Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Matt Davis - konstruktor wędzisk i wędkarz - wywiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2006 - 21:49

Mysle, ze po tej wypowiedzi juz sie zainteresowanym rozjasnily menandry zwiazane ze zbrojeniem swojego kija w relacji cenowej do zbrojmisrzow bedacych na rynku (oczywiscie, jestem tego pewnien, ze nikt na tym forum nie ma pojecia i nigdy nie czynil obchodzenia czegokolwiek... )
Ja tylko moge dorzucic, ze spostzrezenia mam inne, zwlaszcza co do tych kijow RST, ktorych mialem 2szt.(z tych nieco tanszych -Pike i Zander) i zaden nie rzucil mnie na kolana, takze nie masz czego zalowac, ze nie wszedles w posiadanie...
Mysle tez, ze watek mozna powoli konczyc bo zwiazek wypowiedzi z skad inad swietnym artykolem, zaczal byc jakby ...luzny... :lol:
Gumo

#62 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 marzec 2006 - 11:01

Gumo
Jak trafisz na wyprzedaż w USA to być może uda Ci się sprowadzić jakiś tańszy blank. Obecnie jednak ceny blanków kształtuja się w naszym kraju na bardzo przyzwoitym ( amerykańskim ) poziomie.
Np. Blank Lamiglasa (XSH1322MH) wspomniany przez Roberta w katalogu Lamiglasa kosztuje 155 $ a w naszym kraju 510 zł.
Tak wiec może warto pokusić się o skrojenie kijka na własna miarę.

#63 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2006 - 15:21

Lamiglasy bardzo mnie interesuja ale ta cena za blank odrzuca... :wacko: ...Jak dojdzie do tego, ze zrobie sobie sam wedke...bede celowal, zeby cena za calosc byla nizsza niz ta podana za blank...i jest to mozliwe, nawet w zakresie podanych dlugosci... :D
Nie mowie juz o Batsonach ale np. Talon tu i owdzie (bylem na stronie) obnizyl ceny na IM6+...
Gumo

#64 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 marzec 2006 - 16:21

Tylko ten Lamiglas to nie jest jakiś tam kij. Nie bez powodu cieszy się od tak wielu lat dużym wzięciem. Cała seria Certifield Pro ma coś wspólnego z japońskimi mieczami. Cena odzwierciedla wkład pracy i efekt jaki uzyskano. Lamiglas ma blanki z lepszych materiałów których ceny są niższe od serii CP zrobionej z IM6. Pisze to tylko dla informacji, do niczego nie namawiam.

#65 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 marzec 2006 - 16:59

Robert zgadzam się z Tobą. Mam kijek Lamiglasa CP o mocy 17 lbs zbrojony w/g własnego projektu i jestem z niego bardzo zadowolony. Zbrojmistrz, który go zbroił zakochał się w nim. Poprosił mnie o pożyczenie kijka na kilka dni w celu dokładnego sprawdzenia. Odebrałem kijek po miesiącu. Był zachwycony, ale zrezygnował. Powód był prozaiczny. Kijek w/g niego był czy jest za szybki. Powiedział mi, że jednak poszuka czegoś bardziej spokojnego.

pozdrawiam

#66 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 marzec 2006 - 20:13

I ja ma podobne doświadczenia. Sprowadziłem koledze jednoczęściowy blank CP 2,1 m. Często go sobie pożyczam. Znakomity kij na największe ryby i twardy argument w dyskusji (z niektórymi) o ochronie boleni :lol:

#67 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 06 marzec 2006 - 20:38

Zanim w ogóle zabrałem się za budowę wędek poświęciłem rok na przygotowanie teoretyczne. Czytałem książki, szperałem w internecie, planowałem swoje wyposażenie i przestrzeń do pracy, konstruowałem niektóre elementy wyposażenia etc.
W tej wypowiedzi Matta Davisa zawarta jest głęboka prawda o wiedzy jaką trzeba pozyskać by robić coś na wysokim poziomie. Myślę, że w naszych polskich warunkach ten czas może być dłuższy. No chyba że kogoś stać na zapłatę frycowego.


#68 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2006 - 21:11

Mam jeden kijek Lamiglasa ale nie CP tylko G1000, bardzo fajna rzecz, nawet sie nie spodziewalem...
Co prawda kupilem gotowy ale musialem przerobic bo 1sza przelotka od kolowrotka za mala jak na stala szpule(byl kupiony w wersji spinning), no i zmienic ze dwie omotki od dolu bo klikaly, co ponoc zdarza sie w mocnych kijach fabrycznych tej firmy...
Wszystko widac ma swoje zady i walety... :unsure:

Fanatyka nic nie odrzuca permanentnie, jesli chodzi o sprzet wedkarski ale najwiekszy fanatyk musi miec mozliwosc namacania w sklepie, a takiej mozliwosci w W-wie brak (mysle o Lamiglasie i gdzies tam w oddali kolacze sie jeszcze St.Croix).
Mam wrazenie, ze juz byla o tym mowa, jesli chodzi o moja osobe...
A chec uganiania sie za tymi blankami po innych miastach mam przytepiona bo stopien usprzetowienia u mnie osiagnal juz dawno dosc wysoki poziom... :(
No i zniecheca to, ze za jednego Certified Pro mam 2szt Batsonow, ktore tez nie chca sie lamac.

Nie przesadzam jednak niczego, chetnie wyprobuje i nowe Talony w wersji Explorer, i Shikari w ogole u nas nieznane,i Lamiglasy CP, nawet St. Croix tylko......daj ty mnie szanse... :D
Gumo
p.s.A jesli chodzi o moj kij wszechczasow to bezapelacyjnie jest to Shakespeare Ugly Stik Tiger(niecale 50$ za gotowy kij)...tego, co z nim wyczynialem nie wytrzymal by zaden wyrob, o ktorym tutaj byla mowa...niestety nie jest to kij do wszystkiego..ale do wytlumaczenia komus, ze przymusu nijakiego ni ma z ochrona boleni czy innych gatunkow nada sie z pewnoscia.. :D

#69 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 06 marzec 2006 - 21:28

Zniosłeś SOBIE okres i wymiar ochronny na bolki Gumo? :lol: Chyba pomyliłeś fora :lol:

#70 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2006 - 22:17

Hehe, widze, ze masz poczucie humoru... :D

Dobra, sprobuje inaczej...-ale do wytlumaczenia komus, ze przymusu nijakiego ni ma lecz powinien zostawic bolenie czy inne gatunki w spokoju, nada sie z pewnoscia..
Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych