Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning cw 3-15(20) g, 240-270 cm, 100-150 zł, pilne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:46

Na początek wielkie przepraszam z mojej strony w kierunku moderacji. Wiem, że temat jakich nie powinno się zakładać, ale sytuacja zmusiła.

 

Jutro wyjeżdżam, a godzinę temu ukatrupiłem swój jedyny lekki spinning - Shimano Catana BX240L. Szukam czegoś podobnego, być może nieco lepszego (pod kątem szybkości). Wędka musi mieć w miarę uniwersalny charakter - zwykle na ponton biorę tylko jedną wędkę. Ryby docelowe: okoń, kleń, szczupak (lżejsze przynęty typu obrotówka 3jka, wahadłówka 1ka), może w przyszłości sandacz czy boleń. Wszelkie pstrągowate odpadają - nie mam gdzie realnie tego poławiać. 

 

Założyłem podobny CW jak miałem do dzisiaj, ponieważ wątpię, czy wędką 5-25g dam radę ciskać smużakami lub błystkami 0/00. Jeśli się mylę i istnieje aż tak uniwersalna wędka - z chęcią wyleczę się ze złych przekonań. 

 

Proszę o podsunięcie kilku wartych uwagi modeli, abym jutro w sklepie posiadającym prawie 200 modeli nie spędził połowy dnia. Dawniej np. taką rewelacją sezonu był Konger Aviator kosztujący niecałe 100 zł.



#2 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 09 sierpień 2014 - 17:37

Osobiście najczęściej  łowieę na Barkley'u z aluminiową przelotką, młynek Mistrall Hi-tech 3000 i Barkley"a Nano-Fil 0,16. Zartówno leciutkie przynęty jak i te po 30 gram ładnie mi latają. ;)



#3 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 01:31

Do zamknięcia. Kupiłem Robinsona Blue Bird Perch. Parametry jak Catana, ale ciut delikatniejszy zdaje się w ręce. Dzisiaj sprawdzony na okoniach przy użyciu pełnej gamy przynęt.