Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Błystki Mepps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 00:27

Błystki firmy Mepps uważam za jedne z najlepszych na polskim rynku wędkarskim. Jakie ryby na nie łowicie w Waszych łowiskach? Jak ocenianie ich pracę? W jakich okolicznościach są skuteczne?



#2 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 08:23

Błystki firmy Mepps uważam za jedne z najlepszych na polskim rynku wędkarskim. Jakie ryby na nie łowicie w Waszych łowiskach? Jak ocenianie ich pracę? W jakich okolicznościach są skuteczne?

Cieszę się. Drapieżne.Bardzo dobra, chociaż kiedyś były lepsze. To zależy od wielu czynników. Stosuje się je tam gdzie i inne błystki.



#3 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 lipiec 2014 - 08:29

Błystki Mepps uważam za jedne z najdroższych na polskim rynku, dlatego łowię nimi tylko tam, gdzie nie ma zaczepów, a w takich okolicznościach nie są skuteczne i żadnych ryb na nie nie łowię ;) ;) ;)


  • Włóczykij lubi to

#4 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 09:35

Są dobre, ale ostatnio blaszki balzera były moim nr. 1. Dodatkową zaletą balzerów jest cena, są dużo tańsze od meppsów i w niczym im nie ustępują.

#5 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 lipiec 2014 - 09:56

Kiedyś dużo na nie łowiłem teraz zdecydowanie lepsze wyniki mam na Blue Foxy Vibrax.

#6 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 12 lipiec 2014 - 10:01

Ja łowię takie

Załączony plik  szczeżuja.jpg   86,11 KB   38 Ilość pobrań

albo takie

Załączony plik  zegar 2.jpg   40,34 KB   37 Ilość pobrań


  • tommik lubi to

#7 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 12 lipiec 2014 - 10:18

To drugie, przyznam że rzadki okaz ale potwierdza, że Meppsy w kolorach fluo potrafią sprowokować do brania nawet w 'martwym czasie' .

#8 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 12 lipiec 2014 - 10:23

Nie zgłaszałem do PZW bo nie podali norm medalowych. Na złoto to i tak pewnie by trzeba taki z kukułką co najmniej złowić  :D


  • sajdol1 lubi to

#9 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 lipiec 2014 - 16:33

Błystki firmy Mepps uważam za jedne z najlepszych na polskim rynku wędkarskim. Jakie ryby na nie łowicie w Waszych łowiskach? Jak ocenianie ich pracę? W jakich okolicznościach są skuteczne?

 

Jednymi z najlepszych to one były -  kilkadziesiąt lat temu.(inna sprawa,że nie miały zbyt wielkiej konkurencji).

Dzisiaj jest inaczej : są drogie,pracują przeciętnie,często występują wady produkcyjne,a i materiały z których

są teraz wykonywane są inne.

Moim zdaniem " Mepsiki " dostępne w naszych sklepach niewiele przypominają francuskie pierwowzory. :(



#10 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 12 lipiec 2014 - 17:16

Jednymi z najlepszych to one były -  kilkadziesiąt lat temu.(inna sprawa,że nie miały zbyt wielkiej konkurencji).

Dzisiaj jest inaczej : są drogie,pracują przeciętnie,często występują wady produkcyjne,a i materiały z których

są teraz wykonywane są inne.

Moim zdaniem " Mepsiki " dostępne w naszych sklepach niewiele przypominają francuskie pierwowzory. :(

Zgadzam się z Kolegą nie ważna firma lecz praca. lowię różnymi obotówkami najważniejsze dopracowanie jeżeli nie mają wad konstrukcyjnych i pracują bez zarzutu są fajne jednak czasami lepiej kupić dobrą Aszychminkę sprawdzoną niż francusko/chiński niepracujący chłam a niestety coraz częściej tak jest. Mam kilka takich złomów w pudełku i podginałem, traktowalem pilniczkiem - czasam isię uda, czasami robi za balat w kamizelce :-)



#11 OFFLINE   mtmisiu

mtmisiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • Lokalizacjaelblag-irlandia

Napisano 12 lipiec 2014 - 18:00

Bardzo lubię łowić na obrotowki, szczególnie od nr.00 do 2. Mepps moim zdaniem robi nadal bardzo dobre obrotowki i jest na szczycie firm które produkują masowo. Do większości moich obrotowek do wielkości nr.2 dorabiam chwosta typu red tag co u mnie poprawia ilość brań i wizualnie lepiej wygląda.Dodam że najbardziej lubię typ aglia i głównie tych używam. Do tych małych blaszek używam plecionki PP 0,06 i 0,08 -ładnie lecą :D Do Meppsow nr3 w górę też dorabiam czerwonego chwosta. Przerabiałem trochę firmowych obrotowek i mepssy polecam, Aszychminki też, Balzer moim zdaniem kiedyś robił lepsze ale cena daje radę.Z rekodzieł polecam wyroby Piotra Lipca,dla mnie rewelacja. 



#12 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 21:30

Przeciętny mepps kosztuje ponad 10 zł, za balzera płacę 6,50 zł.w niczym nie ustępuje łownością meppsom, szczególnie dobry jest pomarańczowy fluo i srebrny w czerwone paski, lubię jeszcze łowić na damowskie effzetty które też dobrze się kręcą przy wolnym prowadzeniu i są też sporo tańsze,



#13 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:56

Bardzo lubię łowić na obrotowki, szczególnie od nr.00 do 2. Mepps moim zdaniem robi nadal bardzo dobre obrotowki i jest na szczycie firm które produkują masowo. Do większości moich obrotowek do wielkości nr.2 dorabiam chwosta typu red tag co u mnie poprawia ilość brań i wizualnie lepiej wygląda.Dodam że najbardziej lubię typ aglia i głównie tych używam. Do tych małych blaszek używam plecionki PP 0,06 i 0,08 -ładnie lecą :D Do Meppsow nr3 w górę też dorabiam czerwonego chwosta. Przerabiałem trochę firmowych obrotowek i mepssy polecam, Aszychminki też, Balzer moim zdaniem kiedyś robił lepsze ale cena daje radę.Z rekodzieł polecam wyroby Piotra Lipca,dla mnie rewelacja. 

 

Tezlowie glownie na meppsy ,ale jesli chodzi o blaszki 0 lub 00 Jaxonowskie lukrisy mini bija meppsa na glowe jesli chodzio o prace ,no i lownosc tez :D



#14 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 lipiec 2014 - 11:46

Mam swój typ na nową wodę.

Gdy nie znam jeziora,nie znam rybostanu stosuję meppsa widocznego na zdjęciu.To mój zwiadowca który może skusić większość  gatunków.

Potwierdzam fakt nieco gorszej jakości niż ta z dawnych lat,ale nadal kręcą się świetnie i budzą moje zaufanie.

Inne produkty z Francji-np. Veltici firmy Rublex znacznie bardziej straciły na jakości w stosunku do pierwowzoru.

 

                                                                        Załączony plik  DSCN9819.JPG   59,31 KB   24 Ilość pobrań

 

Przynęty widoczne na zdjęciu są już na emeryturze (wcale nie wcześniejszej choć bardzo zasłużonej ;) ) i nie łowię już nimi,

Tak więc odpowiadając założycielowi wątku - mepps to nadal świetna ,uniwersalna,choć dość droga przynęta.

kardi

 



#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:29

Też mam taką "sierotkę" testową. U mnie wciąż jeszcze nie na emeryturze ;)

Najczęściej jednak na końcu linki zawieszam miedzianą Aglię TW. Pstrągi kochają tę "biedronę".

Załączone pliki


Użytkownik popper edytował ten post 13 lipiec 2014 - 17:38

  • pepso lubi to

#16 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:56

Witam, dziękuję wszystkim zainteresowanym za wypowiedzi;) Jeśli posiadacie jeszcze jakieś doświadczenia, przygody związane z błystkami Mepps to się nimi podzielcie.



#17 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 13 lipiec 2014 - 17:32

Kiedyś bardzo dużo łowiłem na mepsy,taki mój nr.1 to Aglia 2,3 w kolorze miedzianym,najłowniejsze w pudełku były te najbardziej powycierane :)Od dwóch sezonów bardziej mi sie sprawdzają gumy a Mepsy czekają na swoje kolejne 5min :)

#18 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 lipiec 2014 - 21:20

Błystki firmy Mepps uważam za jedne z najlepszych na polskim rynku wędkarskim. Jakie ryby na nie łowicie w Waszych łowiskach? Jak ocenianie ich pracę? W jakich okolicznościach są skuteczne?

Może i masz rację, też lubię mepsy i z ciekawości używam ich w znanej mi wodzie - cena ;-) Ale odkryłem jedną wadę tych błystek i teraz pewnie mnie zlicznujecie, albo sam nie wiem co, ale... meps ściemnia branie. Odkryłem, że w "sprzyjających warunkach" błystka sama z siebie imituje skubanie ryby - zaczyna pukać. Człowiek zaczyna kombinować, rzucać 30 razy w "to" miejsce, zmieniasz mepsy na inne kolory i ciągle to samo... No cóż.. może dlatego są takie łowne ;-) Rzecz dotyczy Agili. Innych modeli na tyle dokładnie nie poznałem.



#19 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 00:51

Operując Agliami mam podobne wrażenie, jak @fomadron. :) 



#20 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 lipiec 2014 - 09:23

Dziwne, łowię tymi obrotówkami od ponad 40 lat ale takiego efektu u Aglii nie zauważyłem.

Powszechnie uważa się obrotówki za najbardziej chwytne sztuczne przynęty (przynęty bardzo zwarte, kompaktowe), jednak jak można niekiedy w czystej wodzie zaobserwować, zwłaszcza w odniesieniu do ryb o niewielkim pysku, zanim się taką rybę zahaczy, czuje się czasem i kilka/kilkanaście trąceń. Być może ryba atakuje korpus lub skrzydełko obrotówki, odbijając się od przynęty.

Aby uniknąć takiego efektu, na kotwiczce w moim przypadku Owner, wiążę chwost lub zakładam czerwony igelitowy wabik, służący rybie za cel do ataku.

Od wielu lat przynęty te zbroję w pojedyncze haki, co ryby mniej kaleczy i bardzo ułatwia odhaczanie. Wcześniej wielokrotnie musiałem cążkami pociąć kotwiczkę (ucinając jeden lub dwa ostrza) aby odhaczyć rybę w taki sposób aby miała szansę na przeżycie.

Na Aglie również łowię, ale moje ulubione to Comety, szczególnie Stripe i Black Fury a także Longi i Adoury w zależności o charakteru łowiska.

Obrotówki i woblery, to moje podstawowe przynęty. Po gumy sięgam gdy nie mam innego wyjścia, rzadko ale czasami tak się zdarza, odwrotnie również.

 

Pozdrawiam


  • popper i pepso lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych