Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygoda z wędką - założenia - cz. I - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2006 - 20:01

Witam,
Oczywiście, że wypowiedzi innych na współpracy nie zaważą. Zawsze chętnie współpracuję z rozsądnymi, znającymi się na wędkarstwie ludźmi. Z pewnością możesz to potwierdzić.
Pozdrawiam,
Irek

#22 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 22 luty 2006 - 20:04

Bardzo fajny pomysł z tymi artykułami, chetnie bym również popatrzył na żywo jak powstaje taka wędka, od A do Z.
Może to jest pomysł na jakis 3 dniowy Zlot Jerkbait, zaprosić Pana Irka na zlocik z całym osprzętem do budowy wędzisk. W dzien łowienie, a wieczorami robienie wędki :D

Pozdrawiam

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 luty 2006 - 20:04

@irku, czy we wroclawskim sklepie atlantis jest duzy i staly wybor waszych wedek? bede latem we wroclawiu, moze cos mi sie spodoba, a moze cos sobie zamowie :D

@xavi, tylko to wieczorne robienie wedek, to na trzezwo prosze, bo inaczej, to spiralne zbrojenie gwarantowane :mellow: :mellow: :mellow:

#24 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2006 - 20:21

Witam,
@Xavi,
Na wstępie to po prostu Irek. A pomysł ze zlocikiem doskonały. Mógłbym wziąć kilkanaście wędek do połowienia, a wieczorem.....coś możemy zmontować.
@Pitt,
U Pawła Olszewskiego jest zawsze kilkadziesiąt blanków. Jak będzie Cię interesowało coś konkretnego, daj znać wcześniej, to na pewno mu podeślę.
Pozdrawiam,
Irek

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2006 - 20:23

Zawsze chętnie współpracuję z rozsądnymi, znającymi się na wędkarstwie ludźmi. Z pewnością możesz to potwierdzić.

Oczywiscie potwierdzam i musze do tego dorzucic(z luznych rozmow w pracowni, a takze ja sam, zwlaszcza a few jears before) tych mniej rozsadnych i mniej wiecej znajacych sie :lol:

Niestety nie moge jak Pitt obiecac, ze sie zastanowie, co uzbroic tą razą...za dobrze mnie zaopatrzyles.
Chyba, ze cos z tych pilk'ow, jestem ciekaw jak zachowuje sie egzemplarz 2,4m do 35LBS... <_<
Pozdro
Gumo


#26 OFFLINE   Xavi

Xavi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Lis

Napisano 22 luty 2006 - 20:29

Super Irku. Ciekawe czy jak zaczniemy montować wieczorem to powstanie chociaż jedna wędka :D
Co do tych kilkunastu wędek to chętnie przetestuje jakiś spinning na łódce.

Pozdrawiam

#27 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2006 - 20:29

Ten Pilk to na te zwierzaki, co ostatnio za granicą złowiłeś. Znając Ciebie, to planujesz na jeszcze coś większego zapolować.
Irek

#28 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 22 luty 2006 - 20:35

@Xavi,
Jak zaczniemy wieczorem montować, to mogą powstać wszystkie wędki.
Pozdrawiam,
Irek

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2006 - 21:17

Witam serdecznie,
Irku na wstępie podziękowania, za udostępnienie pracowni, wiedzy oraz umożliwienie nam stworzenia cyklu artykułów. Bardzo dziękuję!

Jaculek, kiedy skonczyłem czytać pierwszy odcinek dokłanie poczułem to samo. Zatelefonowałem do Friko i pierwsze co powiedziałem dawaj następny. Friko ... daj następny :D (a zaręczam, że w następnym artykule przygotowywanym przez Friko będzie o czym poczytać).

Dziękuję za miłe słowa i wstępne zainteresowanie serią artykułów. Moim zdaniem taka wiedza, unikalna w skali rynku, przyda się każdemu. Staniemy się na pewno bardziej świadomymi i wymagającymi klientami i użytkownikami sprzętu wędkarskiego.

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 22 luty 2006 - 21:51

Witam,jestem nowym użytkownikiem jerkbaita.Śledzę z uwagą dyskusję o sprzęcie castingowym od dłuższego czasu,a pojawia sie ona w paru miejscach w internecie.Na razie tylko czytam,choć dzisiaj po przeczytaniu postu Bartosza Burskiego dotyczącego kompetencji FC opadła mi szczęka.Znam Irka ładnych parę lat,nigdy nie przeczytałem o nim takich bzdur.Zdaniem mistrza Burskiego,każdy,kto się z nim nie zgadza,nie zna się na wędkach.Specyficzne podejście charakterystyczne dla wędkarza Łowiącego w Internecie.Ja,Panie Bartoszu,łowię markowym sprzętem z przelotkami Fuji.Dlatego nim łowię,bo lubię łowić ryby,nie lubię natomiast oglądać kija jak jestem na rybach.Dlatego mam dobry kij,bo nie chcę się nim przejmować podczas forsownego holu.Proponuję,by otworzył Pan pracownię,skonstruował tak samo kij 4LB jak 40lb(podobno nie ma różnicy) i w końcu poszedł na ryby.Świeże powietrze robi każdemu dobrze.

#31 OFFLINE   Buri

Buri

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaMultikonto @BB Custom Rods

Napisano 22 luty 2006 - 22:17

Oczywiście riposta jakiej się spodziewałem...krytyka ze strony osób, które z castingiem styczności nie mają. Do tego się już przyzwyczaiłem, że najwięcej właśnie oni mają do powiedzenia.

Panie Irku,
Dlaczego zamiast słów krytyki nie powie Pan kilku słów na temat wspomnianego przeze mnie kija czy braku kijów na targach które obiecywał Pan zrobić? Czy zwracanie delikatnych wędzisk castingowych do Pana zakładu dalej według Pana wynika z nieumiejętności łowienia kupujących? Szkoda, że zamiast się przyznać okazuje Pan totalny brak szacunku. W kontekście poprzedniego postu to co mówią (nawet wiem kto) niespecjalnie mnie obchodzi.

Pitt,
ładne zdjęcie.

Romanie,
mówimy o spinningach czy castingach? Bo jeśli chodzi o spinning to się chyba nie zrozumieliśmy bo zawsze podkreślałem, że wędziska FC to kije wysokiej klasy, bardzo ładnie wykonane. Napisałem, że kije castingowe są poprostu źle zbudowane, no bo jak można nazwać kij o którym wspomniałem w poście? Gratluję, że łowisz kijem z przelotkami Fuji.

Osobnikom takim jak Gumo nie mam zamiaru odpowiadać, kłamstwo ma krótkie nogi.
Kto ile czasu spędza na rybach a ile przed komputerem pokazuje jasno liczba postów.
Odpowiedzi wszystkich atakujących poruszają sedno sprawy - portal castingowy, na którym najwięcej do powiedzenia i skrytykowania mają osoby nie łowiące na casting. Paranoja. Jeśli będziecie mieli takich speców od castingu jak Gumo to życzę powodzenia!



#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2006 - 23:16

Panie Romanie,
Witam serdecznie na forum. Zachęcam do dyskusji, wymiany doświadczeń. Jest Pan mile widziany.

Pozdrawiam serdecznie
Remek

#33 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 22 luty 2006 - 23:41

@Bartoszu,
nie do końca mnie zrozumiałeś.Być może nie do końca mnie zrozumiałeś,dlatego pokrótce,jeśli pozwolisz,wytłumaczę Ci pewne zasady.Jestem użytkownikiem innych portali wędkarskich również.Na każdym z nich przetacza się od czasu do czasu poglądowe tornado,które zmiata userów.Jest to naturalne.Niemniej jednak,Bartoszu,autorytarny styl Twoich wypowiedzi jest conajmniej niegrzeczny,nie tylko w stosunku do pojedynczych osób,ale kwestionujesz również profesjonalizm portalu.Irek Matuszewski jest niekwestionowanym liderem branży monterskiej w Polsce i śmiem twierdzić,że doświadczenie castingowe w budowaniu kijów posiada znacznie większe od Ciebie.Składam kije od paru lat i to właśnie Irek był moim nauczycielem,czego absolutnie się nie wstydzę.Jeżdziłem do Warszawy,siadaliśmy przy kijach,dyskutowaliśmy o komponentach,przelotkach,gryfach itd.8 godzin mijało w 5 minut.To wszystko miało jedną twórczą myśl-miało pchać do przodu.Bartoszu,jesteś naćpany(przepraszam za określenie),teorią i jako mniemam,mało zaawansowany monter kijów w sposób publiczny kwestionujesz fachowość Irka.Nieładnie,niegrzecznie i niepolitycznie.Bartoszu,dam Ci radę:słowne szaleństwo,publiczne portalowe zadymy niczego dobrego nie przyniosą,a zwłaszcza Tobie.Wyluzuj,połącz to z dyplomacją,nie opluwaj kolegów i ucz się.Tylko mądry wie,jak mało wie.Frak pasuje dopiero w trzecim pokoleniu...

#34 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 23:41

A mnie się ten pomysł artykułu podoba. Absolutnie nie znam się na budowie wędek, ale przecież potrafię ocenić, czy tekst jest interesujący, czy nie :mellow: . Tak samo jak potrafię stwierdzić, czy gotowy kijaszek mi odpowiada. Friko - proszę o więcej. Pana - Panie Irku - również proszę.

Ale mam jeszcze jedną prośbę, bo zaczynam się gubić. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czym się różni kij spinningowy od castingowego? Czy tylko pazurem - lub jego brakiem - pod multik? Czy dżerkując gumami i krótkim, sztywnym kijkiem mogę nazwać się castingowcem, czy muszę stosować multiplikator? I błagam, nie śmiejcie się z moich pytań :mellow: Potraktujcie je poważnie.

Osobniku :lol: Gumo, nie znasz się na castingu :huh: ? Jak Ty możesz spoglądać w lustro :lol:


#35 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 22 luty 2006 - 23:43

Witam,
chętnie tu pozaglądam i mam nadzieję,że normalnie podyskutuję.Oby tylko powietrze się odświeżyło.Pozdrawiam.
Roman Pietrzak.

#36 OFFLINE   Buri

Buri

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaMultikonto @BB Custom Rods

Napisano 23 luty 2006 - 01:27

@Roman
Ja kijów nie buduje, jedynie nimi łowie. Skoro ty budujesz to może odpowiedz na moje pytania, skoro Pan Irek nie chce. Jaki jest cel w stosowaniu do 6' 8lb blanku przelotek o rozmiarze 14, które nie dość, że sporo ważą to również źle wyglądają, jaki jest sens stosowania zamkniętego, grubego uchwytu jak do jerkówki i jaki jest sens robienia długiego dwuręcznego dolnika? Jak dla mnie to są błędy i mam prawo o tym otwarcie mówić. Widziałem te same blanki robione przez inne osoby i różnice były drastyczne. Kij stał się ciężki, kluchowaty i pozbawiony dynamiki.
Proponuje wrócić do mojego pierwszego postu i przeczytać jeszcze raz moje ostatnie zdanie do Pana Irka. Nigdy nie negowałem jego wkładu w wędkarstwo i umiejętności a jedynie wyciągam wnioski z tego co widziałem a nie gdzieś zasłyszałem.
W kwestii profesjonalizmu portalu to pozwole sobie zachować swoje zdanie. Nigdy nie twierdziłem, że piszę się tu nieprawdę. O jerkingu, spinningu jeziorowym, rzecznym, o sposobach na konkretne ryby, przynętach itd można dowiedzieć się wiele. Nie podoba mi się natomiast sposób wypowiadania się na temat castingu przez kilka osób. Tylko tyle.

@Jaculek
Casting to nie tylko jerkowanie. Jakoś tak się u nas niesłusznie utarło, że multiplikator nadaję się tylko do jerków. Poza tym kij wcale nie musi być sztywny ani krótki. Jak pewnie zauważyłeś casting jest zbrojony odwrotnie w mniejsze i niższe przelotki, których zazwyczaj jest więcej niż w spinningu i są inaczej rozmieszczone, do tego odpowiedni uchwyt. Nie trzeba się trzymać stricte castingowych blanków, można z powodzeniem adaptować blanki spinningowe. Techniki zbrojenia, doboru komponentów to temat na długie rozmowy.

@Gumo
Tak z ciekawości zapytam ile razy byłeś w tym roku na rybach? Proszę odpowiedz.
Widzisz, ja wykorzystałem każdy weekend od początku roku, oprócz tego w trakcie sesji. Swoje żenujące docinki na ten temat pozostaw więc dla siebie.

#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 luty 2006 - 07:11

Pomysl tego artykulu trzeba oceniac pozytywnie :D
Nikt tu nie mowi ze jest ekspertem , wprost przeciwnie caly czas podkreslana jest chec nauki , chec poszukiwan ...a wiec dalej pozytywna cecha :D
Zdarzaja sie docinki na temat umiejetnosci , poszukiwan , trzeba przejsc po nad tym , usmiechnac sie i walczyc dalej :D Imponuje mi Jaculek ..ma mistrzowskie poczucie humoru :mellow:
Bartku :D wiecej luzu ..to tylko fishing ..on ma leczyc nie katowac . Wysylam Ci energie pozytywnych ladunkow :mellow:
Ja to rozumiem ...napatrzycie sie na tych politykow , sejm .. :mellow:

#38 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 luty 2006 - 09:19

Jerkowanie, casting , spining ... vudu yech.
Poproszę kolejną część, a co tam może i się nie znam, ale zainteresowałem sie bardzo.

#39 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 luty 2006 - 09:28

Swego czasu trochę pisałem na forum salmo jako hunter. Zraziła mnie jednak atmosfera kiedy raz na jakiś czas wybuchała jakaś kłótnia, obrażanie sie nawzajem, potem przepraszanie... Z tego co pamiętam stałym uczestnikiem a nawet wywoływaczem takich kłótni był kolega Buri i tak go zapamietałem jako awanturnika...jak widać nic się nie zmieniło. Mam nadzieje że na tym forum nie będzie żadnego obrażania i kłótni. Moim zdaniem zawiść i złość sama zniszczy kolegę Buriego, zresztą już zaczeła. Pozdrawiam wujek

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2006 - 09:45

Buri, nie zamierzam dłużej tolerować Twoich obraźliwych i przepełnionych frustracją wypowiedzi.
Rejestrując się na tym forum zaakceptowałeś regulamin, którego podstawą jest przestrzeganie zasady nie obrażania innych osób. Wielokrotnie, w wiadomościach zamieszczonych powyżej, złamałeś regulamin tego forum. Obraziłeś moich gości(osoby prywatne jak i firmę o ustalonej renomie) oraz oczerniasz jerkbait.pl (redaktorów i moją osobę). Z wiązku z tym jeśli nie zaprzestaniesz łamania obowiązujących tutaj zwyczajów będę musiał, jako właściciel tego portalu oraz administrator, podjąć działania wynikające z przysługujących mi praw zgodnych z ogólnie przyjętym prawem internetowym (netykietą).

Uprzedzając fakty chciałbym Ciebie prosić o nie odgrywanie charakterystycznej dla Twojej osoby gry ZBITEGO PSA. Dla niewtajemniczonych polega ona na obrażaniu wszystkich a następnie wmawianiu innym, że to oni zachowują się chamsko i udawadnianiu światu, że wszyscy dookoła nie potrafią interpretować Twoich wypowiedzi.


Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych