieloma osobami, powstała potrzeba rozszerzenia tego na inne gatunki ryb takich jak: sum, głowacica, łosoś oraz troć (przypominam ,że chodzi o CENNE i rodzime gatunki ryb drapieżnych). Na chwile obecną plan działania widzę tak:

- Załączam szablon pisma które każdy popierający akcje może wypełnić, dodać swoje osobiste uwagi na temat górnych wymiarów i wysłać na adres email:

zgpzw@zgpzw.pl

lub listownie na adres ZG PZW w Warszawie czyli:

ZG PZW
ul Twarda 42
00-831 Warszawa

( Jeżeli chcecie przedstawić swoje propozycje dotyczące gatunków oraz górnych wymiarów ochronnych poszczególnych ryb, proszę to wpisać w polu Osobiste Uwagi )

- Mam też plan aby na Targach Wędkarstwa w Warszawie które odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2009 roku, zbierać podpisy od osób które będą popierać akcje, a następnie listę tą przekazać do ZG PZW
- W lutowych numerach czasopism wędkarskich WW oraz WŚ powinny się ukazać informacje o naszej akcji.


Proszę o rozpowszechnianie tej akcji i wysyłanie pism/emaili do ZG PZW. Jestem otwarty na wszelkie propozycje dotyczące planu działania, jeżeli macie jakieś pomysły oraz idee, warto to przedyskutować.

Pozdrawiam
Robert Taszarek

Załączone pliki



#59 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:41

Polecam relacje z ze znanych zawodów ogólnopolskich http://www.tvostrow.pl/index.php?option=com_content&task =view&id=493&Itemid=21 Jest waga, jest zaszlachtowana ryba, a na forum mamy jednego kolegę który się zaklinała, że zawody były na żywej rybie :D Według mojej wiedzy problem zabijani ryb na zawodach nie został rozwiązany. To, że na słownie kilku imprezach wypuszcza się ryby niczego nie zmienia. Tu na tym forum wielokrotnie opowiadano jak po pierwszych próbach z wypuszczaniem ryb zrezygnowano z tego. Ponad to nie łapie jak to jest, funkcjonuje jednocześnie kilka regulaminów? Na własne oczy widziałem kilka imprez w tym roku i tradycyjnie stała waga. ??? Nie mam zamiaru popierać wniosku bo szkoda pary na z góry przegrane inicjatywy i szkoda rozbudzać nadzieje w młodych ludziach bo to po nich nie spłynie jak woda ... Ja to przerabiałem na własnej skórze. Pan Grabowski całe życie wydawał rozkazy i demokracja w PZW mu w tym kompletnie nie przeszkadza, powiem więcej, nawet sankcjonuje jego widzi mi się. Ja rozumiem, że jest Pan młodym człowiekiem który musi kilka razy huknąć głową w mur zanim zrozumie co jest grane. Nie będę się tu rozwodził bo napisałem za dużo na ten temat. Radzę skierować ten wniosek do ministerstwa rolnictwa i oprócz podpisów uzyskać pozytywną opinię naukowców. Ustawa o rybołówstwie jest nadrzędna nad RAPR wiec w razie sukcesu nie trzeba będzie kruszyć betonu tyko się go ominie. W polityce liczy się skutek a nie chęci.
Pozdrawiam.
RH


#60 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 grudzień 2008 - 19:03

@Robert troche optymizmu, mamy nowy wspanialy rzad, niedlugo zaczna sie cuda nad Wisla i bedzie OK. Poza tym od czegos trzeba zaczac.

@Yukona, poszlo, mam nadzieje, ze do jutra rano skrzynka bedzie zapchana.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych