Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

St.Croix PremierPC70HF2 lub PC66MHF2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 22 kwiecień 2009 - 10:48

Jestem nowy na forum więc witam i pozdrawiam wszystkich,
Dopiero będę zaczynał swoją przygodę z castingiem. Chciałem spytać bardziej doświadczonych o opinie na temat kompletowanego zestawu .
Kij: St.Croix PremierPC70HF2 lub PC66MHF2
Multiplikator: Abu Revo SX

Co do przynęt to w grę będą wchodzić slidery 7S,10F i S ,perch 12, fatso10F i S oraz rapale Super Shad Rap14,

Nie wiem właśnie na który kij się zdecydować, czy PC66MHF2 jest naprawdę taki mocny żeby spokojnie obsłużył te przynęty? Który z nich zapewni większy komfort łowienia tymi przynętami? I który kij bardziej pasuje do tego multiplikatora? Czy jest duża różnica w akcji i mocy tych dwóch wędzisk? Dodaje jeszcze że będę łowił na Polskich jeziorach(jak narazie)


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 16:03

witaj na naszej stronie :D dobrej zabawy :D

najpierw postaram sie porownac obydwie wedki ... PC70HF2 jest znacznie mocniejszy od PC66MHF2, na tyle mocniejszy, ze lowienie 7-kami mozesz sobie w zasadzie odpuscic, oczywiscie da sie, ale wabika nie bedziesz praktycznie czul na kiju, natomiast pozostale przynety (ca. 90 gram ... rzucalem nawet ciezsze ze swojego) beda funkcjonowac bez najmniejszych problemow

na PC66MHF2 bedziesz z kolei czul swietnie najmniejszego slidera i cala reszte przynet, ale perch 12 (DR i SDR) nie da rady, te wabiki stawiaja zbyt duzy opor w wodzie ... nie wiem jak bedzie z rapala? nigdy na nia tym kijem nie lowilem ... ze wzgledu na praktycznie zerowy opor gliderow ta wedka nadaje sie swietnie do srednich przynet (okolo 50 gram) tego typu

co do multiplikatora, to owszem SX jak najbardziej, ale mozesz tez spokojnie downgraden na S lub podlaczyc cos z serii saltwater ... ewentualnie mlynek innego producenta

polecam ten watek: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6915& ;start=0& :D

#3 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 22 kwiecień 2009 - 17:49

Dzięki wielkie za odpowiedz, zamówiłem ten lżejszy kijek i w jednym składzie.Co do multiplikatora to pozostanę przy SX.
Mam jeszcze jedno pytanie, jaką średnice plecionki najlepiej użyć do tego sprzętu PowerPro 0,13mm czy 14mm lub więcej? Lub może coś z innej firmy?

Aha, co do percha miałem na myśli wersje F

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 18:04

1. plecionka nie ma srednicy ... marketingowy belkot mowi, ze ma ale tak na prawde, to nie ma ... ma wytrzymalosc ... osobiscie zalecam 20-30 lb
2. perche DR i SDR sa w zasadzie plywajace (F) ;)
3. lenistwo to jednak piekny grzech, gdybys zajzal w podany watek, to bys znalazl wiele potrzebnych tobie informacji

#5 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 22 kwiecień 2009 - 18:36

No tak, perch jest pływający :unsure: ale jest też wersja sr plytkoschodząca, nieważne. Co do plecionki to wychodzi na to że do tego sx wejdzie około 80m. Czy to nie za mało??
Sorry za może głupie pytania ale dopiero się wdrążam

#6 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 05 sierpień 2012 - 16:56

Widzę ze wątek o tym modelu kija(PC66MHF2 ) już jest, więc nie będę tworzył nowego.

Chce kupić patyk na jerki.
Będzie to mój pierwszy patyk do tej metody oraz pierwszy casting.
Mam propozycję odkupienia takiego kija 450.( używany 2 razy praktycznie stan sklepowy)
Model, który mam okazję kupić to rocznik, 2007 więc już nie jest objęty gwarancją. Co w przypadku konieczności serwisowania takiego kija ?( tylko pracownia)
Czekam na Wasze uwagi/opinie/propozycje, odnośnie kija, ceny, przynęt oraz gwarancji.


#7 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 07 sierpień 2012 - 19:40

sierak - jakiego abu sx kupujesz, tego nowego 2012 z czerwonymi akcentami czy ten starszy model cały czarny? I do reszty pytanko - czy one szczególnie się czymś różnią poza barwami bo starszy model jest droższy?

#8 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 08 wrzesień 2012 - 18:40

sierak - jakiego abu sx kupujesz, tego nowego 2012 z czerwonymi akcentami czy ten starszy model cały czarny? I do reszty pytanko - czy one szczególnie się czymś różnią poza barwami bo starszy model jest droższy?

Skoro @sierak pisał 3 lata temu,to pewnie już kupił




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych