Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opinie o silnikach MotorGuide


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 wrzesień 2014 - 09:25

Koledzy,
mam prośbę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami z silnikami marki MotorGuide.
Chcę kupić silnik do mojego Kolibri KM330PP. Dotychczas używana Minn Kota Endura C2 30 lbs jest trochę za słaba jak zawieje.
Generalnie chciałbym coś w miarę pewnego (trwałego), bez maksymizera, w cenie do około 1000 zł. Minn Kota droga, dlatego zainteresowały mnie silniki MotorGuide, które podobno w Stanach są równorzędną konkurencją dla Minn Koty a przy tym w Polsce są w dosyć przystępne cenowo.
Intresują mnie opinie o serii R3 ewentualnie Thruster. Aktualnie rozważam zakup modelu R3 55 lbs.

 

Pozdrawiam

Grzegorz



#2 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 wrzesień 2014 - 13:01

Cześć, jest sporo na forum. Gdyby koledzy nic nie napisali nie zrażaj się tylko sobie poszukaj
Tomek

#3 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 wrzesień 2014 - 13:39

Witam :)  ja aktualnie używam motorguide w starszej wersji T46 z maximizerem silnik ma z 15 lat i sprawia się bez zrzutu :) używam go do łodzi 3,90 radzi sobie z trzema nieraz czterema pasażerami (wędkarzami) :)



#4 ONLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 wrzesień 2014 - 14:37

Tomasz, poszukiwanie informacji o interesującym mnie silniku oczwiście zacząłem od przewertowania archiwalnych tematów na formum. Silniki MotorGuide wspominane są głównie w kontekście modelu Varimax z maksymizerem, nie znalazłem natomiast nic o serii R3, tak więc pytanie o opinie pozostaje aktualne.

 

Mariusz, 15 lat to konkret :) Ciekawe czy nowe serie godnie zastąpiły starsze modele...



#5 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 wrzesień 2014 - 15:03

Dokładnie, :)  oby jakość ich dorównała tym starszym :)



#6 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 04 wrzesień 2014 - 17:34

Ja tylko ostrzegę przed serią Varimax, mój w czasie gwarancji był dwukrotnie naprawiany i dokładnie miesiąc po okresie gwarancyjnym odmówił posłuszeństwa a serwis odmówił naprawy :( Znam kilka podobnych przypadków do moich, tak że ostrzegam !! Jak by nie awaryjność to silnik nie miał by konkurencji na rynku w klasie silników 12V


  • Robert.Bart lubi to

#7 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 04 wrzesień 2014 - 19:12

Ja tylko ostrzegę przed serią Varimax, mój w czasie gwarancji był dwukrotnie naprawiany i dokładnie miesiąc po okresie gwarancyjnym odmówił posłuszeństwa a serwis odmówił naprawy :( Znam kilka podobnych przypadków do moich, tak że ostrzegam !! Jak by nie awaryjność to silnik nie miał by konkurencji na rynku w klasie silników 12V

Hmm, dziwne nie słyszałem żeby były awaryjne. Ja mam 55Lb Varimaxa chyba 3 rok i tylko na początku miałem problem bo wyskoczył mi ten motylek którym przykręca się silnik do łodzi. Były za krótkie sworznie, dlatego wyskoczył. Ja poprosiłem serwis o śrubki i teraz jest ok. Łódkę mam ponad 100 kg, czasem 4 osoby na pokładzie i jest ok.

Z ciekawości co Ci się tak psuje?


  • marcin186 lubi to

#8 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 04 wrzesień 2014 - 23:39

Szczerze powiedziawszy to jako elektryk stwierdzam ze w tych silnikach nie ma sie co za bardzo popsuc i moim zdaniem nie ma sensu inwestowac w minn koty itp. To co sie psuje to przelaczniki biegow, ewentualnie moze puscic uszczelniacz na walku po czasie, albo zuzyc szczotki na komutatorze. Ale wszytko to da sie niedrogo naprawic. Osobiscie mam silnik Flover 55 LBS i lata jak ta lala



#9 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2014 - 05:45

Ja tylko ostrzegę przed serią Varimax, mój w czasie gwarancji był dwukrotnie naprawiany i dokładnie miesiąc po okresie gwarancyjnym odmówił posłuszeństwa a serwis odmówił naprawy :( Znam kilka podobnych przypadków do moich, tak że ostrzegam !! Jak by nie awaryjność to silnik nie miał by konkurencji na rynku w klasie silników 12V


Uzywalem 3 lata Varimaxa i nie moge moge powiedziec o nim zlego slowa. Wszystko dzialalo jak nalezy w 100 %. Jakis czas temu znalazl na j.pl nowego wlasciciela, u mnie przez ostatnie pare miesiecy kurzyl sie niepotrzebnie.
  • pokmir lubi to

#10 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 06:33

Hmm, dziwne nie słyszałem żeby były awaryjne. Ja mam 55Lb Varimaxa chyba 3 rok i tylko na początku miałem problem bo wyskoczył mi ten motylek którym przykręca się silnik do łodzi. Były za krótkie sworznie, dlatego wyskoczył. Ja poprosiłem serwis o śrubki i teraz jest ok. Łódkę mam ponad 100 kg, czasem 4 osoby na pokładzie i jest ok.

Z ciekawości co Ci się tak psuje?

Przełącznik biegów, czyli maximizer. Na gwarancji była wymieniana cała główka silnika na nową.



#11 OFFLINE   artipasior

artipasior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kuchcinski

Napisano 07 sierpień 2015 - 12:54

przestrzegam przed zakupem motor guide . zepsuł mi sie 2 razy raz na gwarancj a drugi po gwarancj , maximizer nie do naprawienia , całosc zalana czarna zywica . mozna sobie kupic nowa czesc , ale wystepuje tylko jako cała głowka i kosztuje 700 złoty czyli połowe ceny silnika .uzywany był tylko na wakacjach . naleze do osób kture bardzo dbaja o sprzet . przestrzegam !!!!!



#12 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 sierpień 2015 - 13:02

Ja mam osapiana 55 max. polecam. Chińczyk, delikatny ale moc ma.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych