Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczowa kosa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Seledyn

Seledyn

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Emilian

Napisano 27 sierpień 2014 - 08:08

Witam . Mam problem z wyborem wędki pod zedy.  Łowię głownie na odrze głowkami 12-18 ale zdarza sie że nawet i 21-25g .  Do wyboru mam 3 wędziska i mam dylemat



# Avid avs68mxf

# Fenwick EWS66M-F

# avid AVS66MHF

 

 



#2 OFFLINE   rybson7

rybson7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 sierpień 2014 - 11:17

Avid 68mxf mam i polecam.

#3 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 28 sierpień 2014 - 11:55

Jeśli się wcinam, to sorry ale nie chcę dublować tematów - szukam bardzo ciętej szpady na grubsze okonie gdzie przyłowem jest sandacz albo na sandacza na lekko do max 12-15g z delikatną szczytówką i mocniejszym dołem, jednak pod rybą pracujący cały blank. Kij ma doskonale transmitować drgania, pstryki i puknięcia (taki elektryczny) oraz dobrze się ładować i z łatwością miotać na spore odległości przynęty od 4g do 12-15g mocy od 10-12lb.
Po konsultacjach znalazłem taki kij - fenwick smallmoutch do 18g ale występuje tylko w monoblanku a dla mnie do zaakceptowania jest tylko 2 - skład w długości 2 - 2,2m.
Reasumując, liczy się czułość, ciętość spora moc blanku i dobre własności rzutowe. Liczę na miarodajne opinie.

Użytkownik rutra edytował ten post 28 sierpień 2014 - 11:56


#4 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 29 sierpień 2014 - 06:57

 St. Croix LTWS68 MXF



#5 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 30 sierpień 2014 - 12:51

Mam akurat LTWS68M-XF w dobrej cenie ;-) Nówka oczywiście.



#6 OFFLINE   brtone

brtone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2014 - 09:25

Witam. Podepnę się pod temat. Planuję zamówić nową sandaczówkę.
Łowisko Zegrze. Przynęty 12-25g plus guma. W rodmasie pan Łukasz
polecił mi następujące blanki
umbx 700ml-c
mxd72ml
tx683ml-c
Chętnie poznał bym opinie użytkowników tych blanków. Zwłaszcza umbx. Tx kusi ale nie ogarnę finansowo.
z góry dziękuję za wszystkie opinie.
aha kijek ma być zbrojony pod stałą szpulę.

#7 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:02

A nie moze byc MHX?

#8 OFFLINE   brtone

brtone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2014 - 11:37

Łowiłem mhx kumpla. Nie podobał mi się. Poza tym napaliłem się na phenixa

#9 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 wrzesień 2014 - 17:47

a tak z ciekawości,co nie tak z tym MHX-em było bo mi się wydaje że na zandera jak w sam raz



#10 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 16 wrzesień 2014 - 18:51

Też mnie ciekawi co za model MHX'a Koledze nie odpowiadał.

Pod sandacza MHX ma kilka naprawdę świetnych blanków.

No chyba, że ma być to Phenks i nic więcej w grę nie wchodzi.



#11 OFFLINE   brtone

brtone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2014 - 19:30

To był p844-2. Miał jak dla mnie zbyt delikatną szczytówkę. Do łowienia z kołowrotka był ok ale ja lubię podbijać kijem i jakoś ta szczytówka mi nie pasowała. Oczywiście że biorę pod uwagę inne opcje niż phenix. Myślałem nad aetosem lub czymś z stc. Ale tego phenixa wszyscy tak zachwalają... :)

#12 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 16 wrzesień 2014 - 19:45

Matagi T-Russell super shore zobacz.

#13 OFFLINE   brtone

brtone

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2014 - 20:37

No faktycznie ciekawa propozycja. Strasznie cienkie szczytówki. Który konkretnie model polecał byś pod przynęty 12-20g plus guma? Są dobrze opisane czy niedoszacowane?



#14 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 16 wrzesień 2014 - 21:57

Widzę że tu Phenixy i tylko Phenixy :wacko:  A u nas w polsze mamy super blanki pod zedy: Hersy. I tańsze od TXów... Pod podaną gramaturę 12-25g z okładem 20lbsówka była by super.



#15 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 16 wrzesień 2014 - 22:20

Nie chcę się czepiać Tomku, ale hers jest dwuczęściowy, a kolega chyba chce jednoskład.

 

Nie miałem okazji testować 17lb, bo z tego co ogarniam to 20lb nie ma, dopiero 25lb.

 

M1 jest jak nabardziej spoko, ma zajebiste ugięcie, jest w miarę szybki jak na tą klasę sandaczówek i czuły.

UMBX jest bardziej szczytowe, takie bardziej kołkowate. Lepsze pod koguty i agresywniejsze podbicia.

TX posiadam, zajebista czułość, ale trzeba uważać na urazy mechaniczne, bardzo cieńkie ścianki.

 

Jak chcesz wędkę bardziej uniwersalną z ładniejszym ugięciem weź m1, jak chcesz mieć wędkę bardziej szczytową do agresywniejszego podbijania weź UMBX.


  • JanuszD lubi to

#16 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 wrzesień 2014 - 00:07

Tak Bartku, moja pomyłka. Jest 17-stka a nie 20. Pewnie zmęczenie po robocie spowodowało ten byczek. Lecz z tego co czytałem nie ma wymogu jednoskładu a przy tej klasie różnicy w właściwościach jednoczęściówek i dwojaczków ;)  już praktycznie nie ma. Za to Hersy są niesamowicie czułe, szybkie i cięte. I dużo tańsze od K2 do których klasowo możne je porównać właściwościami. A potem wchodzą w głębokie ugięcie i ciężko o spad. Jednak to kij tylko pod gumę i tylko pod zeda. Ale chyba o to chodzi :D  Natomiast nie dziwię się że tak polecono w Rodmasie, tj same Phenixy, w końcu to dystrybutor. Ja natomiast jestem zwykłym użytkownikiem nie mającym z żadnym producentem powiązań finansowych. Ot jedynie takie że ja płacę, czasem słono...

 

A jak koniecznie jednoskład, poczekam trochę i opiszę Vegtera Nano :D


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 17 wrzesień 2014 - 00:09


#17 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 17 wrzesień 2014 - 07:25

Co do cienkich szczytówek w matagi to mam do 28g super seebas szczyt 1.36 a podbija 25g i 4 cale kopyto bez problemu

#18 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 17 wrzesień 2014 - 14:08

Spoko, oboje wiedzieliśmy o co chodzi ; ) Tzn różnice dla mnie jest, w miarę możliwości brałbym jednoskład (też kiedyś myślałem, że transport będzie kłopotem, ale kupując sobie fajną tubę, nie jest to dla mnie problem). Wędki jednoskładowe będą czulsze, mocniejsze i bardziej zbite. 

 

Hers jest moim zdaniem innym patykiem od TX'a. Nawet nie chodzi o szybkość, ale TX będzie czulszym, bardziej elektrycznym blankiem. Będzie przy tym mniej uniwersalny, to tak jak z samochodami sportywymi na tor. Mniejszy zakres komfortu cw., większa podatność na urazy mechaniczny. To blank dla koneserów, taka perełka.


  • theslut lubi to

#19 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 wrzesień 2014 - 21:08

Tomaszu nie zgodzie się że Hersy nadają się tylko i wyłącznie na sandacza, z kumplem łowimy z powodzeniem okonie i szczupaki i jakoś nie zauważyliśmy większej ilości spadów w/w gatunków w porównaniu z innymi bardziej może dedykowanymi pod te ryby blankami. Hersy tak jak piszesz mają genialną pracę pod rybą i głównie do gumy ale na inne typy przynęt też się da :-) nie jest to może typ uniwersała ale da się

#20 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 wrzesień 2014 - 23:59

Kolego @Bass-74 ja niestety mam zupełnie inne odczucia względem Hersa. Szczupłe niestety mi spadają niemiłosiernie, może wyjmuję co drugą rybę choć wszystko prawidłowo i w tempo zacięte. Owszem jak siądzie coś pod 8 dych nie ma problemu lecz te mniejsze... ach tragedia. Wcześniej m.in używałem typowo sandaczowego poppinga MHX P844-2, też MB843-2 i MB843-2 i spad zębacza to było święto. Aaa i co zauważyłem, ryby mają strasznie porozwalane mordy. Owszem mogę się szczycić bardzo szybki i mocnym zacięciem lecz w przypadku Hersa robię masakrę. Poza tym przy wobkach ryby odbijają się. W innych wędkach nie było tego problemu na tak potężną skalę. Dlatego piszę że Hers to tylko zed i tylko guma choć praca pod rybą rewelka. Ale przyznaję, mam najcięższą armatę 25lbs :D  Bo muszę rzucać komfortowo na Wiśle 35g główkami...


Użytkownik Tomas81 edytował ten post 22 wrzesień 2014 - 00:00