Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

mad cat close combat albo podobny kruciak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2014 - 00:24

witam.

Ma ktos mad cat close combat albo podobna ogolno dostepna wedke +-2m nie kosztujaca 1000 pln  (najchetniej 1+1 lub travel i kolo 400pln)? Wygooglowalem jakies blackcaty catfighter/beastmaster slim boat etc. Fajnie jakby sie ktos podzielil opinia uzytkownika.

Jesli 1+1 to raczej taka dostepna w europie.

Dodatkowo musi sie nadawac do multika i nie wazyc ponad pol kilograma jak niektore beastmastery.

Zastosowanie Hiszpania sum troling ew vertical.

Nie jestem mega wymagajacy penn powerstix pro 20-30lbs byl mz bardzo fajna wedka, ale niestety sie polamal (z mojej winy przeforsowalem go ciagnac takiego +- 180 po powierzchni na sile wzdluz lodzi :), ale dokladnie w srodku na laczeniu (przy wyginaniu na sucho bylo widac "kwadrature kola") Nie chce wedki za sztywnej (mz ten sam penn 30-50lbs byl za sztywny preferowalbym raczej glebokie ugiecie niz akcje gazrurki ;) Pewnie sporo osob powie, ze trzeba takiej lagi, ale ja watpie bo jeszcze suma dluzszego od wedki nie zlowilem ;) Mad cat ma proponowany hamulec 8kg wyglada na mocna wedke, przelotki i ich rozlozenie wygladaja ok do multika, jest tania 1+1 ladnie wyglada wiecej na fotkach nie zobacze ;)



#2 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 01 sierpień 2014 - 04:16

berkley tec cat - mam 240 80-200 i sie sprawdza - "lekki gruboscieny " z duzym zapasem mocy - no i dupy .. przepraszam portfela nie urywa.

http://www.fishing-m...134-k13430.html

http://www.fishing-m...134-k13428.html

http://www.fishing-m...134-k13433.html



#3 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 sierpień 2014 - 04:57

Priv.



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:10

dzieki z priv odpisalem.

jak z tym berkleyem? troche malo przelotek jak na kij pod multika (mam teraz na morze 7 stopowego blackrocka i ma bodaj 11 przelotek) - miales go z multikiem? mozesz przelozyc zylke i odwrocic kij do gory nogami (znaczy przelotki w gorze zalozylem, ze masz spina) i podniesc na nim powiedzmy z 7kg? (jak nie podniesie 7 kg nie mamy o czym mowic) i zobaczyc jak linka idzie?

mialem jerkowke greysa 1 sklad cw 150g lekko podnosila 7-8kg, ale przy takim obciazeniu linka pomiedzy pierwsza przelotka a multikiem szla z 5cm ponizej blanku!!! (kto projektuje te wedki?)

 

O widze, ze berkley jest w wersji inline zawsze mnie ciekawily takie wedki ma ktos jakies doswiadczenia?


Użytkownik gooral edytował ten post 01 sierpień 2014 - 10:12


#5 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 01 sierpień 2014 - 11:32

Troche nie doczytalem ze musi byc pod muktik - na forum sumowm jest opis mojej wersji +zdjecia z podnoszenia prawie 10kg a wiem ze krotsze sa mocniejsze. Co do multika znam 2 osoby ktore uzywaja je z muktikiem i nie narzekaja choc przyznac trzeba ze nie sa to typowe kije pod ruchoma szpule.

#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 sierpień 2014 - 11:40

dzieki z priv odpisalem.

jak z tym berkleyem? troche malo przelotek jak na kij pod multika (mam teraz na morze 7 stopowego blackrocka i ma bodaj 11 przelotek) - miales go z multikiem? mozesz przelozyc zylke i odwrocic kij do gory nogami (znaczy przelotki w gorze zalozylem, ze masz spina) i podniesc na nim powiedzmy z 7kg? (jak nie podniesie 7 kg nie mamy o czym mowic) i zobaczyc jak linka idzie?

mialem jerkowke greysa 1 sklad cw 150g lekko podnosila 7-8kg, ale przy takim obciazeniu linka pomiedzy pierwsza przelotka a multikiem szla z 5cm ponizej blanku!!! (kto projektuje te wedki?)

 

O widze, ze berkley jest w wersji inline zawsze mnie ciekawily takie wedki ma ktos jakies doswiadczenia?

Mam a raczej miałem patyk daiwy inline i no cóż, zjazd z wagi jest, ale osłabienie przy wejściu linki do blanku za kołowrotkiem też jest. Pękła mi w tym miejscu i chociaż przelotek nie ma dzięki czemu waga niższa to nie kupię już inline, zresztą plećka wyciera blank od środka przy obciążeniu i nie sądzę żeby długo taki kij posłużył...



#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2014 - 19:49

no wlasnie nie wiem jak to wyglada w srodku czy linka poprostu napierdziela po blanku od srodka? to good luck jak linka jest brudna albo jakies nitkowate glony wciagniesz to wedki i tam zaschna na sztywno... na yt znalazlem filmik (do konca nie ogladalem zapierdziel w robocie wlasnie wrocilem) gdzie koles uzywa multika do close combata. Co miales na mysli piszac "nie sa typowo pod ruchoma szpule" ze nie maja pazura? mysle, ze przy tak mocnych wedkach to nawet zaleta. glownie mi chodzi by linka w 100% nie dotykala blanku (ku*** co za glupie myslenie dopiero co napisalem, ze sie zastanawiam nad wedka inline ;)



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:05

no wlasnie nie wiem jak to wyglada w srodku czy linka poprostu napierdziela po blanku od srodka? to good luck jak linka jest brudna albo jakies nitkowate glony wciagniesz to wedki i tam zaschna na sztywno... na yt znalazlem filmik (do konca nie ogladalem zapierdziel w robocie wlasnie wrocilem) gdzie koles uzywa multika do close combata. Co miales na mysli piszac "nie sa typowo pod ruchoma szpule" ze nie maja pazura? mysle, ze przy tak mocnych wedkach to nawet zaleta. glownie mi chodzi by linka w 100% nie dotykala blanku (ku*** co za glupie myslenie dopiero co napisalem, ze sie zastanawiam nad wedka inline ;)

No nasuwa po blanku od środka nie inaczej taki jest urok, w zamian za to łowiąc w trolu szczególnie przy połowach morskich wiatr nie plącze linki o przelotki, gdy są fale i luzuje się i to główna zaleta tejże konstrukcji. Osobiście uważam, że to, iż kij nie jest typowo pod ruchomą szpule to zbyt wysokie przelotki, i duży opór na pierwszej przelotce od młynka plus szybkie niszczenie linki przy przeciążeniach ze względu na kąt padania linki na przelotkę.

 

Ps. priv czasem sprawdzaj :D



#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:20

sprawdzilem. ;) siorki ponad 600km dzisiaj samochodem przejechalem duzo maili sprawdzalem na kolanie bo zapierdziel..



#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 01 sierpień 2014 - 20:23

no wlasnie nie wiem jak to wyglada w srodku czy linka poprostu napierdziela po blanku od srodka? to good luck jak linka jest brudna albo jakies nitkowate glony wciagniesz to wedki i tam zaschna na sztywno... na yt znalazlem filmik (do konca nie ogladalem zapierdziel w robocie wlasnie wrocilem) gdzie koles uzywa multika do close combata. Co miales na mysli piszac "nie sa typowo pod ruchoma szpule" ze nie maja pazura? mysle, ze przy tak mocnych wedkach to nawet zaleta. glownie mi chodzi by linka w 100% nie dotykala blanku (ku*** co za glupie myslenie dopiero co napisalem, ze sie zastanawiam nad wedka inline ;)

 

Rozklad i wielkosc przelotek :)
 



#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 wrzesień 2014 - 18:04

dzisiaj chyba sobie wybilem z glowy jakiekolwiek zakupy bez pomacania. widzialem troche blackcatow (w tym jakis krotki bodaj "klonk"? czy jakos tak) i srednio mi sie spodobaly (czuc, ze maja power, ale akcja jakas taka lejaca). jest gdzies w krk close combat albo te barkleye?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych