Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

megabass


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2006 - 08:52

Powiecie mi, że jestem zoboczony, że pokazuję coś czego nie można kupić w Polsce, że sprzęt nie łowi ryb itd. itd. Ale jak sobie na to wszystko patrzę to stwierdzam, że niekiedy warto nacieszyć oczy tym co robią inżynierowie z kraju kwitnącej wiśni. Niestety nie mogłem sobie odpuścić opublikowania tego linku ... http://www.megabass.co.jp - musiałem. A tak przy okazji wreszcie dorobili się pożądnej strony :D bo ta na megabassusa była troszkę kiepska.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 luty 2006 - 15:59

otwarcie ladne, ale zeby cos zobaczyc, to masakra, dobrze, ze sobie budzik nastawilem :mellow: :mellow: :mellow:

#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2006 - 17:03

Tak a propos tych gadek o sprzecie...to fakt, patrzacy z boku moga cos podejrzewac... :lol:
Ale madry wojcio powiedzial kiedys, ze jak w czlowieku nie zostanie nic z pasji, nic z dziecka to....czas zeby go juz zakopac... :unsure:
Gumo

#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 luty 2006 - 17:53

w jakiej przegladarce to ogladacie, bo ja mam opere i tak nie za bardzo mi sie text pojawia :(

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 luty 2006 - 18:30

Przeglądarka zwyczajna z ubiegłego roku - Phantera. Natomiast zgadzam się z Pittem. Tak zagmatwanej strony i mało czytelnej to już dawno nie widziałem.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2006 - 18:44

Ja używam przeglądarki Internet Explorer oraz moje ulubionej Firefox'a. Jeśli nie pojawiają się Tobie znaczki to znaczy, że nie masz zainstalowanego packa z japońskimi znaczkami.

Panowie :D nie czujecie klimatu megabass'a albo ja jestem tak w nich zakochany, że nie widzę problemów z tą stroną .... Żartuję oczywiście ... i podpuszczam Was. Mam takie same odczucia. Kto im robił tą stronę to nie wiem ale nie ważne może mają właśnie taką mentalność i oglądając naszą stukają się po głowie :D. Swją drogą ja nie mam najmniejszych problemów by wyłuskać z niej to co chcę ale to może dlatego, że stary katalog megabass'a na 2005 dość dokładnie przerobiłem (kartki latają).

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 27 luty 2006 - 19:07

Dużo tego! Wpadło mi w oko coś, co się nazywa GATTA-X. Całkiem pomysłowi ci Japończycy. Po zacięciu ryby, zaczynają działać przednie ostrza i po holu ryby wyciąga się gotowe filety. A tak poważnie to chętnie bym taką Gattą połowił.
Pozdrawiam,
Irek

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 08:40

Naprawdę??? No to nieźle :D Rzeczywiście wygląda to jak robot do filetowania złowionych ryb. Irku, a tak przy okazji jak mówimy o Pagani to zobacz sobie tą wędeczkę (marzenie pstrągarza, fanatyka sprzętu). http://www.megabass.co.jp/product_detail.php?keyid=140&i tem1=2
Wędka z tego co się dowiadywałem kosztuje słono bo jakieś 750USD :D ale jest ładna i warto sobie na nią popatrzeć :lol:

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 luty 2006 - 09:05

Witaj Remku.
KIjek może i ładny. Jednak to jest konstrukcja pod korbę. To po pierwsze, a po drugie jest w 2 kawałkach. Ja wiem, że konstrukcje z trawy wymagają , jest łatwiej zrobić taki dwuczęściowy blank. Jednak przy wspomnianej przez Ciebie cenie było by miło zobaczyć blank 5.5 sklejony jako całość. Są już takie trawiaste konstrukcje. Nie podoba mi się również uchwyt. Ale jak to w klasycznych spiningach uchwyt rzadko jest ładny. Do tego ma długą śrubę bo zbrojmistrzowi nie chciało się dopasować do stopki kołowrotka tylko wkleił sztukę i gotowe. Ciekawe jak z wyważeniem. Jak nie chciało mu się dopasować uchwytu to może przy ciężkiej skuwce i dużych przelotkach będzie lecieć na pysk. Kto to wie.
To chyba nie jest replika bo w dawnch czasach nie budowano takich UL tylko jest to współczesna konstrukcja trawiasta wykonana trochę z pomieszaniem stylu i prawdy historycznej. Jedynym usprawiedliwieniem może być przystępna cena. Może to zdziwi niektórych kolegów, ale wyroby tonkinowe są minimum 3 razy droższe.

pozdrawiam

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 09:32

Cześć Thymallus,
Rzeczywiście na zdjęciu masz wędkę pod korbkę tradycyjną nie znaczy to jednak, że nie a pod multika. Z tego co się orientuję są modele pod ruchomą szpulkę - Pagani Rossa Header 5,3 oraz Pagani Rossa Pregunta 5,6. Uchwyt to kwestia subiektywnych odczuć i zamiarów projektanta. Osobiście bardzo mi się podoba taki design! Myślę ponadto, że wszystko spasowane jest idealnie. Jeśli coś dostaje w Japonii nagrodę Good Design Award to nie wyobrażam sobie, że komuś nie chciało się dopasować uchwytu, a w efekcie leci na pysk. Nie uważasz tak?

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 11:07

tu mozna bardzo mocno polemizowac, poniewaz dobry design nie oznacza, automatycznie, dobrych wartosci uzytkowych

przyklad na funcion follow desing to alfa 156, piekne auto ... ale tylko do ogladania lub do jezdzenia w dwie osoby

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 11:58

Pitt,
Alfa nie dostałaby w Japonii nagrody good design award. Design to nie tylko look ale również feel :D Oczywiście, zgadzam się z tym, że dużą rolę odgrywa subiektywne czucie. Patrząc na zdjęcie można niewiele powiedzieć o walorach sprzętu. Wiele pozostaje w sferze domysłów i niewiadomych. Jednak od samego początku napisałem bardzo mi się podoba co powinno tłumaczyć mój zachwyt. Wędkę Pagani (pod kołowrotek) miałem okazję oglądać w akcji, niestety też wirtualnej, na jednym filmie megabass'a. Wtedy to Ito złowił na nią bassa wielkogębowego coś koło 58 cm. Jeśli ktoś się orientuje co taki bass wyprawia, może sobie również wyobrazić jakie możliwości jeśli chodzi o moc ma taka wędka.

Pozdrawiam
Remek


#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2006 - 12:07

Jak zwykle, wszystkiego sie czlowiek dowiaduje jak sam zacznie uzywac...nawet mozliwosc pomachania gotowa wedka w sklepie bywa czasami zludna...a zakupy na pdst. podanych parametrow blanku to juz jest loteria, nawet jezeli sie wie co one oznaczaja......raz jeden sprobowalem, udalo sie i wiecej juz nie sprobuje, wyczerpalem swoj limit farta... <_<
Natomiast sprzedaz nietrafionego zakupu za przyzwoita cene zakrawa na cud...
Gumo


#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 13:49

@remek, ja ciebie dobrze zrozumialem i nadal rozumiem twoje subiektywne odczucia
chcialem tylko podkreslic, ze thymallus ma czesciowo racje, czesciowo, bo jego rozwazania tez sa czysto teoretyczne, cos takiego jak wedka, mozna ocenic tylko i wylacznie organoleptycznie

zreszta na zdjeciach (tych dobrych) wszystko wyglada smakowicie, nawet whiskas :mellow:

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2006 - 14:07

Pitt, zwłaszcza whiskas :D

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 28 luty 2006 - 19:00

Remku, jak widzę takie wędki jak Pagani, wracają najpiękniejsze wspomnienia mojego dzieciństwa. Moim pierwszym w życiu spinningiem była właśnie krakowska klejonka, podarowana mi przez dziadka Zenka. Miała pięknie profilowany korek i metalowy uchwyt z okrągłym gwintem. Miałem wtedy jakieś 5 lat. Pamiętam, że za jakiś czas złamałem szczytówkę i zakupiłem na KRN, obecnie na Twardej, szczytówkę szklaną. Po długim procesie szlifowania i pasowania do złącza nabyłem w Sumie nowe przelotki. Były to pierwsze przelotki założone własnoręcznie. Co to był za kij!!! Wyobraź sobie, że mam gdzieś jeszcze zdjęcie z tym kijem. Mam wielki szacunek dla producentów Bamboo. To wielka sztuka wykonać taki blank. Trzeba mieć wiele doświadczenia i odpowiednio wybrać dobry materiał. Następnie odpowiednio strugać poszczególne elementy. Potem klejenie i owijanie jedwabną nicią. To z pewnością wędziska dla koneserów. Prawdziwy koneser nie będzie nigdy porównywał klejonki do jakiegokolwiek innego materiału. Bardziej właściwe będzie porównanie takiej wędki do 25-letniej Whisky.
Pozdrawiam,
Irek

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 28 luty 2006 - 19:19

do Irka Matuszewskiego

MIłe wspomnienia. To może dla pobudzenia dawnych wspomnień Jakaś replika z epoki. Selekcjonowany tonkin, agatowe przelotki, jedwabne nici, metalowy uchyt z charakterystycznie wygiętym pazurem. Gryf z misternie szlifowanego korka najwyższej klasy plus chromowany pazur, prześliczne wyginane skuwki i ręcznie wypisywane ceryfikat, oczywiście indywidualnie. Nawet loo grawerowane w metalu, a nie przyklajana nalepka na taśmę samoprzylepną. Po prostu dzieło sztuki.

http://www.ronkusse.com/bcrods.html

pozdrawiam

Thymallus

#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 19:33

tak to wyglada

Załączone pliki

  • Załączony plik  11.JPG   47,89 KB   221 Ilość pobrań
  • Załączony plik  10.JPG   46,35 KB   217 Ilość pobrań


#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2006 - 19:34

Załączone pliki

  • Załączony plik  13.JPG   44,85 KB   207 Ilość pobrań
  • Załączony plik  12.JPG   33,07 KB   207 Ilość pobrań


#20 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 01 marzec 2006 - 08:18

Remek ma katalog w którym jest zdjęcie takiego kijka ugiętego pod bassem 52 lub 58cm...
Jest i wersja dla Andrzeja:

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych